تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن یکی از روش‌هایی می باشد که امروزه جایگزین روش‌های جراحی شده است. تزریق ژل به واژن می‌تواند باعث برطرف شدن افتادگی پوست و سفت شدن ناحیه‌ی تناسلی شود. بسیاری از خانم‌ها به دلیل افزایش سن، نامتعادل بودن هورمون‌ها، بارداری، افتادگی و چروک پوست ناحیه تناسلی یا تغییر سایز لابیا‌ها را تجربه خواهند کرد. این عامل باعث کاهش اعتماد به نفس در زنان و در نتیجه سرد شدن روابط جنسی می شود.

بنابراین، بهترین راه برای رفع این مشکلات، تزریق ژل به واژن می‌باشد. حجیم‌سازی لابیا ماژور، رفع افتادگی واژن و لابیا، کاهش میزان چروک‌های واژن و لابیا از مزایای تزریق ژل به واژن محسوب می‌شود.

جوانسازی واژن با استفاده از لیزر واژن امروزه بسیار پرکاربرد است که بسیاری از خانم ها برای بهبود کیفیت زندگی خود به سراغ آن می روند.

در ادامه به بررسی مزایا و معایب تزریق ژل به واژن می پردازیم.

دکتر ویدا یوسفیان

تزریق ژل به لابیای ماژور

لابیا ماژور به مرور زمان چروک خورده و کشسانی و سفتی خود را از دست می‌دهند. بخشی از این مشکل به دلیل کاهش سطح استروژن است که می‌تواند به خاطر فرزندآوری و یائسگی باشد. کاهش وزن شدید نیز می‌تواند به پژمردگی و کاهش تورم مشابه لابیا منجر شود.

تمام این عوامل باعث کاهش میزان چربی بدن شده، در نتیجه میزان حجم و انعطاف‌پذیری لابیا ماژورکاهش پیدا می‌کند.

این موضوع زیبایی لابیا ماژور و واژن را کمتر کرده و باعث کاهش اعتماد به نفس خانم‌ها نیز می‌شود. کاهش زیبایی واژن و ناحیه تناسلی ممکن است روی کیفیت رابطه‌ی جنسی افراد نیز تأثیر بگذارد.

بنابراین، اگر به دنبال جوانسازی و زیباسازی ناحیه تناسلی هستید، به شما تزریق ژل به واژن را پیشنهاد می‌کنیم. تزریق ژل در ناحیه تناسلی منجر به از بین بردن چین و چروک پوست ناحیه تناسلی، حجیم و بزرگ شدن لابیا ماژور و جوانسازی واژن می‌شود.

تزریق ژل به ناحیه تناسلی باعث افزایش حجم و در نتیجه حس لذت جنسی در واژن می شود و یک روش برای جوانسازی واژن است که به خاطر رضایت زنان از نتیجه آن، تقاضا برای انجام تزریق ژل به واژن رو به گسترش است.

تزریق ژل به واژن

معمولا ژل هایی که برای این مصرف تزریق می شوند دارای دو نوع  ثابت و موقت  هستند. از آنجایی که ژل های دائم، عوارض مخصوص به خود را شامل می شوند، سال هاست که در دنیای پزشکی و زیبایی ژنیتال تقریبا منسوخ شده اند، اما ژل های موقت می توانند در حجم دهی واژن و لابیا تاثیر بسیار زیادی داشته باشند.

مدت زمان تزریق ژل به واژن نسبت به چربی به مراتب کمتر است. این روند معمولا چیزی حدود 10 تا 20 دقیقه زمان می برد، در صورتی که تزریق چربی به واژن  به دلیل لزوم ساکشن، آماده سازی و تزریق می تواند تا چیزی حدود یک ساعت و نیم تا 2 ساعت نیز به طول انجامد.

لابیا همانند هر عضو دیگر بدن شما، در برابر نشانه‌های پیری آسیب‌پذیر است. اما تغییرات این ناحیه‌ی خصوصی تنها تغییرات ظاهری نیستند. موضوع احساس راحتی هم هست. خوشبختانه، متورم‌سازی لابیا می‌تواند هر دو مشکل را در نظر بگیرد.

نحوه‌ی انجام تزریق ژل به واژن

دستگاه تناسلی خارجی زنان با افزایش سن خاصیت ارتجاعی و حجم خود را از دست می دهد. بنابراین به دنبال جوانسازی لابیای ماژور هستند. با توجه به روند طبیعی پیری و همچنین عوامل دیگر، مانند زایمان های مکرر، زخم های ناشی از اپیزیوتومی ها و کاهش وزن عمده، لابیا بزرگ می تواند از نظر اندازه و تقارن کاهش یابد و زنان از زنانگی خود احساس خجالت کنند. در حالی که درمان‌های لابیا زمانی محدود به جراحی‌های تهاجمی بود که زمان زیادی را برای بهبودی و همچنین احتمال خطرات جراحی را در اختیار زنان قرار می‌داد، امروزه می‌توان همان نتایج را با گزینه‌ای کمتر تهاجمی که سریع، آسان و راحت است به دست آورد.

افزایش محبوبیت لابیا ماژور با پرکننده‌های مبتنی بر اسید هیالورونیک در حال افزایش است. بسیاری از خانم ها قبلاً با این ژل محبوب آشنا هستند که در پرکننده های پوستی متعددی استفاده می شود، به ویژه آنهایی که در صورت برای کاهش چین و چروک و پر کردن بافت ها به دلیل افزایش سن استفاده می شود. اسید هیالورونیک ماده ای است که در بدن همه یافت می شود. به طور طبیعی آب را به سمت خود می کشد و به بافت ها اجازه می دهد چاق و انعطاف پذیر به نظر برسند.

تزریق ژل به واژن

اسید هیالورونیک با استفاده از تزریق ماهرانه در چندین ناحیه کلیدی در لابیا بزرگ قرار می گیرد. بیماران در تمام طول عمل بیدار هستند. پس از تزریق، بافت‌ها در روزهای بعد پر می‌شوند و زنان ممکن است در طول یک هفته نتایج کامل را ببینند. البته ممکن است نیاز به تزریق مجدد فیلرها هر 6 تا 12 ماه یا بیشتر برای ادامه نتایج باشد.

تزریق ژل به ناحیه‌ی تناسلی، راحت و بدون هیچگونه دردی می‌باشد. به منظور تزریق ژل در ناحیه تناسلی از روش بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. کرم‌های بی‌حس‌کننده قبل از تزریق ژل به واژن در محل مورد نظر استفاده می‌شود.

سپس محل مورد نظر ضدعفونی شده و ژل به نواحی تناسلی تزریق می‌گردد. پس از تزریق ژل نیز نیازی به بستری شدن نیست. ضمنا روش های دیگری مانند پرینورافی نیز برای جوانسازی استفاده می شود.

تزریق ژل به واژن

این درمان ساده می‌تواند حساسیت این ناحیه را بهبود بخشد و در برخی شرایط، فعالیت‌های روزانه مانند نشستن و پوشیدن شلوارهای تنگ‌تر را بسیار راحت‌تر کند. البته، برای بسیاری از زنان، بهبود اصلی در اعتماد به نفس به دست آمده است.

یک مطالعه منتشر شده در مجله جراحی زیبایی در اواخر سال 2016 نشان داد که از 31 بیمار مورد آزمایش، همه نتایج عالی داشتند و عملاً هیچ عارضه‌ای نداشتند. همچنین، این یک گزینه درمانی عالی برای خاصیت ارتجاعی، تن و حجم ضعیف لابیا بزرگ است. این یک فرآیند سریع است و عملاً نیازی به توقف ندارد.

بزرگ کردن لابیا ماژورا می تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی شما را بهبود بخشد.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به واژن

 • در صوتی‌که پس از تزریق ژل به واژن، پزشک دارویی برای شما تجویز کرد، به صورت منظم دارو‌ها را مصرف کنید؛
 • از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل تا یک هفته پس از تزریق ژل اِجتناب کنید؛
 • تا یک هفته پس از تزریق ژل به واژن رابطه‌ی جنسی نداشته باشید؛
 • از انجام فعالیت ورزشی سنگین به مدت 2 هفته خودداری کنید.
 • از ماساژ دادن ناحیه تناسلی بعد از تزریق به مدت یک هفته اِجتناب کنید.

تزریق ژل به واژن

ماندگاری تزریق ژل به واژن

برخی از ژل‌هایی که به واژن تزریق می‌شوند، ماندگاری و دوام کوتاه مدت دارند. این نوع ژل‌ها به مدت 6 ماه تا 1 سال ماندگاری دارند.

بعضی از انواع ژل‌های مورد استفاده برای تزریق به واژن بین 2 تا 5 سال ماندگاری دارند. این نوع ژل‌ها پس از گذشت 2تا5 سال جذب بافت اصلی بیا‌ها می‌شوند. برخی از ژل‌ها ماندگاری دائمی دارند.

تزریق ژل به واژن با مواد پر‌کننده موقت

اگر تزریق ژل به واژن با استفاده از مواد پر‌کننده موقت انجام شود، بعد از بازه‌ی زمانی کوتاهی تأثیراتش از بین می‌رود. بنابراین، در صورت تزریق ژل با مواد پر‌کننده موقت نیاز است که دوباره ژل تزریق شود. مواد مورد استفاده در این نوع ژل‌ها عبارتند از:

 • اسید هیالورونیک: اسید هیالورونیک ماده‌ی طبیعی می‌باشد که به ناحیه‌ی تناسلی و واژن شکل و فرم دلخواه‌تان را می‌دهد.
 • هیدروکسی آپاتیت کلسیم: این ماده در مقایسه با مواد پر‌کننده موقت دیگر از قبیل کلاژن و اسید هیالورونیک اثربخشی بیشتری دارد. استفاده از این مواد پرکننده باعث ایجاد حساسیت پوستی نمی‌شود. از این ماده بیشتر در قسمت‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به بازسازی و ترمیم بیشتری دارند.
 • کلاژن: کلاژن از مواد طبیعی موجود در ژل‌ها می‌باشد که باعث کاهش افتادگی پوست واژن و جوانسازی ناحیه تناسلی می‌شود.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن با مواد پرکننده‌ی نیمه موقت

ژل‌های مورد استفاده برای تزریق به واژن حاوی ماده‌ای به پری متیل متاکریلات هستند که اثربخشی زیادی دارند. این ژل‌ها معمولاً در نواحی عمیق ناحیه تناسلی تزریق می‌شوند.

تزریق ژل به واژن با مواد پرکننده‌ی دائمی

پرکننده‌های دائمی ساخته شده از سیلیکون، ماندگاری بلند مدت دارند. تزریق ژل با استفاده از این نوع مواد باعث ایجاد درد بیشتری حین تزریق می‌شود. بنابراین، متخصص زنان به منظور کاهش درد در هنگام تزریق ژل، از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

تزریق ژل به واژن

فرآیند تزریق ژل به واژن 

جوانسازی واژن از طریق ژل‌ها می‌تواند خشکی واژن را نیز بهبود ببخشد. در پروسه‌ی تزریق ژل لابیا‌ها برجسته شده و ظاهر زیباتری پیدا خواهند کرد. روش تزریق ژل به واژن، یک نوع روش غیرجراحی می‌باشد. اگر می‌خواهید روشی بی‌خطر را برای زیبایی واژن امتحان کنید به شما تزریق ژل را پیشنهاد می‌کنیم.

این روش، به جراحی نیاز ندارد و مناسب افرادی است که ترس از انجام عمل جراحی دارند. ماده‌ی اصلی موجود در ژلی که برای تزریق به واژن استفاده می‌شود، اسید هیالورونیک می‌باشد. اسید هیالورونیک ماده‌ای طبیعی می‌باشد که باعث پرکردن نواحی تناسلی به صورت طبیعی می‌شود. این نوع ژل حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که باعث کاهش تورم در محل تزریق می‌شوند.

قبل از اینکه پزشک اقدام به برجسته‌سازی لابیا کند، بی‌حسی تزریق می‌شود. به علت اینکه بی‌حسی تزریق می‌شود، هیچگونه دردی را هنگام تزریق ژل حس نخواهید کرد. پروسه‌ی تزریق ژل به واژن و زیباسازی واژن معمولاً 15 دقیقه زمان می‌برد. بنابراین، این روش جزء بهترین روش‌های جوانسازی ناحیه‌ی تناسلی در خانم‌ها می‌باشد.

تزریق ژل به واژن

مزایای تزریق ژل به واژن

 • تزریق ژل به واژن باعث جوانسازی واژن و لابیا‌ها می‌شود؛
 • افزایش حجم لبه‌های واژن از دیگر مزایای تزریق ژل به واژن است؛
 • تزریق ژل به واژن باعث سفت شدن ناحیه واژینال نیز می‌شود؛
 • تزریق ژل در ناحیه تناسلی باعث بهبود کیفیت رابطه جنسی می‌شود؛
 • با تزریق ژل به واژن می‌توانید افتادگی پوست واژن را از بین ببرید.

مزیت تزریق ژل به ناحیه تناسلی نسبت به سایر روش‌ها

تزریق ژل به واژن روشی غیر تهاجمی و بدون نیاز به جراحی می‌باشد که دوره‌ی نقاهت کمتری دارد. تزریق ژل با درد و خونریزی همراه نیست و در کوتاه‌ترین زمان شاهد نتیجه‌ی تزریق ژل به واژن خواهید بود.

آیا تزریق ژل به واژن محدودیت سنی دارد؟

تزریق ژل به واژن هیچگونه محدودیت سنی ندارد. در صورتیکه از شکل ناحیه تناسلی‌تان راضی نیستید و قصد جوانسازی واژن را دارید به شما تزریق ژل به واژن را پیشنهاد می‌کنیم. در هر سنی که برای این کار یعنی تزریق ژل به واژن اقدام می‌کنید باید در ابتدا با پزشکی مجرب مشورت داشته باشید تا از جزئیات کار مطلع شوید.

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن به چه افرادی توصیه نمی‌شود؟

 • به افراد دارای سابقه‌ی لختگی خون پیشنهاد می‌شود که تزریق ژل به واژن را انجام ندهند؛
 • اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که حساسیت‌های پوستی دارید، به شما تزریق ژل به واژن را پیشنهاد نمی‌کنیم؛
 • خانم‌های دارای عفونت واژینال نیز باید از تزریق ژل به واژن خودداری کنند.
 • تزریق ژل به ناحیه تناسلی به خانم‌های باردار نیز توصیه نمی‌شود؛
 • خانم‌ها در دوران شیردهی تزریق ژل به واژن را انجام ندهند و این کار را پس از اتمام دوران شیردهی انجام دهند.
 • افرادی که سابقه‌ی هر گونه سکته قلبی و مغزی را دارند، نباید تزریق ژل به واژن را انجام دهند.

تزریق ژل به واژن

هزینه تزریق ژل به واژن 

عوامل مختلفی روی هزینه تزریق ژل به لابیا و واژن تأثیرگذار هستند. برخی از مهمترین عوامل تأثیرگذار در هزینه تزریق ژل به واژن عبارتند از:

 • کیفیت و برند ژلی که برای تزریق به واژن انتخاب می‌شود: ژل‌هایی که برای تزریق به واژن انتخاب می‌شوند، کیفیت‌های مختلفی دارند و تولید شده توسط برند‌های مختلف می‌باشند. بنابراین، در ابتدا با پزشک‌تان درباره‌ی برند و کیفیت ژل مورد استفاده برای تزریق به واژن صحبت کنید.
 • میزان تخصص پزشک: میزان تخصص پزشک نیز از دیگر عواملی است که تعیین‌کننده هزینه تزریق به واژن می‌باشد. چون اگر پزشک مجرب‌تر و متخصص‌تر باشد، تزریق ژل بهتر و دقیق‌تر صورت می‌گیرد و اثربخشی بهتری دارد.
 • محل جغرافیایی کلینیک: هزینه تزریق ژل به واژن در شهر‌های مختلف متفاوت است. هزینه تزریق ژل به واژن در شهر تهران از سایر شهر‌ها بیشتر است.
 • میزان ژل مورد استفاده: اینکه چه مقدار ژل به واژن تزریق شود، در افزایش هزینه‌های تزریق ژل به واژن مؤثر است. اگر ژل کمتری تزریق شود به مراتب هزینه‌ی کمتری را متقبل خواهید شد.

دکتر ویدا یوسفیان

عوارض جانبی تزریق ژل به واژن

در صورت تزریق ژل به واژن ممکن است که عوارض جانبی مانند کبودی در محل تزریق، تورم و التهاب روی لابیا‌ها، قرمزی لابیا، درد خفیف را تجربه کنید. این عوارض کوتاه مدت هستند و هیچ جای نگرانی نیست. اگر عوارض تشدید پیدا کرد و پس از چند روز برطرف نشد، می‌توانید به پزشک مراجعه کنید.