تنگ کردن واژن | روشهای تنگ کردن واژن

تنگ کردن واژن | روشهای تنگ کردن واژن

2424 0

امروزه اشتیاق به انجام عمل تنگ کردن واژن بسیار افزایش یافته است. به گونه ای که دکتر ویدا یوسفیان جراح ومتخصص زیبایی زنان میگوید:

روزی نیست که چندین مراجعه برای این عمل نداشته باشیم.

شاید بتوان به جرات گفت این عمل جز پنج عمل اصلی زیبایی زنان محسوب میشود .برای مشاهده و اینکه کدام روش برای تنگ کردن واژن برای شخص شما مناسب است (کلینیک دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی زنان مراجعه و از مشورت با ایشان به عنوان مدرس این روش بهره مند شوید)

مشاوره رایگان

روش های تنگ کردن واژن:

روش های مختلفی برای انجام این عمل وجود دارد که بسته به مورد جراح تصمیم گیری میکند.به طور خلاصه میتوان گفت این روش ها شامل:

1- روشnoninbasibe(غیر تهاجمی)
2- روشinvasive(تهاجمی)

1- در روشnoninvasive (غیر تهاجمی )

از لیزر واژن و یا Rf میتوانیم بهره مند شویم و یا از تنگ کردن واژن به کمک نخ بهره میبریم.

در روش Rf یا (رادیو فرکوانسی)امواج رادیویی با فرکانس های متفاوت در پزشکی فقط در جهت سفت کردن و افزایش توان عضلات کف لگن بکار میرود لذا کارآرایی این روش نمیتواند شامل کلاژن سازی که در لیزر که شاهد آن هستیم باشد.rf در عضلات واژن خاصیت افزایش الاستیسته را دارد ولی در لاغری برای درمان سلولیت ها (در صورتی که در فرکانس های بالاتر به کار برود)بسیار موثر است.
در لیزر هم شاهد این هستیم که امواج الکترومغناطیسی لایه های سطحی سلول های واژن را که کهنه و فرسوده هستند متلاشی کرده و سلولهای جدید جایگزین میشوند در لیزر کلاژن سازی و دوباره سازی در بافت واژن به وقوع می پیوندد.

تنگ کردن واژن با لیزر RF

مقاله برای لیزر Rf: معرفی دستگاه رادیوفرکانسی یا Rf واژینال

لیفت واژن یا تنگ کردن واژن با نخ:

با استفاده از نخ های خاردار که دیر جذب هستند بافت های شل و آویزان واژن لیفت میشود (بالا کشیده میشود) .دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی زنان خاطر نشان میکند که اینکه کدام خانم مناسب کدام پروسیجرو تکنیک زیبا سازی واژن است به عهده جراح زیبایی زنان که از نتیجه کافی برخوردار است میباشد. باید بدانیم مزایای روش های غیر تهاجمی (noninvasive )در این است که نیازی به بستری ندارد و کاملا سرپا است. در بیشتر موارد شاید نیازی به بیهوشی نباشد و در استفاده از تنگ کردن واژن با نخ یک بی حسی موضعی مثل لیدوکائین کافی میباشد. در این روش کلاژن سازی و خاصیت ارتجاعی واژن بازیافت میشود و به حالت جوانی فرد باز میگردد.

تنگ کردن واژن با نخ

 

2- روش های تهاجمی(invasive ):

شامل جراحی در این عمل بسته به شکل ظاهری واژن و میزان افتادگی رحم و مثانه و بافت واژن تصمیم گیری می شود.
اگر بیرون زدگی رکتوم به واژن اتفاق افتاده باشد اصلاح این بیرون زدگی به کمک عمل رکتوسل انجام میشود. و اگر بیرون زدگی مثانه به واژن به وقوع پیوسته باشد اصلاح این مشکل با کمک جراحی سیستوسل انجام میشود. گاهی هردو روش در یک عمل که شامل(APR )میباشد اصلاح میشود.

بهتر است در عمل های زیبایی واژن از بیهوشی به روش اسپانیال استفاده شود در عمل واژینو پلاستی هم شل شدگی و افتادگی واژن طی عمل جراحی واژن اصلاح می شود. در این عمل ها موضع جراحی با بتادین اسکراب (شسته) میشود و چه بهتر است در این جراحی ها در کلینیک انجام شود .

کلینیک دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی زنان با 20 سال سابقه اماده مشاوره و تعیین نوع پروسیجر برای شما بانوی زیبا و مشکل پسند است

متد و تکنیک جراحی به این صورت است که مخاط و زیکوواژینال (درصورت افتادگی مثانه )در چند لایه ترمیم شده و سپس مشکلات متعددی مثل بی اختیاری استرس ادرار و احساس دفع ناکامل ادرار در خانم برطرف می شود.

مزایای تنگ کردن واژن:

1- بهبود اتکا به نفس در خانم و بهبود روابط جنسی در زوجین و در اصل میتوان گفت نوع (دوپینگ جنسی) محسوب میشود.

2- در بسیاری موارد با انجام تنگ کردن واژن عفونت های مقاوم به درمان که به هیچ روش دارویی پاسخ نداده. لیزر و جراحی و لیفت بانخ بهبود می یابد. زیرا مجرای ورودی واژن که در اثر شلی و گشادی محل ورود میکروب های مقاوم به درمان بود در اثر تنگ شدن چه به روش جراحی و چه روش غیر جراحی راه نفوذی خود را از دست داده و چون فیلتری در این راه عمل می کند.
پس درمان عفونت های مقاوم به درمان با تنگ کردن واژن به وقوع می پیوندد.

3- بهبود قوام عضلات واژن و بهبود بیماری هایی مثل بی اختیاری استرسی و مشکلات عدیده ادراری.

4- بهبود دفع مدفوع و جلوگیری از زور زدن های پیاپی هنگام اجابت مزاج.

 

مشاوره رایگان

معایب تنگ کردن واژن:

تنگ کردن واژن اگر توسط جراح ماهر زنان انجام شود عیبی ندارد . اما طبق گفته ی دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان در صورتیکه دقت لازم درهنگام جراحی نشود این تنگی میتواند به گونه ای باشد که درهنگام دخول فرد دچار اذیت و مشکل شود. اگر ابتدای جراحی باشد معمولا از لوبریکانتها و کرمهای روان کننده میتوان بهره برد ولی اگر پس از چند ماه همچنان مشکل ساز باشد باید از روش reverse vaginoplast استفاده کرد یعنی آن ناحیه که در اثر بی دقتی در ناحیه ابتدای واژن دچار تنگی بیش از حد شده توسط جراح زنان ماهر باز شود در کل همیشه خانمها از این عمل چه با لیزر چه با جراحی سود خواهند برد

قیمت عمل تنگ کردن واژن (هزینه تنگ کردن واژن)

در کل نمی توان قیمت ثابتی برای این عمل در نظر گرفت زیرا مسلما این عمل در افراد مختلف با وسعت جراحی و زمان عمل و محل انجام عمل متفاوت خواهد بود.
ولی بطور کامل باید بدانیم به طور مثال در فردی که چند تا زایمان طبیعی داشته و محل بخیه ی زایمان در قسمت بیرونی واژن باز شده است مسلما اگر جراحی واژینوپلاستی و یا پرینوافی یا کلا عمل تنگ کردن واژن با جراحی را انجام دهد مقرون به صرفه تر است و از این عمل رضایت کامل را خواهد داشت زیرا حصول میزان تنگی مطلوب در واژن در این فرد طی جلسات متعدد لیزر مسلما اتفاق نخواهد افتاد.
اما در فردی که سابقه زایمان نداشته و سن پایین تری دارد ودرجات خفیف تری میخواهد واژن را تنگ کند از جلسات لیزر بهره مند خواهد شد.

روشهای طبیعی تنگ کردن واژن:

اگرچه از راه های درمانی طبیعی مثل رژیم غذایی سالم واستفاده از خوراکی های محلول از استروژن مثل سویا ویا کرمهای گیاهی حاوی انار میتوان تا حدودی بهره جست ولی در کل باید بدانیم برای افزایش کشسانی و افزایش قوام بافت واژن این روشها با وجود ارزان بودن کار ساز نیستند و نتایج بسیار موقتی دارند. لذا قبل از استفاده از این کرمهای تنگ کننده واژن حتما با پزشک متخصص زنان مشورت کنید و بدانید که این مشاوره به شما کمک زیادی خواهد کرد .
تنگ کردن واژن با تمرین های یوگا نیز مدتی است که مورد توجه قرار گرفته ولی متاسفانه این ورزشها هم طبق تجربه ی دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان انچنان کارساز نخواهد بود . ویتامین E نیز مرطوب کننده ی مناسبی جهت رفع خشکی واژن به درجات خفیف است . یک فرض ویتامین Eرآهفته ای یکبار داخل واژن سوراخ کرده و قرار دهید. معمولا دکتر ویدا یوسفیان از این روش پس از لیزر استفاده میکنند.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن

معمولا بافت واژن به علت خون رسانی غنی توسط شبکه های عروقی متعدد بسیار سریع جوش میخورد و ترمیم میشود به همان نسبت که سریع بهبود می یابد سریع هم دچار عفونت میشود .لذا مصرف آنتی بیوتیک خوراکی و موضعی حتما در دستور کار دکتر دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی زنان میباشد . معمولا دکتر ویدا یوسفیان اگر عمل سیستوسل (بالا کشیدن مثانه) هم در جراحی نباشد و فقط تنگ کردن واژن انجام شود.
خانم را پس از 2 ساعت از عمل مرخص میکند.
و به خانم میگوید که بایستی تا 24 ساعت استراحت کند ولی بعد از ان میتواند به فعالیت های روزانه بپردازید .
بسیاری از خانمها درمورد زمان شروع ورزش از ما سوال میکنند حداقل 3 هفته فرصت دهید تا بافت ها پس از عمل تنگ کردن واژن التیام یابد.

اینستاگرام

پس 3 هفته پس از جراحی میتوانید به ورزشهای هوازی بپردازید لازم به ذکر است در مورد استفاده از لیزر تنگ کردن واژن این محدودیت زمانی وجود نداشته و فرد فردای روز لیزر واژن میتواند ورزش کند . درمورد شروع رابطه جنسی بسته به معاینه ی بعد از عمل جراحی حدود 1_1/5 ماه پس از عمل میتواند با تایید جراحتان مقاربت کنید. مسکن ها را به مدت 1 هفته فراموش نکنید ودر ساعتهای اولیه جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید .

تنها محدودیت لیزر واژن زمان شروع نزدیکی و مقاربت است که حدود 7_5 روز بهتر است پس از لیزر نزدیکی نداشته باشید به هیچ عنوان خصوصا تا 10 روز اول از محلول های شستشو و صابون در محل زخم جراحی استفاده نکنید و فقط از سرم شستشوو آب سرد بهره ببرید.
در صورتیکه در محل عمل تورم شدید و یا خونریزی غیر قابل کنترل ایجاد شد حتما با پزشکان تماس بگیرید.
لازم به توضیح است که دوران نقاهت فقط 2-1 روز است و بهتر است از استراحت بیش از حد و طولانی بعلت خطر تشکیل لخته در پاها خصوصا در افراد چاق خوددادی شود.

دوستان برای مشاوره با دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی واژن و عمل های ترمیمی که سابقه 20 سال جراحی در حیطه زیبایی زنان دارند با این شماره تماس بگیرید:

09370786637
02123074065

بهترین دکتر برای تنگ کردن واژن

عزیزان برای این عمل باید کسی قبول انجام جراحی و لیزر را کند که تبحر و تجربه کافی را داشته باشد.

 

لابیاپلاستی

 

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065