تنگ کردن واژن یا نخ

تنگ کردن واژن با نخ

16700 0

۱-تنگ کردن واژن با نخ در چه کسانی کاربرد دارد؟
۲-منافع انجام تنگ کردن واژن بانخ چیست؟
۳-چه مواردی هستند که نباید (مطلقاً) در آن ها تنگ کردن واژن با نخ انجام داد؟
۴-عوارض تنگ کردن واژن با نخ چیست؟
۵-اندیکاسیون ها و مواردیکه باید در آنها تنگ کردن واژن با نخ صورت پذیرد؟
۶-چه نوع نخی باید درمورد تنگ کردن واژن با نخ استفاده کرد؟
۷- لیفت واژن با نخ در چه کسانی کاربرد دارد؟

تنگ کردن واژن با نختنگ کردن واژن با نخ
درمان شلی و افتادگی واژن از طریق تنگ کردن واژن با نخ از دید دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان بیشتر در افرادی کاربرد دارد که با مشکلاتی از جمله زایمان های سخت و یا افتادگی واژن به علت گذر سن پرینه شل به دنبال اپی زیوتومی بد و سوچور درست در محل پرینه درگیرند.
در افراد ۴۰-۳۵ ساله که زایمان هم نداشته اند ولی به عفونت های مکرر واژن مبتلا می شوند با تنگ کردن واژن با نخ خاصیت ارتجاعی و کلاژن سازی واژن به حالت طبیعی برمی گردد و لذا مفید و کار آمد است.
زیرا افرادی که شلی واژن دارند (چه در اثر سن و چه در اصل ژنتیک) مستعد خارش- سوزش و عفونت های مکرر هستند با انجام لیفت واژن با نخ مشکل این ها برطرف می شود.
۲-منافع انجام تنگ کردن واژن با نخ چیست؟
a. باعث درمان و بهبود عفونت های قارچی می شود.
b. بهبود عملکرد واژن و پرینه در هنگام نزدیکی می شود.
c. بسیار غیر تهاجمی است و نیاز به بیهوشی عمومی و درگیری های مرسوم و معمول بیمار که در جراحی با آن مواجه است نمی باشد.
d. در افراد چاق (over weight) دیابتیک و بیماران دریچه ای قلب که انجام بیهوشی در جراحی برایشان خطرناک است این روش یعنی تنگ کردن واژن با نخ بهترین شیوه است.
e. نیاز به بستری شدن ندارد و با بی حسی موضعی قابل انجام است.
f. سالیان متمادی باعث تنگ شدن واژن می شود.
۳- چه مواردی هستند که نبایستی تنگ کردن واژن در آن ها انجام شود؟
a. کسانی که دچار التهاب شدید واژن هستند که می توان درمان در آن ها انجام داد و سپس تحت تنگ کردن واژن با نخ قرار گیرند.(مثل کسانی که عفونت حاد دستگاه تناسلی دارند ابتدا التهاب و عفونت رفع و سپس انجام تنگ کردن واژن با نخ صورت پذیرد).
b. کسانی که سابقه حساسیت به داروهای بی حسی موضعی دارند(لیدوکائین،زایلوکایین)
c. کسانی که دچار بیماری های ترومبو آمبولی هستند.
d. کسانی که دچار خونریزی های غیر طبیعی هستند(ابتدا آن مشکل درمان و سپس اقدام به انجام تنگ کردن واژن با نخ کرد)
e. در هنگام پریود بهتر است انجام نشود و بعد از پریود اقدام به تنگ کردن واژن با نخ نمایند.
f. کسانی که دچار سرطان دستگاه تناسلی هستند.
g. افراد باردار.
h. زمان کوتاهی از زایمان گذشته است.(۸-۶ هفته ) آنها نبایستی اقدام به تنگ کردن واژن با نخ نمایند و پس از گذشت دوره ۸-۶ هفته بعد از زایمان می توان اقدام به این عمل نمود.
۴-عوارض تنگ کردن واژن با نخ چیست؟
عوارض بسیار ناچیز است به صورت خفیف ممکن است بعد از انجام تنگ کردن واژن با نخ خونریزی اتفاق بیفتد و شاید کمی ترشح که اصلا خطرناک نیست. گزارشات مبنی بر این است که هیچ عارضه ی جدی بعد انجام تنگ کردن واژن با نخ به وقوع نمی پیوندد.
۵- اندیکاسیون ها و مواردی که باید حتماً تنگ کردن واژن با نخ در آن ها انجام شود.
a. افرادی که به طور مفرط و بسیار زیاد واژن دیلاته و گشاد دارند ولی تمایل به جراحی ندارند و یا جراحی در آن ها خطرناک است.
b. افرادی که بافت پرینه آل و یا عضلانی شل دارند و الاستیسیته کافی در بافت پرینه رویت نمی شود و در سکس و نزدیکی مشکل دارند.
c. در بافت پرینه کارایی و آناتومی بهم ریخته بیشتر به دنبال زایمان است.

تنگ کردن واژن با نخ
۶- چه نوع نخی بایستی درمورد تنگ کردن واژن با نخ استفاده کرد؟
این نخ بایستی خارهایی دوسویه و همگرا داشته باشد و از طرفی حتما بایستی قابل جذب باشد. نخ های لیفت و تنگ کردن واژن از جنس پلی لاتیک اسید (کاپرولاکتون) است و در هر دو طرف آن سوزن های صاف قرار گرفته است.
این نخ ها باعث:
a. لیفت و تنگ کردن اولیه بلافاصله بعد از کار.
b. لیفت و تنگ کردن ثانویه بدنبال کلاژن سازی نخ می شوند که این تاثیر ثانویه حتی تا چندین مدت بعد از جذب نخ هم ادامه دارد و در اصل دوام وماندگاری این عمل را باعث می شود.

تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن با نخ

با گذر زمان، تنها پوست صورت نیست که علائم پیری را نشان می‌دهد، بلکه پوست سایر قسمت‌های بدن نیز نشان گر علائم پیری هستند. ساختار سلولی و بافتی تغییر می‌کند و منجر به از بین رفتن خاصیت ارتجاعی و سفت شدن پوست می‌شود. پوست کم آب می‌شود و رطوبت خود را از دست می‌دهد. تولید کلاژن کاهش می‌یابد، پوست دیگر رنگ نمی‌شود و اپیدرم نازک می‌شود. واژن قسمتی از سطح بدن زنان است، که دارای خاصیت عضلانی است با غشاهای اعصاب و مخاط پوشانده شده است. که رحم و دهانه رحم را به قسمت خارج بدن متصل می‌کند، دوره‌های پریود (قاعدگی)، مقاربت و زایمان از طریق واژن اتفاق می‌افتد. با این حال، پزشکی مدرن اکنون می‌تواند یک روش درمانی کم تهاجمی جدید را معرفی کند ( عمل تنگ کردن واژن با نخ) و یا به عبارت دیگر لیفت واژن با نخ؛ روشی نوین برای جوان‌سازی و از بین رفتن شلی واژن است.

قسمت‌های مختلف واژن

 • دهانه یا دهلیز واژن
 • دیواره‌ واژن
 • پرده‌ بکارت
 • محل دخول

 

چرا زنان مجبور به لیفت واژن می‌شوند؟

 • خارش، سوزش، و عفونت قارچی در اثر گشاد شدن واژن
 • عدم لذت جنسی
 • کاهش میل جنسی
 • ابتلا به عفونت و بی‌اختیاری ادرار(به خصوص هنگام پریدن، عطسه یا سرفه)

چنین مشکلاتی سبب شده، تا برخی زنان مجبور شوند، تا عمل لیفت واژن یا تنگ کردن واژن را انجام دهند.

برای حل این مشکل شما ابتدا باید به یک متخصص زنان و زایمان مراجعه کرده تا معاینه شوید.

یکی از کم‌عارضه ترین و کم تهاجمی‌ترین روش‌های لیفت واژن، روش لیفت واژن با نخ است. که از نخ‌های جاذب در این عمل استفاده می‌شود.

لیفت واژن با نخ

لیفت واژن با نخ که به نام‌های «جوان‌سازی واژن»، «جراحی زیبایی واژن»، «سفت کردن واژن» یا «جراحی زیبایی واژن» نیز شناخته می‌شود، یک عمل زیبایی است که هدف آن سفت کردن واژن است. همچنین به زنانی که احساس سستی واژن می‌کنند، حتی اگر هرگز بچه دار نشده‌اند نیز کمک می‌کند. این یک روش جراحی اندام تناسلی زنانه است، که با هدف سفت کردن ماهیچه‌های شل برای دستیابی به کانال واژن باریک‌تر و سفت‌تر و دهانه کوچکتر انجام می‌شود. این شامل سفت کردن واژن و عضلات اطراف و بافت‌های نرم است، که ورودی واژن را کوچک‌تر می‌کند. در طول عمل، جراح زیبایی پوشش اضافی واژن، بافت اطراف آن را برداشته و ماهیچه‌های واژن را سفت می‌کند. سپس تمام برش‌ها با نخ‌های، قابل جذب بسته می‌شوند. در نتیجه، ماهیچه‌های واژن سفت می‌شوند، که ممکن است احساس رضایت جنسی را افزایش دهد.

در واقع، عمل لیفت با نخ، نوعی جراحی پلاستیک است، که هدف آن سفت کردن و جوان‌سازی بافت‌های واژن و کف لگن (پرینه) و بازیابی لذت از دست رفته زندگی جنسی است. چنین اقداماتی معمولاً برای زنانی ضروری است، که بافت‌های واژن به دلیل زایمان، ضربه یا آسیب‌شناسی مادرزادی شل و یا قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده‌اند. این می تواند تأثیر زیادی بر زندگی جنسی زن و شریک زندگی او داشته باشد.

لیفت واژن با نخ و یا جوان‌سازی واژن و پرینه با نخ، اثری دوگانه دارد: این روش نه تنها آناتومی پرینه و واژن را بازسازی می‌کند، بلکه اثر ماندگاری طولانی مدت نیز دارد. همچنین این عمل لیفت با نخ سبب تولید کلاژن جدید در پوست شده است، و بافت فیبری ایجاد می‌کند، که استحکام و کشش طولانی مدت دیافراگم لگن را تضمین می‌کند. جراح شما یک برش کوچک در پرینه (ناحیه بین مقعد و دهانه واژن) ایجاد می‌کند و طول کانال واژن را سفت می‌کند یا پوست و بافت های اضافی را برمی‌دارد.

انواع نخ‌های لیفت واژن

نخ های که با آن عمل لیفت واژن را انجام می‌دهند، بسیار متنوع است. بسیاری از متخصصان زنان معتقدند، که ماندگاری عمل لیفت واژن با نخ ، بسته به نوع نخ، و تخصص و هنر، جراح زنان، از سه تا سه سال دارای ماندگاری است ولی مادام العمر نیست و باید دوباره انجام شود. پس جنس نخ به کار رفته در عمل و هنر و تخصص پزشک نقش به‌سزایی در این عمل دارد.

نخ‌های لیفت واژن بسیار متنوع است. دارای شکل متفاوت، اثرات و ویژگی‌های متفاوتی نیز دارند. بسته به اینکه چه نخی در چه قسمتی استفاده می‌شود، اثر ماندگاری آن نیز متفاوت است. به عبارت دیگر، نوع نخ‌های لیفت واژن با توجه به، اینکه قرار است با آن چه کاری انجام دهند؛ و  درچه ناحیه‌‌ای استفاده شوند، با یکدیگر متفاوت هستند.

در ابتدای کار عمل لیفت یک سری نخ‌های بسیار معمولی شبیه نخ‌خیاطی مورد استفاده قرار می‌گرفت، خوب به نسبت این نخ‌ها کیفیت و نتیجه مطلوبی نیز نداشتند. تا حدودی برخی، قسمت‌هایی  که دچار چروک‌خوردگی یا افتادگی بود را مقداری کشش ایجاد می‌کرد و یا قدری به بالا کشیدن آن ناحیه کمک می‌کرد. اما اثر این نخ‌ها خیلی زود از بین می‌رفت. سپس از نخ‌هایی که حالت الاستیسیته ایجاد می‌کرد استفاده کردند، که نسبت به نخ‌های اولی ماندگاری بهتری داشت و چین و چروک‌‌ها را بهتر پوشش می‌داد. سپس نخ‌های خاردار تولید شد. این نخ ‌ها دارای برجستگی‌هایی است که در اصطلاح به آن خار می‌گویند. و در زیر پوست قرار می‌گیرند؛ پوست به دلیل وجود این خارها بهتر به آن می‌چسبد و عمل لیفت و کشیدگی بهتر صورت می‌گیرد.

همچنین در قسمت‌هایی که نخ خاردار به آن می‌چسبد فیبروز تولید می‌شود، که سبب تحریک ماهیچه‌ها و سلول‌های التهابی می‌شوند، علاوه براین، در اطراف خارهای نخ، چسبندگی نیز به وجود آمده که این چسبندگی، کلاژن سازی پوست را افزایش می‌دهد. امروزه نخ‌های جدید 360 درجه‌ای تولید شده است، که در دو جهت دارای خار هستند،که به نسبت کلاژن‌سازی بیشتری نیز دارند؛ پس نتیجه بهتری نیز در عمل لیفت واژن خواهند داشت و سبب رفع چروک خوردگی‌ها و سفت شدن بیشتر واژن خواهند شد. به همین دلیل است که نخ‌ها  نقش بسیار مهمی در عمل لیفتینگ خواهند داشت.

نخ های لیفت دارای، اسامی مختلفی هستند که متخصص زنان بنا به نیاز و مهارت خود از آنها استفاده می‌کند. مثل نخ هپی لیفت که دارای ماندگاری بالایی است و کم تهاجمی نیز می‌باشد.

همچنین تولید نخ‌های جاذب،که در رفع چین و چروک و افتادگی پوست، به نتایج بسیار خوبی رسیده است.

مزیت‌های تنگ کردن واژن با نخ

لیفت واژن با نخ یکی از عمل‌های کم عارضه و کم خطر زیبایی است. البته اگر به یک متخصص زنان خوب مراجعه شود می‌تواند مزایای بسیاری برای بیمار به همراه داشته باشد. مزیت‌های لیفت واژن نسبت به روش‌های دیگر عبارتند از:

 • کم تهاجمی‌تر است.
 • بازیابی سریعی دارد.
 • به‌صورت سرپایی انجام می‌شود.
 • این روش فقط 30 دقیقه طول می‌کشد.
 • نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.
 • به بازیابی کف لگن، و عضلات لگن کمک می‌کند.
 • بدون خونریزی ودرد می‌باشد.
 • بهبودی کوتاه مدت دارد.

مراقبت‌‌های بعد از عمل لیفت با نخ

دوره بعد از عمل بسته به وسعت جراحی حدود 3تا5 هفته طول می‌کشد. پس از جراحی، واژن به مدت 12 ساعت با گاز یدوفور پوشانده می‌شود. بیماران 1 تا 2 بار در روز باید حمام کرده و در  لگن تمیز، محلول پرمنگنات‌پتاسیم ریخته و یا درآن نشسته و یا محل جراحی را با آن شستشو دهند. این‌کار،را باید 7 تا 10 روز انجام دهند. محل برش فقط نیاز به انفیلتراسیون دارد. بخیه‌های جذب بیرونی  به طور طبیعی می‌افتد. در 2 ماه بعد از عمل، مجدداً تست نیروی عضله لگن به بیماران داده می‌شود. در طول این دوره بهبودی، بیمار ممکن است کمی سفتی و حساسیت در بافت واژن و پرینه خود احساس کند. این عمل احتیاجی به استراحت کردن ندارد؛  ولی باید از روابط جنسی برای مدت 6 هفته خودداری کرد، و فعالیت بدنی را محدود کرد، مثلاً از انجام دادن ورزش‌های سنگین یا بلندکردن اجسام خودداری کرد.

روش تنگ کردن و جوان‌سازی (لیفت) واژن، هم در زنانی که زایمان کرده‌اند و هم در زنانی که زایمان نکرده‌اند قابل انجام است.

این روش سریع و ساده به زنان اجازه می دهد تا اعتماد به نفس خود را بازیابند.

لیفت واژن و زایمان طبیعی

مطالعه‌ای که، با هدف بررسی امکان‌سنجی زایمان طبیعی در زنانی که عمل لیفت واژن با نخ را انجام داده بودند؛ صورت گرفت.

از ژانویه 2017 تا آوریل 2017، پنج زن زایمان طبیعی کردند ، که قبلاً عمل لیفت واژن با نخ را انجام داده بودند.

در این مطالعه، برش‌های هر پنج زن همگی خوب شده و بهبود یافته بودند. فرم، فرج بهبود یافته بود و هیچ هماتوم، عفونت یا افتادگی مخاط واژن پس از عمل وجود نداشت. عملکرد جنسی به درجات مختلف بهبود یافت. تست نیروی عضله لگن نشان داد که نمرات میوفیبر نوع I و نوع II افزایش یافته است. همچنین دردهای، پس از زایمان این بیماران نسبت به بیمارانی معمولی که این عمل را انجام نداده بودند کمتر بوده و دوره نقاهت آنها نیز کوتاه‌تر بوده و زودتر توانسته‌اند از رخت‌خواب برخیزند و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهند.

چه کسانی عمل لیفت واژن با نخ را انجام می‌دهند؟

 • زنان یائسه
 • زنانی که دارای مشکلات کف لگنی هستند.
 • زنانی که ورزش‌های سنگین انجام می‌دهند.
 • زنان با زایمان‌های زیاد
 • زنانی که دارای عارضه شلی واژن هستند.
 • زنان جوان که زایمان نداشته اند، اما عارضه شلی واژن را دارند.

چه کسانی نباید عمل لیفت واژن را انجام دهند؟

 • زنانی که التهابات شدید واژن و یا پرینه دارند.
 • زنانی که سابقه بیهوشی مکرر دارند.
 • زنانی که دارای انعقاد خون شدید هستند.
 • زنانی که دارای خونریزی‌های شدید قاعدگی یا واژن هستند.
 • زنانی که دارای بیماری‌های خاص در اندام تناسلی هستند.
 • زنان باردار
 • زنانی که در دوران اولیه بعد از زایمان هستند و ترشحات رحمی زیاد دارند.

 

دوران ماندگاری عمل لیفت واژن با نخ

امروزه اکثر لیفت واژن با نخ را، با نخ‌های خاردار انجام می‌دهند. حدود ۶ تا ۹ ماه طول ‌می‌کشد، که این، نخ ها جذب شوند، این نخ‌های جذبی موجب سفتی عضله‌ی واژن شده ، و به ‌برطرف شدن مشکلات واژن کمک بسیار می‌کند. ماندگاری عمل لیفت واژن با نخ، معمولاً بالاست. هرچه از زمان انجام عمل لیفت واژن با نخ بگذرد، تأثیر نخ‌ها بر روی آن بیشتر و سفتی عضلات واژن بیشتر می‌شود.

عوارض عمل لیفت واژن با نخ

اگر عمل لیفت واژن با نخ در یک مرکز پزشکی و زیر نظر متخصص زنان انجام شود، هیچ گونه عارضه‌ای به همراه نخواهد داشت. زیرا در یک مرکز پزشکی استاندارد، از نخ‌های با کیفیت و استریل استفاده ‌می‌شود. و متخصص زنان نیز کار، خود را به خوبی می‌داند؛ زیرا رعایت مراقبت و بهداشت فردی بعد از عمل تنگ کردن( لیفت) واژن با نخ ، از عوامل تأثیرگذار در تسریع روند بهبودی و رسیدن به نتیجه ایده‌آل است.

دوره نقاهت و ریکاوری زنانی که عمل لیفتینگ واژن با نخ را انجام داده‌اند، بسیار کوتاه است و بیمار بعد از انجام عمل می‌تواند به منزل بازگردد.( مگر در شرایط خاص) معمولاً پزشک متخصص زنان برای بیمار داروهای تجویز می‌کند(مصرف قرص‌‌های آنتی بیوتیک) تا از بروز عوارضی مانند عفونت جلوگیری شود.

فعالیت بعد از عمل لیفت واژن با نخ

بعد از 5 تا 6 هفته شما می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید، ولی از بلند کردن اجسام سنگین همچنان خودداری کنید.

در این دوران شما می‌توانید تمرینات کف لگن، که گروهی از عضلاتی هستند که از رحم، مثانه و روده شما حمایت می‌کنند؛ را برای تقویت کف لگن خود شروع کنید. برخی تحقیقات نشان می دهد که تقویت کف لگن می تواند به احساس سفت شدن واژن کمک بسیارکند.

ماهیچه‌های کف لگن ممکن است در اثر زایمان ضعیف شده باشند.که شما با تمرین این ماهیچه‌ها، می توانید به تقویت این عضلات پرداخته و بازتوانی آنها را شروع کنید و از بعضی عملکردهایی را که ممکن است در زمان زایمان از بین رفته باشد،  را دوباره به دست آورید.

 

موارد منع سفت کردن واژن

سعی نکنید واژن خود را با استفاده از هر یک از موارد زیر سفت کنید:

 • آب گرم
 • بخار
 • سرکه سیب
 • گال بلوط / لانه زنبور
 • معجون های گیاهی
 • آلوئه ورا
 • دوش کردن
 • خمیر دندان
 • مومیایی کردن منتول

تفاوت حجم‌دهی با نخ، فیلر و چربی

شما می‌توانید با فیلر و چربی نیز واژن را سفت و شلی آن را برطرف کنید، اما مدت ماندگاری آن نسبت به نخ بسیار کمتر است. مدت ماندگاری حجم دهی با فیلر و چربی 8 ماه حدوداً می‌باشد اما لیفت با نخ اگر توسط متخصص زنان ماهر انجام شود حتی به سه سال نیز می‌انجامد.

هزینه عمل لیفت واژن با نخ

البته که می‌دانیم هزینه درمان به عوامل مختلفی بستگی دارد، مثل نوع محل جراحی (مرکز دولتی یا غیردولتی و..) دستمزد متخصص و به کاربردن موادی که در هنگام جراحی به آن نیاز هست که در عمل لیفت واژن ، نوع نخ به کار برده شده در هنگام جراحی بسیار مهم است. و یکی از عوامل تأثیرگذار در ماندگاری عمل لیفت واژن است.

پس قبل از انجام عمل، تمامی این موارد را با پزشک خود مطرح کرده تا هزینه عمل را برای شما برآورد کنند.

انواع روش‌های جوان سازی واژن

همانطور که در این مقاله بیان شد، یکی از روش‌های جوان‌سازی واژن، که کم‌خطرترین و کم‌عارضه ترین آن نیز است، عمل لیفت واژن با نخ بود. در پایان این مقاله می‌خواهیم دیگر روش‌های جوان‌سازی واژن را با هم بررسی کنیم، تا شما بتوانید بهترین آن را با مشورت متخصص زنان خود انتخاب کنید.

 • تزریق چربی در واژن: در اثر بالارفتن سن، یا حتی افزایش وزن ،چربی دور واژن از بین می‌رود،که با تزریق چربی،پوست به حالت اولیه خود برمی‌گردد.
 • سفید کردن واژن با لیزر: پوشیدن لباس ‌های تنگ،یا ورزش‌های سنگین و ..پوست دچار تیرگی شده و یا اسکار جراحی یا ترک پوستی به خصوص بعد از زایمان در واژن به وجود آمده را نیز می‌توان، از طریق لیزر، زیبایی دستگاه تناسلی را برگرداند .
 • عمل هایمنوپلاسی: این عمل در واقع در برخی مذاهب با اجازه و مجوز قانونی باید انجام شود. هایمن (پرده بکارت) با اولین رابطه جنسی پاره خواهد شد. اما گاهی در اثر تصادف یا ورزش‌های سنگین نیز پاره می‌شود. به هرحال این عمل، به دلایل مختلفی خیلی رایج نیست.
 • عمل لابیاپلاستی: عمل لپ‌های کوچک، واژن است که در داخل لپ‌های بزرگ قرار دارد. و با یک عمل کوچک آن را ترمیم و بازسازی می‌کنند.
 • عمل واژینوپلاستی: بر اثر زایمان زایمان مکرر، بارداری ،چاقی و لاغری،یائسگی و.. واژن دچار شلی شده و استحکام خود را از دست می‌دهد. در این صورت با یک عمل به نام واژینوپلاستی ، واژن را تنگ کرده که این عمل موجب تقویت عضلات و از بین رفتن سستی واژن شده و عضلات کف لگن نیز بازسازی می‌شود. درحقیقت این عمل مانند لیفت واژن با نخ است. و بیمارانی که دچار شکایات مشابهی هستند باید بین عمل واژینوپلاستی و عمل لیفت با نخ یکی را انتخاب کنند، که اغلب پزشک متخصص با دانستن شرح حال بیمار و شکایات وی می‌تواند بیمار را راهنمایی کند که کدام عمل (لیفت با نخ یا واژینوپلاستی) برای وی مفیدتر است.

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065