تعیین جنسیت بر اساس زمان مقاربت

تعیین جنسیت بر اساس زمان مقاربت و نزدیکی زوج، یکی از روش هایی است که با مشاوره با پزشک متخصص زنان و زایمان و انجام آزمایشات و سونوگرافی؛ همچنین دستور تغذیه، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

اگر تصمیم گرفته اید که جنسیت فرزندتان به انتخاب خودتان باشد، باید حدود دو سه ماه قبل از اقدام به بارداری، با یک متخصص زنان و زایمان صحبت کنید و خواسته خود را با وی در میان بگذارید.

تعیین جنسیت بر اساس زمان سکس

تعیین جنسیت: برای استفاده از روش زمان بندی کافی است نگاهی به خصوصیات تخمک (X) و دو نوع اسپرم حاوی X Y در آقایان بیندازیم می دانیم که خانمها هر ماه در اواسط سیکل خود یک یا چند تخمک که از نظر جنسی فقط X هستند تولید می کنند و در مقابل آقایان دارای دو نوع اسپرم X Y هستند.

در واقع این مرد است که جنسیت سلول تخم را تعیین می کند به شکلی که اگر تخمک X با اسپرم X لقاح یابد سلول تخم مونث شده و اگر تخمک X با اسپرم Y لقاح یابد سلول تخم مذکر می شود.

تخمک یک سلول درشت است که حدود ۰.۱ میلی متر قطر دارد و با چشم غیر مسلح هم قابل مشاهده می باشد .حرکت آن بسیار کم و سنگین است و در حدود ۷۲ ساعت می تواند در شرایط رحم زنده بماند .

آقایان دارای دو نوع اسپرم هستند اسپرمی که حاوی کروموزوم X است و اسپرمی که حاوی کروموزوم Y است اسپرمX دارای سر بیضی بوده درشت تر و سنگین تر و با حرکت کمتری نسبت به اسپرم Y است و طول عمر آن بیشتر است.

اسپرمYکوچکتر ، فرزتر و با سرعت بیشتری می باشد و دارای دم بلندتری است سر آن نیز گرد است ولی طول عمر آن کوتاه تر است و بسیار کم جان تر و ضعیفتر است.

در واقع تفاوت این دو نوع اسپرم است که پایه و اساس انتخاب جنسیت را تشکیل می دهد و تمام روشهای انتخاب جنسیت در دنیامبتنی بر این تفاوتها می باشد.

تعیین جنسیت بر اساس زمان مقاربت

نکات مهم درباره تعیین جنسیت بر اساس زمان مقاربت

یک نکته مهم این است که اگر چه اسپرمهای Y کم جانتر و دارای عمر کوتاه تری هستند ولی تعداد اسپرمهای این نوع بسیار بیشتر از اسپرمهایX است و این جبران کننده نقطه ضعف آنهاست.

و موجب یکسان شدن تعداد موالید دختر و پسر می شود. اسپرمهایY نسبت به محیط اسیدی بسیار حساس هستند و سریعا در این محیطها از بین می روند و در مقابل اسپرمهایX در این محیطها مقاومت بیشتری دارند و به این علت در تعیین جنسیت از شستشوهای اسیدی یا قلیایی استفاده می شود.

طبق مطالب فوق یکی از مهمترین نکات در تعیین جنسیت، تعیین زمان تخمک گذاری می باشد و اگر مقاربت در حوالی زمان تخمک گذاری صورت گیرد، پسر بدنیا خواهد آمد چرا که در زمان تخمک گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی تر و رقیق تر است و ارتجاع پذیر تر است.

در نتیجه حرکت اسپرمهای Y را بسیار سهل و آسان می کند. اما اگر مقاربت ۳ تا ۴ روز بعد یا قبل از تخمک گذاری اتفاق بیفتد شانس پسر شدن بشدت کاهش می یابد و احتمال دختر زیاد می شود .

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب جنسیت می توان از آن بهره جست ارگاسم زن در هنگام مقاربت است. می دانیم که در هنگام ارگاسم زنانه ترشحات با PH قلیایی از دهانه واژن ترشح می شود.

انقباضات عضلات واژن باعث بالا راندن اسپرم های پسر و کمک به حرکت آن اسپرم ها به سمت رحم می شود و این مورد به زوجهای خواهان فرزند پسر پیشنهاد می شود.

تعیین جنسیت بر اساس زمان مقاربت

تأثیر تعداد اسپرم ها در تعیین جنسیت بر اساس زمان مقاربت

در زوجهایی که ۲ یا بیش از ۲ فرزند دختر دارند و خواهان پسر می باشند مرد باید یک آزمایش شمارش اسپرمی بدهد چرا که اگر تعداد اسپرمهای مرد در یک سی سی کمتر از ۲۰ میلیون باشد احتمال دختر دار شدن ۸۰% و اگر زیر ۵ میلیون باشد این احتمال ۱۰۰% خواهد بود. کلا هر اتفاقی که باعث افزایش اسپرمها شود به نفع پسر شدن است و برعکس به نفع دختر شدن.

تأثیر ماه های سال در تعیین جنسیت بر اساس زمان مقاربت

از روشهای دیگر در تعیین جنسیت استفاده می شود با استفاده از جداولی ، سن مادر را با حاملگی در نظر می گیرند و بر این اساس مشخص می شود که بارداری در هر ماه که اتفاق بیفتد احتمال کدام فرزند بیشتر است . مثلا مادری ۳۰ ساله اگر در ماه اردیبهشت باردار شود جنین حاصله دختر خواهد بود

اگر تمام موارد در بالا بطور همزمان و زیر نظر فرد مجرب در تعیین جنسیت و به درستی انجام شود می توان بین ۸۰% تا ۹۰% به حصول نتیجه مطلوب امیدوار بودالبته تعیین زمان تخمک گذاری مهمترین مورد است و تجربه و دقت زیادی را طلب می کند.

چون حتی اگر ۲۱ ساعت در تعیین زمان اشتباه کنیم نتیجه متفاوت خواهد بودو در ضمن تمام این روشها باید از حدود ۲ ماه قبل از بارداری انجام شود خصوصا روشهای تغذیه ای از ۱٫۵ ماه قبل از بارداری باید شروع شود.

بدون شک حتی اگر یک روز از لقاح گذشته باشد جنسیت جنین مشخص است و نمی توان آن را تغییر داد. و اگر قرار است تعیین جنسیتی انجام شود حتما باید قبل از بارداری باشد.

تعیین جنسیت فرزند Sex Determination

امروزه توجه به تعیین جنسیت نوزاد به علت این که زوجین فرزندهای کمتری به دنیا می آورند بسیار حائز اهمیت شده است. باید بگویم بهترین ارمغان خدا برای یک زوج در ‌وهله اول فرزند سالم است.

از طرفی باید بدانیم تعیین جنسیت باید دو‌ماه قبل از اقدام به بارداری مورد توجه قرار بگیرد زوجین بسیاری به ما مراجعه می‌کنند و در شش هفته اول بارداریشان تقاضای تعیین جنسیت می‌کنند در این مورد ما هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم و بایستی پیش تر از بارداری به ما مراجعه می‌ کردند.

روش های تعیین جنسیت فرزند (قبل از اقدام به بارداری)

برای تعیین جنسیت فرزند قبل از اقدام به بارداری و داشتن فرزند دختر و یا پسر، سه راه وجود دارد. هر یک از این راه ها درصد های متفاوتی در نتیجه بخشی دارند که در ادامه به آن پرداخته ایم.

۱-روش تعیین جنسیت بر اساس زمان مقاربت

تعیین زمان تخمک گذاری بوسیله سونوگرافی ترانس واژینال (از طریق واژن) و همچنین تعیین میزان وجود قبیل و اسید در خون.
اصول غذایی لازم برای پسر دارشدن: نمک و‌موز بخورد ،لبنیات نخورد
اصول غذایی لازم برای دختر دار شدن : نمک کم بخورد، لبنیات زیاد بخورند.
ضمنا این رژیم غذایی بایستی تا هشت هفتگی بارداری خانم ادامه یابد (البته فقط برای خانم)من شخصا رژیم غذایی دوماه مانده به اقدام به بارداری میدیم که هم در مورد خانم و هم در مورد اقا است.


چگونه این رژیم غذایی برای خانم واقا در طی ماه تغییر میکند؟

رژیم خانم بر اساس میزان قلیایی و اسیدیته خون دچار تغییر می‌شود مثلا یک خانم در ماه اول دو‌عدد ترب سیاه در هفته بایستی میل کند ولی در ماه دوم این رژیم دچار تغییر و‌تحول خواهد شد زیرا پاسخ دهی افراد به رژیم های غذایی تعیین جنسیت فرق میکند.

مسئله بسیار مهم این است نحوه جلوگیری قبل از اقدام به بارداری برای تعیین جنسیت باید به روش طبیعی یا استفاده از کاندوم باشد و از روش های cop و قرص های جلو گیری از بارداری ممانعت بعمل آید.

من روزانه برای خانم هایی که تمایل به بارداری و تعیین جنسیت دز جهت دختر دار شدن هستند توصیه میکنم از همان قبل بارداری یک قرص کلسیم میل نمایند.
پس از این که حداقل ۲ماه خانم و آقا تحت رژیم غذایی ما قرار گرفتند ‌و از حامله نشدن خانم اطمینان حاصل شد بر اساس سونوگرافی ترانس واژینال روزهای نزدیکی بدون جلوگیری برای رسیدن به هدف تعیین جنسیت نوزاد، روزهای طلایی است.

در نتیجه هر دو می‌توانند در جهت اهداف خود که همان تعیین جنسیت می باشد اقدام نمایند. یک سری توصیه ها هم در حین نزدیکی وجود دارد که برای این هدف بسیار مهم است. این روش روشی است که ۸۵ در صد نتیجه بخش است .

تعیین جنسیت بر اساس زمان مقاربت

۲-روش IUI:

روشی است که اسپرم در آزمایشگاه تحت بررسی قرار می‌گیرد x و y از آن جدا شده و اسپرم هایی که قدرت بارداری جنین دلخواه را دارند داخل رحم پس از شکسته شدن تلقی می‌شوند.

البته شایان ذکر است که بدانید در این روش هم من از رژیم غذایی مخصوص جهت بارداری خانم وآقا قبل از بارداری استفاده می کنم. این روش یعنی IUI نود درصد نتیجه بخش می‌باشد.

۳-روشی IVFیا PCs

تعیین جنسیت پیش از لانه گزینی می‌باشد، در این روش که هزینه بر می‌ باشد می‌ توان جنین با اختلال ژنتیکی و کروموزومی را هم از جنین سالم جدا کرد و جنین سالم را برای لانه گزینی انتخاب نمود.

این روش حدود نودو هفت درصد نتیجه بخش است و شایان ذکر است که من برای تعیین جنسیت جنینی از روش تغذیه خانم و اقا هم برای تکمیل نتیجه استفاده می کنم.

پس از این که لقاح موفقیت آمیز صورت گرفت می‌ توان حدود ۸ هفته بارداری از طریق یکسری آزمایشگاه های معتبر سراسر کشور حدود نود تا نود و پنج درصد دریافت که آیا تعیین جنسیت نوزاد موفقیت آمیز بوده یا خیر !؟

در سونو گرافی نیز شایان ذکر هست که معمولاً قلب جنین پسر زیر ۱۴۰ ضربان دارند و معمولاً جنین دختر ضربان قلبی بالای ۱۴۰ ضربان در دقیقه دارد.

دوستان در آخر باز هم تاکید می کنم که داشتن فرزند سالم چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی بالاترین موهبتی است که خداوند به انسان عطا می کند.

بهترین دکتر تعیین جنسیت قبل از بارداری در تهران

خانم دکتر ویدا یوسفیان، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، یکی از برندها و پزشکان مطرح در این زمینه می باشند. ایشان به سال ها تجربه طبابت و تدریس، بهترین انتخاب برای کسانی هستند که به دنبال جنسیت مورد علاقه برای فرزند خود می باشند.

مطب دکتر ویدا یوسفیان در شهرک غرب تهران واقع شده است و شما عزیزان می توانید به یک تماس با شماره هایی که در صفحه اصلی آورده شده، وقت قبلی رزرو کرده و برای فرزند دلخواه خود برنامه ریزی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.