لیزر واژینال با دستگاه مونالیزاتاچ

لیزر واژینال با دستگاه مونالیزاتاچ

1643 0

اوایلی که دستگاه لیزر واژینال مونالیزا تاچ وارد بازار شد فکر می کردم که این دستگاه بیشتر در جهت مارکتینگ و بازاریابی است و تأثیر جندانی بر مواردی مثل تنگ کردن و جوانسازی واژن و همجنین آتروفی دستگاه تناسلی بانوان ندارد. اما پس از چند سالی که از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ بانوان مدل واژینال استفاده کردم متوجه شدم که بسیاری از خانم ها خصوصاً در بالای 40 سال از این دستگاه تأثیر مثبت گرفته اند.

برای اینکه بهتر طریقه عمل دستگاه لیزر مونالیزا تاچ واژینال را بفهمیم لازم است ابتدا با آناتومی واژن آشنا شدیم.
آناتومی واژن
واژن دارای ساختمانی عضلانی-غشایی است که از ولو تا رحم ادامه دارد. پوشش سطحی واژن از اپی تلیوم مطبق سنگفرشی غیر کراتیزه است که در زیر این بافت لایه ای عضلانی متشکل از کلاژن -عضله صاف و الاستین است. هیچ غده ای در واژن وجود ندارد. در عوض ترانسودایی که از شبکه مویرگی زیر اپی تلیال واژن منشأ می گیرد باعث لزج شدن واژن می شود.
تأثیر لیزر مونالیزا تاچ واژینال بر آناتومی واژن
لیزر مونالیزا تاچ واژینال پوشش سطحی اپی تلیوم مطبق سنگفرشی غیر کراتیزه را لایه برداری و مجدد بازسازی می کند.
همچنین لایه ی عضلانی زیر سن را تقویت نموده و باعث کلاژن سازی و افزایش قوام الاستین زیرین می شود. لذا عروق مویرگی جدید در قسمت زیرین اپی تلیال ایجاد نموده و این شبکه عروقی جدید و خونرسانی مجدد باعث لزج شدن واژن به مراتب بیشتر از پیش می شود. به همین دلیل افراد خصوصاً در سنین بالای 40 سال که از خشک شدن واژن و کاهش میل جنسی رنج می برند بسیار از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ واژینال بهره مند می شوند.

لیزر واژینال با دستگاه مونالیزاتاچ
آیا دستگاه مونالیزا تاچ واژینال در بهبود خشکی واژن بعد از یائسگی موثر است؟
دستگاه مونالیزا تاچ واژینال در جهت بهبود درد هنگام مقاربت و خشکی واژن در بسیاری از خانم های یائسه مؤثر می باشد و می توان گفت جوانسازی واژن به گونه ای خواهد بود که بافت را به 15 سال قبل بر می گرداند. در بکارگیری پروب واژینال که جهت (Thitening) و تنگ کردن واژن استفاده می شود بایستی 2 بار پروب واژینال دستگاه مونالیزا تاچ را داخل واژن در جهت عکس چرخاند.

( یعنی یکبار در جهت عقربه های ساعت و بار دیگر در خلاف جهت عقربه های ساعت ) تا جاهایی که کمتر بازسازی شده اند توسط دستگاه لیزر مونالیزا تاچ شناسایی و مجدد بازسازی شوند.بهتر است بعد از استفاده از پروب Thitening دستگاه لیزر مونالیزا تاچ از پروب whitening فقط در ناحیه ولو واژینال استفاده نمود تا تأثیر تنگی در ناحیه مهبل بیشتر شوند.
بیشترین سود را چه کسانی از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ واژینال می برند؟
یکی از راههای درمانی برا آتروفی و خشکی واژن و درد مهبل هنگام مقاربت در طی دوران یائسگی و حوالی یائسگی ایجاد می شود استفاده از هورمون تراپی سیستمیک یعنی قرصهای هورمونی استروژن و پروژسترون است که متأسفانه با وجودی که دوز استروژن بسیار پایین است ( برای هورمون تراپی) ولی با افزایش ریسک کانسر پستان و ترومبوآمبولی همراه است.

با استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا تاچ واژینال که بدون افزایش ریسک سرطان پستان و ترومبوآمبولی همراه است این مشکل به میزان زیادی حل شده است.
افرادی که به علت سرطانهای لگنی تحت شیمی درمانی و رادیوتراپی در لگن حتی در سنین پایین قرار می گیرد به علت عوارض شیمی درمانی و رادیوتراپی دچار خشکی و آتروفی واژن به صورت زودرس و در سنین پایین می شوند و نتیجه ی این خشکی واژن مقاربت دردناک می باشد اینها کسانی هستند که برایشان بهترین درمان لیزر مونالیزا تاچ واژینال می باشد.

لیزر واژینال با دستگاه مونالیزاتاچ
آیا لیزر مونالیزا تاچ واژینال تأثیری در بهبود ولوواژینیتها دارد؟
در تجربه شخصی خودم بارها و بارها تأثیر لیزر مونالیزا تاچ واژینال را در کاهش خارشهای مقاوم به درمان و ولوواژینت های خصوصاً قارچی در افرادیکه چاق هستند و یا دیابت دارند و یا به هر علتی دچار سرویت ها و واژینیتهای مکرر می شوند دیده ام. بایستی در اینها به این نکته توجه نمود که دفعات لیزر بایستی به فاصله ی هر 4 هفته یکبار باشد و مدت لیزر هم حداقل 3 دقیقه باشد و از پروب whitening حتماً در ناحیه ی ولو و واژن استفاده شود.
آیا در بیماران جوانتر می توان با لیزر مونالیزا تاچ کاهش میل جنسی را بهبود بخشید؟

بله مسلماً همینطور است. با لیزر مونالیزا تاچ می توان کاهش میل جنسی را بهبود بخشید. کاهش میل جنسی در خانمها باعث نارضایتی در همسر و تخریب رابطه ی زناشویی می شود و مکانیسم آن هم به این گونه است که لیزر مونالیزا تاچ سبب بازسازی اپی تلیوم سطحی و افزایش خونرسانی و لزج شدن سطح واژن می شود. نکته ی قابل تأمل اینکه برای افزایش میل جنسی بایستی حداقل 5 بار به فاصله ی هر 3 هفته از لیزر مونالیزا تاچ استفاده می کنیم تا تأثیرات شگرف آن به عینه دیده می شود.

مقاله تهیه شده توسط :

خانم دکتر ویدا یوسفیان

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065