تزریق واکسن زگیل تناسلی در تهران

تزریق واکسن گارداسیل در تهران

با شیوع ویروس HPV که عامل ایجاد زگیل تناسلی در خانم ها و آقایان است؛ تزریق واکسن زگیل تناسلی در تهران بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این واکسن معمولاً در دو دوز به بیمار تزریق می شود. نه تنها این واکسن برای اکثر قریب به اتفاق بیماران تجویز می شود؛ بلکه برای کسانی هم که در معرض این ویروس قرار دارند نیز توصیه می گردد.

بیماری های تناسلی مانند زگیل و تبخال تناسلی بسیار آزار دهنده هستند؛ از این رو پیشگیری و درمان هر چه سریعتر آن به همگان توصیه می شود.

دکتر ویدا یوسفیان

بهترین مرکز تزریق واکسن زگیل تناسلی در تهران

یکی از بهترین مراکز تزریق واکسن زگیل تناسلی در تهران، مطب دکتر ویدا یوسفیان، جراح و متخصص زنان و زایمان در محدوده شهرک غرب و سعادت آباد تهران می باشد.

تمام افرادی که مستعد ابتلا به این ویروس هستند، جهت تزریق این واکسن اقدام می کنند. برای این منظور می توانید با تماس قبلی با مطب ایشان، جهت رزرو وقت و همچنین واکسن گارداسیل اقدام نمایید.

اما چنانچه فکر می کنید که به این ویروس مبتلا شده اید؛ پیشنهاد می کنم قبل از تزریق واکسن، ابتدا توسط پزشک معاینه شوید و اجازه دهید که واکسن به تجویز پزشک مورد استفاده شما قرار گیرد.

 

برای درمان زگیل تناسلی زنان در تهران همین حالا با ما تماس بگیرید تا شما را کمک کنیم.

تلفن: 02122074065

واکسن HPV چیست؟

ویروس پاپیلومای انسانی که HPV نیز نامیده می شود، از طریق فعالیت جنسی منتقل می شود. برخی از گونه های HPV باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند. سایر گونه های HPV می توانند باعث سرطان شوند.

در بیشتر مواقع، بدن می تواند HPV را پیدا کرده و از بین ببرد. اما اگر ویروس برای مدت طولانی در بدن بماند، می تواند باعث سرطان شود. واکسینه شدن در برابر HPV به پیشگیری از سرطان در مردان و زنان کمک می کند.

ویروس HPV که یا همان ویروس پاپیلومای انسانی (Human Papilloma Virus) در بدن انسان باعث ایجاد زگیل می شود.

اینستاگرام دکتر ویدا یوسفیان

واکسن HPV چه می کند؟

واکسن HPV از زگیل تناسلی و بیشتر موارد سرطان دهانه رحم محافظت می کند. از سرطان واژن، فرج، آلت تناسلی یا مقعد ناشی از HPV محافظت می کند. واکسن HPV همچنین از بروز سرطان های دهان، گلو، سر و گردن ناشی از HPV جلوگیری می کند.

این واکسن راهی ایمن برای ایجاد آگاهی سیستم ایمنی در مورد برخی از گونه های HPV به بدن می دهد. این بدان معناست که اگر فرد بعداً به آن مبتلا شود، سیستم دفاعی بدن راحت ‌تر می ‌تواند آن را حذف کند.

واکسن HPV برای چه کسانی است و چه زمانی باید تزریق شود؟

واکسن Gardasil 9 توسط سازمان غذا و دارو تأیید شده است. این واکسن را می توان به افراد 15 سال به بالا تزریق کرد. همچنین تزریق همزمان این واکسن با سایر واکسن ها ممانعتی ندارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، واکسیناسیون روتین HPV را از سن 18 تا 20 سالگی پیشنهاد می کند. سن ایده آل برای واکسیناسیون قبل از شروع فعالیت جنسی است.

هنگامی که فردی به HPV مبتلا می شود، واکسن ممکن است آنقدر مؤثر نباشد. به این دلیل که هدف واکسن جلوگیری از عفونت جدید است. اگر فردی مبتلا به ویروس باشد، ممکن است واکسن به بدن در پاکسازی ویروس کمک نکند.

تحقیقات نشان داده است که دریافت واکسن در سنین پایین با شروع زودتر فعالیت جنسی ارتباطی ندارد.

واکسن گارداسیل

واکسن گارداسیل چند دوز است؟

افراد کمتر از 18 سال را می توان با دو دوز به فاصله 6 تا 12 ماه واکسینه کرد. اما افرادی که تزریق واکسن را دیرتر شروع می کنند، در سنین 22 تا 26 سالگی، باید سه دوز از واکسن را دریافت کنند. این واکسن ها در طول شش ماه انجام می شود.

چه کسانی نباید واکسن HPV را دریافت کنند؟

تزریق واکسن گارداسیل برای همه افراد مناسب نیست. بعضی از افراد نباید به هیچ عنوان اقدام به تزریق واکسن HPV کنند. این افراد عبارتند از:

  • واکسن HPV در دوران بارداری تزریق نمی شود.
  • اگر فردی پس از اولین واکسن HPV واکنش آلرژیک داشته باشد، یا اگر فردی آلرژی شدید و تهدید کننده داشته باشد، واکسن HPV توصیه نمی شود.
  • همچنین افرادی که بیماری متوسط ​​یا شدید دارند باید منتظر بمانند تا احساس بهتری داشته باشند تا واکسن HPV را دریافت کنند.

 

تزریق واکسن زگیل تناسلی در تهران بعد از رابطه جنسی

افرادی که از نظر جنسی فعال هستند باید با تیم مراقبت های بهداشتی خود در مورد مزایای دریافت واکسن HPV صحبت کنند. اکثر افراد بلافاصله پس از شروع فعالیت جنسی به HPV مبتلا می شوند.

اما حتی اگر یک سویه HPV دارید، ممکن است همچنان از این واکسن بهره مند شوید. این واکسن می تواند شما را از ابتلا به سایر سویه ها در امان نگه دارد.

اما هیچ یک از واکسن ها نمی توانند عفونت HPV موجود را درمان کنند. واکسن ها فقط از شما در برابر سویه های خاصی از HPV که ندارید محافظت می کنند.

آیا واکسن زگیل تناسلی عوارضی دارد؟

در بسیاری از مطالعات مشخص شده است که واکسن HPV ایمن است و عوارضی ندارد. اما به طور کلی در صورت بروز نیز، اثرات خفیف هستند. شایع ترین عوارض جانبی واکسن HPV شامل درد، تورم یا قرمزی در محل تزریق است.

گاهی اوقات پس از تزریق، سرگیجه یا غش رخ می دهد. نشستن به مدت 15 دقیقه پس از تزریق می تواند خطر غش را کاهش دهد. سردرد، حالت تهوع، استفراغ، خستگی یا ضعف نیز ممکن است رخ دهد.

آیا با وجود تزریق واکسن زگیل تنسلی، تست پاپ اسمیر لازم است؟

بله. واکسن HPV جایگزین تست پاپ اسمیر نیست. غربالگری سرطان دهانه رحم با آزمایش پاپ اسمیر منظم که از سن 21 سالگی شروع می شود، بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه است.

در صورت مشاهده علائم سرطان دهانه رحم فوراً به پزشک مراجعه کنید. برخی از علائم خونریزی واژینال بعد از رابطه جنسی، بین قاعدگی یا بعد از یائسگی است. درد لگن؛ یا درد حین رابطه جنسی از دیگر علائم سرطان دهانه رحم است.

بیشترین خطر ابتلا به زگیل تناسلی در چه سنی است؟

هر فردی بدون در نظر گرفتن سن خود ممکن است به HPV مبتلا شود. به عنوان مثال، اگر یک زن باردار مبتلا به HPV باشد، نوزادش ممکن است با عفونت HPV متولد شود.

همچنین مصونیت در برابر یک نوع HPV باعث محافظت در برابر انواع دیگر نمی شود.

تزریق واکسن زگیل تناسلی بعد از ابتلا

واکسن زگیل تناسلی بعد از ابتلا

ممکن است این سؤال برای کسی که به ویروس HPV مبتلا شده است پیش بیاید که آیا واکسن زگیل تناسلی بعد از ابتلا می تواند به فرد کمک کند؟ آیا به محافظت از شریک زندگی من کمک می کند؟

بله؛ دریافت واکسن HVP قطعاً ایده خوبی برای افراد مبتلا می باشد. این به این دلیل است که انواع مختلفی از HPV وجود دارد. برخی باعث زگیل می شوند و برخی دیگر باعث سرطان می شوند.

حتی اگر قبلاً به نوعی از HPV که باعث زگیل تناسلی می شود آلوده شده اید، همچنان می توانید از خود در برابر انواعی که می توانند باعث سرطان شوند محافظت کنید زیرا ممکن است هنوز به آن انواع مبتلا نشده باشید.

در نظر داشته باشید که اگر بعد از ابتلا واکسینه شوید، شریک جنسی شما ایمن نمی شود. اما او هم باید حتماً واکسینه شود. افراد از هر جنس باید در برابر HPV واکسینه شوند تا از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

حتی اگر شما و همسرتان هر دو واکسینه شده اید، همیشه برای هر نوع رابطه جنسی (دهانی، مقعدی یا واژینال) از کاندوم استفاده کنید.

کاندوم به جلوگیری از گسترش انواع HPV که تحت پوشش واکسن نیستند کمک می کند. همچنین کاندوم به محافظت در برابر سایر بیماری های مقاربتی (STDs) کمک می کند.

آیا زگیل تناسلی باعث سرطان می شود؟

عفونت HPV چقدر طول می کشد؟

عفونت HPV می تواند تا 24 ماه قبل از اینکه سیستم ایمنی عفونت را از بین ببرد، ادامه یابد. در طول این مدت، اکثر مردم نمی دانند که آلوده هستند. به همین دلیل است که جلوگیری از انتقال ویروس دشوار است.

ویروس HPV می تواند باعث عفونت های مداوم شود. این بدان معناست که وقتی فردی آلوده می ‌شود، ویروس در سلول ‌هایی که ناحیه آلوده را پوشانده ‌اند، تکثیر می ‌شود.

با این حال، آنچه مهم است درک شود این است که بسیاری از افراد عفونت HPV بدون علائم دارند، بنابراین آن ها متوجه نمی شوند که آلوده هستند.

علاوه بر این، از آنجایی که آزمایش پاپ اسمیر تغییرات سلولی را بررسی می کند و وجود ویروس را بررسی نمی کند، آزمایش پاپ اسمیر منفی به این معنی نیست که عفونت HPV وجود ندارد.

این فقط به این معنی است که سلول هایی که دهانه رحم را پوشانده اند در حال حاضر علائم آسیب ناشی از عفونت مداوم HPV را نشان نمی دهند. به همین دلیل انجام منظم تست پاپ اسمیر مهم است.

دکتر ویدا یوسفیان

HPV چگونه باعث سرطان می شود؟

HPV سلول های اپیتلیال را که سطوح مخاطی بدن را پوشانده اند، آلوده می کند. هنگامی که HPV وارد این سلول ها می شود، مانند گلو، دستگاه تناسلی یا مقعد، باعث می شود سلول ها پروتئین های HPV تولید کنند.

در بیشتر موارد، سیستم ایمنی سلول های آلوده را تشخیص می دهد و آن ها را از بین می برد و عفونت را پاک می کند. با این حال، در برخی موارد یک عفونت مداوم رخ می دهد که باعث جهش یا تغییر سلول ها می شود.

این جهش ها در نهایت می توانند منجر به سرطان شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.