جراحی زیبایی کلیتوریس | جوانسازی واژن با جراحی زیبایی کلیتوریس

منظور از جوانسازی واژن و جراحی زیبایی کلیتوریس چیست؟

جوانسازی واژن و جراحی زیبایی کلیتوریس یک عمل زیبایی و درمانی است که با نیت اصلاح مشکلات واژن مانند شل شدگی، افتادگی، خشکی واژن و … انجام میشود. بسیاری از مشکلات این ناحیه، بعد از زایمان، به خصوص زایمان طبیعی برای زنان ایجاد می شود و تاثیر مستقیمی روی کیفیت زندگی آن ها میگذارد.
در سالهای اخیر محبوبیت این عمل در سطح جهان و البته ایران، افزایش زیادی داشته است زیرا با انجام این عمل هم کیفیت رابطه زناشویی و هم زندگی شخصی زنان، بهبود می یابد. بر اساس مطالعات انجام شده، حدود 40 درصد از زنان از اختلال در روابط جنسی به دلایل گوناگون رنج میبرند، اما بسیاری از آنان به دلیل مسائل عرفی و فرهنگی، تصمیم به عدم افشای مشکلات خود میگیرند. این درحالی است که با انتخاب و انجام این عمل توسط یک پزشک ماهر و باتجربه، درصد عمده ای از مشکلات زنان بر طرف می شود.

نکته حائز اهمیت این است که فرآیند جوانسازی واژن بعضا خود شامل انواع مختلفی است که گاهی می توانند با یکدیگر ترکیب شوند:

 • جراحی پلاستیک دستگاه تناسلی زنان
 • جراحی جوان سازی دستگاه تناسلی
 • عمل زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود
 • واژینوپلاستی
 • تنگ کردن واژن
 • لابیاپلاستی
 • مونسپلاستی
 • لابیا ماژورپلاستی

جراحی زیبایی کلیتوریس

کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس مهمترین عضو جنسی در زنان است و باعث لذت جنسی در زنان بوده و بیشتر از هر بخش دیگر در بدن زنان عصب جنسی دارد. کلیتوریس در واقع معادل آلت جنسی مردان است. در جنین انسان، هم کلیتوریس و هم آلت جنسی مرد یک ساختار مشابه دارند. در حین رشد جنین آن چیزی که در مردان تبدیل به آلت تناسلی می شود در زنان تبدیل به کلیتوریس می شود.
ناحیه تناسلی از دو قسمت داخلی و خارجی تشکیل شده است. قسمت بیرونی متشکل از کلیتوریس، لابیاماژور و لابیامینور می باشد، لابیاماژور بافت گوشت آلودی است که محلی برای رویش موهای زائد است و لابیامینور ناحیه کوچک لابیاها است که جراحی لابیاپلاستی بر روی آن انجام می گردد. لابیامینورها از بالا به یکدیگر متصل هستند که این قسمت کلیتوریس یا هود کلیتوریس شناخته می شود. در زیر قسمت کلیتوریس مجاری ادراری و پس از آن پرده بکارت و ورودی واژن قرار گرفته است.

مقاله برای مطالعه بیشتر:

تفاوت پرینورافی و واژینوپلاستی |روشهای جراحی زیبایی واژن

 

علت بزرگی کلیتوریس

بزرگی کلیتوریس زمینه ژنتیک داشته و در دوره سنی بلوغ هورمون های استروژن و پروژسترون شروع به ترشح در بدن می کنند در برخی از افراد در این دوره سنی ترشح این هورمون ها سبب می گردد تا لابیامینورها بزرگ شده و همچنین قسمت پوستی کلیتوریس رشد کند که در اکثریت مواقع ترشح هورمون ها سبب ایجاد تغییرات در ناحیه تناسلی و بزرگی این نواحی می گردد.
برخی از زنان به دلیل مصرف داروهای آندروژنی یعنی مصرف داروهای هورمون های مردانه و برخی دیگر از زنان به دلیل بدنسازی و استفاده از آمپول های بدنسازی استفاده می نمایند که این موارد می تواند سبب بزرگی ناحیه تناسلی شود.

عمل زیبایی کلیتوریس

جراحی زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن چیست؟

جراحی زیبایی کلیتوریس یا کلیتورال هود ریداکشن شیوه ای است که معمولا همراه با جراحی لابیاپلاستی برای کمک به کاهش چین های اضافی کلاهک کلیتوریس انجام می شود. هود کلیتورال برای محافظت از کلیتوریس در برابر تحریک بیش از حد در طول فعالیت های عادی روزمره عمل می کند. گاهی اوقات، به دلیل ژنتیک، پیری یا داروها، این بافت ها می توانند بزرگ شوند، از زیبایی خارج شوند و حتی باعث ناراحتی فرد شوند. کوچک سازی هود کلیتورال یک روش جراحی است که برای کاهش اندازه و افزونگی بافت های هود کلیتورال طراحی شده است و باعث می شود این ساختار مهم آناتومیکی از جذابیت و زیبایی بیشتری برخوردار شود، در حالی که همچنان عملکرد اصلی آن در محافظت از کلیتوریس است.
پوست اضافه این ناحیه در صورت برنداشتن پس از لابیاپلاستی و جراحی لابیا مینور می تواند موجب ایجاد برجستگی شود و انجام این جراحی می تواند به ایجاد توازن و ظاهر ناحیه تناسلی و واژن کمک کند. در بعضی از خانمها هم اندازه هود کلیتوریس بزرگ است و در فعالیتهای روزانه و پوشیدن لباسهای تنگ و یا ورزش کردن با درد و ناراحتی روبرو می شوند. این افراد جزو متقاضیان اصلی عمل کلیتورال هود ریداکشن هستند.
به بیان دیگر کوچک کردن کلیتوریس به عنوان یک روش سرپایی همزمان با لابیاپلاستی انجام می شود. به محض برش و اصلاح بافت، محل با بخیه های قابل جذب مهر و موم می گردد. بسته به نیاز و سلیقه شما، متخصص می تواند بافت اضافی را برداشته، برآمدگی و موقعیت کلیتوریس را تنظیم کرده که باعث شود در داخل ولو کوچکتر به نظر برسد. در همه موارد، حفظ یا بهبود عملکرد از اهمیت اولیه برخوردار است. این روش معمولا در حدود یک ساعت انجام می شود و اکثر بیماران با بی حسی موضعی بسیار راحت هستند.

 

انواع تکنیک های جراحی هود کلیتورال (هودکتومی)

این عمل جراحی به راحتی با بی حسی موضعی انجام می شود و همچنین می توان از قرص خوراکی آرامبخش استفاده کرد که می تواند باعث خواب آلودگی شود. تزریق بی حسی موضعی باعث بی حس شدن کامل منطقه می شود، این به این معناست که در طول انجام این عمل ناراحتی و درد کمی وجود دارد و یا بدون هیچ مشکلی می باشد. با این حال، اگر دوست ندارید برای انجام این عمل بیدار باشید، می توانید از گزینه بیهوشی عمومی TIVA استفاده کنید.

روش های گوناگونی برای کوچک سازی هود کلیتورال وجود دارد. که عبارت است از:

برش دو طرفه: بافت های پیشینی که گلنس کلیتوریس را می پوشانند، برداشته می شوند، در حالی که گلنس ها در وسط حفظ می شوند.
برداشتن چین های زائد: همان طور که از نامش پیداست، چین های زائد بافت مقدم کلیتورال با جراحی برداشته می شود. در این حالت، برش ها به موازات محور طولانی کلیتوریس زده می شوند تا خطر اختلالات حسی در کلیتوریس کاهش یابد.
هودکتومی اغلب به عنوان بخشی از لابیاپلاستی انجام می شود که شامل تغییر شکل لابیا مینور است. با کاهش ترکیبی لابیامینورها و کوچک سازی هود کلیتورال، انجام این روش حدود ۲ ساعت طول می کشد.

کوچک کردن کلیتوریس به عنوان یک روش سرپایی همزمان با لابیاپلاستی

دلایل انجام عمل زیبایی کلیتوریس

 • سریعتر رسیدن به اوج لذت جنسی
 •  امکان رسیدن به چندین ارگاسم در رابطه جنسی
 •  زیبایی ظاهری
 • احساس راحتی بیشتر در هنگام پوشیدن لباس های تنگ
 • برداشتن نواحی اضافه پوست هود کلیتوریس
 • بالا کشیدن کلیتوریس
 • کوچک کردن کلیتوریس
 • آزاد کردن چسبندگی کلیتوریس

مشاوره
مراقبت های بعد از جراحی کلیتورال هود

جراحی هودکتومی معمولا سرپایی انجام شده و نیازی به بستری شدن را ندارد. بخیه های این جراحی نیازنیست به کشیده شدن ندارند. مراقبتهای پس از عمل زیبایی کلیتوریس مشابه مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی است.

برای بهبود بعد از عمل هودکتومی حتما نکات زیر را رعایت کنید:

 • تا چند روز پس از جراحی استراحت کنید.
 • تورم ناحیه جراحی شده برای چند عادی بوده اما خیلی سریع برطرف می شود
 • آنتی بیوتیک هایی را که پزشک برای جلوگیری از عفونت تجویز کرده حتما مصرف نمایید.
 • برای کاهش درد از داروهای مسکن درد که تجویز شده استفاده کنید. همچنین این جراحی نیاز به کشیدن بخیه ندارد.

مقاله برای مطالعه بیشتر:

جراحی رکتوسل و سیستوسل

آیا انجام عمل زیبایی کلیتوریس خطر دارد؟

خونریزی و عفونت از عوارض بسیار نادر به دنبال عمل کلیتورال است. اثرات متداول کوچک سازی هود کلیتورال تحت عدم تقارن یا زخم قابل مشاهده است. از آن جا که اعصاب تأمین کننده کلیتوریس و دستگاه تناسلی عمیق هستند، آسیب دائمی عصب به کلیتوریس در طول کوچک سازی هود کلیتوریال نادر است. از طرف دیگر، برداشتن بیش از حد هود کلیتورال می تواند باعث قرار گرفتن آن در معرض تحریک دردناک شود.

برای جلوگیری از این عارضه و سایر عوارض، پزشکان متخصص زنان شرح حال کامل و معاینه فیزیکی هر بیمار را با توجه به عمل هودکتومی یا لابیاپلاستی انجام می دهند. پزشکان در مورد تمام جنبه های جراحی، خواسته های بیمار و به احتمال زیاد نتایج، صحبت خواهند کرد. باید برای این عمل خود یک جراح دارای مجوز با سال ها تجربه در انجام عمل کلیتوریس و سایر جراحی های دستگاه تناسلی زنان را انتخاب نمایید. جراح زیبایی زنان باید دقیق، ماهر و بیش از هر چیز ایمن باشد. پس در کل می توان گفت انتخاب یک جراح باتجربه و پیروی از دستورالعمل های پس از جراحی به کاهش خطرات کمک می کند،

همان گونه که گفته شد، خطرات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عفونت
 • عدم تقارن
 • خون ریزی
 • برداشتن بیش از حد هود کلیتورال

اگر هر یک از موارد فوق را تجربه کردید، حتما با جراح خود صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که بهبودی سالم و مطمئنی دارید و نتیجه دلخواه خود را کسب کرده اید.
دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص بیماری های زنان در شهرک غرب و زایمان با تجربه جندین ساله در زمینه اعمال جراحی زیبایی زنان می تواند در زمینه شما را یاری نماید.

مزایای عمل هودکتومی چیست؟

هودوپلاستی کلیتورال، هودکتومی کلیتورال یا جراحی کوچک سازی هود کلیتورال همان طور که معمولاً به آن اشاره می شود، یک عمل زیبایی زنان و زایمان برای کاهش میزان پوستی است که چوچوله(کلیتوریس) را می پوشاند. وقتی این بافت اضافی برداشته شود، تحریک جنسی برای خانم ها راحت تر است و در نهایت به نتیجه می رسند. با این حال، عمل زیبایی کلیتوریس به سادگی به عنوان یک روش جوانسازی واژن برای بهبود کیفیت ارگاسم عمل نمی کند.

یک فایده دیگری نیز وجود دارد که زنان را به انتخاب عمل جراحی ترغیب می کند. زنانی که دارای کلاهک بزرگ کلیتورال هستند اغلب در پارچه های نرم احساس ناراحتی می کنند. به غیر از ناراحتی، ممکن است مقداری از درد نیز وجود داشته باشد زیرا هود کلیتورال تمایل به مالیدن روی ران ها دارد.

فایده سومی نیز وجود دارد. هودوپلاستی کلیتورال همچنین متعهد می شود که جذابیت ظاهری هود کلیتورال را افزایش دهد. هود بزرگتر ممکن است از طریق لباس شخص قابل مشاهده باشد و در نتیجه باعث خجالت صاحب آن شود.

بنابراین، جدا از بهبود برانگیختگی جنسی، کوچک سازی هود کلیتورال جذابیت بصری هود را بهبود می بخشد و از مالش آن به اجسام خارجی جلوگیری می کند، در نتیجه باعث درد می شود.

عوارض عمل زیبایی کلیتوریس

هرگونه جراحی عوارض عمومی چون خونریزی و عفونت به همراه دارد بیمار ممکن است حین بهبودی درد و ناراحتی داشته باشد٬ که این یک امر طبیعی است.
عمل زیبایی کلیتوریس اگر توسط پزشک جراح  زنان خبره و معتبر انجام شود٬ عوارض زیادی ندارد و بیماران اغلب از عمل رضایت دارند
اگر به هودکتومی یا روش های دیگر جراحی واژن علاقه دارید، می توانید با مطب دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص بیماری های زنان در شهرک غرب تماس بگسرید .ایشان می توانند به سوالات و ابهامات ذهنی شما و خطرات احتمالی آنها راهنمایی مفیدتری بدهند.

مشاوره

هزینه جراحی زیبایی کلیتوریس

هزینه جراحی زیبایی کلیتوریس بر اساس کلیتوریس فرد و سختی جراحی او مشخص می شود، به همین دلیل رنج قیمتی گسترده ای دارد. به علت اینکه این جراحی جز جراحی های زیبایی واژن طبقه بندی می شود، نمی توان از طریق بیمه، هزینه آن را تقبل کرد. از طرفی هزینه ترمیم جراحی زیبایی کلیتوریس به دلیل زمان بر بودن و سخت تر بودن آن ، بسیار بالاتر از بار اولی ست که فرد اقدام به جراحی زیبایی کلیتوریس می کند.

اگر شما کاندید انجام اعمال زیبایی واژن هستید در حال حاضر خانم دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص بیماری های زنان و زایمان می توانند در این زمینه شما را یاری دهند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

لابیاپلاستی

لطفاً جهت کسب اطلاعات و دریافت نوبت ما را از طریق اینستاگرام دکتر ویدا یوسفیان به :

آدرس👈 شهرک غرب،بلوار فرحزادی،خیابان 18 متری بالای داروخانه دکتر مشرف،مطهری،پ168

و از طریق تماس با مطب به شماره:

02122074065
09370786637
در لینک دین ما را دنبال کنید و از پیشرفته ترین متدهای روز دنیا در ایران بهره ببرید.

7 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.