لابیاپلاستی

513 0

لابیاپلاستی تهران

لابیاپلاستی تهران – اولین نشریه که به توصیف زیبایی در زمینه ناحیه تناسلی زنان پرداخت در سال 1983 منتشر شد. در طول این دوران تنها تکنیک به کار رفته برای کاهش اندازه لابیای مینور به عنوان روش trim method شناخته شد. در سال های 1990 تکنیک های جایگزین ایجاد شدند، برای مثال در سال 1998 دکتر گری آلتر تکنیک wedge technique را معرفی و توصیف کرد. لابیاپلاستی در طول چند دهه گذشته از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. بر اساس آماری که از سوی انجمن جراحان پلاستیک زیبایی آمریکا عنوان شده است افزایش 44 درصدی در جراحی های جوانسازی واژن از سال 2012 تا 2013 گزارش شده است و این آمار نشان می دهد جراحی زیبایی واژن با سرعت بسیار زیادی در حال رشد می باشند.

اگر چه هایپرتروفی لابیا به عنوان یک شرایط پاتولوژیک تعریف نشده است، اما بیمارانی که نگرانی های عملکردی یا زیبایی شناختی دارند می توانند با عمل لابیاپلاستی از کاهش سایز لابیا بهره برند. هایپرتروفی قابل توجه لابیا می تواند منجر به درد، تحریک و ناراحتی شود. عدم داشتن احساس نرمال نیز به لحاظ روانی می تواند مشکل ساز باشد.

اپیدمیولوژی لابیاپلاستی

آن طور که انتظار می رود فراوانی انجام جراحی های لابیاپلاستی متناسب با افزایش تعریف این تکنیک ها رو به افزایش است. بر اساس تحقیقی که در سال 2000 انجام شد از 163 مورد کاهش لابیا مینور که انجام شد 87 درصد بیماران، لابیاپلاستی را به دلایل زیبایی انجام داده بودند و 64 درصد نیز این جراحی را به دلیل احساس ناراحتی که در لباس پوشیدن داشتند انجام داده بودند. در همان تحقیق نشان داده شد 85 درصد افراد لابیاپلاستی دو طرفه انجام داده بودند در حالی که تنها 15 درصد به دلیل هایپرتروفی نامتقارن لابیاپلاستی یک طرفه انجام داده بودند.

هم چنین مطرح شده است که افزایش میزان از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی خانم ها بر فراوانی جراحی های لابیاپلاستی تاثیر گذاشته است و باعث افزایش جراحی لابیاپلاستی شده است. در آنالیزی که در سال 2009 انجام شد نشان داده شد 84 درصد خانم های جوان اقدام به از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی خود کردند و این آمار در خانم های میانسال و مسن 36 درصد بود. که از بین این خانم ها تنها 50 درصد نسبت به ظاهر لابیا ناحیه تناسلی خود راضی و خوشحال بودند و مابقی نیاز به جراحی لابیاپلاستی داشتند.

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

91 − 89 =

تماس مستقیم 02122074065