لابیاپلاستی (labiaplasty)

لابیاپلاستی (labiaplasty)

1932 0

لابیاپلاستی (labiaplasty)

لابیا مینور بافتی است که در چین پوستی لابیاهای ماژور (بزرگ) قرار گرفته است. لابیا مینور (یا لابیاهای کوچک) مشابه پیشابراه و پنیس در مردان است.
کلیتوریس: یک ارگان قابل نعوظ (انعطاف) است که در به هم پیوستگی قوامی لابیاهای کوچک و نوک وستیبول واژن واقع است.
سوراخ پیشابراه (لوله ادراری) در جلوی سوراخ واژن و در عقب کلیتوریس واقع است. لابیا مینور جایی است که معمولاً منطقه خانم ها هم از نظر جراحی و هم به منظور سفید کردن واژن می باشد.

لابیاپلاستی (labiaplasty)
تکنیک های جراحی لابیوپلاستی:
۱- روش liner Technique یا (روش خطی لابیاپلاستی): این روش بهترین تکنیک است زیرا صدمه عصبی آن اندک است و روشی است که جراح دستش برای عمل کردن باز است و همزمان می توان از سفید کردن واژن هم استفاده کرد‌.
۲- روش Wedge یا Wedge Technique این هم روش خوبی است به گونه ای که بخشی از لابیای مینور برداشته می شود و ما بقی به چین های طبیعی لابیا پیوند زده می شود. اشکال این روش این است که (صدمه عصبی) دارد.
۳- روش De epitheliazation Technique در این روش قسمت مرکزی لابیا عمیق می شود و هیچ صدمه ای به لبه های طبیعی لابیا وارد نمی شود. در این تکنیک دکتر ویدا یوسفیان می گوید جراح باید دقت کند طول قسمتی که برداشته می شود از طول قسمت کلیتورال (که در قسمت پشتی لابیا مینور است) بیشتر باشد.
مزایای روش لابیاپلاستی به روش De epitheliazation
این روش برتری که دارد این است که لنف و عصب هیچگونه آسیبی نمی بیند.
در اصل می توان گفت وقتی لابیاپلاستی به روش لیزر انجام می شود شبیه روشی است که در De epitheliazation وجود دارد.
۴- این روش، روش لابیاپلاستی به طریقه لیزر نمی باشد که شبیه مورد بالاست و ذکر شد.
۵- روش :Inferior wedge excision یا برداشتن لابیا ها (لابیاپلاستی) به طریقه ای است که به شکل Wedge قسمت پایینی لابیا برداشته می شود.
لازم به ذکر است که دکتر ویدا یوسفیان: اگر بخواهیم همزمان با لابیاپلاستی عمل ترمیم واژن هم انجام دهیم بهتر است اول ترمیم واژن را انجام دهیم و سپس لابیاپلاستی را انجام دهیم.
برش لیزری در _Labiaplasty کاربرد دستگاه لیزر در اصلاح بزرگی (هیپرتروفی) لابیا مینور (لابیاهای کوچک) است که در این مدل حاشیه حمل عمل منظم و صاف با لیزر کات می شود و بعلت انعقاد عروقی (خونریزی در این ناحیه کمتر است ) نیاز به بخیه زدن ندارد(البته گاهی در لابیاپلاستی به روش لیزر ممکن است نیاز به ۳-۲ بخیه لیزری باشد). در روش لابیاپلاستی با لیزر درد کمتر است و دوره نقاهت کوتاه تر است و در نهایت ظاهر زیباتری خواهد داشت.

نمونه تصاویر جراحی لابیاپلاستی توسط خانم دکتر ویدا یوسفیان

لابیاپلاستی (labiaplasty)لابیاپلاستی (labiaplasty)لابیاپلاستی (labiaplasty)
دکتر ویدا یوسفیان می گوید: اگر بخواهیم برای بیمار لابیاپلاستی و سفید کردن واژن و عمل ترمیم واژن را انجام دهیم بهتر است اول سفید کردن واژن و سپس عمل ترمیم واژن و سپس لابیاپلاستی انجام پذیرد. درمورد بیمارانی که میخواهند تزریق چربی در واژن انجام دهند و همزمان هم تحت عمل جراحی لابیاپلاستی با لیزر یا بدون لیزر قرار گیرند باید بدانند که ابتدا لابیاپلاستی انجام و سپس تزریق چربی در واژن انجام می شود.
دکتر ویدا یوسفیان خاطر نشان کرد: عمل لابیاپلاستی با لیزر یا بدون لیزر در هر دو حالت میل جنسی را نه تنها کاهش نمی دهد بلکه افزایش هم می دهد. چون اگر جراح حاذق باشد به محل های عصبی صدمه وارد نخواهد کرد.
علت های انجام لابیاپلاستی فقط جهت زیبایی نمی باشد بلکه برای اصلاح کج روی ادراری و همچنین جهت بهداشت ناحیه و جلوگیری از عفونت ها و خارش های پیاپی در این ناحیه می باشد و همچنین خیلی وقت ها لابیاها ی بزرگ به گونه ایست که به لباس زیر بیمار گیر می کند و موجب زخمی شدن می شود.
دوره نقاهت: یک روز استراحت است و پس از دو هفته می توان نزدیکی جنسی داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065