لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)|هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران،مزایا،معایب

لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)|هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران،مزایا،معایب

76755 23

لابیاپلاستی چیست؟

در این مقاله به عمل لابیاپلاستی به عنوان یک از موارد جراحی زیبایی واژن، عوارض و مزایای لابیاپلاستی، روش های لابیا پلاستی و هزینه لابیاپلاستی درتهران با قلم خانم دکتر ویدا یوسفیان ،جراح و متخصصان زنان در شهرک غرب پرداخته شده است.

لابیاپلاستی به عمل جراحی پلاستیک لابیا گفته می شود. طی عمل لابیا پلاستی (labiaplasty) یا همان لبیاپلاستی، شکل ظاهری لبه داخلی و لبه بیرونی واژن تغییر می کند و اصلاح می شود.

اکثر خانم ها این عمل را برای کاهش طول و سایز لبه های واژن انجام می دهند. عمل لبیاپلاستی برای اکثر افراد به خودی خود یک ضرورت محسوب نمی شود و جزو جراحی های زیبایی زنان به شمار می رود. اما برای برخی خانم ها به دلیل شرایط و فرم واژن انجام آن ضروری است. عمل لابیا پلاستی با تکنیک های مختلفی قابل انجام است که بعد از معاینه دقیق و مشاوره دکتر ویدا یوسفیان، جراح و متخصص زنان و زایمان تهران بهترین روش برای بیمار انتخاب می شود. همچنین در صورت نیاز و صلاحدید پزشک امکان استفاده از تکنولوژی های جدید از جمله لیزر مونالیزا در این عمل وجود دارد.

1- چرا لابیاپلاستی(جراحی زیبایی واژن)
2- فیلم عمل لابیاپلاستی
3-روش های لابیاپلاستی
4- لابیاپلاستی با لیزر چگونه است؟
5- مزایای عمل لابیاپلاستی
6- نکته مهم قبل از لابیاپلاستی
7- مزایای لابیاپلاستی با لیزر
8- عوارض و خطرات لابیاپلاستی

9- لابیاپلاستی و جراحی زیبایی واژن
10- چه کسانی نمی توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

11- چه کسانی نباید عمل لابیاپلاستی انجام دهند؟
12- آیا دختران باکره هم می توانند عمل لابیاپلاستی انجام دهند؟
13- مراقبت های بعد از لابیاپلاستی
14- پروسه ای که بیمار در عمل لابیاپلاستی باید طی کند
15- نتیجه عمل لابیاپلاستی کی معلوم می شود؟
16- تورم و درد بعد از لابیاپلاستی
17- زمان نقاهت بعد از لابیاپلاستی چقدر است؟
18- ورزش بعد از عمل لابیاپلاستی
19- درد بیمار پس از لابیاپلاستی
20- بهترین برش لابیاپلاستی متد های برش!
21- بهترین روش لابیاپلاستی
22- هزینه ی جراحی لابیاپلاستی
23- هزینه لابیاپلاستی با لیزر چقدر است؟
24- آیا هزینه عمل لابیاپلاستی را بیمه پوشش می دهد؟

عکس عمل لابیاپلاستی (عکس قبل و بعد لابیاپلاستی)


چرا لابیاپلاستی(جراحی زیبایی واژن): 

 سالانه زنان بیشتر و بیشتری در آمریکا به این عمل علاقه مند می شوند در کشور ما ایران هم شاهد افزایش تقاضا برای این عمل هستیم. به طوری که در سال ۲۰۱۵ در آمریکا ۸۷۴۵ زن زیر تیغ جراحی لابیاپلاستی رفتند.دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی زنان بر این باور است که این عمل در کشور پهناور ما ایران نیز خواهان زیادی دارد.

ببشتر خانم ها این عمل را برای دلایل زیبایی انجام می دهند با این حال بعضی اوقات لابیوپلاستی از نظر پزشکی برای برخی که در فعالیت های روزانه شان اختلال ایجاد شده ضروری می باشد. دقیق بودن این عمل با وجود اینکه ناحیه بسیار پرخون و پر عصب می باشد بیش از پیش ارزش پیدا می کند.

فیلم عمل لابیاپلاستی

روش های لابیاپلاستی:

 روش های مختلفی از نظر جراحی زیبایی برای لابیا پلاستی می توان بکار برد. هرچند بیشتر خانم ها خواهان کوچک کردن و فرم دادن در لابیاهای کوچک (مینور) خود هستند ولی طبق نظر دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان دکتر زنان خوب شهرک غرب شاهد این هستیم که خانم ها خواهان کوچک  یا فرم دادن به لابیاماژور(بزرگ) نیز هستند که در اینجا پیشنهاد تزریق ژل یا چربی و با برداشتن پوست و عضله این ناحیه را پیشنهاد می کنند.

ناحیه ای که بیشتر جهت سفید کردن واژن خانم ها تقاضا می کنند همان ناحیه ی لابیاماژور(بزرگ) است.

هرچند که در بعضی موارد شاهد این هستیم که با لیزر بیماران خواهان سفید کردن لابیاهای مینور(کوچک) نیز می باشند ولی باید  بدانیم این ناحیه برای سفید کردن واژن مناسب نیست. (لابیا مینور یا کوچک)

روش a لابیاپلاستی: 

روش برداشتن لابیا به روش liner (خطی) که در این روش لابیاها به فرم خطی برداشته می شوند در این روش جراحی بافت های اضافی در راستای لابیا را جدا می کنند و سپس فرم دلخواه را می دهد.

روشb لابیاپلاستی: 

برداشتن لابیا به روش (wedge)که در این روش لابیادبه فرم مخروطی در وسط برداشته می شود و آنچه باقی می ماند در وسط توسط جراح زیبایی زنان به هم پیوند زده می شود در این روش بافی مثلثی برداشته شده جدا شده و سپس ترمیم های لازم انجام می شود.

روشc لابیاپلاستی: 

روش Re-epitheliazation که در این روش بخش مرکری (centeral)لبیا ها عمیق برداشته و جراحی می شود و سپس فرم داده می شود روش و طریقه ی جراحی در هر فردبا توجه به آناتومی تفاوت می کند و به گفته جراح زنان خوب سعادت آباد این کار باید به عهده پزشک جراح مربوطه گذاشته شود. بیشتر اوقات عمل جراحی با بی حسی ناحیه ای در یک ساعت انجام می شود(همانگونه که گفتیم جراحی هم با لیزر و هم با تیغ جراحی (knife) قابل انجام است) و هر سه روش را می توان هم بدون لیزر و هم با لیزر واژن انجام داد.

اما طبق نظریه دکتر ویدا یوسفیان جراح زیبایی زنان روش liner پرکاربرد تر بوه و دست جراح زیبایی بسیار باز است تا هنرمندانه با علم و آگاهی به مسیر عروق و اعصاب ناحیه ی لابیاها، این عمل را بسیار زیباتر و منظم تر انجام دهد مخصوصا اگر روش liner یا خطی با لیزر انجام شود چون درد و خونریزی کمتری به همراه دارد.

 

جهت اخذ مشاوره و دریافت نوبت برای جراحی لابیاپلاستی از خانم دکتر میتونید با شماره 02122074065 تماس بگیرید.

لابیاپلاستی با لیزر چگونه است؟

این روش طبق نظر دکتر جراح زنان خوب شهرک غرب یکی از پرطرفدارترین روش های جراحی است که  برای بهتر شدن ظاهر لابیاهای بزرگ و بیرون زده بکار برده می شود در این روش با کمک لیزر لابیاها بریده می شود و با همان لیزر هم سر عروق خونریزی دهنده کو …… می شوند.

 در بعضی نقاط که نمی توان با لیزر این کار را کردبخیه های کوچک با نخ های قابل جذب لیزری ۳ صفر یا ۴ صفر در ناحیه زده می شود لابیا پلاستی با لیزر روشی است که برای خانم هایی که می خواهند لابیاهای کوچکی که از لابیاهای بزرگ بیرون زدل و ظاهر ناهمگون و نامناسبی دارد را ترمیم کنند و بهبود ببخشند.

بهترین کاندیدای لابیاپلاستی با لیزر 

بهترین کاندید برای این عمل خانمی است که بیماری زمینه ای ندارد و از این عمل توقعات واقع گرایانه دارد در این روش می توان علاوه بر مساوی و هنجار کردن ظاهر لابیا و مرتب کردن آن هودوپلاستی انجام داد و پوست اضافی  اطراف کلیتوریس را هم برداشت در لابیاپلاستی با لیزر منافع زیر محقق می شود.

۱- ترس بیمار از عمل جراحی کمتر است و از لحاظ روحی وروانی بسیار بهتر است.

۲- عمل کاملاً سرپایی است و نیاز به بیهوش کردن بیمار نیست.

۳- محل برش شکیل تر و مرتب تر خواهد بود.

۴- خونریزی و احساس درد بیمار در این روش کمتر است و خانم ناخشنود نمی باشد.

هرچند هزینه  ی این جراحی با لیزر در ایران بسیار کمتر از کشورهای حتی همسایه ایران است ولی به علت شرایط اقتصادی ما مطلع شدیم که تقاضای این جراحی زیبایی واژن در خارج از ایران بیشتر است.

 

مزایای عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی در بهبود اعتماد به نفس فرد بسیار موثر است در بسیاری از موارد شاهد این هستیم که خانم به علت لابیاهای بزرگ و نافرم خجالتزده بوده و طبعاً نمی تواند یکه رابطه جنسی توام با لذت و شادی را تجربه کند.

در موارد دیگری شاهد این هستیم که فرد بعلت بزرگی لابیاها مرتب دچار عفونت و عرق سوز می شود و نمی تواند لباس های تنگ بپوشد.

مسلماً اینها مواردی هستند که می توان گفت فرد از این عمل بهره می برد.

 

مقاله برای مطالعه بیشتر: راهنمای کامل جراحی تنگ کردن و عمل زیبایی واژن با لیزر، مراحل، مزایا، عوارض و قیمت

نکته مهم قبل از لابیاپلاستی: 

اما به این نکته هم باید دقت کرد که فرد از نظر جسمی وروحی کاملاً در وضعیت ثبات (stability) باشد در مواقعی فرد دچار احساس discomfort  از بدن خود است و هر عمل زیبایی را که رویش انجام می شود در هر عضوی از بدن ناراضی است.

اینها گروهی هستند که باید ابتدا تحت مشاوره ی روان درمانی قرارا گیرند زیرا جراحی برای این افراد بیهوده است.

پس می توان گفت عمل جراحی روی لابیاها (لابیاپلاستی) در بسیاری از موارد یک درمان است نه یک جراحی زیبایی!

وقتی خانم مرتب دچار عفونت های قارچی و باکتریایی ناحیه ولو می شود مسلماً از این جراحی بهره خواهد برد.

 البته مواردی که دچار احساس ناخشنودی از بدن هستند(یک مشکل روحی) را باید ابتدا جدا کرد و جهت مشاوره به روان درمانگر سپرد و سپس اقدام به این عمل نمود.

پس لابیاپلاستی هم از لحاظ روحی و هم از نظر جسمی (پیشگیری از عفونت های مکرر) می تواند کمک کننده باشد  و به مدد فرد و پارتنر جنسی او بیاید.

مشاوره

مزایای لابیاپلاستی با لیزر 

در لابیاپلاستی به کمک لیزر به علت اینکه جانشین تیغ جراحی لیزر خواهد بود برش هماهنگ تر و شکیل تر است و خانم به علت اینکه این عمل کاملاً سرپایی رخ می دهد.(معمولاً در مطب)

احساس رضایت و شعف بیشتری خواهد داشت. این تقارن و یکدستی معمولاً حفظ می شود مگر در موارد کمی که عروق حساس خونی در ناحیه لابیا باز می شود و پزشک نمی تواند با لیزر اقدام  به کوآگولاسیون(بستن سر عروق) کند و لذا از بخیه های کوچک قابل جذب در این ناحیه استفاده می کند.

در این روش خانم خون کمتری از دست می دهد.

 به طور کلی می توان خاطرنشان کرد که ما میخواهیم با این روش رضایتمندی بیشتری فرد داشته باشد و همچنین درد و کم خونی کمتری پس از عمل داشته باشد.

وقتی خانم خون کمتری حین عمل لابیاپلاستی از دست بدهد احساس تپش قلب سبکی سر  و سردرد هم پس از عمل کمتر خواهد بود.

از طرفی پزشک هم با خیال آسوده برش هماهنگ تر و متقارن تری در ناحیه لابیا ایجاد خواهد کرد. برای اینکه نوع لیزر را مشخص کنیم می توانیم بگوییم لیزر مونالیزا تاچ که (FDA Approve) کشور آمریکا می باشد می تواند گزینه خوبی برای خانم ها باشد. تبحر جراح و تجربه اش در استفاده از لیزر که بتواند آگاهانه برش ها را با لیزر ایجاد کند نیز اصل قضیه است.

 از طرفی استفاده همزمان لیزر برای تنگ کردن واژن را با لابیاپلاستی توسط لیزر را هم باید در نظر گرفت که از محسنات این روش است.

لابیاپلاستی

سفید کردن واژن با لیزر

دکتر ویدا یوسفیان جراح زیبایی زنان همچنین می گوید همزمان می توان سفید کردن واژن با لیزر را هم انجام داد. هرچند هودوپلاستی یا جراحی کلیتوریس با لیزر قدری مشکل است اما درصورت اینکه جراح در این زمینه از تجربه کافی برخوردار باشد می تواند همزمان آنرا هم با لابیاپلاستی انجام دهد.

پس خانم در  لبیوپلاستی با لیزر زود تر به سرکار خود می رود  وزندگی روزمره اش را از سر میگیرد.

 

مزایا و معایب لابیاپلاستی

عوارض و خطرات لابیاپلاستی: 

عوارض را میتوان به دو دسته تقسیم کرد:

۱- عوارض حین جراحی لابیاپلاستی

۲- عوارض بعد از عمل لابیاپلاستی

عوارض حین عمل لابیاپلاستی کدامند:

۱- خونریزی شدید:

بافت لابیا شامل عروق و اعصاب بسیاری است. جراح بایستی آناتومی این عروق و اعصاب را بدرستی بداند و بدون استرس از علم و آگاهی خود حین عمل استفاده کند.

لذا قبل از عمل حتماً بایستی یک آزمایش CBC بدهد و از بالا بودن هموگلبین اطمینان حاصل کند.

 اگر خانم قبل از عمل کم خون باشد و هموگلبین کمتر از ۹ داشته باشد بایستی عمل جراحی لغو شود و پس از بالا رفتن Hb اقدام به جراحی نمود.

۲-شوک و حساسیت به داروی بی حسی(لیدوکائین) و یا داروی بیهوشی:

جراح قبل از عمل بایستی شرح حال کاملی از بیمار داشته باشد.

آیا قبلاً تحت بی حسی یا بیهوشی قرار گرفته، به دندانپزشک برای پرکردن دندان مراجعه کرده و یا تحت جراحی قرار گرفته است؟ اینها نکاتی حیاتی هستند که باید هر پزشک جراح وارد و دانایی  متوجه آن باشد.

داروی لیدوکائین  در صورت حساسیت فرد می تواند حتی باعث تشنج شود.

مهم ترین عوارض بعد از عمل لابیاپلاستی کدامند؟

۱- سرگیجه و احساس سبکی سر:

درصورتیکه فرد از ذخیره خونی خوبی برخوردار نباشد ممکن است پس از عمل دچار این علائم شود که روزی ۳ عدد قرص آهن  پس از عمل و توجه به  HB قبل از عمل می تواند کمک کننده باشد.

۲- تب: 

 ناشی از عفونت ناحیه عمل است که با دادن AB (آنتی بیوتیک)تزریقی در سرم در حین عمل و دادن آنتی بیوتیک خوراکی پس از عمل می تواند از این عارضه جلوگیری کند و از طرفی حین عمل باید شرایط استرلیته کامل باشد.

۳- تشکیل هماتوم در محل لابیا:

 توده خونی که در اثر بستن ناقص عروق  در حین عمل می تواند باعث تشکیل هماتوم شود که در مواردی حتی می تواند تهدید کننده ی جان فرد باشد. اگر فرد آسپرین یا داروهایی مثل ژلوفن یا مفنامیک اسید استفاده می کند باید قبل از عمل مصرف این داروها متوقف شود. Ginseng (جینسینگ)  و همچنین چای سبز هم باید مصرفش قبل از عمل متوقف شود.

خطرات مهم لابیاپلاستی که باید بدانید: 

خطرات لابیاپلاستی که در اوایل عمل ایجاد می شود:

خونریزی مداوم محل عمل که درصورت عدم خونگیری درست در ناحیه ممکن است بوقوع بپیوندد و همچنین تشکیل هماتوم در ناحیه که جراح بایستی توصیه به مصرف کیف یخ در ناحیه به خانم بدهد.

خطرات دیگری که در دراز مدت ممکن است در خانم ایجاد شود شامل کاهش میل جنسی(درصورتیکه  کلیتوریس و اعصاب ناحیه هوشمندانه عمل نشود).

دردهای مداوم ناحیه(صدمه به اعصاب لابیا) نیز مشکل دیگری است که درصورت باتجربه بودن  جراح ما شاهد آن خواهیم بود. با وجودیکه ناحیه لابیا کوچک است ولی فوق العاده پر عروق و اعصاب است و کوچک ترین بی توجهی می تواند ایجاد مشکل کند.

لابیاپلاستی و جراحی زیبایی واژن:

در بسیاری موارد سوال خانم ها این است که آیا می توان پرینورافی و جراحی زیبایی واژن را همراه با لابیاپلاستی تواماً انجام داد.

باید گفت بسیار هم بجا است که این جراحی ها تواماً انجام شود زیرا:

 1. a) خانم در یک مرحله تحت بیهوشی یا بی حسی قرار میگیرد.
 2. b) شکل لابیا در این صورت وقتی تواماً با واژینوپلاستی یا پرینورافی باشد بهتر مشخص می شود.

c ) اتکا به نفس و احساس خرسندی و رضایت مندی بیمار از خود به مراتب بیشتر خواهد بود.

خیلی از خانم ها لابیاپلاستی را زیرگروهی از جراحی زیبایی واژن می دانند. درحالیکه این عمل تنها عمل زیبایی نیست و در بسیاری از موارد درمان است. درمان مشکلات متعدد حاصل از یک لابیای بزرگ در ناحیه ولو واژن.

مقاله برای مطالعه بیشتر: انواع جراحی های زیبایی واژن

چه کسانی نمی توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

پس گفتیم لابیاپلاستی فقط عمل جراحی زیبایی نمی باشد بلکه درمانیست برای مشکلات و بیماری های قارچی و ….پیاپی و احساس سوزش و خارش در ناحیه ولو واژینال و انواع عفونت ها.

افرادی برای این عمل می توانند  اقدام کنند که از لحاظ فکری به این آگاهی رسیده باشند که کار را به کاردان بسپرند و از لحاظ روحی کاملاً آماده باشند و از ثبات احساسی برخوردار باشند.

 این مهم از نظر دکتر ویدا یوسفیان جراح زیبایی زنان وقتی محقق می شود که پزشک مربوطه وقت و حوصله کافی برای مصاحبه با خانم بگذارد و در طی چند جلسه ای که بین پزشک و بیمار ردوبدل می شود میتواند پزشک بفهمد که آیا این خانم از لحاظ روحی از وجود خودش راضی است یا حتی پس از جراحی های زیبایی متعدد باز هم ناراضی خواهد بود.

در ضمن طی یک شرح حال کامل پزشک جراح بایستی از وجود بیماری هایی مثل:

 • کم خونی مزمن
 • دیابت
 • فشار خون بالا و غیر قابل کنترل
 • بیماری های کبدی و کلیوی مزمن
 • بیماری های خود ایمنی و کلاژن و اسکولار

 آگاه شود در صورتیکه فرد مبتلا به این مشکلات باشد می توان عمل جراحی(با یا بدون لیزر) را تا کنترل مشکلات بینار به تعویق انداخت.

سوال مهم اینست که آیا خانم به تازگی زایمان کرده است یا خیر و سوالاتی از این دسته که بسیار مهم و سرنوشت ساز می باشد.

چه کسانی نباید عمل لابیاپلاستی انجام دهند؟

 1. a) کسانی که دچار بیماری های مزمن و خطرناک هستند مثل سرطان های مهم (کبد ،کلیه و پستان) که در حال شیمی درمانی هستند تا کنترل مشکلات تحت نظر بوده و نباید اقدام به جراحی نمود.
 2. b) کسانی که همواره از فرم ظاهری جسم خود راضی نمی باشند و دچار یک حس ناخوشایندی از خود می باشند این ها بایستی ابتدا تحت مشاوره روان پزشک قرار گیرد و سپس در صورت صلاح دید پزشک روان و اعصاب اقدام به این کار کرد. (اختلال دسیمورفیک دارند)

افرادیکه دچار

 • دیابت
 • فشار خون های مقاوم به درمان
 • بیماری های نوروپاتیک
 • بیماری های عصبی

هستند (صرع- تشنج)، ابتدا باید مشکلات زمینه ای درمان شده و سپس اقدام به عمل نمود.

3. d) و در آخر کسانی که به تازگی تحت عمل سزارین و یا زایمان طبیعی (VVD) قرار گرفته اند تا زمانیکه بافت های تناسلی از جمله لابیا از هیپرترونی و بزرگ شدن ناشی از حاملگی خارج نشده است نباید اقدام به لابیاپلاستی نمود.

از نظر پزشک زنان خوب شهرک غرب این عمل  تا ۶ ماه باید به تعویق بیفتد.

پس وظیفه ی جراح خوب این است که بیمار را متقاعد کند که به بافت زمان بدهد تا شکل واقعی خود را پیدا کند.

آیا دختران باکره هم می توانند عمل لابیاپلاستی انجام دهند؟ 

در دختران باکره (virgin) که دغدغه دارند که مبادا حین عمل لبیوپلاستی به پرده بکارت آسیب برسد باید گفت با خیال آسوده اقدام به این عمل نموده و هیچ آسیبی به پرده بکارت (Hymen) وارد نمی شود پس دغدغه در این زمینه بی مورد است. زیرا محل جراحی لبیوپلاستی با قسمت هایمن (پرده بکارت) کاملاً متفاوت است و دوجای مختلف هستند.

لابیاپلاستی در دختران باکره

ما را در یوتیوب دنبال کنید

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

 بیماران ۳ روز بعد از عمل می توانتد دوش بگیرند اما ۴ هفته (حدود ۱ ماه) نمی توانند از وان یا جکوزی  استفاده کنند.

از پوشیدت لباس ها و شلوارهای تنگ تا ۴ هفته بایستی اجتناب کنند‌.

از رابطه جنسی تا ۴ هفته بپرهیزند.

 بیشتر بیماران ۱- ۲ روز نیاز به استراحت نسبی دارند و بعد از ۱ هفته می توانند به سر کار خود بازگردند.

آماده سازی قبل از عمل لابیاپلاستی

آماده سازی قبل از عمل لابیاپلاستی بسیار مهم است. پزشک باید از سوابق بیمار در طی مشاوره آگاه شود.

 با مشورت پزشک مصرف آسپرین و داروهای ضد التهاب دیگر اعم از ایبوپروفن بایستی قطع شود.

حداقل دو هفته قبل از عمل و ۱ هفته بعد از عمل از سیگار کشیدن و مصرف الکل بایستی اجتناب کرد زیرا نیکوتین سیگار گردش خون و ترمیم زخم را مشکل می کند.

پروسه ای که بیمار در عمل لابیاپلاستی باید طی کند: 

زمان انجام عمل لابیاپلاستی حدوداً ۱ ساعت است و بیمار می تواند روش بیهوشی خود را انتخاب کند. ( بی حسی پودندان ، IV sedation  یا بیهوشی عمومی)

بیهوشی پودندان ۱۸ الی ۲۴ ساعت بعد از عمل درد را کنترل می کند.

با نشانه گذاری دقیق روی لبیای مینور خط برش جراحی به طور دقیق مشخص می شود سپس با لیزر یا کوتر برش های ظریفی روی بافت داده شده و سپس با بخیه های قابل جذب ترمیم می شود.

 سپس بیمار به ریکاوری منتقل شده و ۱ الی ۲ ساعت بعد از عمل ترخیص می شود تا به منزل برود.

علت سرعت بهبود بافت لابیا پس از جراحی اینست که چون این عضو بدن سرشار از عروق است به همان نسبت ترمیم راحت تر و سریع تر اتفاق می افتد و به اصطلاح زودتر جوش می خورد.

 مراقبت خاص در ناحیه لابیا پس از جراحی اینست که با گاز وازلینه آغشته به آنتی بیوتیک مثل پماد …… و یا تتراسایکلین سعی در پک کردن (پانسمان فشاری) در این ناحیه داریم.

 بیمار بایستی فقط هنگام رفتن به دستشویی پانسمان را تعویض کند.

حمام ۲ روز بعد انجام دهد و فقط ایستاده حمام کند.

بهتر است هنگام استحمام از آب خیلی داغ صرف نظر شود و سریع حمام خاتمه یابد.

خانم باید روی سر عروقی که به وسیله لیزر کوآگوله شده (بسته شده) را خراش و دستکاری نکند و اصلاً طبق توصیه ی دکتر ویدا یوسفیان متخصص و جراح زنان و تجارب ایشان تا ۲ ماه نباید در آینه محل عمل را نگاه کند زیرا مثل هر جای دیگر بدن مثل بینی یا اعضای دیگری که تحت عمل جراحی زیبایی قرار می گیرد ناحیه دچار تورم است.

احساس کبودی در ناحیه مشکلی ندارد و برطرف می شود از نظر ما بایستی از کیسه یخ پس از عمل استفاده نمود.

نتیجه عمل لابیاپلاستی کی معلوم می شود؟ 

تا ۶ ماه پس از جراحی شکل صد درصد لابیا مشخص می شود.

یک جراح زیبایی زنان که کاربلد باشد معمولا بیمارش نیاز به روتوش محل عمل (جراحی مجدد در ناحیه) برای برطرف کردن نواقص را ندارد و اگر روتوش بخواهد خیلی جزئی و محدود خواهد بود.

اگر پس از عمل کمی احساس بی قراری در بیمار ایجاد شود توصیه میکنیم که از آرامبخش های ملایم می توان بهره جست.

 هر عملی ریسک و خطرات  خودش را دارد و بایستی پزشک با بیمار به صورت کاملاً شفاف در این زمینه سخن بگوید.

ضمناً قبل از عمل بایستی خواسته بیمار را در نظر داشت و تا حد امکان به خواسته بیمار جامه عمل پوشاند.

در طی عمل لابیاپلاستی می توان هودوپلاستی هم انجام داد که این عمل می تواند زمان جراحی را طولانی تر کند.

 به هر حال درظاهر این عمل کوچک است ولی باید بدانیم به علت پرعروق بودن ناحیه همیشه به هماتوم و خونریزی باید توجه ویژه داشت.

نمونه عکس عمل لابیاپلاستی

تورم و درد بعد از لابیاپلاستی:

 بیماران ممکن است بعد از عمل کمی تورم و کبودی و ناراحتی را تجربه کنند که برای کم شدن تورم ما به بیماران کیسه یخ می دهیم تا در این ناحیه بگذارند.

تورم ممکن است تا دو هفته به شدت بالا باقی بماند. ولی تا ۹۰ درصد آن طی ۲ ماه و تا ۱۰۰ درصد آن طی ۶ ماه فروکش می کند.

مسکن هم به صورت شیاف و هم به صورت خوراکی پس از عمل تحویز می شود. ولی معمولاً به مسکن تزریقی نیازی نخواهد بود.برخی مسکن ها بعد از عمل سبب یبوست می شوند که برای همین به بیمار توصیه می شود.

پس از عمل مایعات فراوان و میوه و سبزیجات پرفیبر مصرف کند در ۴۸ ساعت اول از کمپرس یخ استفاده شود به گونه ای که ۲۰ دقیقه  کمپرس را بگذارد و ۲۰ دقیقه بردارد.

بیمار را باید توجیه کنیم که از تورم و کبودی در ناحیه نهراسد و با قوت قلب دادن به بیمار روحیه او راهم بایستی تقویت کرد.

گاهی پس از عمل شاهد خارش شدید در ناحیه لابیاها در طی جوش خوردن داریم که از پماد کلوتبازول بهره می بریم و از حساسیت بیمار به نخ بخیه در ناحیه می کاهیم.

خیلی از بیماران نگران  عفونت و ترشحات قارچی در ناحیه هستند که باید به آن ها در این زمینه اطمینان خاطر بدهیم و بگوییم که علت این ترشحات جوش خوردن بافت است ولی نباید ویزیت بیمار را به تعویق بیندازیم و با دقت محل را معاینه کنیم.

زمان نقاهت بعد از لابیاپلاستی چقدر است؟ 

بیماران در روز سوم بعد از عمل می توانند حمام بروند و به صورت ایستاده دوش بگیرند. همانطور که اشاره کردیم از خوابیدن در وان و جکوزی پرهیز کنید.

 شلوار و شرت تنگ نپوشید (به مدت ۱ ماه) و همچنین روابط جنسی تا ۱ الی ۱/۵ ماه ممنوع است.

ولی طی ۳ الی ۴ روز می تواند به کار و زندگی خود برگردد.

کلا بافت لابیا سریع جوش می خورد.(به علت وجود  عروق و اعصاب فراوان  در ناحیه)

 در بسیاری از موارد طبق تجربه ی دکتر ویدا یوسفیان متخصص و جراح زیبایی زنان ما شاهد این هستیم که بیماران روز دوم به کار و فعالیت خود باز می گردند.

 اگر فعالیت کاری خانم ها به گونه ایست که فعالیت زیادی نمی خواهد حتی فردای روز عمل می توانند به سرکار خود بروند و معمولاً ظرف ۲ ماه کل بافت لابیا شکل واقعیش را پیدا می کند و ۹۰ درصد تورم در ناحیه از بین می رود.

 بهتر است خانم ها در طی این مدت مرتب در آینه لابیا را نگاه نکنند و فرصت بدهند تا لابیا شکل واقعیش را پیدا کند.

مشاوره رایگان

ورزش بعد از عمل لابیاپلاستی

اگر عادت به فعالیت های ورزشی دارید ورزش ایروبیک را می توان از ۲ هفته پس از جراحی آغاز نمود. ۶ ماه پس از عمل بافت کاملاً شکل واقعیش نمایان می شود و از آنجا که قبل هر عمل جراحی به مرور که سن فرد بالا برود بافت دچار افتادگی می شود. (مثل بینی یا پلک)

 بهتر است جراح زیبایی زنان تا حد امکان بافت های اضافی و سیاه رنگ و بدشکل و چین های سیاه را بردارد و جراحی نماید.

درد بیمار پس از لابیاپلاستی

معمولاً پس از این عمل درد زیادی خانم ها ندارند و با مسکن ها می توانیم از شدت درد، خارش و سوزش در این ناحیه بکاهیم. اگر کلاهک کلیتوریس هم برداشته شود شاید شاید کمی درد بیمار بیشتر باشد که باز هم به ضد دردهای خوراکی پاسخ می دهد.

 باید بدانیم هودکتومی به گونه ای است که به شکل یک فلاش بالای راس کلیتوریس (بدون دست زدن به بافت قابل نعوظ کلیتوریس که مرکز میل جنسی فرد است) را جراحی می کنیم و کمی قسمت قابل نعوظ را بالا می کشیم.

نکته: این قسمت نباید خیلی بالا کشیده شود زیرا باعث می شود که پس از ترمیم بافت شاهد این باشیم که کلیتوریس مستقیم با لباس زیر برخورد می کند و فرد احساس ناخوشایندی خواهد داشت

از کیسه یخ حتماً در دوران نقاهت لابیاپلاستی استفاده کنید و اگر کیسه یخ ندارید از چند تیکه یخ داخل کیسه فریزر میتوانید بهره برده و به مدت هر نیم ساعت بگذارید و نیم ساعت بردارید.(این کار باعث کاهش خونریزی و تورم و کبودی در ناحیه می شود)

لابیاپلاستی دردناک نیست! 

خیلی از بیماران به علت اینکه از کانال های غیر مطمئن شنیده اند که لابیاپلاستی پس از عمل خیلی دردناک است از این موضوع ابراز نگرانی می کنند باید بگوییم این عمل هم مثل بسیاری از جراحی  ها ریسک خودش را دارد صرف نظر  از موارد استثنا که بسیار کم هستند در سایر موارد معمولاً بعد از ۴۸ ساعت فرد می تواند به سرکار خود بازگردد.

نقاهت دوره لابیاپلاستی

چی بخورم که ورم لابیا کمتر بشه؟

سوال دیگر بیماران این است که کدام جوشانده را بخورند که ورم پس از عمل زودتر فروکش کند باید بگوییم از خوردن شربت زعفران و کلاً گیاهانی که طبع گرم دارند تا ۳ روز پس از عمل پرهیز شود و بیشتر از میوه هایی مثل آناناس در اوایل دوران نقاهت استفاده شود.

پیشنهاد های دوران نقاهت لابیاپلاستی: 

اگر خانم حساس است و شخصیت وسواسی دارد بهتر است پس از عمل برای آرام کردن خود از خواب آورهای ملایم و آرامبخش ها با مشاوره و متخصص زنان استفاده کند.

در مواردیکه فرد دیابت دارد ممکن است دوران نقاهت طولانی تر شود که در این موارد یکسری داروهای موضعی که بصورت پماد است(ازجمله …..) استفاده می شود.

 در مواردی که فرد نسبت به نخ های بخیه کمی که در حین عمل بکار می رود آلرژی و حساسیت نشان دهد نیاز هست که از پمادهای کلوتبازول در این زمینه استفاده شود.

بهترین برش لابیاپلاستی متد های برش! 

 برای انجام این عمل چه به صورت لیزری و چه به روش استفاده از تیغ جراحی انواع متدها وجود دارد.

 1. a) روش خطی که به فرم خطی لابیا ها هماهنگ و تشکیل می شوند.
 2. b) روش wedge که در این روش به شکل مخروط لابیا برداشته و شکل داده می شود.
 3. c) Re-epitheliazation که در این روش بخش وسط لابیا برداشته و عمیقاً برش داده می شود و سپس فرم دهی می کنیم.

انتخاب نوع برش به صلاحدید جراح و خواسته بیمار بستگی دارد.

زمانی خانم می خواهد بافت زیادی از لابیا برداشته شود و هودکتومی هم انجام دهد خوب مسلماً روش جراحی در این موارد با روش جراحی در افرادیکه لابیاهای کوچک دارند و می خواهند بافت مختصری از لابیاها را بردارند فرق می کند.

بهتر است تصمیم گیری به نوع جراحی را به پزشک بسپاریم و فقط خواسته ی خود را به ایشان منتقل کنیم.

بهترین روش لابیاپلاستی

باز هم تاکید می کنم که باید انتخاب بهترین روش را به پزشک بسپاریم و از مداخله در کار ایشان بپرهیزیم. زیرا پزشک براساس تبحر و تجربه خود می تواند در این زمینه تشخیص درست را بدهد و سپس اقدام به عمل نماید.

بهترین سن برای عمل لابیاپلاستی: 

 برای عمل لابیاپلاستی بهتر است سن خانم بالای ۱۸ سال باشد.

از ۱۸ سالگی به بالا مشکلی در این زمینه وجود ندارد علت اینکه کمتر از این سن بهتر است اقدام به عمل نماییم مثل بسیاری از عمل های جراحی زیبایی مثل جراحی زیبایی بینی هنوز مشکل واقعی بافت پیدا نشده و بهتر آنست که بعد از این سن عمل جراحی لبیوپلاستی انجام شود.

درمورد اینکه تا چه سنی می توان عمل کرد باید بگوییم تا زمانیکه مشکل شدید قلبی، ریوی با توجه به سن بالا در فرد بوجود نیامده می توان اقدام به این عمل نمود. معمولاً متقاضیان این عمل حداکثر سن ۷۵ سال را داشته اند.

لابیاپلاستی در تهران

مراکز مختلفی در تهران بزرگ  وجود دارند که این عمل را انجام می دهند ولی به گفته ی دکتر ویدا یوسفیان جراح زیبایی زنان بهتر است خود را به یک پزشک جراح زنان مجرب و وارد بسپاریم.

هزینه ی جراحی لابیاپلاستی

ابتدا باید بدانیم این جراحی فقط محدود به لابیا مینور (کوچک) است یا شامل لابیا ماژور ( بزرگ) هم هست و از طرفی آیا کلاهک کلیتوریس هم دست می خورد؟ (هودوپلاستی)

لابیا کوچک ( مینور) مشابه پیشابراه و پنیس در مردان است. (مشابه آن در آقا)

کلیتوریس هم بافت قابل انعطاف در بالای کلیتوریس است.

هزینه بستگی به این عمل های توامان باهم دارد و از طرفی بستگی به ضخامت، طول لابیاهای کوچک و سن فرد و بیماری های همراه در فرد دارد. از طرفی اگر عمل تنگی  واژن همراه با لبیوپلاستی باشد و یا پرینورافی همراه با این عمل باشد  قطعاً هزینه تفاوت خواهد کرد.

مشاوره رایگان

هزینه لابیاپلاستی با لیزر چقدر است؟

این جراحی با لیزر نیز بستگی به این دارد که روشن سازی واژن و تنگی واژن با لیزر هم توام با لابیاپلاستی انجام می شود یا خیر.

دکتر ویدا یوسفیان متخصص و جراح زنان در این زمینه خاطر نشان می کند که سعی براین است که هزینه ی جراحی لابیاملاستی با یا بدون لیزر تفاوت قیمت چندانی نداشته باشد.

مهم اینست که پزشک وقت کافی برای این عمل صرف کند و از هنر و عملش استفاده نماید.

آیا هزینه عمل لابیاپلاستی را بیمه پوشش می دهد؟

با توجه به اینکه درمواردی روی لابیا ضایعات کیست مانند و حتی زگیل های تناسلی وجود دارد در بیمارستان میتوان تا حدودی این عمل را تحت پوشش بیمه قرار داد ولی اگر فقط جهت بهبود شکل ظاهری و در اصل یک عمل زیبایی باشد می توان گفت که تحت پوشش بیمه نمی باشد.

هزینه ی عمل لابیاپلاستی بسته به اینکه در مطب، کلینیک و یا بیمارستان باشد تفاوت می کند.

 

 

راه های ارتباطی با ما:

شماره تماس ها
09370786637
021-22074065

تهیه شده توسط:خانم دکتر ویدا یوسفیان متخصص زنان شهرک غرب


اکثر خانم ها این عمل را برای کاهش طول و سایز لبه های واژن انجام می دهند. عمل لابیاپلاستی برای اکثر افراد به خودی خود یک ضرورت محسوب نمی شود و جزو جراحی های زیبایی زنان به شمار می رود. اما برای برخی خانم ها به دلیل شرایط و فرم واژن انجام آن ضروری است. عمل لابیاپلاستی با تکنیک های مختلفی قابل انجام است که بعد از معاینه دقیق و مشاوره دکتر ویدا یوسفیان، جراح و متخصص زنان و زایمان تهران بهترین روش برای بیمار انتخاب می شود. همچنین در صورت نیاز و صلاحدید پزشک امکان استفاده از تکنولوژی های جدید از جمله لیزر مونالیزا در این عمل وجود دارد.

چه عواملی باعث بزرگ و زشت شدن لابیا ها در خانم ها می شود ؟

در کل، عواملی که بر زشتی و بزرگ شدن لابیاها در خانم ها تاثیر می گذارند موارد زیر می باشد

تغییرات هورمونی در بدن زنان : تغییرات هورمونی تاثیر بسزایی در بزرگ شدن اندازه لابیا ها دارند. برای مثال لابیامینور زنان باردار بزرگ تر از حالت عادی است.
ژنتیک : اندازه لابیا ها در موارد زیادی به نژاد افراد بستگی دارد و یک مسئله ارثی است .
زایمان های طبیعی متعدد : زایمان های طبیعی متعدد بیش از 3 یا 4 بار یکی از دلایل اصلی بزرگ شدن لابیا مینور می باشد.
افزایش سن و پیری : با افزایش سن لابیاهای واژن دچار شلی و افتادگی می شوند.

بطوریکه بیشتر کاندید های عمل لابیاپلاستی زنان بالای 40 سال بوده که دچار افتادگی لبه های واژن شده اند. البته شایان ذکر است که بعد از دوران یائسگی لابیا مینور شروع به کوچک شدن می شود و دلیل این امر کاهش تولید هورمون های زنانه است.

تخفیف لابیاپلاستی

1- عوارض لابیاپلاستی چیست؟

دکتر ویدا یوسفیان متخصص و جراح زیبایی زنان معتقد است که این عمل مانند سایر اعمال جراحی از جمله عمل ترمیم واژن و یا واژینوپلاستی و یا سایر اعمال جراحی نیاز به تیم مجرب جهت انجام این کار دارد.(جراح زنان- متخصص بیهوشی و کمک جراح) که اگر در طی این مسیر و جراحی کوچک ترین خطایی اتفاق بیفتد می تواند عوارض جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

عوارض حین عمل جراحی(لابیاپلاستی):

۱- آلرژی و حساسیت به داروی بی حسی و یا بیهوشی

۲- خونریزی شدید که در صورتی که بیمار قبل از عمل کم خون باشد می تواند در صورت بی تجربگی و یا کوتاهی جراح برای بیمار خطرناک باشد.

۳- شوک ناشی از داروهایی مثل لیدوکائین.

۴- تشنج ناشی از حساسیت مفرط به داروهای ذکر شده ی بالا

عوارض پس از عمل جراحی لابیاپلاستی:

۱- کبودی و تورم شدید ناحیه عمل که ناشی از تشکیل توده خونی بزرگ که اصطلاحاً هماتوم گفته می شود.

۲- تب ولرز که ناشی از عفونت محل جراحی لابیاپلاستی(جراحی پلاستیک لب کوچک) می باشد.

۳- پورپورا(دانه های ریز) در صورت و بازوها که ناشی از حساسیت به داروی بیهوشی پس از عمل است.

۴- بی حالی و سرگیجه ناشی از اینکه در حین عمل جراحی لابیاپلاستی خون از دست رفته است.

(البته باید بدانیم قبل از این عمل جراحی حتماً شرح حال کامل از خانم سوال شود که اگر فرد از آسپرین و یا حتی یکسری داروها مثل داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی استفاده می کند.(ژلوفن) قبل از عمل(بسته به نوع، زمان قطع دارو توسط جراح تعیین می شود) و یا اگه یکسری داروهای گیاهی مثل چای سبز و یا جینسینگ استفاده می شود، بایستی قبل از عمل لابیاپلاستی قطع شود. بایستی مصرف سیگار و الکل نیز ۲ هفته قبل از عمل قطع شود.در جراحی لابیاپلاستی چه خطراتی بیمار را تهدید می کند؟

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)|هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران،مزایا،معایب۲- در جراحی لابیاپلاستی چه خطراتی بیمار را تهدید می کند؟

خطرات کوتاه مدت:

۱- خونریزی مداوم از محل زخم جراحی که درصورت عدم ترمیم مناسب زخم ایجاد می شود..

۲- تورم و درد شدید که بایستی جراح توصیه های لازم را در این باب به بیمار بدهد.

خطرات بلند مدت:

۱- عفونت های مداوم در محل جراحی لابیاپلاستی.

۲- دردهای مداوم و مقاوم به درمان که در اثر تحت کشش قرار گرفتن اعصاب ناحیه می باشد.

۳- کاهش میل جنسی که به علت قطع اعصاب ناحیه و صدمه زدن به ناحیه کلیتوریس اتفاق می افتد.

جراح بایستی در هنگام این جراحی با دقت و حوصله و آشنایی کامل به آناتومی محل عمل مبادرت به انجام لابیاپلاستی کند.محل عمل لابیاپلاستی نسبت به جراحی در سایر نواحی اندام تناسلی خانم ها کوچک تر است. ولی بسیار پرعروق و پرعصب می باشد و کوچک ترین غفلت در این عمل می تواند عوارض غیر قابل جبرانی به همراه داشته باشد.

3-در چه کسانی نباید این عمل جراحی(لابیاپلاستی) را انجام داد؟

 • کسانی که به تازگی(کمتر از ۱ ماه) است که زایمان کرده اند(چه طبیعی و چه سزارین) زیرا هنوز اندام تناسلی به شکل طبیعی خود بازنگشته است بهتر است عمل لابیاپلاستی حداقل ۶ ماه پس از زایمان انجام پذیرد‌.
 • کسانی که دچار اختلال روحی(اختلال دسیمورفیک) هستند در این افراد هر نوع جراحی لابیاپلاستی که انجام دهیم فرد ناراضی است و احساس رضایت نمی کند(برای جلوگیری از این مورد لازم است که جراح زنان شرح حال کامل از خانم بگیرد و توضیحات لازم را بدهد)
 • افرادی که دچار دیابت و فشار خون بالا هستند حتماً باید قبل از جراحی لابیاپلاستی این بیماری ها کنترل و درمان شود.
 • کسانی که دچار بیماری های کلاژن و اسکولار پیشرفته هستند مناسب لابیاپلاستی پس از بهبود و درمان بیماری اولیه شان می باشند.

تخفیف

4-آیا فواید عمل لبیاپلاستی از مضرات آن بیشتر است؟

در افرادی که به علل مختلف از جمله ژنتیک یا تعدد زایمان ها و یا افزایش سن دچار شلی و بدشکلی و بزرگی لب های کوچک می شوند کاندید مناسبی برای این عمل هستند، ولی نکاتی را که بایستی قبل از عمل جراحی لابیاپلاستی انجام دهند و بعد از آن را باید جراح به بیمار متذکر شود.(داروها قبل از عمل که در بالا گفتیم قطع شود.

– بهتر است ۶ ساعت قبل از عمل غذا نخورده باشد و فشار خون و دیابت کنترل شود)جراح زنان بهتر است از بی حسی موضعی اگر استفاده می کند شرح حال کاملی از حساسیت به داروی بی حسی از بیمار بگیرد، تا در حین عمل لابیاپلاستی بیمار دچار عارضه نشود. بعد از عمل جراحی هم بهتر است مایعات فراوان استفاده شود و در محل عمل جراحی لابیاپلاستی کمپرس آب سرد انجام دهد‌.

5- چه کسانی برای این عمل جراحی(لابیاپلاستی) مناسب هستند و آیا در دختر های باکره هم میتوان این جراحی را انجام داد؟

افرادی که دچار کاهش اعتماد به نفس شده اند نیز از این عمل سود میبرند.

افرادی که به علت بزرگی لبیاها دچار مشکل در پوشیدن لباس و عرق کردن مکرر هستند.

افرادی مناسب جراحی لابیاپلاستی هستند که از ثبات کامل از نظر جسمی و روحی برخوردارند (stability) لازم را دارند و به فشار خون و دیابت و بیماری های کلاژن و اسکولار مبتلا نیستند و مراقبت های لازم را بعد از عمل انجام داده و به توصیه های پزشک خود عمل می کنند.بهتر است تا ترمیم کامل ناحیه(لابیاها) از مقاربت دوری کنند اما فردای روز عمل می توانند بسته به شغلشان به محل کار خود بروند.در دخترهای باکره هم می توان جراحی لابیاپلاستی را انجام داد.

سوال مطرح دیگر این است که آیا هایمنوپلاستی هم همزمان(در صورت ضربه به پرده بکارت) می توان با لابیاپلاستی انجام شود؟

باید بگوییم بله. در بسیاری از جوامع باکره بودن اهمیت ویژه ای دارد. محل ترمیم پرده بکارت (هایمنوپلاستی) با محل ترمیم لابیا ها کاملا متفاوت است.

6- آیا بیمه لابیاپلاستی را تحت پوشش قرار می دهد؟

با توجه به این که لابیاپلاستی در بسیاری از موارد ضروری است(افرادی که به علت بزرگی لب های کوچک) نمی توانند زندگی عادی داشته باشند و در life style تغییرات زیادی ایجاد شده دکتر ویدا یوسفیان، جراح و متخصص زنان، در این رابطه می گوید که میتوان از بیمه در این موارد استفاده نمود و بیمار را تحت پوشش بیمه قرار داد.

لابیاپلاستی و زیبایی واژن
 • لابیاپلاستی چیست؟
 • چرا لابیاپلاستی انجام می شود؟
4.5

لابیاپلاستی چیست؟

در این مقاله به عمل لابیاپلاستی به عنوان یک از موارد جراحی زیبایی واژن، عوارض و مزایای لابیاپلاستی، روش های لابیا پلاستی و هزینه لابیاپلاستی درتهران با قلم خانم دکتر ویدا یوسفیان ،جراح و متخصصان زنان در شهرک غرب پرداخته شده است.

23 دیدگاه موجود است

 1. سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  خانم دکتر ببخشید می خواستم بدونم که آیا رایگان عمل میکنید واسه کسایی که شرایط مالی ندارن
  خانم دکتر من یه بار ازدواج کردم اضافه های واژنم خیلی زیاد از این که از زاهرم خجالت می کشیدم نمی تونستم بدنمو نشون شوهرم بدم طلاق گرفتم
  اصلا شرایط مالی ندارم سرپرستم ندارم یه داداش کوچیک دارم و یه مادر پیر
  بخدا انقدر اعتماد بنفسم اومده پایین اینکه از زاهرمم خجالت میکشم نمی تونم ازدواج کنم
  فقط می خواستم بدونم کمک میکنید 🙏🏻
  بخدا ثواب داره🙏🏻
  اگه میشه فقط خودتون دیدگاو نگاه کنید کسی نبینه ممنونم ببخشید توروخدا

  جواب
 2. من ٥سال پيش اين عمل رو پيش يه دكتر مثلا معروف انجام دادم كه اصلا رضايت بخش نيست.اون موقع با خانم دكتر يوسفيان اشنايي نداشتم.دركل عمل بسيار خوبيه ولي به تبحر پزشك نياز داره تا عدم تقارن به وجود نياد.

  جواب

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065