واژینوپلاستی با لیزر

واژینوپلاستی با لیزر

برای تنگ کردن واژن روش های متفاوتی وجود دارد. برخی از این روش ها کم تهاجمی هستند مانند واژینوپلاستی با لیزر. و برخی دیگر تهاجمی هستند، مانند واژینوپلاستی با عمل جراحی.

در ادامه راجع به مزایا، معایب و مقایسه واژینوپلاستی با لیزر و عمل جراحی پرداخته ایم. اگر به دنبال راهی برای تنگ کردن واژن هستید، همراه ما باشید تا در انتها مناسب ترین تصمیم را اتخاذ کنید.

به طور کلی تنگ کردن واژن یکی از راه های جوانسازی و زیبا سازی واژن محسوب می شود. سایر روش های جوان کردن واژن عبارتند از: لابیاپلاستی، تزریق چربی به واژن، تزریق ژل به واژن و …

تنگ کردن واژن به روش واژینوپلاستی با لیزر

واژینوپلاستی با لیزر نوعی از واژینوپلاستی است که در آن از انرژی لیزر برای تغییر شکل کانال واژن استفاده می شود. این روش نسبت به واژینوپلاستی با جراحی کمتر تهاجمی است و می توان در مطب پزشک یا مرکز جراحی سرپایی انجام داد.

این روش معمولاً حدود دو ساعت طول می کشد و بیماران معمولاً می توانند در همان روز به خانه بروند. بعد از عمل مقداری درد و تورم وجود دارد، اما معمولاً ظرف چند روز از بین می‌رود.

واژینوپلاستی با لیزر گزینه خوبی برای افرادی است که به دنبال روشی کمتر تهاجمی برای تغییر شکل کانال واژن هستند. همچنین برای افرادی که قبلاً جراحی واژن داشته اند، گزینه خوبی است، زیرا می تواند به کاهش جای زخم کمک کند.

اینستاگرام دکتر ویدا یوسفیان

مزایای واژینوپلاستی با لیزر

واژینوپلاستی با لیزر به این گونه است که با تحریک بافت واژن، تولید کلاژن و الاستین در بافت واژن صورت می گیرد.

این روش مزایای زیادی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

 • افزایش تنگی واژن
 • کاهش خشکی واژن
 • بهبود رضایت جنسی
 • کاهش بی اختیاری ادرار
 • کاهش درد واژن

لیزر مونالیزا یک روش ایمن و موثر با عوارض جانبی کم است. بیشتر زنان تنها ناراحتی و تورم خفیف را تجربه می کنند که معمولاً در عرض چند روز از بین می رود.

مزایای واژینوپلاستی با لیزر

عوارض واژینوپلاستی با لیزر

با این که واژینوپلاستی با لیزر بسیار کم تهاجمی است و طرفداران زیادی دارد؛ اما به عنوان یک عمل و تغییر در ظاهر و شکل اندام تناسلی، ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد.

معمولاً این عوارض در تمام عمل های جراحی یکسان هستند. با این حال، برخی از خطرات مرتبط با واژینوپلاستی با لیزر نیز وجود دارد:

 • خطر عفونت
 • خطر ایجاد اسکار
 • ماندگاری کمتر از واژینوپلاستی با جراحی

اگر قصد انجام واژینوپلاستی با لیزر را دارید، مهم است که با پزشک خود در مورد خطرات و مزایای این روش صحبت کنید. همچنین باید مطمئن شوید که کاندیدای خوبی برای این روش هستید.

عوارض واژینوپلاستی با لیزر

 

بهترین کاندیدا برای این روش

برای این که مطمئن شوید کاندیدای مناسبی برای انجام واژینوپلاستی با لیزر هستید؛ بهتر است به یک جراح متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا پس از معاینه بهترین راه را به شما پیشنهاد کند.

در اینجا برخی از عواملی که پزشک شما هنگام تعیین این که آیا شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر واژینوپلاستی هستید در نظر می گیرد، آورده شده است:

 • سن شما
 • سلامت کلی شما
 • دلایل شما برای تمایل به این روش
 • انتظارات شما از نتایج

اگر کاندیدای مناسبی برای واژینوپلاستی با لیزر هستید، می‌تواند راهی مطمئن و مؤثر برای تغییر شکل کانال واژن باشد. پس معطل نکنید و همین امروز بهترین دکتر واژینوپلاستی با لیزر را پیدا کنید و در مورد این روش بیشتر بدانید.

دکتر ویدا یوسفیان

هزینه واژینوپلاستی با لیزر

هزینه واژینوپلاستی با لیزر بسته به عوامل مختلفی از جمله دستمزد جراح، محل عمل و نوع لیزر مورد استفاده می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی، واژینوپلاستی با لیزر حدود یک و نیم میلیون هزینه دارد. با این حال، می توان جراح هایی را پیدا کرد که این روش را با هزینه کمتر انجام دهند.

اما اگر برای انجام واژینوپلاستی با لیزر نگران قیمت ها هستید؛ پیشنهاد می کنم هزنیه کمتر را ملاک انتخاب دکتر خود قرار ندهید. در نظر داشته باشید که این کار مربوط به ناحیه حساس تناسلی خانوم هاست.

بهترین کاندیدای واژینوپلاستی با لیزر

 

قیمت این عمل

در اینجا برخی از عواملی که می تواند بر هزینه لیزر واژینوپلاستی با لیزر تأثیر بگذارد آورده شده است:

 • حق الزحمه جراح: دستمزد جراح بزرگ ترین جزء هزینه های لیزر واژینوپلاستی است.
 • محل انجام عمل: هزینه واژینوپلاستی با لیزر بسته به محل عمل می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، روش های انجام شده در مناطق شهری گران تر از روش های انجام شده در مناطق روستایی است.

همچنین انجام عمل در مطب، مرکز جراحی سرپایی و بیمارستان نیز متفاوت است.

 • نوع لیزر مورد استفاده: نوع لیزر مورد استفاده نیز می تواند بر هزینه لیزر واژینوپلاستی تاثیر بگذارد. برخی از لیزرها گرانتر از بقیه هستند.

اگر قصد انجام واژینوپلاستی با لیزر را دارید، مقایسه قیمت جراحان مختلف بسیار مهم است. همچنین باید هزینه بیهوشی، هزینه های بیمارستان و سایر هزینه های مرتبط را در نظر بگیرید.

هزینه واژینوپلاستی با لیزر

 

واژینوپلاستی با مونالیزا تاچ

جوانسازی و تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا یک روش کم تهاجمی است که از انرژی لیزر برای بهبود ظاهر و عملکرد واژن استفاده می کند.

مقایسه واژینوپلاستی با لیزر و عمل جراحی

واژینوپلاستی با لیزر مزایای زیادی دارد که به مهم ترین آن کم تهاجمی بودن آن نسبت واژینوپلاستی به عمل جراحی است. برخی از مزایای لیزر واژینوپلاستی در ادامه آورده شده است.

 • این روش کمتر تهاجمی نسبت به واژینوپلاستی با جراحی است.
 • می توان آن را در مطب پزشک یا مرکز جراحی سرپایی انجام داد.
 • معمولاً بیماران می توانند در همان روز به خانه بروند.
 • بعد از عمل درد و تورم کمتری وجود دارد.
 • نتایج اغلب طبیعی تر از واژینوپلاستی با عمل جراحی هستند.

این روش برخلاف جراحی واژینوپلاستی، معمولاً در مطب پزشک یا مرکز جراحی سرپایی انجام می شود. مدت زمان لازم برای انجام این عمل معمولاً حدود 30 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

به بیمار بی حسی موضعی داده می شود، بنابراین در طول عمل بیدار خواهد بود اما هیچ دردی احساس نخواهد کرد.

واژینوپلاستی با لیزر مونالیزا

 

مراقبت های بعد از عمل

پس از عمل، بیمار ممکن است کمی ناراحتی و تورم را تجربه کند. همچنین ممکن است برای چند روز خونریزی کمی را تجربه کند.

پزشک داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک ها را برای کمک به مدیریت هر گونه ناراحتی یا عفونت تجویز می کند.

بیمار باید تا یک پنج تا هفت روز پس از عمل، از فعالیت جنسی خودداری کند. همچنین باید از استفاده از تامپون یا دوش خودداری کنند.

دکتر ویدا یوسفیان

ماندگاری واژینوپلاستی با لیزر

نتایج جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا معمولاً طولانی مدت است. با این حال، اثرات این روش ممکن است به تدریج در طول زمان کاهش یابد.

اگر به فکر جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا هستید، مهم است که با پزشک خود در مورد خطرات و مزایای این روش صحبت کنید.

همچنین در مورد زمان دقیق ماندگاری نیز از پزشک خود بپرسید تا بعد از عمل مشکلی پیش نیاید. ماندگاری واژینوپلاستی با لیزر به اندازه عمل جراحی نیست.

واژینوپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی؟

اینکه بهتر است واژن را با لیزر سفت کنید یا جراحی، به نیازها و ترجیحات فردی شما بستگی دارد. هر دو روش دارای مزایا و معایبی هستند، بنابراین مهم است که قبل از تصمیم گیری، آن ها را به دقت بررسی کنید.

سفت کردن واژن با لیزر

سفت کردن واژن به کمک لیزر یک روش کم تهاجمی است که از انرژی لیزر برای گرم کردن و سفت کردن دیواره های واژن استفاده می کند.

اغلب در مطب پزشک یا مرکز جراحی سرپایی انجام می شود و با بی حسی موضعی قابل انجام است.

سفت کردن واژن با لیزر معمولاً هزینه کمتری نسبت به جراحی دارد و زمان بهبودی کمتری دارد. با این حال، ممکن است به اندازه جراحی برای کاهش شلی واژن مؤثر نباشد.

واژینوپلاستی با لیزر بهتره یا جراحی؟

 

جراحی واژن

جراحی واژن یک روش تهاجمی تر است که شامل ایجاد برش در دیواره های واژن است. معمولاً در بیمارستان تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

جراحی واژن برای کاهش شلی واژن مؤثرتر از سفت کردن واژن با لیزر است، اما زمان نقاهت طولانی ‌تری دارد و خطر عوارض بیشتری نیز دارد.

مقایسه تنگ کردن واژن با لیزر و جراحی

در اینجا جدولی وجود دارد که مزایا و معایب سفت کردن واژن به روش لیزر و جراحی واژن را خلاصه می کند.

 

روش تنگ کردن واژن مزایا معایب
تنگ کردن واژن با لیزر کم تهاجمی

زمان بهبودی کوتاه تر

عوارض کمتر

تآثیر کمتر

هزینه پایین تر نسبت به جراحی

تنگ کردن واژن با جراحی مؤثرتر

ماندگاری دائمی

تهاجمی

زمان بهبودی طولانی

عوارض بیشتر

هزینه بالاتر نسبت به لیزر

 

در نهایت، بهترین راه برای سفت کردن واژن این است که با پزشک خود در مورد نیازها و ترجیحات فردی خود صحبت کنید.

یک دکتر جراح و متخصص زنان و زایمان می تواند به شما کمک کند تا برای انتخاب مناسب ترین روش بهترین تصمیم را بگیرید.

درمان گشادی واژن با لیزر

لیزر تنگ کننده واژن یک روش ایمن و موثر با عوارض جانبی کمی است. بیشتر زنان تنها ناراحتی و تورم خفیف را تجربه می کنند که معمولاً در عرض چند روز از بین می رود.

نکات مهم قبل از واژینوپلاستی با لیزر

در اینجا چند دستورالعمل ایمنی اضافی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید:

 • این روش فقط باید توسط یک متخصص پزشکی واجد شرایط انجام شود.
 • شما باید از خطرات احتمالی و عوارض جانبی این روش آگاه باشید.
 • شما باید انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج این روش داشته باشید.

اگر به لیزر تنگ کننده واژن فکر می کنید، مهم است که تحقیقات خود را انجام دهید و با پزشک خود صحبت کنید تا از تصمیم خود مطمئن شوید.

رابطه جنسی بعد از واژینوپلاستی با لیزر

رابطه جنسی بعد از واژینوپلاستی با لیزر

 

عدم تنگی واژن به این معنی است که مجرای واژن باریک نمی شود. این می تواند یک اتفاق طبیعی باشد یا می تواند به دلیل عوامل متعددی مانند زایمان، جراحی یا پرتودرمانی به وجود آمده باشد.

همان طور که در قسمت مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن به روش لیزر گفته شد؛ ایجاد رابطه جنسی بعد از لیزر واژن، تا یک هفته ممنوع می باشد.

عوامل مؤثر بر واژینوپلاستی با لیزر

چنانچه قبل از اقدام به واژینوپلاستی با لیزر با یک پزشک متخصص و با تجربه صحبت کرده باشید؛ حتماً موارد لازم را در مورد شما مورد بررسی قرار داده است.

اما در اینجا برخی موارد وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در نظر بگیرید:

سن بیمار

سفت کردن واژن با لیزر به طور کلی برای زنان جوان مناسب تر است، در حالی که جراحی واژن ممکن است گزینه بهتری برای زنان مسن باشد.

سلامت کلی بیمار

اگر بیمار شرایط سلامتی نامناسبی مانند بیماری قلبی یا دیابت داشته باشد؛ ممکن است کاندیدای بهتری برای سفت کردن واژن با لیزر باشد.

دکتر ویدا یوسفیان

انتظارات بیمار

اگر بیمار به دنبال بهبود چشمگیری در تنگی واژن باشد، جراحی واژن ممکن است گزینه بهتری باشد. با این حال، اگر به دنبال نتیجه ای طبیعی تر هستید، سفت کردن واژن با لیزر ممکن است انتخاب مناسب تری باشد.

به یاد داشته باشید که مهم نیست که کدام روش را انتخاب می کنید، در هر صورت شلی و افتادگی واژن با هر یک از این روش ها قابل درمان است گرچه ممکن است به طور کامل از بین نرود.

با این حال، هر دو سفت کردن واژن با لیزر و جراحی واژن تا حد زیادی در بهبود گشادی و شلی واژن و عملکرد آن مؤثر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.