لیزر واژینال در غرب تهران

لیزر واژینال در غرب تهران

لیزر واژینال در غرب تهران یک متد جدید برای جوانسازی واژینال است.

همانطور که میدانید با گذشت زمان و بروز یائسگی در بانوان دستگاه تناسلی نیز همانند سایر ارگانهای بدن دچار تغییراتی می شود. این تغییرات بعضا بر کیفیت زندگی زناشویی تاثیرات منفی داشته و باعث اختلال می شود. با کم شدن میزان هورمون استروژن در طی عارضه یائسگی دستگاه تناسلی بانوان تحت تاثیر قرار گرفته و در سنین 40 تا 50 سالگی اکثر زنان شاهد علائم آتروفی خواهند بود که این علائم با تاثیر سو بر روابط زناشویی، آن را دچار مشکل و اختلال می کند.

آتروفی واژینال

آتروفی واژن یا آتروفی ژنیتال عارضه ای است که بسیاری از بانوان در دوران یائسگی به آن دچار می شوند.

در طی زمان و با افزایش سن دیواره واژن،  این ناحیه کلاژن (پروتئینی در محیط خارج از سلول‌های مختلف موجودات) خود را از دست داده و نازک می شود. همچنین با کاهش استروژن  در طی یائسگی و یا انجام عمل های جراحی بسیاری از افراد شاهد آتروفی خواهند بود. با افزایش سن ناحیه تناسلی خاصیت کشسانی خود را از دست داده و همچنین جریان خون دیواره واژن نیز کاهش می یابد. همچنین با از دست رفتن مخاط واژن محیط هیدراته و روان این ناحیه از بین رفته و واژن خشک می شود. در نتیجه این تغییرات در بدن ضخامت و کشسانی طبیعی واژن کم شده که در طی زمان باعث افتادگی و شلی واژن می شود. همانطور که در بالا گفته شد این عارضه سبب اختلال در زندگی زناشویی شده و کیفیت آن را کاهش می دهد.

 

آشنایی با علایم آتروفی در واژینال

آتروفی معمولا با علایمی همراه هست که ممکن است برای فرد آزار دهنده باشد. از علایم شایع آتروفی میتوان به کاهش رطوبت، سوزش و خارش واژن اشاره کرد. در برخی موارد فرد شاهد درد در زمان رابطه جنسی، شل شدن واژن و بی اختیاری در مدفوع و ادرار نیز هست. با تشدید شدن این علایم زندگی فرد دچار اختلال شده که ممکن است تنش هایی را نیز به وجود آورد.

دلایل شایع شلی واژن

همانطور که در بالا ذکر شد آتروفی یکی از دلایل شلی واژن می باشد اما این امر ممکن است به دلایل مختلف دیگری نیز رخ دهد.

از دیگر عواملی که باعث شلی واژن می شود می توان به مصرف قرص های مختلف در طول زندگی فرد اشاره کرد.

همچنین بانوان شیرده نیز ممکن است دچار این عارضه شوند.

بیماران مبتلا به سرطان پستان و یا افرادی که دچار سانحه یا تصادف شدید شده اند نیز معمولا با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.