واژینوپلاستی و همه چیز در مورد تنگ کردن واژن

واژینوپلاستی و همه چیز در مورد تنگ کردن واژن

4455 0

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی یکی از رایج ترین روش هایی است که افراد زیادی مشتاق انجام دادن آن هستند. از این روش اصولا برای تنگ نمودن و از بین بردن حالت افتادگی واژن در اطراف عضلات کف لگن و اطراف ناحیه واژن استفاده می شود.

به صورت کلی می توانیم بگوییم که عمل واژینوپلاستی تمامی علائم شل شدگی واژن را از بین خواهد برد. خانم ها پس از این که زایمان های متعددی انجام می دهند، یا در اثر افزایش سن یا کاهش وزن، دچار شل شدگی واژن می شوند. از این رو می توانیم هر یک از موارد یاد شده را، علل افتادگی واژن به شمار آوریم.
به همین دلیل برای تنگ کردن واژن به سراغ روش های درمانی مختلفی می روند. زمانی که واژن دچار شل شدگی شود، اصولا عضلات دیواره واژن تمامی قدرت و کنترل خود را از دست داده و از این رو قطر داخل واژن نیز به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
مهمترین دلیل تنگ کردن واژن در خانم ها، بیشتر لذت بردن از رابطه جنسی است. البته در برخی دیگر از افراد که به دلیل افتادگی واژن دچار بی اختیاری ادرار می شوند نیز کمک می کند تا این مشکل برطرف گردد. پس باید بیان نماییم که واژینوپلاستی مزایای زیادی را برای خانم ها به دنبال دارد.

مقاله برای مطالعه بیشتر:

تنگ کردن واژن به علت عدم انقباض آن پس از زایمان با جراحی پرینورافی

درمان افتادگی واژن با واژینوپلاستی

به گفته ی دکتر ویدا یوسفیان دکتر زنان شهرک غرب، خانم های زیادی هستند که دچار مشکلات افتادگی واژن هستند. از این رو همیشه به دنبال روشی برای درمان افتادگی واژن بوده اند. یکی از روش های در مان دائمی که هر پزشک متخصص برای برطرف نمودن این مشکل به بیمار خود معرفی می کند، استفاده از روش تنگ کردن واژن با عمل واژینوپلاستی است.

البته اولین روش درمانی برای تنگ کردن واژن، روش واژینوپلاستی نیست. اما این روش می تواند به عنوان یکی از بهترین گزینه ها باشد. افرادی که علاقه مند به استفاده از روش های درمانی یا جراحی های خاص نیستند، می توانند در منزل تمرینات عضلانی بر روی واژن و لگن انجام دهند.
از سوی دیگر استفاده از برخی کرم های تنگ کننده واژن روش دیگری است که برخی از خانم ها اقدام به انجام آن می نمایند. اما متاسفانه با این که هر یک از این روش های به منظور تنگ کردن واژن مورد استفاده قرار می گیرند، اما نمی توانیم از نتیجه بدست آمده آن اطمینان حاصل نماییم.
زیرا افرادی که مدت های طولانی از کرم های واژن استفاده می کنند، به مراتب نتیجه کمتری نسبت به افرادی که از روش واژینوپلاستی استفاده نموده اند، بدست می آورند. مهمترین ایرادی که می توانیم برای روش های دیگر درمانی تنگ کردن واژن بیان نماییم، این است که ممکن است نتیجه آن ها سرعت و ماندگاری روش واژینوپلاستی را نداشته باشد.
به همین دلیل بیشتر خانم ها ترجیح می دهند تا به جای صرف زمان طولانی و نتیجه نگرفتن از این روش ها، به سراغ واژینوپلاستی بروند. حتما به این نکته توجه کنید که تنگ کردن واژن برای خانم های باردار، یا خانم هایی که قصد دارند به زودی باردار شوند، توصیه نمی شود.

عوارض تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی

هر عمل جراحی زیبایی بدون شک دارای مزایا و معایبی خواهد بود. از این رو نمی توانیم بگوییم واژینوپلاستی از دیگر جراحی ها متفاوت بوده و عوارضی از خود برجای نمی گذارد. اگر این عمل توسط پزشک متخصص با مهارت کافی صورت نگیرد، مهمترین عوارضی که ممکن است بجای بگذارد طبق تجربه ی دکتر ویدا یوسفیان متخصص زنان و زایمان شهرک غرب، عبارت است از:
•درد مستمر
•عفونت بسیار کم
•تغییرات دائمی در احساسات
•زخم
•خونریزی بسیار کم

علاوه بر موارد یاد شده که عموما در برخی از افراد ظاهر می شود، باید به عوارض بعد از بیهوشی های موضعی و عمومی نیز اشاره نماییم. زیرا افرادی هستند که در اثر انجام جراحی تنگ کردن واژن ممکن است به این عوارض دچار شوند.
با تمام این تفاسیر باید بگوییم هیچ ریسک خاصی برای انجام جراحی تنگ کردن واژن وجود ندارد. اصولا در اولین جلسه پیش از عمل واژینوپلاستی، پزشک متخصص تمامی این عوارض را برای بیمار بیان می کند. از سوی دیگر راه کارهایی برای ایشان ارائه می نماید که با در نظر گرفتن آنها می توان شدت عوارض را محدود کرد.

واژینوپلاستی با لیزر

واژینوپلاستی با لیزر

برخی از پزشکان با استفاده از روش لیزر درمانی برای تنگ کردن واژن، روشی مناسب تر و به نوعی عمل سرپایی را در دسترس مراجعین قرار داده اند. این عمل که اصولا زیر نظر بهترین و متخصص ترین پزشکان صورت می گیرد، در میان خانم ها بسیار پرطرفدار است.
با استفاده از دستگاه های لیزر تنگ کردن واژن به راحتی می توان کلاژن سازی واژینال را تحریک نمود. زمانی که کلاژن سازی واژن تحریک می شود، رشد آنها افزایش یافته و بافت درون واژن با سرعت فوق العاده بالایی شروع به ترمیم نمودن و جوان سازی خود می نماید.
کلاژن سازی در واژن در اصل عمل جوان سازی واژن را بر عهده دارد. از سوی دیگر ظاهر واژن را بهبود بخشیده و منجر به تقویت عضلات نگهدارنده واژن می شود. لازم به ذکر است خانم هایی که قصد دارند با استفاده از لیزر درمانی اقدام به تنگ کردن واژن خود نمایند، این نکته را بدانند بعد از انجام این عمل در صورتی که بخواهند باردار شوند و به روش زایمان طبیعی اقدام به زایمان نمایند، هیچ مشکلی نخواهند داشت زیرا این روش یک روش جراحی نبوده و یکی از محاسن این روش نسبت به جراحی واژینوپلاستی این است که انجام زایمان پس از انجام لیزر واژن بلامانع بوده و پس از گذشت یک سال از زایمان طبیعی لیزر واژن می تواند تکرار شود.

مشاوره رایگان

سوالات متداول در رابطه با جراحی تنگ کردن واژن با واژینوپلاستی

اصولا در اولین جلسه پیش از اقدام به جراحی واژینوپلاستی، پزشک تمامی اطلاعاتی که متقاضی باید در مورد آن بداند، در اختیار وی قرار می دهد. اما با این تفاسیر سوالات متداول بسیاری در مورد این روش درمانی زیبایی وجود دارد که بهتر است به کمک دکتر ویدا یوسفیان دکتر زنان خوب غرب تهران، مهمترین آنها را با یکدیگر مرور نماییم.

• عمل جراحی واژینوپلاستی به چه صورت انجام می شود؟

بهتر است بگوییم اولین سوالی که بیشتر خانم ها پیش از اقدام به تنگ کردن واژن از پزشک خود می پرسند، نحوه انجام این عمل است. این که آیا لازم است برای انجام عمل حتما بیهوشی به صورت عمومی باشد؟ یا این که می توان با بی حسی موضعی نیز این عمل را انجام داد؟ از سوی دیگر مدت زمان این جراحی چقدر است و بیمار باید چند روز در منزل استراحت کند.

• آیا می توان بعد از تنگ کردن واژن باردار شد؟

خانم هایی هستند که ابتدا تصمیم می گیرند که دیگر باردار نشوند. به همین دلیل برای جراحی واژینوپلاستی اقدام می کنند. اما پس از مدتی از تصمیم خود منصرف شده و می خواهند باردار شوند. این دسته از افراد باید بدانند در صورتی که بخواهند باردار شوند و به روش زایمان طبیعی اقدام به زایمان نمایند، هیچ مشکلی نخواهند داشت و پس از گذشت حدود یک سال از زایمان طبیعی می توانند مجددا لیزر واژن را انجام دهند.

• چه مدت بعد از عمل فرد می تواند به محل کار خود بازگردد؟

پاسخ به این سوال بسته به نوع عمل جراحی دارد. اما به طور معمول بیشتر بیماران بعد از 3 تا 7 روز استراحت، آمادگی لازم را برای بازگشت به محل کار خود داشته اند. در صورتی که عارضه خاصی بعد از تنگ کردن واژن برای بیمار رخ ندهد، بیمار در این مدت زمان به میزان قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

• آیا آزمایش های خاصی باید پیش از عمل انجام شود؟

بله. باید بگوییم تمامی افرادی که کاندید تنگ کردن واژن هستند، باید پیش از عمل ازمایش خون انجام دهند. تا در صورت داشتن کم خونی، بارداری و … انجام این عمل به تعویق افتد.

مقاله برای مطالعه بیشتر:

جراحی های زیبایی زنان(جراحی زیبایی واژن)

مراقبت های قبل از واژینوپلاستی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

مسلما هر روش درمانی نیاز به مراقبت های پیش و پس از عمل دارد. از این رو در اولین جلسه مشاوره ای که با پزشک متخصص برگزار می شود، ایشان تمامی مراقبت های خاصی که باید توسط بیمار صورت پذیرد را بیان می کند. از جمله مهمترین مراقبت های پیش از عمل تنگ کردن واژن می توانیم بر اساس تجربه های دکتر ویدا یوسفیان متخصص زنان سعادت آباد، به موارد زیر اشاره کنیم.

1. ممنوعیت استفاده از سیگار و دخانیات به مدت یک ماه پیش از عمل

2. ممنوعیت استفاده از داروهای آسپرین و هورمونی به مدت دو هفته پیش از عمل

3. در صورتی که بیمار به عفونت های قارچی یا باکتریال در ناحیه تناسلی مبتلا است، ابتدا باید آنها را درمان نماید سپس اقدام به تنگ کردن واژن کند.

4. انجام آزمایش خون و تست پاپ اسمیر

5. در صورتی که بیمار از داروی خاصی استفاده می کند، لازم است پزشک قبل از عمل تنگ کردن واژن از آن مطلع شود تا در صورت نیاز داروهای جایگزین برای آن تجویز نماید.

همه این موارد در صورت عدم رعایت، قادر هستند روند بهبودی بیمار را کند کنند. پس لازم است قبل از عمل واژینوپلاستی از هر گونه مصرف قرص های انعقاد خون، و مصرف دخانیات خودداری شود.

انتظارات بیمار از واژینوپلاستی باید چقدر باشد؟

این که یک بیمار از انجام جراحی تنگ کردن واژن تا چه میزان انتظار باید داشته باشد، به بدن بیمار بستگی دارد. پزشک باید برای بیمار تشریح نماید که نتیجه بدست آمده بعد از عمل تا چه میزان خواهد بود، تا پس از عمل بیمار با عدم رضایت مواجه نشود.
بیمارانی که انتظارات واقع بینانه ای از واژینوپلاستی ندارند، همیشه بعد از عمل با عدم رضایت مواجه می شوند. ممکن است در برخی مواقع واژن به اندازه ای که بیمار انتظار دارد سفت نشود.یا این که سفت شدن واژن بیش از حد باشد و بیمار قادر به وارد کردن تامپون در واژن نباشد. یا این که از رابطه جنسی خود حس خوبی به دست نیاورد.
برای این که از این مشکلات پیشگیری به عمل آید، باید بیمار پیش از عمل به درستی فکر کند و به پزشک متخصص و با تجربه مراجعه نموده و تمامی انتظارات خود را از انجام واژینوپلاستی بیان نماید. در صورتی که انتظارات بیمار مورد تایید پزشک باشد، می توان با موفقیت عمل تنگ کردن واژن را انجام داد. حتما توجه داشته باشید که در مورد انتظارات خود صادقانه با پزشک صحبت کنید.

آیا همه افراد می توانند واژینوپلاستی انجام دهند؟

بیشترین افرادی که به سراغ انجام جراحی واژینوپلاستی می روند، خانم هایی هستند که طی زایمان های مکرر دچار جراحت واژن، کشیدگی واژن، افتادگی واژن، و تغییر شکل واژن شده اند. عمل تنگ کردن واژن در اصل نوعی عمل زیبایی به شمار می رود.
پس از این که خانم ها به سن میانسالی می رسند، یا زایمان می کنند، بافت های اطراف واژن شل می شود که این دلیل را می توانیم به عنوان علل افتادگی واژن بیان نماییم. در این حالت بیشتر عضلات لگن ضعیف می شوند و منجر می شود تا دیواره واژن شل شود.

با وجود اینکه این تغییرات طبیعی هستند اما با توجه به صحبت های دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان تهران، می توانند تاثیرات منفی بر روی زندگی زناشویی خانم ها بگذارند. زیرا ممکن است در اثر شل شدگی واژن لذت جنسی که بدست می آوردند و یا به همسرانشان منعکس می کنند چندان خوشایند نباشد. پس نیاز به استفاده از روشی برای تنگ کردن واژن خواهند داشت.

واژینوپلاستی به نوعی بازگشت به جوانی واژن است. پس از انجام این عمل حس اعتماد به نفس در خانم ها افزایش یافته و حس بهتری از رابطه جنسی به دست می آورند. حتی حس بهتری نیز به همسر خود منتقل می کنند.

باید بگوییم حتی زنانی که دچار جراحت واژن نشده اند نیز می توانند از این روش جراحی زیبایی استفاده کنند تا واژن آنها تغییر ظاهر داده و زیباتر شود.

مقاله برای مطالعه بیشتر:

همه آنچه باید در باره جراحی زیبایی واژن (عمل لابیاپلاستی) انواع روشها، عوارض و هزینه آن باید بدانید

نحوه انجام جراحی واژینوپلاستی

معمولا عمل تنگ کردن واژن تنها یک تا دو ساعت به طول می انجامد. این جراحی به منظور نزدیک کردن عضلات واژن، یا برداشتن هر گونه پوست شل و اضافه از داخل واژن صورت می گیرد. در برخی موارد افراد از ترکیب هر دو روش برای واژینوپلاستی استفاده می کنند. یعنی هم بخش های شل و اضافه را از داخل واژن برمی دارند، و هم عضلات واژن را به یکدیگر نزدیک می کنند.
در نتیجه تنگ کردن واژن، با واژنی بازسازی شده مواجه می شوید که لذت جنسی را برای هر دو طرف افزایش می دهد. اصولا پزشکان مجرب به گونه ای این جراحی را انجام می دهند که جای زخم دور از چشم بوده و قابل رویت نباشد. برای انجام این عمل لازم است بیمار تحت بیهوشی قرار گیرد.
برش هایی برای تنگ کردن واژن توسط لیزر یا چاقوی جراحی انجام می شود. البته هزینه جراحی توسط دستگاه های لیزر با جراحی توسط چاقو متفاوت می باشد. اما برش هایی که با لیزر بر روی بدن ایجاد می شود، با سرعت بالاتری بهبود می یابد.
نکته مهمی که باید بدانید این است که ظاهر واژن در هر دو روش یکسان است. از این رو انتخاب روش تنگ کردن واژن بسته به نظر جراح و نیاز های خاص هر بیمار متفاوت خواهد بود.

لابیاپلاستی

مراقبت های بعد از واژینوپلاستی

بعد از عمل، احتمالا بیمار در محل جراحی با ورم و درد روبرو خواهد شد. اما این علائم طولانی مدت نبوده و بعد از یک یا دو هفته بهبود می یابد. پس بیمار می تواند پس از چند روز بعد از تنگ کردن واژن به راحتی راه برود. اما در صورتی که بخواهید نتیجه نهایی واژینوپلاستی را مشاهده کنید، نیاز به مدت چند ماهه خواهید داشت.
بهتر است در این مدت از هر گونه رابطه جنسی خودداری نمایید. طبق نظر دکتر ویدا یوسفیان، 4 تا 6 هفته زمان لازم خواهید داشت تا بدن شما برای آغاز رابطه جنسی آماده شود. با این تفاسیر باید بگوییم بهبودی بعد از تنگ کردن واژن عملی نسبتا آسان است. زیرا نیاز به مراقبت خاصی ندارد.
معمولا پزشک بعد از عمل، چند ساعتی بیمار را در بیمارستان نگه می دارد. تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتواند آن را برطرف نماید. برای کاهش درد می توان از دارو های مسکن استفاده نمود. اگر بیمار علاوه بر تنگ کردن واژن جراحی دیگری همچون لابیاپلاستی نیز انجام داده باشد، مسلما دوره بهبودی وی طولانی تر خواهد شد.
برای این که مطمئن شوید روند بهبودی شما بعد از واژینوپلاستی به خوبی طی می شود، می تواند به پزشک جراح خود مراجعه نموده و چکاپ شوید.

عکس های عمل واژینوپلاستی

بسیاری از پزشکانی که در زمینه جراحی های زیبایی واژینال فعالیت دارند، عکس های مختلفی از جراحی خود در وب سایت قرار می دهند. می توانید پیش از اقدام به عمل تنگ کردن واژن، به وب سایت یا مطب پزشک متخصص مورد نظر خود مراجعه نموده و عکس هایی از نمونه جراحی های ایشان را مشاهده نمایید.
علاوه بر آن با مشاهده عکس های جراحی تنگ کردن واژن می توانید با نمونه های مختلف این جراحی آشنا شوید. ممکن است فردی تنها به دلیل ترس از عمل واژینوپلاستی به سراغ آن نرود. باید بگوییم بدون تردید روش جراحی با لیزر می تواند از درد کمتری نسبت به جراحی با چاقو برخوردار باشد و عوارض کمتری داشته باشد.
با مشاهده نتیجه ی عمل در ویدئو ها و عکس های عمل زیبایی واژن، قادر خواهید بود بر ترس خود غلبه نموده و خودتان را برای انجام عمل اماده کنید. به خاطر داشته باشید که کسب نتیجه مناسب، نیاز به مراجعه به پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه دارد.

راه های ارتباطی با دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی زنان: 02122074065 – 09370786637

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065