تزریق چربی به لبیا و واژن

تزریق چربی به لبیا و واژن

14186 0

۱تزریق چربی به لبیا و واژن به چه منظوری انجام می شود؟
۲– چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق ژل یا چربی به لبیا هستند؟
۳- در کدام قسمت لبیا این تزریق صورت می گیرد؟
۴- برای تزریق به لبیا ژل بهتر است یا چربی؟
۵- چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق چربی به لبیا نیستند؟
۶- چه عواملی در میزان موفقیت تزریق چربی به لبیا موثر است؟
۷- مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی به واژن چیست؟
۸- هزینه تزریق چربی و ژل در واژن و لبیا چقدر است؟

 


۱- تزریق چربی به لبیا و واژن به چه منظوری انجام می شود؟

تزریی چربی به لابیاها و واژن به منظور جوانسازی و زیبایی واژن و بازگشت بافت به دوران جوانی صورت می گیرد. دکتر ویدا یوسفیان، متخصص و جراح زیبایی زنان، در این خصوص می گوید: بارها و بارها خانم ها در سنین میانسالی (۵۰-۴۰) یا بیشتر به سن مراجعه می کنند و از آویزان و شل شدن بافت لابیاماژور خود نگران و ناراحتند و اتکا به نفسشان دچار مشکل شده است. با این عمل فرد احساس بهتری نسبت به خود خواهد داشت و از شادابی و جوانسازی و بهبود بافت به صورت واقعی لذت خواهد برد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق ژل یا چربی به لبیا هستند؟

۱- افرادی که در اثر گذشت زمان و افزایش سن و زایمان های متعدد دچار شلی بافت اندام تناسلی شده اند و هر چه سن بالاتر می رود این افزایش شلی افزایش می یابد.
۲- افرادی که دچار چاقی مفرط و سپس لاغری شده اند و این موضوع الاسیتیسیته و کلاژن بافت را کاهش می دهد و لذا بافت آویزان و شل می شود. با وجودیکه ممکن است سن وسال زیادی هم نداشته باشد.

در کدام قسمت لبیا این تزریق صورت می گیرد؟

در قسمت لابیا ماژور تزریق ژل یا چربی انجام می شود. لابیاماژور بافتی است که میان دو پا قرار دارد و لابیا مینور را از پاها جدا می سازد.
گاهگاهی همزمان با تزریق ژل یا چربی در لابیاها اقدام به تزریق در واژن نیز می کنیم. واژن حد فاصل رحم با مهبل یا محل خروجی تناسلی است.

 

برای تزریق به لبیا ژل بهتر است یا چربی؟

امروزا برندهای مختلفی از ژل در بازار وجود دارد اما دکتر ویدا یوسفیان، جراح و متخصص زنان، تاکید دارد که ماندگاری چربی از ژل بیشتر است. ژل در بهترین حالت ماندگاری حدود ۳ سال را دارد ولی چربی چون از بافت خود فرد تهیه می شود ماندگاری بسیار بالایی دارد و در بدترین حالت فقط حدود ۳۰ درصد بافت چربی تزریق شده از بین رفته و ۷۰ درصدش در در بافت لابیای تزریق شده باقی می ماند.
امروزه با تکنیک های مربوط به(fact transplant) یا تزریق چربی اتولوگ (از خود شخص) به راحتی و آسانی می توان چربی تحلیل رفته را جایگزین نمود. از طرفی مزیتی که چربی نسبت به ژل در این ناحیه دراینست که جابجایی، حساسیت و قرمزی و عفونت به دنبال تزریق ژل بیشتر است. اگرچه تزریق ژل مدت زمان کمترب می برد و به صورت سرپایی قابل انجام است. ولی چربی به علت دوام بالا و عدم جابجایی برای تزریق در لابیا گزینه بهتری است.

چه کسانی کاندید مناسبی برای تزریق چربی به لبیا نیستند؟

۱- افرادی که بیماری قلبی عروقی و کانسر(سرطان) دارند و تحت شیمی درمانی پیشرفته می باشند.
۲- افرادی که دچار تشنج و بیماری های پیشرفته کلاژن و اسکولار هستند.
۳- افرادی که بیماری ریوی پیشرفته دارند.
۴- افرادی که سابقه ترومبوآمبولی وریدی دارند(یعنی خون در پاها و یا جاهای دیگری از بدنشان لخته شده است).
۵- کسانی که سابقه CVA (سکته مغزی) و یا سکته قلبی داشته اند.

چه عواملی در میزان موفقیت تزریق چربی به لبیا موثر است؟

در هنگام ساکشن یا کشیدن چربی از بافت های فرد مثلاً اطراف پهلو و پس از خروج چربی باید دقت کرد که سلول های آغشته به خون را از سلول های خوب و سالم چربی با دستگاه سانتریفیوژ جدا کرد و از تزریق سلول های بزرگ و آغشته به خون جلوگیری شود.

تزریق چربی به واژن

مراقبت های پس از تزریق چربی به لبیا و تزریق ژل به لبیا چگونه است؟
پس از تزریق چربی به لبیا حدود ۲ روز فرد بهتر است کارهای سنگین انجام ندهد. پس از تزریق ژل به لبیا حدود ۱ روز از کارهای سنگین پرهیز نماید.
برای رفتن به سر کار در تزریق چربی یا ژل به لبیا و واژن می توان فردای آن روز به سرکار رفت اما دکتر ویدا یوسفیان، متخصص و جراح زیبایی زنان، تاکید دارد که تا ۲ هفته از مقاربت پرهیز شود و مرتب AB (آنتی بیوتیک) تا زمانی که پزشک دستور داده است مصرف شود.

 


هزینه ی تزریق چربی و یا ژل در لابیا و واژن چقدر است؟
هزینه بر اساس میزان تزریق ژل و یا چربی سنجیده می شود. در خانمی که مثلاً ۲۰cc تزریق ژل یا چربی نیاز است مسلماً با خانمی که فقط ۱۰cc نیاز است تفاوت دارد. از طرفی ژل به علت وابسته بودن قیمتش به دلار مداوم در حال نوسان است. اما تزریق چربی چون از بافت خود فرد است شاید مقرون به صرفه تر باشد.
آیا می توان برای تزریق چربی یا ژل به هر کسی مراجعه کرد؟
امروزه متاسفانه شاهد اقدامات افرادی ناپزشک هستیم که در آزمایشگاه ها و یا سالن های زیبایی و مطب های مامایی اقدام به این عمل می کنند و به دنبال عوارض ایجاد شده به مطب متخصصین و جراحان زنان مراجعه می کنند که در بسیاری موارد مجبور به پرداخت هزینه های بسیار بالا برای رفع آن نواقص هستند و نه تنها به علت عوارض ایجادی توسط آن ناپزشکان مشکلشان رفع نشده بلکه بافت بسیار بدشکل و ناموزون هم شده و در بسیاری موارد حتی حیات فرد به مخاطره می افتد(به علت عوارضی چون عفونت و آمبولی و ….)

لابیاپلاستی


لذا خواهشمندیم برای انجام این عمل به ظاهر ساده ولی در عمل مهم و حساس به متخصصین و جراحان زنان مراجعه نمایید.

راه های تماس با ما:
02122074065
09370786637

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065