واژینوپلاستی

سوالات لابیاپلاستی

2022 0

1)آیا بعد از لابیاپلاستی حس ناحیه تناسلی کم میشود؟

تبحر جراح در اینست که بتواند نقاط حساس در لابیا هارا خط کشی نموده و از آسیب به عروق و اعصاب حیاتی ناحیه جلوگیری نماید لذا طبق نظر دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخض زنان زایمان اگر به نقاط حساس به میل جنسی در لابیا و خصوصا کلاهک کلیتوریس یا کلاهک بالایی لالبیا که پر از اعصاب و عروق است
آسیب نرسد میتوان انتظار داشت که نه تنها حس و تمایلات جنسی فرد کاهش نمی یابد و بلکه به علت بیهوده و رضایت از خود این میل افزایش نیز خواهد یافت.

2) چه مدت بعد از لابیاپلاستی میتوانیم شلوار تنگ بپوشیم؟

بهتر است تا جایی که امکان دارد در اوایل انجام این عمل(1_2) روز اول از بانداژ کردن با گاز و…. و پس از گاز استریل بهره برد شلوار تنگ را هتر است تا دو هفته استفاده نکنیم زیرا اگر مدت زیادی این شلوار هارا بپوشیم امکان تعریق و افزایش
ریسک عفونت در ناحیه وجود خواهد داشت . در حد امکان 1 هفته از آنتی بیوتیک های خوراکی و موضعی که جراحان نسخه میکنند استفاده نمایید و از نوشیدنی های طبیعی که باعث افزایش سرعت جوش خوردن در ناحیه میشود مثل آب آناناس و آلوورا سود ببرید.

3)چه مدت بعد از لابیا پلاستی میتوانم رابطه داشته باشم ؟

برای زمان انجام فعالیتهای جنسی بسته به استفاده از لیزر و یا جراحی و بسته به نظرات پزشکان مختلف میتونا نتیجه.گیری کرد که بین 5\1_1 ماه پس از عمل اشکالس از جهت شروع نزدکی وجود ندارد ولی حتما قبل از شروع رابطه جنسی یک ویزیت دیگر (صدد 1 ماه بعد از عمل) نزد پزشکان داشته باشید و ایشان محل عمل را بازدید نموده و اگر صلاح دانسته اقدام به رابطه جنسی نمایید . هر چقدر در نگهداری از زخم محل عمل دقت ییشتری نمایید و از ایجاد عفونت در جلوگیری کنید میتوانید انتظار داشته باشید که بهبود زخم سریع تر و لذا شروع فعالیت های جنسی با سرعت بیشتری توسط جراحان تایید میشود.

4) آیا میتوانم درحین لابیاپلاستی بیدار باشم؟

اگر تکنیک عمل شما به روش لیزر باشد و اگر نیاز به ….. ویا کلیدتور و پلاکشن نداشته باشید و سایز لابیا هم بسیار بزرگ و ناهمگون نباشد و کلا زمان عمل لابیاپلاستی کوتاه باشد طبق صلاح دید جراح زنان میتوانید با بی حسی موضعی (لیدوکائین) که به صورت تزریقی در لابیاها استفاده میشود تحت عمل لابیا پلاستی قرار گیرد و لذا بیدار خواهید بود.
اما بهتر است از داروی آرامبخش ملایم جهت اینکار برایتان استفاده شود زیرا بافت لابیا ماژور بسیار حساس و پر از اعصاب حیاتی است و شاید بهتر باشد به یک خواب ملایم بروید.
در هر صورت بهتر است که این عمل جزء عملهای مینور (کوچک) در علم جراحی زنان به حساب می آید ولی برای هماهنگی و یکنواخت شدن ظاهر لابیا بهتر است انتخاب روش سدیشن (بیهوشی) را به عهده پزشکان بگذارید.

5-چه مدت بعد از لابیاپلاستی میتوانم شنا کنم؟

بسیاری از دوستان علاقه مند به ورزش شنا هستند هرچند امروزه به علت شیوع کرونا تاحد زیادی استقبال ازین ورزش مفرح کاهش یافته و محدود به یکسری استخرهای خانگی میباشد و مردم دوست ندارند به استخرهای عمومی بروند و از طرف دولت هم محدودیت های بسیاری وجود دارد ول به هرحال باید تندتر شویم که طبق نظر دکتر متخصص جراح زیبایی زنان شهرک غرب بهتر است تا یک ماه از انجام این ورزش خودداری شود زیرا زمینه ایجاد عفونتها و حساسیتهای پوستی در محیط آب بیشتر است.

6) چند وقت بعد از لابیاپلاستی میتوانم برگردم سرکارم؟

برای برگشتن به سرکار باید بگوییم بسته به نوع کار وفعالیت شما دارد.اگر شغل شما به گونه ای است که با فعالیت های ورزشی مرتبط است بهتر است بعد از یک هفته به سرکار خود بازگردید. اگر نیاز به نشستهای طولانی مدت یا سرپا ایستادن مستمر دارد هم بهتر است بعد از سه روز سرکار بروید.
شغل شماهم عامل تعیین کننده ای
در این زمینه است. دوران نقاهت بعد از لابیاپلاستی 2_1 روز است و مراقبتهای صحیح شما در این ایام هم در شروع به کار شما تعیین کننده میباشد .
هرچه مراقبتهای روزهای اولیه بعد از عمل دقیق تر و صحیح تر باشد بازگشت شما به کارهم سریع تر خواهد بود .

7)آیا ممکن است بعد از لابیاپلاستی باز هم لابیا ها به حالت اول برگردند ؟

عمل جراحی لابیا مثل هر نوع عمل جراحی زیبایی دیگر مثل عمل جراحی بینی میتواند در گذر زمان مثل15_10سال دستخوش تغیرات اندکی شود .
مثلا گذشت زمان ،حاملگی،افزایش وزن،در زمان کمی فرم لابیا را تغییر دهد ولی درکل میتوان گفت خیر محال است به شکل قبلش برگردد و مسلما بسیار جوانتر و زیبا تر خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065