PRP واژن

جوانسازی واژن با PRP

یکی از روش های جوانسازی واژن، استفاده از روش تزریق پی آر پی می باشد. PRP واژن به معنای تزریق پلاسمای غنی از پلاکت به دیواره بالایی واژن و کلیتوریس می باشد.

فاکتورهای رشد مشتق شده از خون، با تحریک کلاژن و الاستین در داخل واژن و اطراف کلیتوریس ها، موجب انبساط و کشیدگی واژن شده و در نهایت منجر به تحریک آسان تر و لذت بیشتر رابطه جنسی می شود.

با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، تحریک سلول های بنیادی بیشتر شده و در نهایت منجر به رشد بافت های جوانتر می شود.

جوانسازی واژن با استفاده از لیزر واژن امروزه بسیار پرکاربرد است که بسیاری از خانم ها برای بهبود کیفیت زندگی خود به سراغ آن می روند.

پی آر پی واژن چیست؟

PRP واژن تهران

 

PRP  واژن در واقع تزریق فاکتورهای رشد مشتق شده از خون به منظور تقویت و جوانسازی بافت واژن است. این کار باعث بهبود ارگاسم و همچنین دستیابی به ظاهر جوان تر واژن و بهبود عملکرد جنسی در بانوان خواهد شد.

تزریق پی آر پی واژن یک روش نسبتاً بدون درد است که بافت واژن را با تزریق پلاسمای خون خود شخص (PRP) به لابیا ماژور، حجیم کرده و به افزایش حس بر انگیختگی کمک می کند و علاوه بر جوانسازی واژن، لذت جنسی نیز افزایش می یابد.

اینستاگرام دکتر ویدا یوسفیان

 

تزریق پی آر پی به واژن باعث بازسازی بافت واژن می شود. پس از انجام این روش، 95 درصد از بیماران از بهبود مشکل بی اختیاری ادرار خبر دادند و همچنین افزایش میل جنسی و تنگی واژن در آن ها بهبود یافته است.

با تزریق پلاکت غلیظ شده به بافت مورد نظر، زمانی که پلاکت های ما، خارج از خون و در بافت قرار می‌ گیرد و فاکتورهای رشد از خود آزاد می‌ کنند، باعث جذب سلول‌ های بنیادی به محل مورد نظر خواهد شد.

همچنین ببینید: لیزر واژن در تهران

این فاکتورهای رشد باعث تقسیم و تمایز بیشتر سلول‌ های بنیادی به سمت تولید پیش‌ ساز های سلول شده و باعث رشد بافت ‌های جوان ‌تری می شوند.

پی آر پی واژن

کاندید مناسب PRP واژن

تزریق پی آر پی واژن یکی از روش های جوانسازی واژن با استفاده از تهیه و تزریق فاکتورهای رشد مشتق شده از خون است.

این روش برای زنانی که در برانگیختگی، رسیدن به ارگاسم، درد در حین مقاربت، خشکی واژن، آتروفی واژن و بی اختیاری ادرار مشکل دارند، بسیار پر طرفدار است.

بیماران نه تنها جنبه غیر جراحی و کم تهاجمی این روش را دوست دارند، بلکه هیچ وقفه ای نیز وجود ندارد و بیماران می توانند در همان روز به انجام رابطه جنسی بپردازند!

خانم هایی که از مشکلات جنسی مانند کاهش میل جنسی، ناتوانی در رسیدن به ارگاسم، و یا مشکلاتی از قبیل بی اختیاری ادرار و یا سوزش و خارش به دلیل خشکی واژن رنج می برند، می توانند از این روش به عنوان یک روش درمانی استفاده کنند.

PRP واژن، روش موقتی است، اما نتایج این تزریق تا 14 ماه ماندگاری دارد، و معمولا یک سال بعد از اولین درمان، تزریق بعدی انجام خواهد شد.

هزینه PRP واژن

هزینه تزریق PRP واژینال

برای اطلاع از هزینه پی آر پی واژن بهتر است ابتدا با پزشک متخصص خورد مشورت کنید. برآورد قطعی هزینه PRP واژن در طی جلسات مشاوره تعیین و به بیمار اطلاع داده خواهد شد.

پی آر پی واژن

ممکن است عواملی نظیر شدت عارضه های پوستی، میزان چین و چروک پوستی، تعداد جلسات مورد نیاز و موارد دیگر، در تعیین هزینه نهایی پی آر پی واژن تأثیر گذار باشند.

دلایل کاهش میل جنسی در خانم ها

کاهش میل جنسی در بانوان به دلایل متعددی بستگی دارد. گاهی ممکن است به دلیل ایجاد مشکلات روحی، دیگر از رابطه جنسی لذت نبرند و میل به رابطه در آن ها کاهش یابد.

تزریق PRP به واژن

از جمله عللی که می تواند سبب کاهش میل جنسی بانوان شود عبارتند از:

 • اختلالات هورمونی: اگر میزان هورمون های تستسترون و استروژن کاهش پیدا کند.
 • ابتلا به عفونت: با کاهش میزان استروژن، واژن مستعد عفونت می شود.
 • خشکی واژن: این عارضه به سن بانوان ارتباطی ندارد و پس از بروز آن، شخص دچار سوزش و خارش در حین مقاربت جنسی می گردد.
 • زایمان یا شیردهی: پس از زایمان و در حین شیر دهی تغییرات هورمونی در بدن خانم ها ممکن است باعث کاهش میل جنسی شود.
 • یائسگی: با شروع دوران یائسگی، سطح هورمونها کاهش می یابد.
 • برخی از روش های درمانی: رتو درمانی یا شیمی درمانی یا عمل هیسترکتومی سطح استروژن زنان را کاهش می دهد و به دنبال آن عوارض مختلفی پدید می آید.

اگرچه تمام این موارد گاهی باعث تغییرات در ناحیه تناسلی خانم ها و کاهش میل جنسی در آن ها می شود؛ اما روش های درمان کاهش میل جنسی در خانم ها نیز وجود دارد که در رفع این مشکلات کارساز هستند.

خوشبختانه روش های مختلفی برای جوانسازی واژن و رفع این مشکلات وجود دارد. از جمله جوانسازی واژن با کربوکسی تراپی، جوانسازی واژن با لیزر مونالیزاتاچ، تزریق چربی و یا تزریق ژل به واژن.

همچنین تزریق پی آر پی به واژن نیز یکی دیگر از موثرترین و بهترین روش های جوانسازی واژن شناخته شده است.

تزریق پی آر پی به واژن

PRP واژینال چقدر طول می کشد؟

یکی از سؤالات پرتکرار مراجعه کنندگان است که تزریق پی آر پی به واژن چقدر طول می کشد؟ درمان جوانسازی واژن از طریق  پی آر پی یک روش غیر تهاجمی است که در مطب قابل انجام است. انجام این عمل کمتر از یک ساعت طول می کشد.

نتایج پی ار پی واژن کی ظاهر می شود؟

PRP واژن در بخش کلتورال و 4 میلی لیتر در ناحیه بالایی واژن تزریق می شود. نتایج بهتر حاصل از این روش پس از گذشت 4 تا 12 هفته به وضوح پدیدار شود، اما در برخی از بانوان نتایج زودتر از این مدت نیز قابل مشاهده است.

با گذشت زمان نتایج درمانى بیشتر و بیشتر مشخص مى‌شوند. همچنین تعداد جلسات موردنیاز برای دستیابی به نتیجه بهتر، ٣-١ جلسه است.

prp واژن

ماندگاری پی آر پی واژن

 

نتایج تزریق پی آرپی واژن تا 14 ماه ماندگاری دارد. اگر بخواهیم نتایج پی آر پی طولانی مدت ظاهر شود، بهتر است که تعداد جلسات تکرار شود.

در واقع در روش پی آرپی از داروهای احیا کننده نیز برای جوانسازی واژن نیز استفاده می شود.

ماندگاری PRP واژن

دوران نقاهت بعد از تزریق PRP

بهبودی پس از انجام روش پی آر پی واژن بسیار سریع اتفاق می افتد. گرچه ممکن است برای یک یا دو روز مقدار کمی از حساسیت موضعی را تجربه کنید.

اما اغلب افراد در همان روز پس از اتمام پی آر پی می توانند به فعالیت های روزمره خود برسند و همچنین با همسر خود هم بستر شوند.

نحوه انجام پی آر پی واژن

خون هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد. غلظت خون، مقدارپلاسما، تعداد سلول های خونی و پلاکت های افراد باهم فرق دارند.

آماده سازی PRP حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. فرآورده نهایى مایع زردرنگى است که درواقع پلاسماى حاوى میلیون ها سلول بنیادى با قابلیت ترمیم و بازسازى بافت هاى آسیب دیده است.

در این متد جوانسازی واژن، سلول های مخصوصی از خون خود متقاضی تهیه می شود. بنابراین درصد احتمال واکنش های آلرژیک و عفونت در فرد، بعد از پی آر پی واژن به کمترین حد ممکن می رسد.

به خاطر داشته باشید حجم دهی به لابیاهای واژن تنها از طریق پی آر پی واژن امکان پذیر نیست. علت این امر تاثیر پی آر پی واژن در رفع چین و چروک پوستی و ایجاد نمایی جوانتر و زیباتر در آن می باشد.

به همین دلیل ممکن است جراح زیبایی زنان از روش های مکمل دیگری مانند تزریق چربی به واژن و یا تزریق فیلر به منظور کسب نتایج رضایت بخش تر و مناسب تر استفاده نماید.

نحوه انجام PRP واژن

پی آر پی روشی است که در آن خون از بیمار گرفته شده و طی یک فرایند تبدیل به مایعی شده که پر از پلاکت بوده و برای ترمیم بافت ها و جوانسازی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیماری های قابل درمان با روش PRP واژن

روش پی آر پی یک روش کم تهاجمی است که تنها در سه مرحله انجام می شود. مرحله اول گرفتن خون از بیمار، مرحله دوم جداسازی پلاکت مورد نیاز از خون بیمار و مرحله آخر تزریق پلاکت به دست آمده به بیمار است.

اما این سه مرحله، در درمان بسیاری از مشکلات و بیماری های بانوان مؤثر است. بیماری هایی که به روش PRP درمان می شوند، علارتند از:

 • خشکی واژن
 • خارش و سوزش واژن
 • بی اختیاری واژن
 • درمان اختلالات جنسی
 • درمان آتروفی واژن
 • تحریک بیشتر کلیتورها
 • نرم و جوان تر شدن پوست واژن
 • تنگ تر شدن پوست واژن
 • ارگاسم قوی تر
 • لذت جنسی بیشتر
 • افزایش قوای جنسی
 • کاهش درد در زمان مقاربت
 • کاهش یا رفع بی اختیاری ادرار

بیماری های قابل درمان با PRP واژن

تعداد جلسات لازم برای تزریق پی آر پی

این که بیمار برای تزریق پی آر پی، چند جلسه باید به پزشک خود مراجعه کند؛ به پارامترهای متعددی بستگی دارد. عواملی چون میزان چین و چروک پوست ناحیه تناسلی بیمار و سایر عارضه های پوستی در تعداد جلسات مورد نیاز مؤثر است.

معمولاً انجام یک دوره پی آر پی، به مدت 14 ماه ماندگاری دارد ولی برای تکمیل پروسه درمان باید بعد از 12 ماه این کار مجدد تکرار شود.

بنابراین پس از مراجعه به پزشک و ویزیت و معاینات لازم، تعداد جلسات لازم برای تزریق PRP توسط پزشک معین خواهد شد.

آیا PRP واژن درد دارد؟

به هیچ عنوان نگران درد در روش جوانسازی واژن با PRP نباشید. در این روش، با تزریق یک بی حس کننده موضعی بسیار قوی به محل درمان، بیمار هیچ گونه دردی را احسای نخواهد کرد.

آیا PRP واژن درد دارد؟

PRP واژن برای چه کسانی ممنوع است؟

اگرچه جوانسازی و درمان برخی مشکلات واژن به روش PRP یکی از کم ریسک ترین عمل ها به شمار می رود؛ اما برخی از افراد مجاز به جوانسازی واژن با پی آر پی نیستند.

به افراد زیر استفاده از روش پی آر پی توصیه نمی شود:

 • خانوم هایی که دیابت دارند.
 • خانوم هایی که از آسپرین استفاده می کنند.
 • خانوم هایی که به الکل یا دخانیات اعتیاد دارند.
 • خانوم هایی که مبتلا به HIV هستند.
 • خانوم هایی که هپاتیت دارند.
 • خانوم هایی که باردار هستند.
 • خانوم هایی که تازه زایمان کردند و در دوران شیردهی به نوزاد خود به سر می برند.
 • خانوم هایی که مبتلا به سرطان هستند و شیمی درمانی می کنند.
 • خانوم هایی که مبتلا به لوپوس، پورفیری و یا آلرژی هستند.
 • خانوم هایی که اختلالات متابولیک و سیستمیک شدید دارند.
 • خانوم های که اختلالات خونی دارند.

PRP واژن برای چه کسانی ممنوع است؟

PRP به چه معناست؟

در حقیقت پی آر پی همان پلاسمایی است که مملو از پلاکت می باشد. پلاکت ها عامل اصلی جوانسازی و ترمیم هستند.

برای تبدیل خون به پی آر پی کافی است مقداری خون از فرد مورد نظر گرفته شده و درون کیت های مخصوص داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار گیرد.

دستگاه سانترفیوژ با سرعت زیادی چرخیده و در نهایت مایع زردی به ما می دهد که پر از پلاکت هست. به این پلاکت ها سلول های بنیادی نیز گفته می شود. این روش غیر تهاجمی بوده و نیازی به دوران نقاهت ندارد.

نحوه انجام پی آر پی واژن

مزایای پی آر پی واژن

پی آر پی واژن یکی از روش های سریع جوانسازی واژن است که به صورت سرپایی و بدون هیچ عارضه ای انجام می شود. این روش نیازی به بیهوشی ندارد و در نتیجه فرد از مضرات بیهوشی در امان خواهد بود.

بسیاری از مشکلات واژن مانند خارش و سوزش واژن در حین برقراری رابطه جنسی را مرتفع می کند. این روش می تواند به برانگیختگی و همچنین رسیدن به ارگاسم خانم ها بسیار کمک کند.

این روش کاملا کم تهاجمی بوده و در طول فرآیند انجام آن فرد درد و ناراحتی چندانی را تجربه نخواهد کرد.

از جمله فواید پی آر پی واژن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش میل جنسی
 • بهبود ارگاسم
 • ارتقا کیفیت رابطه جنسی بین زوجین
 • کاهش درد هنگام نزدیکی
 • تغییر رنگ و جوان تر شدن واژن
 • تنگ شدن دیواره ناحیه تناسلی

مزایای PRP واژن

عوارض جانبی و احتمالی PRP واژن

این روش بسیارایمن بوده و عوارض جانبی چندانی نخواهد داشت. با این وجود اگر این تزریق توسط پزشک حاذق و ماهری انجام نشود ممکن است عوارضی همانند عفونت را به دنبال داشته باشد.

همچنین اینکه پی آر پی واژن همانند هر روش تزریقی دیگر ممکن است عوارض خفیفی همانند موارد زیر را به دنبال داشته باشد:

 • واکنش آلرژیک
 • کبودی در محل تزریق
 • درماتیت
 • بی حسی در محل تزریق
 • درد در محل تزریق
 • قرمزی در محل تزریق
 • ایجاد اسکار
 • تورم در محل تزریق
 • حساسیت واژن

مراجعه به پزشک بعد از تزریق پی آر پی

دکتر ویدا یوسفیان

پس از انجام روش پی آر پی احتمال بروز عوارض شدید بسیار نادر است. اما در صورت بروز هریک از موارد ذیل فورا به پزشک مراجعه کنید:

 • تب
 • قرمزی شدید
 • ورم شدید
 • عفونت
 • خون ریزی

کاربردهای روش PRP واژن

پی آر پی یک روش درمانی غیر تهاجمی بوده که به دلیل دوره نقاهت کوتاه، از طرفداران زیادی برخوردار است. از روش تزریق PRP برای رفع بسیاری از مشکلات استفاده می شود که جوانسازی واژن یکی از این موارد است.

کاربردهای PRP واژن

برخی از مشکلاتی که با روش پی آر پی قابل درمان هستند عبارتند از:

 • بهبود ظاهر و بافت پوست
 • سفت کردن پوست
 • احیاء سلول های بنیادی پوست
 • کاهش عمق و شدت خط لبخند و منافذ پوست
 • درمان کبودی و گودی زیر چشم
 • پر کردن گونه ها
 • جوانسازی واژن و بهبود رضایت جنسی
 • تزریق به G-spot و C-spot با کاهش خشکی واژن
 • درمان پارگی عضلات ، رباط ها و تاندون ها
 • درمان پارگى و آسیبهاى منیسک زانو
 • کمک به رشد و تکثیر سلول های استخوانى نگهدارنده دندان (alveolar bone).

چه زمانی PRP واژن انجام بدم؟

مراقبت های قبل و بعد PRP واژن

سه روز قبل از PRP از مصرف داروهایى مثل آسپیرین و بروفن خوددارى نمایید. برای انجام PRP مقدار کمی ‌خون از بدن گرفته می‌شود. در حین آماده سازی PRP، پوست تمیز و برای تزریق آماده می ‌شود.

تزریق حدود ۱۵ دقیقه طول مى ‌کشد و درد چندانی ندارد. پس از تزریق نیازی به مراقبت جدی یا مرخصی از کار ندارید. تورم ملایم، قرمزی یا کبودی ظرف ۱ تا ۳روز رفع می‌شود.

پی آر پی واژن

کلام آخر

با افزایش سن و بروز برخی از تغییرات هورمونی از جمله کاهش سطح استروژن، خشکی واژن و بروز عفونت و همچنین ایجاد سوزش، خارش و کاهش میل جنسی دور از انتظار نیست.

با انجام روش های مختلف و کم تهاجمی می توان تا حدی از این دست مشکلات رهایی پیدا کرد. پی آر پی واژن به دلیل تسریع بهبودی، کم تهاجمی بودن و ایمنی، از آن جهت که از خون خود شخص استفاده می شود؛ بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.