"> بهترین روش جراحی لابیاپلاستی و مراقبت های بعد از آن - دکتر ویدا یوسفیان|جراح و متخصص زنان|لیزر واژینال،لابیاپلاستی
لابیا پلاستی

بهترین روش جراحی لابیاپلاستی و مراقبت های بعد از آن

1121 0

۱- لابیاپلاستی چه تاثیری بر روابط جنسی فرد می گذارد؟
۲- آیا جراحی زیبایی واژن همزمان باانجام می شود؟
۳- لابیاپلاستی با لیزر چیست و چگونه قابل انجام است؟
۴- روش های متنوع انجام لابیاپلاستی و بهترین روش بدون خونریزی کدام است و مراقبت های بعد از آن؟
۵- هزینه لابیاپلاستی و راه های ارتباط با ما


لابیاپلاستی چه تاثیری بر روابط جنسی فرد می گذارد؟
دکتر ویدا یوسفیان، متخصص و جراح زیبایی زنان در این خصوص می گوید: خانم های بسیاری را روزانه در مطب ویزیت می نمایم که از بی میلی جنسی خود و همسرشان شاکی هستند. آنها اظهار می کنند که به مرور شاهد شل شدگی واژن و تیره شدن و بزرگ شدن مینور و افتادگی و تیرگی و شل شدگی محل لابیا ماژور هستند.
بیان مسائل جنسی توسط خانم ها به صورت یک تابو است واین اعتماد بین پزشک و بیمار است که تعیین کننده می باشد. باید بدانیم چاق و لاغر شدن- زایمان های مکرر و افزایش سن و مهمتر از همه چیز ژنتیک فرد باعث این شل شدگی و تیرگی در ناحیه لابیا ها می شود. و بدنبال این مشکلات اعتماد به نفس خانم از دست می رود.
خوشبختانه علم امروز زیبایی زنان پیشرفت شگرفی داشته است.
جراح زیبایی واژن علاوه بر جراحی لابیاماژور و لابیا مینور می تواند کلیتوریس(عضو نعوظ پذیر بالای لابیاها) را نیز به مدد پیشرفت تکنولوژی جراحی نماید. کلیتوریس زمانی عضوی بود که در لابیاپلاستی دست نمی خورد ولی امروزه به روش هودوپلاستی می توان به بهترین نحو این عضو حساس که میل جنسی اکثر خانم ها از این جا است را نیز به شکل دلخواه درآورد.
بنابراین دیگر امروزه جای هیچ نگرانی برای زوج های عزیز نمی باشد.


آیا جراحی زیبایی واژن همزمان با لابیاپلاستی انجام می شود؟
دکتر ویدا یوسفیان جراح زیبایی زنان در این خصوص می گوید: بله این چند عمل را می توان همزمان انجام داد و بسیار هم مقبول است زیرا در یک زمان که فرد تحت بیهوشی و یا بی حسی قرار می گیرد می تواند چند عمل را انجام داده و از عوارض ضررهای بیهوشی در امان بماند.
اینکه برای زیبایی واژن از لیزر استفاده کنیم یا نه بستگی به قوام واژن، میزان افتادگی واژن، درجه ی رکتوسل و سیستوسل فرد، سن فرد و بیماری های همزمان مثل(دیابت، مشکلات قلبی و ریوی و بیماری های خود ایمنی) دارد.
به طور مثال در فرد ۶۵ ساله که دچار بی اختیاری خفیف ادراری است و مشکل دیابت و قلبی دارد بهتر است برای لیفت واژن و جراحی زیبایی واژن از لیزر استفاده شود زیرا سرپایی است. تا حدود زیادی بعد از ۳ جلسه فرد به خواسته های خود می رسد و از طرفی نیاز به جراحی و عوارض بیهوشی ندارد.
ولی در خانمی ۴۵ ساله که ۳ زایمان طبیعی داشته مسلماً انجام جراحی زیبایی واژن و پرینورافی نتیجه ی بهتری از لیزر خواهد داشت.
لابیاپلاستی با لیزر چیست و چگونه قابل انجام است؟


در لابیا پلاستی توجه جراح زنان بر این است که بافت اضافه و بلندی که در دو طرف واژن است واصطلاحاً لابیا خوانده می شود به شکل هنجار و مساوی بردارد و درصورت لزوم پوست اضافه اطراف کلیتوریس را هم جراحی نموده و به اصطلاح هودوپلاستی کند. منفعتی که لابیاپلاستی با لیزر دارد در این است که:
۱- نیاز به بیهوشی ندارد.
۲- درد و خونریزی کمتری نسبت به جراحی با تیغ جراحی دارد.
۳- سرپایی است.
۴- محل برش با لیزر بسیار همگون تر و هماهنگ تر است. اشتباهی که خانم های عزیز دارند این است که لبیوپلاستی باعث کاهش میل جنسی در آن ها نمی شود ولی آن ها به اشتباه تصور خلاف این را دارند. انجام لبیوپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ در سراس دنیا مرسوم می باشد اما هزینه ی همین عمل درصورتی که در کشورهایی غیر از ایران باشد چندین برابر است.
نکته ی دیگر اینست که لبیوپلاستی باعث خودارضایی در خانم ها نمی شود، عزیزان تصور اشتباه نداشته باشید.
نکته ی دیگر درمورد لابیاپلاستی با لیزر این است که می توان همزمان از روشن کننده واژن نیز استفاده کرد(با پروب دیگر دستگاه) و از تیرگی واژن نیز خلاصی یافت.
۴- روش های متنوع انجام لابیاپلاستی و بهترین روش بدون خونریزی کدوم است؟ و مراقبت های بعد از آن چیست؟
همانگونه که بارها گفته ام روش های متنوعی برای انجام لابیاپلاستی وجود دارد. جایی که معمولاً خانم ها متقاضی زیباسازی و جراحی آن هستند لابیا مینور است. (لابیاهای کوچک)
و جایی که خواهان سفید کردن واژن هشتند ناحیه لابیا ماژور است(لابیاهای بزرگ)
۱- روش liner (خطی) که در آن لابیا به صورت خطی برداشته می شود.
۲- روش برداشتن (wedge) که به صورت wedge لابیاها در وسط برداشته شده و مابقی بافت در وسط به هم پیوند زده می شود.
۳- روش Re- epitheliazation که در این روش قسمت مرکزی لابیا در جراحی عمیق می شود.

هر ۳ این تکنیک ها هم با لیزر و هم بدون لیزر قابل انجام هستند. اما باید بدانیم در روش liner دست جراح بسیار باز است که لابیاها شکیل تر و همگون تر شوند. به نظر دکتر ویدا یوسفیان، جراح زیبایی زنان، بهترین روش انجام تکنیک liner با لیزر است زیرا صدمه عروقی و عصبی نیز در این روش اندک است. می توان به جرات گفت در روش لبیوپلاستی با لیزر کمترین دردو خونریزی را خانم تجربه می کند.
مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی چیست؟


بعد از عمل لابیاپلاستی خصوصاً اگر با بی حسی موضعی انجام شود(تزریق لیدوکائین در لابیاها) ممکن است خانم درد و کبودی در ناحیا داشته باشد که توصیه به انجام کمپرس سرد و استفاده از داروهای مسکن(آنالژزیک) می کنیم.
ورم که در ناحیه خانم شاهد آن است نباید موجب نگرانی شود زیرا ورم ظرف ۱ ماه تاحدود ۸۰ درصد کاهش می یابد و تا ۶ ماه پس از جراحی لابیاپلاستی کاملاً ورم از بین رفته و لابیا شکل واقعی خود را به دست می آورد.
پس نباید خانم از کبودی، ورم و التهای ناحیه بهراسد.
دکتر ویدا یوسفیان، متخصص و جراح زنان، ۱ روز استراحت کامل می دهد(یعنی فقط دستشویی و کارهای واجب را خانم انجام دهد) و در بقیه ی ساعت ها استراحت کند. از کرم تتراسایکلین برای رفع التهاب و جلوگیری از عفونت استفاده نماید از آنتی بیوتیک های خوراکی که پزشک تجویز کرده است استفاده نموده و فردای روز جراحی فرد می تواند به زندگی عادی خود برگردد و به سر کار برود.
در صورتی که شغل خانم و فعالیتش خاص است مثل مربی شنا، بدنسازی و … نیاز هست که ۱ هفته از محل کار خود مرخصی بگیرد.
سوال متدوال دوستان عزیز این است که زمان سکس (نزدیکی و مقاربت جنسی) را جراح زنان تعیین کند؟ حتماً ۱۰ روز بعد از عمل، جراح زنان باید موضع عمل را مجدداً چک و زمان مقاربت(نزدیکی جنسی) را برای فرد تعیین نماید. نظر دکتر ویدا یوسفیان ۱ ماه جلوگیری از نزدیکی جنسی زمانی است که کفایت می کند زیرا بافت تا این زمان کاملاً جوش خورده و باعث آزردگی خانم نمی شود.
هزینه لابیاپلاستی و راه های ارتباط با ما:
همانگونه که بارها ذکر کرده ایم هزینه لابیا پلاستی بسته به سایز ابتدایی لابیاها، خواسته خانم(اینکه در کلینیک، مطب یا بیمارستان انجام شود) متفاوت است. باید بدانیم اگر همزمان با لابیاپلاستی بخواهیم هودوپلاستی هم انجام دهیم هم زمان عمل و هم زحمت جراح بسیار افزایش یافته و روی هزینه تاثیرگذار خواهد بود.
دکتر ویدا یوسفیان، جراح و متخصص زنان، بر این اعتقاد است که هزینه ی این عمل در ایران بسیار کمتر از سایر کشورهای دنیا و حتی کشورهای همسایه است.
هزینه لابیاپلاستی با لیزر در آمریکا که خود تولید کننده دستگاه لیزر است حدود ۲۰۰۰ دلار آمریکا است و در کشورهایی مثل دبی و عمان این هزینه حدود ۱۰۰۰ دلار است ولی در ایران به طور متوسط یک جراح زنان باتجربه برای لابیاپلاستی با لیزر حدود ۴۰۰ دلار آمریکا بیشتر دریافت نمی کند. علاوه بر اینکه باید خاطر نشان کنیم پزشکان ایرانی از دقت و توجه بیشتری در این زمینه برخوردارند.
راه های تماس با ما:
02122074065
09360786637

تهیه شده توسط:خانم دکتر ویدا یوسفیان متخصص زنان شهرک غرب

کپی با ذکر منبع مانعی ندارد.

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

− 3 = 4

تماس مستقیم 02122074065