عوارض لیزر واژن با لیزر مونالیزا تاچ

عوارض لیزر واژن با لیزر مونالیزا تاچ

4520 0

عوارض لیزر واژن با لیزر مونالیزا تاچ
لیزر واژن با دستگاه مونالیزا تاچ که تنها دستگاه مورد تایید وزارت بهداشت آمریکا و اروپا می باشد، دستگاهی است که از طریق Co2 Fraction ed اقدام به درمان خشکی واژن و آتروپی واژن و لابیاپلاستی می نماید.

عوارض لیزر واژن با لیزر مونالیزا تاچ
در اصل پس از ۳۵ سالگی بافت واژن شروع به کاهش تولید کلاژن و متلاشی و پیر شدن سلول های فیبروبلاست می کند هرچند پس از ۴۵-۳۵ سالگی این تغییرات در کلیه بافت های بدن مثل (پوست صورت، قلب، ریه) هم ایجاد می شود اما لیزر مونالیزا تاچ از وقوع این عارضه در خانم ها پیشگیری می کند و موارد بسیاری را هم درمان می نماید. وقتی این شل شدگی و پیری بافت منجر به بی اختیاری ادرار در موارد سرفه، عطسه و خنده می شود در اصل باعث ناراحتی و رنج در خانم ها می گردد. لیزر مونالیزا تاچ در اصل تمام این موارد را بهبود می بخشد.
عوارض لیزر مونالیزا تاچ: تنها پدیده ای که بلافاصله پس از لیزر ممکن است در خانم ها بوقوع بپیوندد اینست که آنها ممکن است دچار کمی سوزش، قرمزی و تورم در ناحیه شوند که بسیار زودگذر است و دکتر ویدا یوسفیان متخصص زیبایی زنان در این رابطه با پمادها و داروهای موضعی از بروز آن ها جلوگیری می نماید. پس از هرگونه استفاده از لیزر چه برای درمان شلی واژن و چه برای سفید کردن واژن بایستی ۱ هفته از مقاربت پرهیز نمود. افزایش سن برای افرادی که بارداری و زایمان هم نداشته اند ممکن است منجر به گشادی و شلی واژن شود. ضمناً خانم هایی که در سنین یائسگی به سر می برند هم دچار خشکی واژن می شوند و لذا با استفاده از لیزر واژن می توان مشکل این عزیزان را رفع کرد.
بهترین موضوع در لیزر واژن اینست که به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن و بیهوشی کار انجام می پذیرد.

زمان مورد نیاز برای انجام لیزر واژن
بیشترین تعداد جلسات لیزر واژینال برای تنگ کردن و سفید کردن واژن ۳ جلسه می باشد که بایستی به فواصل ۳ هفته یکبار انجام شود.
آیا نیاز هست که قبل از لیزر واژن آزمایشی انجام شود؟
چون این روش (لیزر واژن) روشی سرپایی است نیاز به آزمایش خون جهت بررسی کم خونی نمی باشد زیرا در طی انجام لیزز واژن بیمار خونی از دست نمی دهد. قبل از لیزر بایستی خانم عفونت زنانه نداشته باشد و یک پاپ اسمیر ظرف ۶ ماه گذشته انجام داده باشد.
سن مناسب برای انجام لیزر واژن چه سنی است؟
میانگین سن مناسب برای انجام این کار (لیزر واژن) ۶۰-۳۵ سالگی است.
لیزر واژن به هیچ عنوان دردناک نیست و کمی احساس سوزش وجود دارد که ناشی از جوانسازی واژن و دوباره سازی بافت واژن است.
لذا دکتر ویدا یوسفیان متخصص زنان تاکید دارد که استفاده از لیزر واژینال هیچ عارضه ای ندارد.

1 دیدگاه موجود است

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065