زگیل تناسلی در دختر مجرد

زگیل تناسلی در دختر مجرد

زگیل تناسلی که توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود، می تواند دختران مجرد را تحت تأثیر قرار دهد. درواقع ماهیت زگیل تناسلی در دختر مجرد با افراد متأهل تفاوتی ندارد.

اگرچه زگیل تناسلی یکی از شایع ترین انواع عفونت های مقاربتی است اما این ویروس می تواند از طریق تماس پوستی با یک فرد آلوده منتقل شود، به این معنی که مقاربت جنسی تنها راه سرایت HPV نیست.

زگیل‌ ها می ‌توانند بافت‌ های مرطوب ناحیه تناسلی را تحت تأثیر قرار دهند و علائم ممکن است شامل تورم‌ های کوچک در ناحیه تناسلی باشد که ممکن است به رنگ پوست یا کمی تیره تر ظاهر شود.

تشخیص زگیل تناسلی در دختر مجرد

زگیل تناسلی معمولاً با خارش یا ناراحتی در ناحیه تناسلی و خونریزی همراه با رابطه جنسی همراه است. برای دختران مجرد مهم است که بدانند همه برآمدگی های روی اندام تناسلی زگیل نیستند و در صورت مشکوک شدن به زگیل تناسلی باید برای تشخیص دقیق و درمان مناسب به پزشک مراجعه کنند.

پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت زگیل تناسلی با جوش های واژن را مطالعه کنید.

علاوه بر این، واکسیناسیون برای جلوگیری از ابتلا به HPV برای دختران، توصیه می شود. همچنین انجام غربالگری های منظم برای جلوگیری از شیوع این ویروس و سایر عفونت های مقاربتی نیز در پیشگیری و مدیریت زگیل تناسلی بسیار مهم است.

درمان زگیل تناسلی در دختر مجرد

درمان زگیل تناسلی در دختران مجرد

درمان زگیل تناسلی در دختران مجرد معمولاً شامل ترکیبی از روش های پزشکی است. برای این کار بهتر است که برای تشخیص و درمان مناسب از یک متخصص زنان مشاوره پزشکی دریافت کنند.

مطمئنا این مطلب به شما کمک بسیاری می کند: دشمن زگیل تناسلی چیست؟

در هر حال راهکار درمان زگیل تناسلی دختر مجرد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

داروهای موضعی

پزشک ممکن است داروهای موضعی مانند ایمیکیمود، پودوفیلوکس یا سینکاتچین را تجویز کند که مستقیماً روی زگیل ‌ها اعمال می ‌شود.

این داروها برای از بین بردن زگیل ها و تحریک سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) که باعث زگیل می شود، عمل می کنند.

روش های جراحی

در برخی موارد، ممکن است روش های جراحی برای برداشتن زگیل توصیه شود. این روش ها می تواند شامل کرایوتراپی (انجماد زگیل با نیتروژن مایع)، لیزر درمانی یا برداشتن زگیل با عمل جراحی باشد.

درمان شیمیایی

همچنین پزشک معالج ممکن است از عوامل شیمیایی مانند اسید تری کلرواستیک (TCA) یا بی کلرواستیک اسید (BCA) برای درمان زگیل تناسلی استفاده کنند.

ایمونوتراپی

در موارد خاص، پزشک ایمونوتراپی را توصیه می کند که شامل استفاده از داروها برای تقویت پاسخ سیستم ایمنی به ویروس است.

نظارت و پیگیری

نظارت و پیگیری منظم توسط پزشک متخصص برای پیگیری پیشرفت درمان، رفع هرگونه عوارض جانبی و اطمینان از درمان مؤثر زگیل ‌ها مهم است.

دکتر زگیل تناسلی زنان در تهران

اگر مبتلا به زگیل تناسلی هستید میتوانید با دکتر ویدا یوسفیان تماس بگیرید که مطب ایشان در شهرک غرب تهران واقع است و متخصص در درمان زگیل تناسلی هستند.

شماره تماس: 02122074065

اطلاعات بیشتر در صفحه دکتر زگیل تناسلی زنان در تهران

 

تزریق واکسن گارداسیل برای دختران

تزریق واکسن گارداسیل برای دختران مجرد

برای دختران مجرد بهتر است که واکسن HPV را در سنین پایین تر تهیه کرده و پیشگیری های لازم را انجام دهند؛ زیرا واکسیناسیون می تواند به جلوگیری از عفونت های بعدی با این ویروس کمک کند.

علاوه بر این، اعمال جنسی ایمن، از جمله استفاده از کاندوم، می تواند به کاهش خطر انتقال HPV کمک کند.

در هر صورت لازم است خانم ها اگر در معرض خطر ابتلا به ویروس HPV هستند؛ در زمان مجردی و در تمام دوران متأهلی، با یک پزشک زنان خوب در تماس باشند و آزمایش های دوره ای از جمله پاپ اسمیر را به صورت مداوم و سر وقت انجام دهند.

علل زگیل تناسلی بدون رابطه جنسی

زگیل تناسلی معمولاً توسط انواع خاصی از ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود که معمولاً از طریق تماس جنسی منتقل می شود.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که زگیل تناسلی همچنین می تواند از طریق راه های غیرجنسی نیز ایجاد شود، هرچند که کمتر رایج است.

HPV می تواند از طریق تماس پوست به پوست سرایت کند، و این امکان وجود دارد که بیمار ویروس را از طریق تماس مستقیم با زگیل ها یا سطوحی که با آن ها در تماس بوده است، دریافت کرده باشد.

مواردی همچون اشتراک حوله، لباس یا سایر وسایل شخصی با فرد آلوده، می تواند باعث انتفال ویروس به دختر مجرد شود. اگر هم اتاقی یا دوست شما روابط جنسی آزاد را تجربه می کند؛ مراقب باشید که از لوازم شخصی به خصوص لباس هم استفاده نکنید.

زگیل تناسلی بدون رابطه جنسی

انتقال ویروس زگیل تناسلی به دختر مجرد

زگیل تناسلی در دختر مجرد ممکن است از بدو تولد وجود داشته باشد. در موارد نادر، اگر نوزاد در هنگام زایمان در معرض ویروس قرار گیرد، به ویژه اگر مادر زگیل در مجرای زایمان داشته باشد، ممکن است دچار زگیل تناسلی شود.

شاید بخواهید این مطلب را هم بخوانید: انتقال زگیل تناسلی از طریق رابطه دهانی

توجه به این نکته ضروری است که اگرچه انتقال غیرجنسی HPV امکان پذیر است، اما شیوع آن کمتر از تماس جنسی است.

انجام اقدامات پیشگیرانه مانند رعایت بهداشت، استفاده از محافظ در فضاهای مشترک (مانند دوش های مشترک) و اجتناب از تماس مستقیم با زگیل تناسلی می تواند به کاهش خطر انتقال غیرجنسی کمک کند.

اگر کسی در مورد امکان انتقال غیرجنسی زگیل تناسلی نگران است، مشاوره گرفتن از یک متخصص برای ارزیابی کامل و راهنمایی مناسب ضروری است.

عوارض زگیل تناسلی در دختر مجرد

آیا راهی وجود دارد که بفهمیم کسی زگیل تناسلی دارد یا خیر؟

تشخیص زگیل تناسلی در فردی بدون تماس جنسی با آن ها امکان پذیر است. زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود و آن ها را می توان از با چشم شناسایی کرد.

این زگیل ها معمولاً به شکل برآمدگی های کوچک و با رنگ گوشت یا خوشه های برجستگی در ناحیه دستگاه تناسلی یا مقعد ظاهر می شوند.

مهم است که توجه داشته باشید که HPV می تواند از طریق تماس غیر جنسی پوست به پوست نیز منتقل شود، بنابراین تماس با ویروس بدون درگیر شدن در فعالیت جنسی امکان پذیر است. با این حال، بازرسی مستقیم بصری ناحیه تناسلی می تواند به تشخیص وجود زگیل کمک کند.

اگر مشکوک هستید که فردی ممکن است زگیل تناسلی داشته باشد، بهتر است که او را تشویق کنید تا به دنبال ارزیابی پزشکی و آزمایش توسط یک متخصص باشد.

تشخیص و درمان مناسب برای مدیریت این بیماری و جلوگیری از انتقال احتمالی به دیگران بسیار مهم است.

عوارض زگیل تناسلی در دختر مجرد

زگیل تناسلی می تواند بر سلامت باروری دختر تأثیر بگذارد. ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) که باعث ایجاد زگیل تناسلی می ‌شود، می ‌تواند منجر به عوارض سلامتی مختلفی از جمله تأثیر بر سلامت باروری شود.

در برخی موارد، گونه های خاصی از HPV با افزایش خطر سرطان دهانه رحم مرتبط است و عفونت های مداوم HPV می تواند منجر به تغییرات پیش سرطانی در دهانه رحم شود.

این تغییرات، در صورت عدم درمان، می توانند در طول زمان به سرطان دهانه رحم تبدیل شوند.

علاوه بر این، اگر زگیل تناسلی در دهانه رحم یا در ناحیه واژن وجود داشته باشد، می تواند باعث ناراحتی و خونریزی شود و ممکن است نیاز به مداخلاتی داشته باشد که می تواند بر سلامت باروری تأثیر بگذارد.

علاوه بر این، اگر عفونت های HPV در دوران بارداری وجود داشته باشد، خطرات بالقوه ای برای جنین در حال رشد ایجاد خواهد کرد.

دکتر ویدا یوسفیان

کلام آخر

با توجه به این تأثیرات منفی، برای دختران مهم است که از خطرات مرتبط با HPV و زگیل تناسلی مطلع شوند و به دنبال معاینات پزشکی منظم، از جمله غربالگری سرطان دهانه رحم باشند تا اطمینان حاصل شود که سلامت باروری آن ها به طور مناسب نظارت و مدیریت می شود.

واکسیناسیون HPV برای دختران توصیه می شود تا آن ها در برابر گونه های خاصی از ویروس که می تواند منجر به زگیل تناسلی و سرطان دهانه رحم شود، ایمن کند.

بنابر این مراجعه به یک پزشک متخصص زنان با تجربه به تمامی خانم ها توصیه می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.