نقطه جی در خانم ها (G Spot) چیست؟

یکی از کار‌هایی که باعث افزایش کیفیت رابطه جنسی می‌شود، دانستن اطلاعاتی درباره‌ی نحوه تحریک قسمت‌های مختلف بدن می‌باشد. با پیدا کردن نقطه جی می‌توانید رابطه جنسی ایده‌آلی را تجربه کنید. ارگاسم می‌تواند به کاهش استرس و سلامت پوست‌تان کمک کند که این امر باعث شود احساس خوبی داشته باشید. یکی از راه‌های به ارگاسم رسیدن نیز از طریق تحریک نقطه جی می‌باشد. اگر شما نیز جزء افرادی هستید که به دنبال تجربه‌ی رابطه جنسی باکیفیت هستید به شما خواندن این مقاله را پیشنهاد می‌کنیم. در این مقاله اطلاعاتی درباره نقطه G در اختیارتان قرار می‌دهیم.

تزریق ژل به نقطه جی

نقطه جی

نقطه G چیست؟

این شاید یکی از بحث برانگیزترین مباحث مربوط به عملکرد جنسی باشد که آیا نقطه G وجود دارد یا خیر؟ و اگر وجود داشته باشد، چگونه آن را پیدا می‌کنیم؟ نقطه G یک ناحیه بسیار کوچک در واژن است که در صورت تحریک، ممکن است منجر به برانگیختگی جنسی و ارگاسم قوی شود. در حالی که برخی از خانم‌ها می‌توانند از طریق تحریک نقطه G ارگاسم را تجربه کنند، برخی دیگر آن را فوق‌العاده ناراحت‌کننده می‌دانند. نقطه G در خانم‌ها، حاوی عصب‌های مختلفی است و به همین دلیل تحریک این قسمت باعث افزایش لذت جنسی می‌شود. داشتن رابطه جنسی مناسب و باکیفیت برای زوجین اهمیت بسزایی دارد و این وقتی امکان‌پذیر است که هم زن و هم مرد از رابطه لذت کافی را ببرند. به منظور داشتن رابطه‌ی جنسی باکیفیت باید با راه‌های تحریک نقاط مختلف بدن خانم‌ها آشنایی داشته باشید. یکی از کار‌هایی که برای داشتن رابطه‌ی جنسی بهتر باید انجام دهید، پیدا کردن نقطه جی می‌باشد. پیدا کردن نقطه G در خانم‌ها می‌تواند باعث تجربه‌ی اوج لذت جنسی در آن‌ها و بهبود رابطه‌تان شود. بسیاری از خانم‌ها با تحریک نقطه جی، لذت جنسی بیشتری را تجربه می‌کنند و رضایت بیشتری از رابطه دارند.

نقطه G در تحریک جنسی چه نقشی دارد؟

نقطه G در برخی از خانم‌ها خیلی کوچک می‌باشد و پیدا کردن آن سخت است. خانم‌ها و آقایانی که در رابطه‌ی جنسی مشکل دارند و می‌خواهند که رابطه‌ی خوبی را تجربه کنند، باید سراغ تحریک نقطه G بروند. یکی از تصورات غلط که در بین بسیاری از افراد رواج دارد، این است که خانم‌ها تنها از طریق رابطه دخولی به ارگاسم می‌رسند. اما این تصور اشتباه است. تنها حدود 18 درصد از خانم‌ها از طریق ارتباط جنسی واژن به ارگاسم می‌رسند و به همین خاطر میزان نارضایتی‌های جنسی در روابط زناشویی زیاد است. اگر می‌خواهید در رابطه جنسی رضایت همسرتان را بدست آوید، تحریک نقطه G را فراموش نکنید. بهتر است بدانید که بسیاری از خانم‌ها تنها با تحریک G spot اوج لذت جنسی و ارگاسم را تجربه می‌کنند. برخی از گزارشات حاکی از این است که تحریک G spot در خانم‌ها می‌تواند باعث ترشح مایع سفید رنگ و انزال شود. به بیان دیگر، با تحریک نقطه‌ی جی ارگاسم بهتر و باکیفیت‌تری صورت می‌گیرد. خانم‌ها به صورت مختلف به تحریک این قسمت واکنش نشان می‌دهند. یکی از مهم‌ترین نقاط برای تحریک جنسی، جی اسپات می‌باشد. بسیاری از خانم‌ها تنها از طریق تحریک جی اسپات و بدون رابطه دخولی می‌توانند ارگاسم لذت بخشی را تجربه کنند.

نقطه جی

جی اسپات

نحوه‌ی تحریک و به ارگاسم رسیدن خانم‌ها از طریق تحریک نقطه‌ی جی

بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و به همین دلیل پیدا کردن نقطه جی در هر خانم متفاوت می‌باشد. نقطه جی در خانم‌ها در موقعیت مشخصی قرار ندارد و خودتان باید با امتحان کردن این نقطه را پیدا کنید. تحریک نقطه‌ی جی که از مهمترین قسمت‌های ناحیه تناسلی در خانم‌ها می‌باشد، در به ارگاسم رسیدن آن‌ها نقش زیادی دارد. اگر می‌خواهید ارگاسم بهتری را با تحریک G point تجربه کنید، امتحان راه‌ها زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شما می‌توانید از تکنیک‌های زیر برای پیدا کردن G spotدر خانم‌ها استفاده کنید که عبارتند از:

 • به منظور دسترسی بهتر به ناحیه جی، پوزیشن‌های سکس را تغییر دهید؛
 • روش‌های مختلف تحریک مانند نوازش، حالت فشاری و …را امتحان کنید؛
 • فشار و تحریک را در چندین منطقه مختلف در قسمت داخلی واژن اعمال کنید تا ببینید موقع لمس کدام قسمت احساس بهتری را تجربه می‌کنید؛
 • از یک وسیله جنسی مخصوص برای تحریک نقطه G استفاده کنید.

نقطه جی در خانم‌ها در کجا قرار گرفته است؟

نقطه G در خانم‌ها در قسمت‌های مختلف قرار دارد و یکسان نیست. برخی ازخانم‌ها با لمس دیواره‌ی جلویی و داخلی واژن جی اسپات را احساس می‌کنند. در واقع، نقطه‌ی جی در خانم‌ها در 2 تا 3 سانتی‌متری داخل واژن و قسمت دیواره جلویی واژن قرار گرفته است. نقطه‌ی جی در خانم‌ها دارای بافتی زبر می‌باشد. برخی از افراد برای پیدا کردن نقطه جی باید روش‌های مختلف را امتحان کنند. نقطه‌ی جی در خانم‌ها در قسمت زیر مثانه و مجرای ادرار قرار گرفته و به همین دلیل موقع لمس نقطه G ممکن است که احساس کنید به دفع ادرار احتیاج دارید.

نحوه تحریک نقطه جی به چه صورت است؟

نقطهG در خانم‌ها یک نقطه حساس در واژن می‌باشد که به محرک‌های مختلف بیرونی واکنش نشان می‌دهد. تحریک این قسمت با استفاده از انگشت یا آلت تناسلی مرد می‌تواند باعث ارگاسم سریع خانم‌ها شود. برای اینکه تحریک نقطه جی به خوبی صورت بگیرد باید روش‌های مختلف را برای اطلاع از این نقطه و تحریک بیشتر زن امتحان کنید. ‌

راه‌هایی برای پیداکردن نقطه جی

پیدا کردن نقطه‌ی جی در برخی از خانم‌ها کار راحتی نیست و بهتر است که هنگام برانگیختگی جنسی انجام شود. برای تحریک نقطه جی توسط مرد باید با استفاده از انگشت مرد دیواره‌ی واژن لمس شود. هنگام لمس این قسمت باید به پاسخ‌های بدن همسرتان توجه کنید. اگر متوجه واکنشی در همسرتان نشده‌اید، باید بفهمید که نقطه جی را پیدا نکرده‌اید و دوباره این کار را انجام دهید. نقطه G روی روی دیواره قدامی واژن، در حدود چند سانتی‌متر بالاتر از دهانه‌ی واژن قرار گرفته است. اگر زن روی پشت خود دراز بکشد و همسرش یک یا دو انگشت را با داخل واژن وارد کند، پیدا کردن نقطه جی ساده‌تر است. با استفاده از یک حرکت، بافت اطراف مجرای ادرار شروع به تورم می‌کند و جی اسپات تحریک می‌شود. به همین دلیل، در ابتدا هنگام لمس ممکن است باعث شود زن احساس کند که باید ادرار کند، اما ممکن است بعد از چند ثانیه این احساس به یک احساس لذت بخش تبدیل شود. با این حال، برای برخی از خانم‌ها، این تحریک ناراحت‌کننده است، مهم نیست که چه مدت تحریک ادامه پیدا می‌کند.

تقریباً بیشتر خانم‌ها، ناحیه جی را در دیواره بالای داخلی واژن احساس می‌کنند. این نقطه حدود 2-3 سانتی‌متری واژن قرار گرفته است. برخی از افراد گزارش می‌دهند که هنگام لمس جی اسپات احساس لذت زیادی راتجربه می‌کنند یا اینکه باید برای اینکه احساس لذت را تجربه کنند زیاد به این ناحیه فشار وارد کنند. برخی دیگر می‌گویند که بعضی اوقات هنگام لمس این ناحیه نیاز به ادرار کردن دارند به احتمال زیاد به دلیل اینکه زیر مثانه است. در نتیجه، ممکن است که حمام کردن قبل از جستجوی نقطه G مؤثر باشد.

چگونه باید متوجه شوید که در حال لمس نقطه G هستید؟

تشخیص موقعیت نقطه‌ی جی در همه‌ی خانم‌ها یکسان نیست و در برخی سخت و دشوار می‌باشد. اگر نقطه G را لمس کنید، احساس لذت زیادی را تجربه می‌کنید. اگر هنگام لمس متوجه احساس لذت بیشتری شدید، می‌توانید مطمئن شوید که نقطه جی را به خوبی پیدا کرده‌اید. در صورتیکه در پیدا کردن نقطه جی مشکل دارید، به شما دریافت مشاوره از سکس تراپیست‌ها را پیشنهاد می‌کنیم. اگر می‌خواهید رابطه جنسی بهتری داشته باشید، پیدا کردن نقطه G و تحریک این قسمت را فراموش نکنید!

G spot

جی اسپات واقعی است یا خیر؟

نقطه G مطمئناً در بعضی از خانم‌ها وجود دارد. با این حال، برای همه‌ی خانم‌ها تحریک جی اسپات لذت بخش نخواهند بود. فقط به این دلیل که یک خانم هنگام تحریک جی اسپات برانگیخته نمی‌شود، به این معنی نیست که به هیچ وجه از نظر جنسی عملکردی ندارد. تمایلات جنسی و برانگیختگی، پیوند‌های فیزیولوژیکی و روانی واضحی دارند. اما، همه ما به عنوان انسان از نظر آناتومیک و از نظر فیزیولوژیکی متفاوت هستیم. بنابراین، ارگاسم در هر خانم با خانم دیگر متفاوت است. ارگاسم یک تجربه منحصر به فرد است. پیچیدگی‌های جنسی انسان و اندام‌های تولید مثل زن به معنای این است که زنان ممکن است از چند طریق به ارگاسم برسند. برخی از خانم‌ها در حضور شریک زندگی قادر به ارگاسم نیستند. برخی از خانم‌ها فقط با تحریک کلیتوریس می‌توانند به ارگاسم برسند، در حالی که برخی دیگر می‌توانند به تنهایی از طریق تحریک واژن و G-Spot ارگاسم را تجربه کنند. بنابراین، اگر نمی‌توانید نقطه G خود را پیدا کنید، غیر طبیعی یا عجیب و غریب نیستید. اگر قادر به یافتن ناحیه G خود نیستید، روی یافتن چیز‌هایی تمرکز کنید که به افزایش تحریک جنسی‌تان کمک می‌کنند.

نکاتی برای رابطه جنسی سالم با تحریک نقطه جی

هیچ استراتژی یا سبکی جنسی وجود ندارد که برای همه مؤثر باشد. درعوض، برای داشتن رابطه جنسی سالم چندین راه حل را دنبال کنید. برای تحریک نقطه جی، روش‌های زیر را امتحان کنید:

 • پوزیشن دخول از پشت بهترین پوزیشن برای دستیابی به نقطه‌ی جی می‌باشد.
 • پوزیشنی که زن در بالا قرار می‌گیرد نیز بهترین گزینه برای دستیابی به G Spot می‌باشد. این پوزیشن به زن اجازه می‌دهد که جهت و شدت تحریک را کنترل کند و رسیدن به نقطه G را آسان‌تر می‌کند.
 • از ویبراتور یا دست برای تحریک کلیتوریس زن در حین رابطه جنسی استفاده کنید.
 • رابطه جنسی دهانی باعث به ارگاسم رسیدن خانم‌ها می‌شود. شما می‌توانید همزمان هنگام انجام رابطه دهانی، نقطه جی را نیز تحریک کنید تا همسرتان ارگاسم بهتری را تجربه کند. تحریک کلیتوریس و جی اسپات به صورت همزمان باعث می‌شود که دو طرفلذت جنسی بیشتری را تجربه کنند.

تقویت نقطه جی

یکی از کار‌هایی که برای تقویت نقطه جی انجام می‌شود، تزریق چربی و ژل به این ناحیه است. از آنجاییکه تحریک جی اسپات باعث اوج لذت جنسی در خانم‌ها می‌شود، تقویت آن اهمیت زیادی دارد. اگر می‌خواهید میزان میل جنسی خانم‌ها را افزایش دهید، تقویت نقطه جی بهترین گزینه است. امروزه، بسیاری از خانم‌ها برای داشتن رابطه‌ی جنسی بهتر سراغ روش‌هایی برای تقویت نقطه جی ‌می‌روند. تزریق ژل و چربی از روش‌های مورد استفاده برای تقویت جی اسپات است. افزایش سن، مشکلات هورمونی، زایمان‌های طبیعی زیاد باعث کاهش میل جنسی در خانم‌ها می‌شود. بنابراین، با تقویت جی اسپات می‌توانید میل جنسی‌تان را نیز افزایش دهید. تقویت نقطه جی معمولاً در بازه‌ی زمانی کوتاه و به وسیله بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد.

ماندگاری تقویت نقطه جی

اگر سؤال‌تان این است که تقویت نقطه جی چقدر ماندگاری دارد، بهتر است بدانید که میزان ماندگاری با توجه به روش انتخابی‌تان متفاوت می‌باشد. لازم به ذکر است که میزان ماندگاری تقویت نقطه جی با تزریق ژل به میزان تقریباً سه تا چهار ماه می‌باشد. میزان ماندگاری تقویت نقطه‌ی جی با استفاده از تزریق چربی دارای ماندگاری بلندمدت‌تری است.

روش‌های تقویت نقطه جی

به منظور تقویت نقطه G از روش‌هایی از قبیل تزریق چربی و ژل به جی اسپات استفاده می‌شود. در این بخش به توضیح اطلاعاتی درباره‌ی این روش‌ها می‌پردازیم.

تزریق چربی به نقطه جی

اگر به دنبال این هستید که ارگاسم بهتری را تجربه کنید، تقویت نقطه جی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. یکی از راه‌ها برای تقویت نقطه جی، تزریق چربی به این نقطه است. در روش تزریق چربی به نقطه G، معمولاً چربی‌های قسمت‌های مختلف بدن را مانند شکم و پهلو استراخ کرده و به جی اسپات تزریق می‌کنند. اگر برای تزریق چربی به نقطه G از بی‌حسی موضعی استفاده شود، هنگام تزریق دردی را نیز احساس نخواهید کرد. هزینه تزریق چربی به عواملی از قبیل میزان تزریق چربی، دستمزد جراح، هزینه بیمارستان و کلینیک و… بستگی دارد.

تقویت نقطه جی با تزریق ژل

یکی دیگر از روش‌های تقویت G spot، تقویت این نقطه با تزریق ژل است. برای تزریق ژل به جی اسپات از ژل‌های مخصوص استفاده می‌شود. میزان ماندگاری این نوع روش به نوع و کیفیت ژل بستگی دارد. هر چقدر که ژل مورد استفاده برای تزریق به جی اسپات کیفیت بیشتری داشته باشد، هزینه‌ی بیشتر و ماندگاری بالاتری نیز خواهد داشت. ژل‌هایی که برای تزریق به نقطه جی و تقویت جی اسپات مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل موارد زیر می‌باشند:

 • ژل‌های موقت: مدت زمان ماندگاری 3 تا 12 ماه می‌باشد؛
 • ژل‌های دائمی: ماندگاری بیش از 5 سال دارند؛
 • ژل‌ها نیمه موقتی: ماندگاری بین 1 تا 5 سال دارند.

تقویت نقطه G چه فوایدی دارد

تقویت نقطه G در خانم‌ها فوایدی نیز به همراه دارد که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • افزایش میل جنسی یکی از راه‌های تجربه‌ی رابطه جنسی بهتر و افزایش رضایت زناشویی است. شما می‌توانید با تقویت G spot میل جنسی‌تان را که به دلایل مختلف مانند یائسگی، زایمان و… کاهش پیدا کرده، افزایش دهید.
 • با تقویت نقطه G می‌توانید ارگاسم بهتر و باکیفیت‌تری را تجربه کنید. مشکلات خانم‌ها در به ارگاسم رسیدن تاحدودی با تقویت نقطه G برطرف خواهد شد.

سخن آخر

یکی از راه‌های داشتن رابطه زناشویی ماندگار و بهتر توجه به نیاز‌های جنسی و رضایت جنسی می‌باشد. بنابراین، بهتر است که با راه‌های مختلف برای تحریک و به ارگاسم رسیدن همسرتان آشنا شوید. یکی از این راه‌ها، تحریک نقطه g می‌باشد. با تحریک نقطه جی بسیاری از خانم‌ها ارگاسم و اوج لذت جنسی را تجربه می‌کنند. شما می‌توانید برای تقویت G spot، انواع روش‌های مختلف مانند تزریق ژل و چربی به این ناحیه را نیز امتحان کنید. با پیدا کردن نقطه جی، رابطه جنسی لذت بخش‌تری را تجربه خواهید کرد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.