جراحی هودوپلاستی

چرا هودوپلاستی کلیتورال

کلیتوریس به دلیل تعداد عصب های بسیار زیادی که دارد مهمترین نقطه برای رسیدن به اوج لذت جنسی در بانوان است ،همچنین یک ناحیه بسیار مهم برای رسیدن به ارگاسم محسوب میشود. پوست اضافی هود مانع از تحریک کامل کلیتوریس و در نتیجه سبب کاهش لذت جنسی می شود. جراحی هودوپلاستی در واقع برداشت پوست ها و چین های اضافی و ضخیم دور کلاهک کلیتوریس است که هم جنبه زیبایی دارد و هم برای خانمهایی که از لحاظ ارضای جنسی مشکل دارند می تواند راه حل خوبی باشد. همچنین خانمهایی که ناحیه ی کلیتوریس آنها بزرگ است و منجر می شود تا در حین ورزش کردن یا پوشیدن لباسهای تنگ احساس ناراحتی کنند تمایل زیادی برای انجام این جراحی زیبایی دارند. این جراحی علاوه بر افزایش رضایت زن از ارگاسم خود باعث میشود که این ناحیه تحریک پذیر تر شود و در زمان رابطه جنسی زن به لذت بیشتری برسد .همچنین جراحی هودوپلاستی باعث زیبایی این قسمت از ناحیه ی تناسلی می شود که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی اعتماد به نفس افراد بگذارد.

مشکلاتی که به دنبال بزرگ بودن کلاهک کلیتوریس به وجود می آید

بزرگ بودن کلاهک کلیتوریس ممکن است مشکلات مختلفی از قبیل ظاهر زشت و نازیبا و کاهش اعتماد به نفس ،ناراحتی هنگام رابطه جنسی،عدم تحریک کلیتوریس و در نتیجه کاهش لذت جنسی،اصطکاک زیاد و مداوم با لباس زیر،ناراحتی هنگام راه رفتن ،نشستن و ورزش کردن برای بانوان به وجود آورد.

مزایای عمل هودوپلاستی

جراحی های زیبایی واژن از جمله جراحی هودوپلاستی به منظور رضایت فرد از ظاهر اندام جنسی خود و همچنین افزایش رضایت در روابط جنسی افراد انجام می شوند. از مزایای دیگر جراحی هودوپلاستی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

• رضایت از زیبایی اندام جنسی را به همراه دارد در نتیجه تاثیر بسیار مثبتی بر روی اعتماد بنفس افراد میگذارد
• ارگاسم را قوی تر و شدیدتر می کند
• افزایش رضایت از رابطه جنسی را به همراه دارد.
• افزایش لذت جنسی را در پی دارد
• راحتی در پوشیدن لباس های تنگ
• به اعصاب آسیب وارد نمیکند
• ترمیم و بهبودی آن از جراحی لابیاپلاستی سریعتر است
کاندیدای مناسب جراحی هودکتومی یا هود ریداکشن(عمل زیبایی کلیتوریس)
افرادی که دارای شرایط زیر میباشند میتوانند برای جراحی زیبایی کلیتوریس اقدام کنند
• افرادی که با کاهش لذت جنسی در زمان برقراری رابطه جنسی مواجه هستند و در رسیدن به ارگاسم دشواری هایی دارند
• افرادی که از ظاهر کلاهک کلیتورال خود راضی نیستند و میخواهند ظاهر آن را بهبود ببخشند
• افرادی که تمایل دارند بدون نگرانی از لباسهای تنگ مانند شلوارجین استفاده کنند

انتخاب بهترین جراح زیبایی زنان

انتخاب یک متخصص زنان خوب اهمیت زیادی در نتیجه جراحی های زیبایی واژن از جمله جراحی هودوپلاستی دارد. از آن جایی که جراحی هودوپلاستی روشی تهاجمی است در صورتی که توسط پزشک غیر متخصص و بی تجربه انجام شود میتواند عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. در صورتی که این جراحی توسط یک جراح با تجربه و ماهر در این زمینه صورت گیرد عارضه کمتری باقی خواهد گذاشت و به نتیجه ی دلخواه خواهید رسید
روش جراحی کوچک سازی کلاهک کلیتوریس
مکانیزم کلی جراحی زیبایی واژن هودوپلاستی، رفع پوستها وچین های اضافی وضخیم ناحیه هود است که منجر به افزایش رضایت جنسی و زیباسازی واژن میشود. در این روش با ایجاد برش کوچکی در ناحیه کلیتورال، لبه های کلاهک متقارن و کوچک میشوند. بخیه های این جراحی از نوع جذبی هستند و نیاز به کشیدن ندارند.این جراحی تقریباً به مدت یک ساعت و تحت بیحسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. هودوپلاستی ممکن است به تنهایی یا به همراه سایر روشهای جراحی مانند لابیاپلاستی انجام شود.

عوارض عمل هودوپلاستی

جراحی هودوپلاستی معمولا عوارض جدی در پی ندارد اما ممکن است مانند هر جراحی زیبایی دیگری عوارضی داشته باشد. برخی از عوارض مرتبط با این عمل زیبایی عبارتند از:
• زخم یا اسکار در محل بخیه ها
• خونریزی
• عفونت در ناحیه جراحی
• آسیب به اعصاب پشتی
• التهاب غیر طبیعی
• عدم تقارن
انتخاب و مشاوره با یک جراح زیبایی زنان خوب و با تجربه و کلینیکی معتبر جهت جراحی برای به حداقل رساندن این عوارض کمک میکند.

مراقبت های لازم پس از انجام جراحی هودوپلاستی

جراحی زیبایی کلیتوریس عمل سبکی می باشد. بنابراین در صورت رعایت اصول مراقبتی و بهداشتی پس از جراحی، دوران نقاهت بسیار کوتاه مدتی دارد. البته در صورتی که عمل هودوپلاستی و لابیاپلاستی به طور همزمان انجام شده باشد. مدت زمان مورد نیاز جهت بهبودی کامل، بیشتر خواهد بود. به طور کلی پس از انجام جراحی هودوپلاستی مشاهده تورم، درد و کبودی خفیف در ناحیه هود کلیتورال طبیعی است و در صورت رعایت اصول مراقبتی و همچنین استفاده کردن از پمادهای موضعی تجویز شده، کاهش پیدا خواهد کرد. به طور کلی برای پیشگیری از بروز عوارض احتمالی بهتر است پس از جراحی سه روز استراحت نمایید و پس از آن فعالیت های روزمره ی خود را شروع نمایید. همچنین حداقل تا یک ماه پس از انجام جراحی، از انجام دادن کارهای سنگین مانند بلند کردن اجسام سنگین و ورزش های شدید اجتناب نمایید. همچنین سعی کنید تا یک ماه از داشتن رابطه ی جنسی نیز خودداری نمایید. زیرا ممکن است منجر به خونریزی و یا عفونت این ناحیه شود.توجه داشته باشید بی حسی این ناحیه تا مدتی طبیعی می باشد و پس از بهبود تورم برطرف خواهد شد.

هزینه ی عمل زیبایی کلیتوریس

جراحی هودوپلاستی همانند دیگر جراحیهای زیبایی دارای مبلغ معین جهت هزینه های جراحی نیست و از عوامل بسیاری تاثیر می پذیرد
عواملی که بر میزان هزینه این عمل تاثیر گذار هستند عبارتند از:
• اعتبار و تخصص جراح
• اهداف و نیازهای درمانی
• نوع بیمارستان محل عمل (دولتی یا خصوصی)
• انجام آزمایشات پزشکی و هزینه ی بیهوشی
• هزینه دستمزد جراح
• هزینه ویزیت برای مراجعه به پزشک
• تعداد جلسات مراجعه به پزشک برای چکاپ و بررسی های قبل و بعد از عمل
• همزمانی این جراحی با عمل لابیاپلاستی هزینه بیشتری در پی دارد

سوالات متداول جراحی زیبایی هودوپلاستی

هودوپلاستی چیست؟هودوپلاستی یکی از روشهای زیباسازی اندام تناسلی بانوان می باشد.جراحی هودوپلاستی در واقع برداشتن پوست های اضافی وضخیم دور کلاهک کلیتوریس است که هم جنبه زیبایی رادارد و هم برای خانم هایی که از لحاظ ارضای جنسی مشکل دارند می تواند راه درمان خوبی باشد. این جراحی هیچگونه آسیبی به اعصاب ارگان جنسی وارد نمی کند بلکه با انجام آن برانگیختگی جنسی بانوان تشدید می گردد.
هودوپلاستی چقدر دردناک است؟در جراحی هودوپلاستی به دلیل بیهوشی یا بیحسی موضعی حین عمل هیچگونه دردی توسط بیمار احساس نمیشود.با این حال، ممکن است در عرض چند روز پس از جراحی احساس ناراحتی کنید که میتوان با مصرف داروهای مسکن زیر نظر پزشک متخصص زنان هر گونه دردی را التیام بخشید.
عوارض هودوپلاستی چیست؟معمولاً این جراحی عوارض و خطر جدی در پی ندارد اما ممکن است مانند هر جراحی و روش درمانی دیگر ریسک های خاص خودش را داشته باشد که با انتخاب یک جراح زیبایی زنان خوب و متخصص جای نگرانی نیست.
آیا هودوپلاستی بی خطر است؟هودوپلاستی به طور کلی یک روش ایمن با برخی عوارض جانبی خفیف است. می توان با انتخاب یک جراح زیبایی زنان معتبر از عوارض شدید جلوگیری کنید اما اگر این جراحی توسط یک جراح فاقد مهارت و تجربه کافی انجام شود می تواند این نتایج را در پی داشته باشد: آسیب عصبی،زخم و احتباس ادرار
هزینه متوسط هودوپلاستی چقدر است؟از آنجا که این عمل ، یک نوع عمل زیبایی محسوب می گردد در نتیجه بیمه شامل آن نمی شود و البته هزینه جراحی های زیبایی واژن از فردی به فرد دیگر متفاوت است و مبلغ معینی جهت هزینه های جراحی نمیتوان تعیین کرد زیرا عوامل متعددی بر میزان هزینه ی این جراحی تاثیر گذار خواهد بود

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.