مراقبتهای بعد لابیاپلاستی و دوره نقاهت| عمل همزمان زمان 2 تنگ کردن واژن و سفید کردن واژن

مراقبتهای بعد لابیاپلاستی و دوره نقاهت| عمل همزمان زمان 2 تنگ کردن واژن و سفید کردن واژن

15390 0

با وجود اینکه امروزه جراحی‌‌های زیبایی واژن بسیار رایج شده است ولی ممکن است عده ای به دلیل عدم آگاهی کافی و مراقبتهای بعد لابیاپلاستی از این عمل نگرانی‌‌هایی داشته باشند.

1- کاهش یافتن میل جنسی پس از جراحی لابیاپلاستی

2-روش‌‌های مختلف لابیاپلاستی

3- تکنیک‌‌های گوناگون لابیاپلاستی

4- مراقبتهای بعد لابیاپلاستی

5- درد بعد از عمل

6- هزینه عمل‌های همزمان

7- سوالات کاربران


مراقبتهای بعد لابیاپلاستی و دوره نقاهت| عمل همزمان زمان 2 تنگ کردن واژن و سفید کردن واژن

1- کاهش یافتن میل جنسی پس از جراحی لابیاپلاستی

بعضی از خانم‌ها فکر می‌کنند ممکن است لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی آن‌‌ها بشود. این یک تصور غلط است زیرا تحریک جنسی در قسمت‌های دیگری صورت می‌گیرد. بخش اول در نقطه G است که درون واژن قرار دارد و موجب تحریک جنسی درون واژن می‌شود و بخش دوم در قسمت کلیتوریس است و باعث ارگاسم بیرونی می‌شود. در عمل لابیاپلاستی اندازه لابیا‌ها کوچک می‌شود و باعث می‌شود تا در هنگام برقراری رابطه جنسی، ناحیه کلیتوریس بیشتر لمس و تحریک شود.بنابراین مراقبتهای بعد لابیاپلاستی حتما باید به دقت انجام گردد.
بنابراین اگر جراحی توسط پزشک متخصص مجرب انجام شود نه تن‌ها باعث کاهش میل جنسی نمی‌شود بلکه با زیبا شدن ظاهر واژن، اعتماد بنفس افراد در روابط جنسی بسیار بالاتر می‌رود و این مورد باعث بهبود روابط جنسی می‌شود. همین موضوع بهبود روابط جنسی یکی از اصلی ترین دلایل گرایش خانم‌ها به عمل‌‌های زیبایی واژن در سراسر دنیاست.

روشهای لابیاپلاستی

2- روش‌‌های مختلف لابیاپلاستی

برای انجام عمل لابیاپلاستی می‌توان بنا به تشخیص پزشک از روش جراحی یا لیزر استفاده کرد. اگر نیاز به تغییرات زیادی باشد پزشک از روش جراحی استفاده می‌کند. در عمل با لیزر خونریزی یا کبودی بسیار کمتری ایجاد می‌شود چرا که لیزر همزمان با برش لابیا‌ها عروق خونی را می‌بندد و بعد از عمل اسکاری به جا نمی‌ماند. البته این امر نیاز به مهارت بالای پزشک متخصص دارد که با مهارت و تجربه دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان در شهرک غرب و همچنین رویکرد هنرمندانه وی نتیجه لابیاپلاستی با لیزر بسیار عالی است. افرادی که لابیاپلاستی با لیزر را انتخاب می‌کنند، دوره نقاهت کوتاهتری را نسبت به افرادی که جراحی می‌شوند طی می‌کنند.مراقبتهای بعد لابیاپلاستی در این افراد نیز بسیار راحتتر خواهد بود.

مقاله زیر را برای مطالعه بیشتر ببینید:

همه آنچه باید در باره جراحی زیبایی واژن (عمل لابیاپلاستی) انواع روشها، عوارض و هزینه آن باید بدانید

3- تکنیک‌‌های گوناگون لابیاپلاستی

در این جراحی طول لابیا‌ها کاهش پیدا می‌کند، هم چنین اگر لابیا ای کوتاه تر از دیگری یعنی نامتقارن باشد، لابیا ‌‌ها را هم اندازه هم می‌کنند. البته اغلب این عمل برای کوچک کردن هر دو لابیا انجام می‌شود.
روش‌های مختلفی برای انجام این عمل وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:
۱- روش (Time) در این روش لابیا ‌‌های داخلی توسط گیره مخصوص نگه داشته شده و یک برش طولی به بافت اضافی لابیا به طور مستقیم زده شده و برداشته می‌شود و سپس بخیه می‌گردد. این روش در حدود ۱ ساعت طول می‌کشد و زمانی استفاده می‌شود که لابیا‌ها بزرگتر از حد نرمال باشد. در این روش می‌توان قسمت‌‌های اضافی از کلاهک کلتورال را همان زمان برداشت.
۲- روشWedge بهترین روش در لابیاپلاستی می‌باشد زیرا مرز طبیعی لابیا واژن را حفظ می‌کند یعنی در طی جراحی یک برش V شکل در مرکز لابیا اضافی ایجاد می‌کنند، بخشی از لابیای مینور خارج شده و به چین‌‌های طبیعی لابیا پیوند زده می‌شود. در این شیوه مخاط طبیعی در پوست و لابیا حفظ می‌گردد.
۳- روش Deepithelializatiom در این روش قسمت مرکزی لابیا عمیق می‌شود و هیچ گونه صدمه‌ای به لابیا ‌‌های طبیعی لابیای مینور وارد نمی‌شود. جراح در این روش باید دقت زیادی داشته باشد تا طول قسمتی که برداشته می‌شود از طول کلیتورال (بخش پشتی لابیای مینور) بیشتر باشد.
۴- روش Seculped linear این روش با استفاده از لیزر و یا چاقوی مخصوص انجام می‌شود. برش‌‌هایی به برخی نواحی زده می‌شود و سپس بخیه می‌شود. بخیه‌‌ها نباید خیلی محکم زده شوند تا زخم و اسکار به حداقل برسد. اگر برش‌‌ها با لیزر زده شود خونریزی کمتری خواهد داشت.
۵- روش Z-Plasty در این روش بافت بیشتری برداشته می‌شود و این بافت به شکل Z می‌شود. این حالت ممکن است به شکل W هم ایجاد شود. این دو روش بیشتر زمانی استفاده می‌شود که بافت لابیا نسبتا بزرگ بوده و نیاز به برداشتن پوشش کلیتوریس و همچنین بافت پرینه که بین مقعد و ورودی واژن است، باشد.

۶- عمل لابیاپلاستی با لیزر: از طریق لیزر اشکالات لابیا برطرف می‌شود. این روش شبیه روش Deepithelializatiom Technique می‌باشد. از مزایای این روش اینست که بدون کمترین برش و خونریزی لابیاپلاستی انجام می‌شود. به دلیل عدم وجود زخم و بخیه در جراحی، بهبودی در فرد نیز به سرعت انجام می‌شود، و مراقبتهای بعد لابیاپلاستی بسیار راحتتر می باشد.

۷– لابیاپلاستی به روش سافتینگ: این روش که در افرادی که دارای لابیا‌های کوچکتر از یک سانت هستند و خواستار تغییر شکل و رنگ هستند استفاده می‌شود نیاز به بیهوشی نداشته و با استفاده از دستگاه مخصوصی و از طریق لیزر، بافت اضافی برداشته می‌شود. این روش بدون ایجاد برش و بخیه زدن انجام می‌شود. لازم به ذکر است حتی هنگام لبیاپلا ستی با لیزر تبحر و مهارت بالای پزشک بسیار مؤثر است زیرا جراح باید بداند که چگونه به اعصاب و عروق خونی آسیبی وارد نکند و اسکاری پس از جراحی باقی نماند. خانم دکتر یوسفیان که متخصص زنان در سعادت آباد میباشند به بهترین نحو این عمل را انجام میدهند.و در مورد مراقبتهای بعد لابیاپلاستی نکات لازم را حتما خواهند گفت.

مراقبتهای بعد لابیاپلاستی و دوره نقاهت| عمل همزمان زمان 2 تنگ کردن واژن و سفید کردن واژن

ما را در یوتیوب دنبال کنید

4- مراقبتهای بعد لابیاپلاستی

عمل لبیاپلاستی از عمل‌‌های زیبایی سرپایی بشمار می‌رود و بهبودی بعد از آن نسبتا سریع صورت می‌گیرد. از آنجایی که این عمل جزو جراحی‌‌های سبک می‌باشد، اگر بعد از عمل مطابق توصیه‌‌های پزشک و مراقبتهای بعد لابیاپلاستی عمل کنید به سرعت بهبود می‌یابید.
-دوش گرفتن روز بعد از جراحی مانعی ندارد ولی از نشستن در وان باید پرهیز کنید.
-هفته اول بعد از جراحی ممکن است کمی ‌درد و تورم وجود داشته باشد که با استفاده از کمپرس یخ و مسکن‌‌های خوراکی مثل قرص‌‌های استامینوفن و بروفن کنترل می‌گردد.
– وجود یک تا دو درجه تب طبیعی است که با قرص‌های ضد تب مانند استامینوفن کنترل می‌شود. همچنین مصرف آنتی بیوتیک مطابق دستور پزشک برای جلوگیری از عفونت الزامی‌است.
– تا یک ماه از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید زیرا مانع از بهبود جای زخم میگردد.
-رابطه جنسی پس از جراحی تا حدود دو ماه طبق تشخیص پزشک ممنوع است.
– از ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری و سایر ورزش‌هایی که موجب فشار آمدن به ناحیه عمل می‌شوند تا خوب شدن کامل پرهیز کنید.
-تغذیه مناسب بعد از عمل باعث می‌شود تا جای بخیه‌‌ها با سرعت بیشتری خوب شود و از یبوست که باعث فشار و درد در آن ناحیه می‌شود جلوگیری شود. سبزیجات و مواد غدایی حاوی فیبر بهترین منابع غذایی هستند.

مراقبتهای بعد لابیاپلاستی و دوره نقاهت| عمل همزمان زمان 2 تنگ کردن واژن و سفید کردن واژن

5- درد بعد از عمل

واژن به دلیل داشتن عصب‌‌های فراوان در لابیا ‌‌های واژن از حساس ترین نقاط بدن بشمار می‌رود. عمل لابیاپلاستی و سایر عمل‌‌های زیبایی واژن امروزه با بیهوشی و یا بی‌حسی کامل انجام می‌شود، به این ترتیب در طول عمل شما هیچگونه دردی نخواهید داشت. پس از جراحی، مانند هر عمل دیگری کمی ‌تورم و سوزش و درد بوجود می‌آید که طبیعی است و فرد تا سه روز باید از کمپرس سرد استفاده کند. همچنین پزشک پماد‌های موضعی، آنتی بیوتیک و مسکن برای جلوگیری از عفونت و درد تجویز می‌کند که طبق دستور وی باید استفاده شود. بعد از عمل بیمار باید به حالت خوابیده باشد تا کمترین فشار به ناحیه جراحی شده وارد شود. از راه رفتن زیاد یا دویدن و بلند کردن اشیا سنگین و انجام ورزش‌هایی که موجب فشار آمدن به ناحیه عمل می‌شوند تا یک ماه بعد از عمل باید پرهیز شود. با رعایت توصیه‌‌های بعد از جراحی می‌توانید درد خاصی نداشته باشید.

مراقبتهای بعد لابیاپلاستی و دوره نقاهت| عمل همزمان زمان 2 تنگ کردن واژن و سفید کردن واژن

6- هزینه عمل‌های همزمان

همانطور که می‌دانید عمل زیبایی واژن به فاکتور‌های متعددی بستگی دارد که از جمله فاکتور‌های موثر در هزینه جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
-اصلی ترین عامل تعیین کننده هزینه جراحی اندازه، شکل، فرم و ضخامت لابیا‌ها بشمار می‌رود. هر چقدر عدم تقارن و چین‌‌های لابیا‌ها بیشتر و اندازه آن‌ها بزرگتر باشد هزینه بالاتر می‌رود.
-دستمزد پزشک متخصص
-ویزیت‌‌های قبل و پس از عمل
-محل انجام عمل می‌تواند بیمارستان، درمانگاه یا مطب پزشک متخصص زنان باشد. هزینه عمل در بیمارستان و درمانگاه از مطب بیشتر است.
-تکنیک جراحی نیز نقش مهمی‌در تعیین هزینه عمل دارد
-مواد مصرفی در جراحی

از آنجاییکه عمل لابیاپلاستی به دلیل زیباتر ساختن ظاهر واژن بوجود آمده است گاهی بنا به تشخیص پزشک متخصص نیاز است علاوه بر تغییراتی که در لابیا‌ها ایجاد می‌شود، روی دیگر قسمت‌های واژن نیز اصلاحاتی صورت گیرد که البته انجام آن به نظر مراجعه کننده بستگی دارد. می‌توان در کنار لابیاپلاستی، جراحی‌‌های دیگر مثل روشن سازی واژن، تزریق چربی به واژن، تزریق ژل به واژن، واژینوپلاستی و پرینورافی را هم انجام داد. گرچه هر کدام هزینه مخصوص خود را دارد ولی با انجام همزمان آن حتما تخفیفی شامل آن خواهد شد. به عبارت دیگر هزینه عمل ‌ترکیبی، از مجموع هزینه چند عمل به صورت مجزا کمتر خواهد شد. علاوه بر این وقتی چند عمل در یک جلسه انجام شود، در هزینه‌‌های ثابت صرفه جویی می‌شود.
شما می‌توانید برای مشاوره به مطب خانم دکتر یوسفیان متخصص زنان و زایمان واقع در شهرک غرب مراجعه کنید و پس از معاینه‌ توسط ایشان از اصلاحات مورد نیاز واژن خود و هزینه‌‌های آن مطلع شوید.

مراقبتهای بعد لابیاپلاستی و دوره نقاهت| عمل همزمان زمان 2 تنگ کردن واژن و سفید کردن واژن

7- سوالات کاربران

عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) چقدر طول می‌کشد؟
قبل از عمل، باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید. سپس پزشک نحوه جراحی را برای شما توضیح خواهد داد و به شما کمک می‌کند که بفهمید قبل از عمل، در حین جراحی و پس از آن، باید چه انتظاراتی داشته باشید. بیشتر عمل‌‌های لابیاپلاستی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شوند. زمان عمل حدودا یک ساعت است و شما می‌توانید پس از کمی ‌استراحت به خانه بازگردید.

آیا لابیاپلاستی خطر دارد؟
لابیاپلاستی جزو جراحی‌‌های ایمن و بی خطر محسوب می‌شود. این عمل اگر توسط جراح مجرب، در کلینیک یا مطب معتبر انجام شود، کاملا بی خطر خواهد بود. به همین دلیل است که ما خانم دکتر یوسفی جراح و متخصص زنان و زایمان در تهران را توصیه میکنیم.

چه سنی برای انجام عمل زیبایی واژن(لابیاپلاستی) مناسب است؟
برای عمل باید رشد جسمی ‌فرد کامل شده باشد زیرا بلوغ جنسی با رشد لابیا‌ها همراه است. به همین دلیل به دختران زیر 20 سال توصیه می‌شود از انجام عمل لابیوپلاستی خودداری کنند. با توجه به اینکه رشد جسمی و جنسی در همه افراد یکسان نیست، عمدتا این عمل می‌تواند برای دختران بالای 20 سال انجام شود. در سنین بالای 55 سال، بدن در ترمیم خود و بهبود بخیه‌‌ها معمولا با مشکل مواجه می‌شود و به همین دلیل در این سن انجام عمل زیبایی واژن پیشن‌هاد نمی‌شود.

آیا می‌توان عمل زیبایی لابیا را هنگام زایمان انجام داد؟
از آنجایی که هنگام زایمان، میزان خونریزی در قسمت واژن زیاد است درحالیکه لابیاپلاستی جزو جراحی‌‌های زیبایی محسوب می‌شود، انجام این عمل را باید به وقت دیگری موکول کرد. دو ماه پس از زایمان زمان مناسبی برای عمل زیبایی واژن محسوب می‌شود.

چند روز بعد از انجام عمل لابیاپلاستی می‌توان روابط جنسی را از سر گرفت؟
از سرگیری روابط جنسی بعد از عمل زیبایی واژن منوط به بهبود کامل بخیه‌‌ها می‌باشد. این بهبودی معمولا حدود 4 هفته طول می‌کشد. بنا به تشخیص پزشک و معاینات وی پس از عمل فرد می‌تواند بین 1 تا 2 ماه پس از عمل، روابط جنسی خود را از سر بگیرد.

آیا این عمل برای روشن سازی واژن هم مفید است؟
بستگی به نوع و میزان تیرگی واژن دارد. اگر تیرگی واژن در ناحیه لابیا ماژور باشد با استفاده از عمل زیبایی واژن نمی‌توان آن را اصلاح کرد. برای این کار از دیگر روش‌های روشن سازی مثل لیزرمونالیزاتاچ استفاده میشود. اما چنانچه لابیا ‌‌های مینور واژن دچار تیرگی باشند، عمل زیبایی واژن در رفع تیرگی موثر خواهد بود.

چه کسانی نباید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟
با توجه به این امر که جراحی لابیا پلاستی جزء عمل‌‌های زیبایی به شمار می‌رود ومراقبتهای بعد عمل لابیاپلاستی بسیار مهم میباشد، به غیر از برخی موارد خاص، منعی وجود ندارد. ولی در برخی شرایط عمل لابیاپلاستی را پیشنهاد نمی‌کنیم و بهتر است از انجام این عمل خودداری یا انجام آن به زمان دیگری موکول شود .
دوران بارداری زمان مناسبی جهت انجام جراحی لابیاپلاستی نیست. زیرا لابیاپلاستی تحت بی‌حسی عمومی ‌انجام می‌شود و ممکن است عوارضی را برای سلامت جنین همراه داشته باشد تغییرات هورمونی در دوران بارداری باعث می‌شوند تا لابیا‌ها بزرگ و متورم شوند چنین حالتی موقتی بوده و احتمالا بعد از زایمان برطرف خواهد شد. درصورتیکه تغییرات پس از زایمان باقی بمانند، دو ماه پس از زایمان، زمان مناسبی برای انجام جراحی‌‌های زیبایی واژن خواهد بود .
افرادی که زگیل یا تبخال تناسلی دارند: به این دسته از افراد شدیدا توصیه می‌شود از انجام هر گونه عمل زیبایی بر روی واژن خودداری کنند. این گونه عمل‌‌های جراحی یا لیزر مو‌های زائد روی آلت تناسلی می‌تواند موجب زیاد شدن زگیل یا تبخال در این ناحیه از بدن شود .
دختران با سن کم تر از 20 سال: مرحله بلوغ جنسی و رشد لابیا‌ها تا سن 20 سالگی ادامه دارد. بنابراین همانطور که قبلا نیز گفته شد این عمل برای دختران زیر 20 سال توصیه نمی‌شود.
زنان بالای 55 سال: در سنین بالاتر قدرت بدن در بازسازی زخم‌‌ها و جوش خوردن جراحات پایین‌تر است. به دلیل خطرات احتمالی و به منظور پیشگیری از عفونت‌‌های بعدی عموما به این دسته از خانم‌ها توصیه می‌شود از انجام جراحی زیبایی لابیاپلاستی خودداری کنند.
افرادی که دارای عفونت و زخم‌‌های درون واژنی هستند: اگر جزو افرادی هستید که مبتلا به بیماری‌های عفونی دستگاه تناسلی و زخم درون واژنی هستید ابتدا به درمان زخم و بیماری‌های داخلی خود اقدام کنید سپس اقدام به جراحی زیبایی واژن کنید. طبیعتاً اولویت عمل زیبایی لابیاپلاستی به مراتب کمتر از درمان بیماری‌های عفونی است .

آیا با کوتاه کردن کامل لابیا‌ها میل جنسی از بین می‌رود؟
خیر. عصب‌های جنسی در لابیا‌های مینور قرار ندارند و عمدتا در قسمت کلیتوریس و نقطه جی در درون واژن قرار دارند، پس عمل زیبایی واژن باعث از بین رفتن آن‌ها نمی‌شود.

آیا بعد از زایمان طبیعی، لابیا‌ها دوباره بزرگ می‌شوند؟
خیرلابیا‌ها رشد نمی‌کنند. حجم لابیا‌ها در بارداری به دلیل تغییرات هورمونی بزرگ می‌شوند. زمانی که برای شما در عمل لابیاپلاستی، لابیا‌ها را کوتاه و خوش فرم کنیم دیگر امکان رشد مجدد آن‌ها نیست. پس در این مورد نگران نباشید. از بین عمل‌های زیبایی، عمل‌های تنگ کردن واژن مثل پرینورافی یا واژینوپلاستی هستند که بعد از زایمان طبیعی امکان برگشت آن‌ها وجود دارد.

آیا لابیاپلاستی باعث تنگ شدن واژن هم می‌شود؟
اگر میزان گشادی واژن زیاد باشد نیاز به عمل‌های تنگ کردن واژن پیدا می‌کنید. اما اگر میزان گشادی واژن کم باشد بله می‌توان با عمل لابیاپلاستی تا حدودی تنگ کردن واژن را نیز انجام داد.ولی ام مراقبتهای بعد عمل لابیاپلاستی حتما باید به دقت انجام شود.

آیا می‌شود همزمان با لبیوپلاستی تزریق ژل برای پر کردن اطراف لابیا و بهتر کردن ظاهر بیکینی انجام داد؟
بله، تزریق ژل و تزریق چربی در لابیای ماژور باعث حجم دهی واژن می‌شود.

آیا این عمل را می‌شود در مطب انجام داد؟
عمل لبیاپلاستی در مطب با لیزر قابل انجام است ولی برای واژینوپلاستی نیاز به کلینیک یا بیمارستان و اتاق جراحی می‌باشد.

لابیاپلاستی با لیزر چگونه است؟
در عمل لابیاپلاستی با لیزر برای برش لابیا‌ها از لیزر مونالیزاتاچ استفاده می‌شود. با توجه به اینکه ناحیه تناسلی خانم‌‌ها حساس است و عروق زیادی دارد، استفاده از لیزر برای برش نسبت به تیغ جراحی کمتر تهاجمی‌است و بدلیل دقت بالای لیزر، نتیجه کار بسیار بهتر از حالت عمل زیبایی واژن با تیغ جراحی خواهد شد.

عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) چقدر طول می‌کشد؟
بیشتر عمل‌‌های لابیاپلاستی تحت بی‌حسی موضعی بدون تزریق وریدی انجام می‌شوند. عمل معمولا حدود یک ساعت به طول می‌انجامد. البته بسته به تکنیکی که استفاده می‌شود و اینکه عمل با لیزر انجام شود یا نه طول عمل می‌تواند بین نیم ساعت تا یک ساعت متغیر باشد.

آیا دختران باکره هم می‌توانند لابیاپلاستی انجام دهند؟
بله. این عمل برای دختران باکره منعی ندارد. لابیاپلاستی عملی است که با لابیا ‌‌های واژن کار دارد در حالیکه پرده بکارت داخل دستگاه تناسلی قرار دارد. بنابراین در لابیاپلاستی هیچ آسیبی به پرده بکارت وارد نمی‌شود و این عمل برای دختران باکره منعی ندارد. .
آیا بیمه‌‌ها هزینه‌‌های لابیاپلاستی را پوشش می‌دهند؟
از آنجایی که لابیاپلاستی جزء عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود، مشمول بیمه و بیمه‌‌های تکمیلی نمی‌شود. متاسفانه شرکت‌‌های بیمه به این مورد که عمل لابیاپلاستی به منظور درمانی یا زیبایی انجام شده است کاری ندارند و در هر صورت این عمل و دیگر عمل‌های زیبایی واژن را تحت پوشش قرار نمی‌دهند.

راه‌‌‌‌‌های ارتباطی با دکتر ویدا یوسفیان

جراح و متخصص زیبایی زنان در شهرک غرب: 22074065 – 09370786637


تماس با ما:


    دیدگاه خود را بنویسید

    تماس مستقیم 02122074065