اطلاعات کامل در مورد واژینوپلاستی و لابیوپلاستی در زنان

اطلاعات کامل در مورد واژینوپلاستی و لابیوپلاستی در زنان

4706 0

جراحی زیبایی زنان
توجه روز افزون خانم ها به ظاهر و اندام خود باعث شده تا جراحی های زیبایی از تقاضای رو به رشدی برخوردار باشند. جراحی های زیبایی از خدمات مربوط به پوست و مو، جراحی های زیبایی بینی و صورت گرفته تا جراحی های زیبایی زنان از جمله جراحی های سینه و ناحیه تناسلی همگی امروزه به شدت مورد توجه خانم ها هستند.

از بین این طیف از جراحی های زیبایی زنان، دسته عمل های زیبایی ناحیه تناسلی و واژن به دلیل شناخت و تخصص مورد نیاز، ترجیحا توسط پزشک متخصص زنان انجام می شوند تا اطمینان کامل از حصول نتیجه مطلوب وجود داشته باشد. اگرچه عمل های بسیاری برای ترمیم و زیبایی این بخش از بدن وجود دارد در اینجا به مهمترین و پرکاربرد ترین آنها اشاره می کنیم.

اطلاعات کامل در مورد واژینوپلاستی و لابیوپلاستی در زنان
1- جراحی زیبایی واژن: این عمل که به آن لابیاپلاستی نیز گفته می شود به اصلاح فرم و شکل لابیا در واژن می پردازد. اصطلاحا لابیا به لبه های واژن گفته می شود. لبه های داخلی لابیا مینور و لبه های خارجی لابیا ماژور هستند. اگرچه لابیاپلاستی (لبیاپلاستی) بیشتر به منظور ایجاد زیبایی در ناحیه واژن انجام می شود اما در برخی موارد این عمل علاوه بر جنبه زیبایی جنبه درمانی نیز دارد.

1-1- اکثر خانم هایی که برای انجام لابیاپلاستی به پزشک متخصص زنان مراجعه می کنند با مشکل بیرون زدگی لابیا یا لبه های داخلی واژن مواجه هستند. برای این افراد سایز و شکل لبه های داخلی اصلاح شده و این بیرون زدگی رفع می شود.
1-2- در برخی موارد خانم هایی که برای عمل لابیاپلاستی مراجعه می کنند بیش از اینکه از بیرون زدگی لبه های واژن شکایت داشته باشند دچار مشکل عدم تقارن در شکل ظاهری واژن هستند. یکی از کاربرد های لابیاپلاستی ایجاد تقارن در شکل ظاهری واژن می باشد.

اطلاعات کامل در مورد واژینوپلاستی و لابیوپلاستی در زنان
اما کاربردهای عمل ارزشمند لابیاپلاستی به این موارد محدود نمی شود. بعضی خانم ها به دلایلی که در اینجا به آن اشاره می شود دچار مشکل در عملکرد ناحیه واژن هستند که این مشکلات به راحتی با لابیاپلاستی قابل حل شدن است.

1-3- مشکل در تحریک پذیری: یکی از اجزای مهم واژن کلیتوریس است که نقش تحریک پذیری در رابطه زناشویی را ایفا می کند. در تعدادی از خانم ها کلاهک کلیتوریس بیش از حد بزرگ بوده و پوست اضافی در این ناحیه باعث می شود این افراد در تحریک پذیری این ناحیه با مشکل مواجه باشند. طی عمل لابیاپلاستی با برداشتن پوست اضافه کلاهک کلیتوریس به اندازه طبیعی خود برگردانده می شود تا این قسمت بتواند مجددا عملکرد طبیعی خودش را داشته باشد.

1-4- مشکل سوزن و ساییده شدن لبه های واژن طی رابطه زناشویی: در مواردی که اندازه لابیا ها (لبه های واژن) بیش از حد بزرگ باشد، افرادی که دچار این مشکل هستند حین رابطه زناشویی دچار حس سوزش ناراحت کننده ای می شوند که گاهی با ایجاد زخم در ناحیه واژن نیز همراه می شود و این مورد کیفیت رابطه جنسی را تحت تاثیر منفی قرار می دهد. به گفته خانم دکتر ویدا یوسفیان، متخصص زنان در سعادت آباد تهران، این مشکل به سادگی و طی عمل لابیاپلاستی قابل حل است و با برداشتن بخش اضافه لبه های واژن این افراد می توانند از یک رابطه با کیفیت بهره مند شوند.

علاوه بر موارد گفته شده که جنبه زیبایی و جنبه درمانی لابیاپلاستی هستند، این عمل یک جنبه مهم دیگر هم دارد که کمتر به آن توجه شده است. همانطور که بارها گفته شده بهداشت ناحیه تناسلی زنان بخصوص در قسمت واژن از اهمیت بسیار بالا برخوردار است. خانم ها در صورت مشکل در حفظ بهداشت ناحیه تناسلی به راحتی دچار عفونت و ناراحتی می شوند. عمل لابیاپلاستی با حذف پوست و بافت اضافه باعث کاهش تعریق در این ناحیه می شود. همچنین بهداشت این ناحیه بهتر شده و خانم ها با سهولت بیشتری می توانند عمل شستشو و خشک کردن را انجام دهند.

2- عمل پرینورافی یا پرینوپلاستی: پرینه به ناحیه بین واژن و مقعد گفته می شود. این قسمت که در بر دارنده عضلات کف لگن نیز می باشد طی زایمان طبیعی دچار آسیبی می شود که در اغب موارد به صورت خود بخود ترمیم می شود. اما اگر در مواردی این بهبود خود به خودی اتفاق نیفتد، با شل شدن عضلات ناحیه ورودی واژن (مهبل) مواجه خواهیم بود.

به گفته دکتر ویدا یوسفیان، جراح و متخصص زیبایی زنان در غرب تهران، در این موارد جای هیچ گونه نگرانی نیست و این مشکل به راحتی با عمل پرینورافی یا پرینوپلاستی قابل رفع می باشد. با این عمل عضلات و بافت های ناحیه ورودی واژن بازسازی می شوند و به این ترتیب اندازه ناحیه ورودی واژن کاهش می یابد که به آن تنگ کردن واژن نیز می گویند. این عمل که مربوط به ترمیم بافت های ناحیه ورودی واژن است می تواند همراه با عمل واژینوپلاستی نیز انجام شود.

عمل پرینورافی معمولا با یک بیهوشی ساده و کوتاه انجام می شود و عوارض بسیار کمی دارد. دردهای پس از عمل زیاد و آزار دهنده نیستند و معمولا با مسکن قابل کنترل هستند. همچنین بیمار پس از مدتی کوتاه می تواند روال عادی زندگی خود را از سر بگیرد.

اطلاعات کامل در مورد واژینوپلاستی و لابیوپلاستی در زنان
3- عمل واژینوپلاستی: در واقع به تمامی عمل هایی که در ناحیه واژن انجام می شوند واژینوپلاستی گفته می شود اما در اصطلاح وقتی صحبت از واژینوپلاستی می شود، منظور عمل تنگ کردن مجرای داخلی واژن است. مجرای واژن در اثر عواملی از جمله بالارفتن سن، زایمان طبیعی و یا کاهش وزن زیاد در خانم ها دچار افتادگی و شل شدن می شود.

و این موارد طی عمل واژینوپلاستی بر طرف می شوند. در عمل واژینوپلاستی پوست و بافت شل و اضافی واژن برداشته می شود و کمک می کند تا دیواره واژن و عضلات آن مجددا سفت شوند. واژینوپلاستی طی یک عمل یک الی دو ساعته انجام می شوند که هم میتواند با بیهوشی کوتاه و هم می تواند با بی حسی موضعی انجام شود.

یکی از مهمترین نتایج عمل واژینوپلاستی واژن تنگ و جوان است که لذت روابط زناشویی را به شکل چشمگیری برای هر دو طرف رابطه افزایش می دهد. در واژینوپلاستی نیز مانند لابیاپلاستی برش های لازم می توانند توسط تیغ جراحی و یا با بهره گیری از تکنولوژی های جدید لیزری ایجاد شوند.

اطلاعات کامل در مورد واژینوپلاستی و لابیوپلاستی در زنان
4- تزریق ژل و چربی به واژن: واژن به طور طبیعی در اثر عوامل متعدد دچار تغییر شکل می شود. این عوامل شامل افزایش سن، زایمان طبیعی، رژیم های غذایی، عوامل هورمونی، بیماری ها و بسیاری عوامل دیگر می شوند و اغلب ظاهر واژن را دچار تغییرات منفی می کنند.

از آنجاییکه همواره خانم ها به ظاهر خود اهمیت ویژه ای می دهند، این موضوع در مورد ظاهر ناحیه تناسلی نیز صادق است. برای زیباسازی و جوان سازی واژن و ناحیه تناسلی روشهای متعددی وجود دارد که بسیاری از آنها شامل یک پروسه جراحی می شوند.

علیرغم اینکه جراحی های زیبایی زنان همگی امن و کم خطر هستند، برخی خانم ها روشهای بدون جراحی را ترجیح می دهند. خانم دکتر ویدا یوسفیان متخصص و جراحی زیبایی زنان تهران، برای این دسته از خانم ها تزریق چربی به واژن را پیشنهاد می دهند.
تزریق چربی به ناحیه لابیا ماژور یا همان لبه های بیرونی واژن انجام می شود و باعث می شود پوست این ناحیه زیبا، جوان و روشن به نظر برسد و چین و چروک و افتادگی آن رفع شود.

از این روش می توان برای ایجاد تقارن در لبه های واژن و تنظیم سایز و شکل لابیا ها نیز استفاده کرد. در عین حال خانم ها پس از تزریق ژل و چربی به واژن مقداری حس تنگ شدن واژن را هم تجربه خواهند کرد.

اطلاعات کامل در مورد واژینوپلاستی و لابیوپلاستی در زنانجراحی ترمیمی زنان
ناحیه تناسلی واژن یکی از نقاط حساس و آسیب پذیر در بدن خانم ها محسوب می شود. این ناحیه در اثر عوامل متعددی می تواند دستخوش تغییر و یا آسیب شود. مهم ترین این عوامل سن و پس از آن زایمان های طبیعی، رژیم های سنگین، عوامل ژنتیکی و بروز بیماری های مختلف هستند. در این موارد خانم ها با مراجعه و مشورت با دکتر متخصص زنان و زایمان می توانند اقدام به جراحی ترمیمی کنند.

اطلاعات کامل در مورد واژینوپلاستی و لابیوپلاستی در زنان

لابیوپلاستی با لیزر

همانطور که پیش تر گفته شد در عمل لابیاپلاستی با ایجاد برش در لابیا یا همان لبه های واژن پوست و بافت اضافه برداشته می شود تا شکل و سایز لبه های واژن تنظیم شده و شکل متقارن در آن ایجاد شود.

این برشها معمولا با تیغ های جراحی ایجاد می شوند اما در مطب دکتر ویدا یوسفیان متخصص و جراحی زیبایی زنان در شهرک غرب، امکان استفاده از تکنولوژی نوین لیزر مونالیزا تاچ برای ایجاد برش در پوست فراهم شده.

با استفاده از تکنولوژی لیزر در لابیاپلاستی، برش ها دقیق تر و با آسیب کمتر به بافت ایجاد می شوند و در نتیجه هم ترمیم ناحیه عمل سریعتر انجام خواهد شد و هم ظاهر واژن پس از عمل زیباتر خواهد بود.

اطلاعات کامل در مورد واژینوپلاستی و لابیوپلاستی در زنانانتخاب بهترین متخصص جراحی زیبایی زنان
آیا پزشک من خوب است؟ کمتر کسی ممکن است این سوال را از خود نپرسیده باشد. حتی وقتی برای یک سرما خوردگی ساده به پزشک مراجعه می کنید این سوال خود بخود در ذهن شما شکل می گیرد.

اما وقتی صحبت از جراحی است، خصوصا جراحی های زیبایی، پاسخ این سوال بیش از پیش برای خانم ها مهم و حیاتی می شود.

 

در پاسخ باید گفت برای انتخاب بهترین متخصص جراحی زیبایی زنان معیارهایی وجود دارد که با در نظر گرفتن آنها می توانید به راحتی پزشک متخصص مورد نظر خود را انتخاب کنید. این معیارها نه تنها در انتخاب بهترین متخصص زنان، بلکه در سایر تخصص ها نیز می توانند برای شما راهگشا باشند.
1- مهارت پزشک متخصص: بخش مهمی از مهارت هر پزشک متخصص را سابقه کار او تشکیل می دهد. این مورد به راحتی از روشهای مختلف قابل حصول است.

اما از آنجاییکه در عمل های زیبایی، هدف نهایی ظاهر بیمار پس از عمل و میزان تفاوت بیمار قبل از عمل تا بعد از عمل است، شما می توانید این موضوع را در نمونه های عکس های قبل و بعد از عمل زیبایی زنان مشاهده کنید.

این عکس ها را هم می توانید در وب سایت و شبکه های اجتماعی مشاهده کنید و هم می توانید در زمان مراجعه به مطب و کلینیک آنها را از پزشک دریافت و مشاهده کنید.
2– نتیجه عمل دیگران: امروزه به راحتی می توان با بخشی از بیماران قبلی پزشک متخصص که عمل زیبایی را انجام داده اند ارتباط برقرار کرد. با برقراری ارتباط با بیماران قبلی نظر و تجربه آنها را جویا شوید.

البته در نظر داشته باشید که نظرات شخصی و سلایق بیماران نیز در بیان آنها از تجربه ای که داشته اند به شما منتقل می شود اما در کل از جمع نظرات بیماران می توانید دید خوبی از نتیجه عملکرد پزشک مورد نظر خود به دست بیاورید.

3- استفاده از دستگاهها و تکنولوژی های جدید: قطعا در کنار دقت، مهارت و تجربه پزشک متخصص زیبایی زنان، استفاده از دستگاههای جدید و تکنولوژی روز تاثیر بسزایی در نتیجه عمل خواهد داشت.

به عنوان مثال در عمل لابیاپلاستی برای ایجاد برش به جای تیغ جراحی می توان از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ استفاده کرد که دقت برش را بالا برده و عوارض برش را به حداقل کاهش می دهد و در سرعت بهبودی پس از عمل نیز موثر است.

4- تضمین نتیجه عمل ترمیمی و زیبایی: به طور قطع هیچ متخصصی نمی تواند تضمین قطعی برای نتیجه یک عمل جراحی ارائه دهد اما نکته مهم این است که پزشک متخصص در صورتی که نتیجه عمل دلخواه شما نبود با تعهد کافی ایرادات احتمالی را رفع کند و شما را در موارد لازم راهنمایی نماید.

5- هزینه عمل ترمیمی و زیبایی زنان: قطعا یکی از مواردی که تاثیر مستقیم بر تصمیم گیری خانم ها برای انجام دادن یا ندادن عمل های ترمیمی و زیبایی و انتخاب پزشک متخصص جراحی زیبایی زنان، هزینه عمل است.

اطلاعات کامل در مورد واژینوپلاستی و لابیوپلاستی در زنان

شما با چند تماس می توانید طیف هزینه ای عمل مورد نظر خود را به دست بیاورید. ذکر این نکته مهم است که لزوما گران ترین جا، بهترین جا نیست و ارزان ترین جا بدترین جا نیست.

برای رفع ابهام در این مورد به این ترتیب عمل کنید که ابتدا پزشکان متخصصی را که از نظر کیفیت کار با توجه به آنچه گفته شد مورد تایید هستند در نظر بگیرید و از بین آنها خدمات پزشکی را که در محدوده توان مالی شما قرار دارد انتخاب کنید.

در صورت وجود هر گونه سوال یا ابهام از طریق راه های ارتباطی با دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان در تهران در تماس باشید: 22074065 – 09370786637

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065