لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)|هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران،مزایا،معایب

لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن)|هزینه عمل لابیاپلاستی در تهران،مزایا،معایب

78001 23

عمل لابیاپلاستی و هرآنچه باید در مورد آن بدانید

 

خانم‌هایی که از شکل ظاهری واژن خود راضی نیستند، و یا چین‌خوردگی‌های پوستی واژن هنگام فعالیت‌های بدنی و مقاربت باعث ناراحتی آنها می‌شود، می‌توانند با استفاده از عمل لابیاپلاستی نگرانی‌های خود را برطرف کنند. نارضایتی از شکل ظاهری واژن می‌تواند عواقبی همچون افسردگی و عدم اعتماد‌به‌نفس را به دنبال داشته باشد. اما پیشرفت‌های جدید در جراحی، امکان عمل زیبایی واژن را برای خانم‌ها فراهم کرده است تا بتوانند با اعتمادبه‌نفس بیشتری از فعالیت‌های بدنی و مقاربت خود لذت ببرند. در این مقاله، با شما در مورد هرآنچه که لازم است در مورد عمل زیبایی لابیاپلاستی بدانید، مزایا و معایب آن و اینکه هزینه عمل زیبایی لابیاپلاستی چقدر است صحبت خواهیم کرد.

 

عمل لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی برای کاهش یا افزایش حجم لابیا یا همان لب‌های اطراف واژن است. این کار یک عمل زیبایی برای بهبود بخشیدن به ظاهر واژن شما، کاهش ناراحتی‌های فیزیکی و یا به عنوان بخشی از جراحی تأیید جنسیت انجام می‌شود.

واژن شما، دو نوع چین‌خوردگی پوستی دارد. چین‌های بیرونی لابیا ماژور نامیده می‌شود که به معنای لب‌های بزرگ است. اینها چین‌های گوشتی بزرگتری هستند که وظیفه محافظت از اندام تناسلی شما را دارند. به چین‌های داخلی لابیا مینور گفته می‌شود که به معنای لب‌های کوچک است. وظیفه‌ی این چین‌های داخلی محافظت از مجرای ادرار و واژن است.

در هنگام انجام لابیاپلاستی و بنا بر دلیلی که این عمل انجام می‌شود، جراح یکی از کارهای زیر را انجام خواهد داد:

 • به منظور کاهش اندازه‌ی لابیا، مقداری از بافت آن را جدا می‌کند.
 • به منظور افزایش حجم لابیا، یک ماده‌ی پرکننده و یا چربی را به آن تزریق می‌کند.
 • با استفاده از بافت دیگری، لابیا را بازسازی می‌کند.

 

دلایل انجام جراحی لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی هم می‌تواند به دلایل پزشکی و فیزیکی و هم به دلایل زیبایی و احساسی انجام شود.

دلایل پزشکی و فیزیکی: از آنجایی که بافت اضافی لب‌های واژن می‌تواند حالت پیچ‌خوردگی پیدا کرده، حالت نیشگون گرفتن ایجاد کند و باعث ناراحتی و تحریک فیزیکی در حین فعالیت‌های بدنی و مقاربت شود، این بافت اضافی باید حذف شود. همچنین، از آنجایی که بافت اضافی می‌تواند نظافت را دشوارتر کند و باکتری‌هایی را در خود جای دهد که می‌توانند منجر به ایجاد عفونت‌های دستگاه اداری شوند، برای بهبود بهداشت و سلامت لازم است که این جراحی انجام شود.

 

عمل لابیاپلاستی

دلایل زیبایی و احساسی: از جمله دلایل زیبایی و احساسی برای جراحی لابیاپلاستی می‌توان به مواردی همچون، بازگرداندن ظاهری جوان‌تر به ناحیه واژن پس از زایمان یا در زمان پیری؛ برطرف کردن عدم تقارن در طرفین واژن؛ از بین بردن خطوط و برآمدگی‌هایی که در معرض دید هستند؛ و همچنین نیاز به افزایش اعتمادبه‌نفس با زیباسازی ناحیه واژن، اشاره کرد.

 

دلایل انجام عمل لابیاپلاستی

مزایا و معایب عمل لابیاپلاستی

اگر تصمیم به انجام جراحی لابیاپلاستی دارید، بهتر است که با مزایا و معایب این عمل نیز آشنا باشید.

مزایا: اینکه یک خانم بخواهد جراحی لابیاپلاستی را انجام دهد، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. بیشتر زنان پس از این جراحی، اعتمادبه‌نفس جنسی بهبود یافته و یا رضایت بیشتر از تجربیات جنسی را گزارش کرده‌اند. در برخی دیگر از زنان، این جراحی باعث شده است که در فعالیت‌های ورزشی راحت‌تر باشند. ضمن اینکه این جراحی می‌تواند منجر به بهبود و سهولت در حفظ بهداشت ناحیه واژن شود.

معایب: مانند هر عمل جراحی دیگری، لابیاپلاستی نیز ممکن است با خطراتی همراه باشد. از جمله خطرات عمده می‌توان به خونریزی، هماتوم و عفونت اشاره کرد. سایر خطرات می‌تواند شامل باز شدن زخم که باعث طولانی‌تر شدن زمان بهبودی می‌شود، احساس ناراحتی در هنگام مقاربت جنسی، نیاز به جراحی مجدد، ایجاد تغییر یا مشکل در ارگاسم، احساس درد در ناحیه جراحی، و یا تغییر در حس پوست باشد. البته با توجه به اینکه هر بیمار شرایط متفاوتی دارد، علائم و عوارض جانبی نیز می‌تواند در مورد هر شخصی متفاوت باشد.

 

بهترین سن برای انجام جراحی لابیاپلاستی

بهترین سن برای انجام عمل لابیاپلاستی 18 سال به بالا است. در موارد بسیار نادر، پزشک ممکن است جراحی را بر روی یک خانم جوان زیر 18 سال انجام دهد که این امر معمولاً فقط در موارد درد ناشی از تغییر شکل فیزیکی لابیا یا مسائل ناشی از آسیب‌دیدگی انجام می‌شود. دلایل اصلی توصیه نکردن این جراحی بر روی زنان زیر 18 سال عبارتند از:

 • نوجوانان زیر 18 سال هنوز از نظر عاطفی و جسمی در حال رشد هستند
 • جراحی قبل از رسیدن به بلوغ کامل ممکن است با عواقب ناخواسته‌ای مانند زخم یا از دست دادن حس همراه باشد
 • نوجوانان ممکن است تحت تأثیر تصاویر اندام تناسلی زنانه ایده‌آل در رسانه‌های زیبایی قرار گرفته و براساس یک تفکر غیرواقعی تصمیم بگیرند، بدون اینکه بدانند تفاوت در اندازه، شکل و تقارن در ناحیه تناسلی یک امر طبیعی است.

لابیاپلاستی یک جراحی پلاستیک نسبتاً جزئی است، اما قابل برگشت نیست و تصمیم برای انجام این جراحی کار چندان ساده‌ای نیست. در عین حالی که بسیاری از دختران جوان در مقطعی از زندگی خود دچار نگرانی در مورد قسمت‌های مختلف بدن خود می‌شوند، انجام تغییرات جراحی معمولاً قبل از رسیدن به سن بلوغ عاطفی و جسمی توصیه نمی‌شود.

 

هزینه عمل لابیاپلاستی

هزینه عمل لابیاپلاستی

عوامل مختلفی می‌توانند در برآورد هزینه عمل یا جراحی لابیاپلاستی تأثیرگذار باشند. زیرا هر فرد شرایط خاص خودش را داشته و ضخامت لابیای رشد کرده، مقدار عدم تقارن بین لبه‌های واژن و مواردی از این قبیل می‌توانند در هزینه نهایی تأثیرگذار باشد. ضمن اینکه تجهیزات موردنیاز برای هر عمل نیز می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین نمی‌توان هزینه‌ی از پیش تعیین شده‌ای را اعلام کرد.

در این مورد بهتر است ابتدا با یک پزشک متخصص ملاقات کرده و ضمن ارائه مشکلات و نظرات خود و پس از معاینه، ضمن مشورت با پزشک به یک جمع‌بندی و تصمیم مشترک رسیده و سپس هزینه‌های جراحی و درمان محاسبه شود.

 

سخن آخر

در این مقاله، اطلاعات لازم در مورد عمل لابیاپلاستی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم تا با دانش کافی نسبت انجام این کار تصمیم بگیرید. اگر از ظاهر لب‌های واژن خود ناراضی هستید، یا هنگام پوشیدن لباس‌های تنگ، انجام برخی ورزش‌ها یا در حین رابطه جنسی احساس ناراحتی می‌کنید، لابیاپلاستی می‌تواند گزینه مناسبی برای رفع مشکل شما باشد. ولی قبل از هر اقدامی، ابتدا با یک فرد متخصص مشورت کرده و اهداف و نگرانی‌های خود را با او در میان بگذارید تا بتوانید بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید.

 

منابع:

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/21953-labiaplasty

Labiaplasty: The Pros and Cons

لابیاپلاستی و زیبایی واژن
 • لابیاپلاستی چیست؟
 • چرا لابیاپلاستی انجام می شود؟
4.5

لابیاپلاستی چیست؟

در این مقاله به عمل لابیاپلاستی به عنوان یک از موارد جراحی زیبایی واژن، عوارض و مزایای لابیاپلاستی، روش های لابیا پلاستی و هزینه لابیاپلاستی درتهران با قلم خانم دکتر ویدا یوسفیان ،جراح و متخصصان زنان در شهرک غرب پرداخته شده است.

23 دیدگاه موجود است

 1. سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  خانم دکتر ببخشید می خواستم بدونم که آیا رایگان عمل میکنید واسه کسایی که شرایط مالی ندارن
  خانم دکتر من یه بار ازدواج کردم اضافه های واژنم خیلی زیاد از این که از زاهرم خجالت می کشیدم نمی تونستم بدنمو نشون شوهرم بدم طلاق گرفتم
  اصلا شرایط مالی ندارم سرپرستم ندارم یه داداش کوچیک دارم و یه مادر پیر
  بخدا انقدر اعتماد بنفسم اومده پایین اینکه از زاهرمم خجالت میکشم نمی تونم ازدواج کنم
  فقط می خواستم بدونم کمک میکنید 🙏🏻
  بخدا ثواب داره🙏🏻
  اگه میشه فقط خودتون دیدگاو نگاه کنید کسی نبینه ممنونم ببخشید توروخدا

  جواب
 2. من ٥سال پيش اين عمل رو پيش يه دكتر مثلا معروف انجام دادم كه اصلا رضايت بخش نيست.اون موقع با خانم دكتر يوسفيان اشنايي نداشتم.دركل عمل بسيار خوبيه ولي به تبحر پزشك نياز داره تا عدم تقارن به وجود نياد.

  جواب

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065