لیزر واژن

لیزر واژن

642 0

لیزر واژن

جوان سازی و لیزر واژن موردی است که بسیار مورد بحث قرار می گیرد. این روند روی تغییرات فیزیولوژیکی مختلفی در کف لگن، دیواره و مجرای واژن قرار دارند، مؤثر است. بسیاری از خانم هایی که دارای تجربه یائسگی یا زایمان واژینال هستند، ممکن است دچار آسیب در لگن، خشکی واژن، اختلال در استحکام دیواره واژن یا سستی کانال واژن شوند. این تغییرات فیزیولوژیک می تواند باعث ایجاد شرایط دیگری مثل بی اختیاری ادرار شود و روی زندگی کلی فرد تاثیر نامطلوب بجای گذارد.

یکی از مواردی که برای حل این مسائل بیان می شود لیزر واژن برای جوان سازی است که در سال های اخیر نیز محبوبیت زیادی در میان مردم داشته است. در روش لیزر واژن از لیزر با فرکانس رادیویی برای تحریک بافت واژن استفاده می شود که به استحکام، الاستیسیته و جوانی واژن کمک می کند.

مشاهده مقاله برای مطالعه بیشتر:

سفید کردن واژن | رفع تیرگی ناحیه تناسلی | درمان تیرگی واژن

عوارض و مزایای لیزر واژینال

هر روش درمانی یک سری مزایا و معایب را به دنبال دارد که باید قبل از انجام روش درمانی، فرد اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشد. جوان سازی واژن به کمک این روش درمانی مدت هاست که مورد استفاده قرار می گیرد و مزایا و معایب زیر در مورد آن عنوان شده است.

 

مزایای لیزر واژن

مزایای لیزر واژن

هر چند روش های دیگری مانند عمل جراحی نیز برای جوان سازی و تنگی واژن وجود دارد ولی باید دقت داشته باشید که این روش مزایای زیادی نسبت به روش عمل واژن دارد. قبل از هر چیز، این روش کاملاً غیر تهاجمی است و در مدت زمانی بین 10 تا 20 دقیقه انجام می گیرد. از این رو فرد می تواند در بین کارهای روزانه خود برای نوبت لیزر اقدام کند و نیازی به بستری شدن در بیمارستان و مواردی از این قبیل نیست.

به گفته ی دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان تهران روش انجام لیزر کاملاً بدون درد است و فرد احساس درد ندارد. به خصوص این که قبل از انجام لیزر، موضع بی حس می شود. از این رو یک روش کم خطر و ایمن است. همچنین این روش برای هر گروه سنی مناسب است و فرد در سنین بالا می تواند آن را انجام دهد.

رنگ واژن و تیره بودن آن یکی از معضلاتی است که اکثر خانم ها با آن دست و پنجه نرم می کنند، از این رو استفاده از روش هایی که باعث می شود رنگ واژن روشن شود، طرفداران زیادی دارد. لابیا و دستگاه تناسلی خارجی به کمک لیزر یک تا چند درجه روشن تر می شود قرمزی آن نیز از بین می رود. به همین علت برای کسانی که به زیبایی دستگاه تناسلی خود حساسیت دارند بهترین گزینه است.

مشاوره رایگان

از دیگر مشکلاتی که به خصوص در خانم هایی که زایمان های متعدد طبیعی داشتند وجود دارد گشاد شدن مجرای واژن است و همین امر نیز سبب می شود تا مشکلاتی مانند عفونت، التهاب و سوزش را تجربه کنند. تنگ کردن این ناحیه توسط لیزر هم طبق گفته های دکتر ویدا یوسفیان دکتر زنان خوب در شهرک غرب باعث می شود تا مسائل جنسی افراد نیز اکثراً رفع شود و وضعیت ظاهری واژن نیز بهبود یابد و چروک خوردگی آن نیز از بین رود.

مطالعه بیشتر:

گشاد شدن واژن در سزارین

افرادی که به علت یائسگی یا هر مشکل دیگری در هورمون های بدن دچار خشکی واژن می شوند، می توانند به راحتی و به کمک این روش، خشکی واژن را درمان کنند. روش درمانی لیزر واژن سبب می شود تا دیواره های واژن تحریک شده و سبب می شود تا بیماری هایی مانند خشکی واژن به علت ترشح هورمون های این ناحیه، رفع گردد.
بی اختیاری ادرار و دفع ادرار مکرر از مشکلاتی است که در سنین یائسگی شایع است و اثرات روحی زیادی بر فرد می گذارد.

لیزر واژن برای رفع این مشکل گزینه مناسبی است و می تواند به درمان آن کمک کند. جوان سازی واژن سبب می شود تا مشکلاتی از این قبیل رفع شده و کشسانی واژن به حد استاندارد برسد.
به طور کلی لیزر با تحریک ساخت کلاژن در این ناحیه سبب می شود تا واژن به مرور جوان شود و وضعیت ظاهری و سلامت آن نیز به مراتب بهبود یابد. این روش دارای اثری با ماندگاری طولانی است و دردهایی که پس از عمل جراحی صورت می گیرد را هم به دنبال ندارد.

مطالعه بیشتر: تنگ کردن واژن و روشن کردن واژن

 

عوارض لیزر واژن

درمان با لیزر واژن ممکن است به مشکلات مربوط به یائسگی مانند خشکی، درد و اختلالات عملکرد جنسی کمک کند ولی متأسفانه از لحاظ امنیتی کاملاً تایید نشده است. در پی لیزر واژن ممکن است عوارضی مانند زخم و آسیب دیدگی ایجاد شود.

از طرفی سازمان سلامت تذکر داده است که استفاده از لیزر واژن قبل از اینکه امنیت آن تضمین شود کار توصیه شده ای نیست. هر چند عوارض جانبی لیزر واژن سبب تخریب غیرطبیعی این بخش یا سرطان دهانه رحم و مواردی از این قبیل نشود؛ ولی استفاده از لیزر واژینال برای درمان بیماری هایی مانند بی اختیاری ادرار، مشکلات یائسگی و درمان بیماری های جنسی ممکن است عوارضی مانند سوختگی واژن یا درد و زخم در هنگام رابطه جنسی را به همراه داشته باشد. البته این عوارض در صورتی خود را نشان می دهند که بیماران در مراکز غیر معتبر درمان شوند و مسائل پزشکی و بهداشتی در مورد آن ها به خوبی رعایت نشود.

از این رو کسانی که از نظر پوستی مشکلی ندارند و شرایط آن ها مساعد است می توانند از این درمان بهره ببرند. ولی باید دقت داشته باشند که پزشک متخصص دارای اطلاعات کافی را برای این کار انتخاب کنند تا از اثرات سو مانند سوختگی توسط لیزر جلوگیری کنند؛ زیرا در صورتی که اشعه لیزر به درستی و متناسب با ناحیه مورد استفاده تنظیم نشود، ممکن است زخم و سوختگی را به همراه داشته باشد.

فیلم لیزر واژن

به دلایل مختلفی مانند فشار بر اثر زایمان طبیعی و کاهش استحکام ناحیه واژن به علت بالا رفتن سن، ممکن است این بخش از بدن مشکلاتی مانند نازک شدن پوست و تغییرات ظاهری را نشان دهد؛ اما امروزه به کمک لیزر این مشکل برطرف می شود.
فیلم لیزر واژن نشان می دهد که چگونه با یک روش ساده می توان این مسئله را رفع کرد و به کمک این روش درمانی به سرعت از شل شدن و افتادگی واژن جلوگیری کرد.

همان طور که در فیلم لیزر واژینال می بینید، آمادگی هایی نیز برای قبل از عمل باید انجام گیرد. بیمار قبل از این که عمل لیزر را انجام دهد باید پاپ اسمیر انجام دهد و مواردی مانند عفونت های ناحیه واژن چک شود. همچنین بهترین زمان برای انجام این عمل، از 3 تا 5 روز پس از پایان پریود است.

مقاله برای مطالعه بیشتر:

خارش واژن و روشهای درمان آن

بر اساس تجربه ی دکتر ویدا یوسفیان متخصص زنان سعادت آباد تعداد جلسات متفاوتی بسته به شرایط بدنی فرد ممکن است مورد نیاز باشد و جلسات در فواصل 6 هفته ای انجام می شود.

برای شروع کار، بررسی واژینال انجام می گیرد و این ناحیه در چند مرحله ضدعفونی می شود. همچنین ابزار مورد استفاده نیز به طور کامل استریل و ضدعفونی می شوند.

از یک کارتریج با اندازه 4.5 میلی متری که روی میله قرار دارد استفاده می شود و درون واژن وارد می گردد. این کارتریج امواج اولترا سوند را به لایه های دیواره واژن ارسال می کند و می تواند 360 درجه بچرخد تا تمام بخش های واژن امواج را دریافت کنند.

ممکن است در این زمان به علت نفوذ امواج به بخش های عمیق واژن، کمی احساس سوزش نیز وجود داشته باشد که در صورت شدید بودن آن از بی حس کننده های موضعی استفاده می شود.

سپس حدود 3 میلی متر دستگاه بیرون کشیده می شود و همان چرخش 360 درجه ای همزمان با تأثیر لیزر بر روی دیواره واژن انجام می گیرد. این کار تا انتهای واژن انجام می گیرد تا تمام قسمت ها از اشعه لیزر برخوردار شوند و تأثیرات لازم روی آن ها اعمال شود.
مراحل بالا دوباره با یک کارتریج 3 میلی متری انجام می شود تا قسمت داخلی واژن درمان شود. سپس سرم جوان سازی وارد واژن می شود و مواد مغذی مورد نیاز را برای بافت های کلاژن تأمین می شود.
این کار حدود 20 دقیقه به طول می انجامد و از پروب های اختصاصی برای درمان استفاده می شود. از این رو از نظر بهداشتی نیز کاملاً قابل اطمینان و ایمن است.

لیزر واژن برای عفونت

یکی از مشکلاتی که اکثر خانم ها دارند عفونت های ناحیه واژن است که سبب خارش و سوزش می شود و گاهی آن قدر شدید است که ممکن است درمان های دارویی را نیاز داشته باشد. با توجه به این که این عفونت ها اگر به نواحی داخلی بدن مانند رحم وارد شوند و گسترش یابند ممکن است بیماری های جدی تری را به همراه داشته باشند، بهتر است سریع تر درمان شوند.
از این رو به پیشنهاد دکتر ویدا یوسفیان  یکی از روش های درمانی که برای عفونت واژن مورد استفاده قرار می گیرد، لیزر این ناحیه است. لیزر واژن سبب می شود تا مشکلات زیادی برای فرد رفع شود. به عنوان مثال هنگامی که از این روش استفاده می شود، با تحریک دیواره های واژن و ساخت کلاژن و جوان سازی آن، مقابله با ویروس ها و قارچ ها نیز سریع تر اتفاق می افتد. همچنین اشعه لیزر نیز می تواند فضای واژن را برای نابود کردن میکروب های عامل عفونت، فراهم کند و از این طریق به سلامت بیشتر ناحیه تناسلی بینجامد.
از سوی دیگر، استفاده از لیزر برای رفع مشکلات واژن باعث می شود تا این ناحیه تنگ تر شده و یکی از عوامل ایجاد عفونت های ادراری و ناحیه واژن که به علت گشادی لوله های واژن اتفاق می افتد نیز رفع شود. از این رو یک تأثیر همه جانبه برای پیشگیری و درمان عفونت های ناحیه واژن دارد و افرادی که به عفونت های مکرر مکرر دچار می شوند، می توانند از این روش درمانی استفاده کنند.

تنگ کردن واژن با لیزر

تنگ کردن واژن با لیزر

لیزر تأثیر زیادی بر ناحیه واژن دارد و باعث می شود تا بسیاری از مشکلات آن رفع شود. یکی از این مسائل، همان طور که گفته شد، گشاد شدن واژن بر اثر زایمان طبیعی و بالا رفتن سن است. عمل جراحی اکثراً برای رفع این مشکل و تنگ کردن واژن صورت می گرفت. با توجه به این که لیزر واژن یک روش ساده و راحت است می تواند به راحتی جایگزین روش هایی مانند عمل های جراحی شود.

تنگ کردن واژن مزایای زیادی دارد که شامل موارد زیر هستند:

– تنگی واژن از بروز عفونت های پی در پی جلوگیری می کند.

– افتادگی و گشادی واژن سبب می شود تا از نظر جنسی فرد دچار مشکل شود و تنگی آن به بهبود این روابط می انجامد

– از نظر ظاهری نیز تنگی واژن مؤثر است و افراد برای زیبایی ظاهری واژن اقدام به تنگ کردن آن می کنند. به خصوص در خانم هایی که سنین جوانی خود را پشت سر می گذارند و بعد از زایمان های طبیعی در این زمینه مشکل دارند

– اگر با روش لیزر تنگی واژن صورت گیرد، در صورت بارداری و زایمان، فرد دچار مشکل نمی شود و حتی می توان برای مراحل بعد نیز از این روش به راحتی استفاده کرد

مقاله برای مطالعه بیشتر:

تنگ کردن واژن با نخ

مقاله برای مطالعه بیشتر:

تنگ کردن واژن با نخ

این عوامل در کنار هم سبب شده است تا لیزر واژن برای تنگ کردن این ناحیه یکی از عمل های بسیار پرطرفدار محسوب شود و اکثر خانم ها از آن استقبال کنند. همچنین هزینه بسیار مناسب تری نسبت به روش های عمل جراحی دارد

لابیاپلاستی

هزینه لیزر واژن برای سفید کردن و تنگ کردن

یکی از مسائلی که در درمان لیزر واژن ممکن است مطرح شود، هزینه های این روش درمانی است. به نظر دکتر ویدا یوسفیان متخصص زنان و زایمان شهرک غرب معمولاً هزینه ها می توانند برای طیف وسیعی از افراد محدودیت ایجاد کنند و از انجام عمل های جراحی آن ها را منع کنند. این نوع درمان در چند مرحله صورت می گیرد و هزینه های مختلفی را ممکن است برای افراد با شرایط متفاوت ایجاد کند. از این رو فاکتورهای زیر در هزینه های این نوع عمل مؤثر است.
– بسته به این که چقدر بخش واژن دچار ایراد شده باشد، برای تنگ کردن آن جلسات مختلفی باید سپری شود. از این رو تعداد جلسات هزینه های فرد را افزایش می دهد.

– بدن هر فرد نیز عکس العمل متفاوتی را از خود نشان می دهد و قدرت بدنی و میزان ترمیم واژن در هر نوبت سبب می شود تا درمان سریع تر یا کندتر پیش رود.

– دستگاه های مختلفی برای لیزر واژن به کار گرفته می شود. هر کدام از دستگاه ها نیز اثرات متفاوتی دارند که در طول دوره درمان و هزینه ها متأثر هستند.

– تکنسین کلینیک و مهارت پزشکی که عمل لیزر واژن را انجام می دهد، می تواند هزینه انجام این عمل را افزایش دهد.
– در کلینیک های مختلف، ممکن است خدمات و دستگاه هایی که به کار می رود متفاوت باشد. از این رو هر کلینیک برای هر نوبت لیزر، هزینه متفاوتی را دریافت می کند.

– برای سفید کردن واژن هزینه بستگی به میزان تیرگی و قرمزی واژن دارد که سبب می شود تا تعداد جلسات انجام کار متغیر باشد.
– هر فرد با یک مرحله لیزر واژن، میزان تغییر رنگ متفاوتی نشان می دهد که سبب می شود تا دوره درمان در هر فرد متفاوت باشد و تعداد جلسات و هزینه درمان را مشخص کند.

رفع تیرگی واژن با لیزر

در اکثر افراد، ناحیه تناسلی رنگی تیره تر نسبت به دیگر نواحی دارد و همین امر سبب شده است تا روش های روشن کردن پوست مورد توجه قرار گیرد. جذابیت ظاهری و روابط جنسی بهتر به هم وابسته هستند و ممکن است برخی افراد حساسیت زیادی روی آن داشته باشند. زیبایی ظاهری واژن سبب می شود تا فرد در روابط جنسی خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.

علت تیرگی ناحیه تناسلی از دید خانم دکتر ویدا یوسفیان دکتر زنان شهرک غرب به عواملی مانند ژنتیک، افزایش سن، مرطوب بودن این ناحیه، پوشیدن لباس های زیر تنگ و نامناسب، سایش پوست ناحیه تناسلی، عفونت باکتریایی و مواردی از این قبیل بستگی دارد.

ناحیه تناسلی را می توان به کمک درمان با لیزر، سفید و روشن تر کرد. البته روش های مختلفی برای این مورد وجود دارد که در بین آن ها کم عارضه ترین مورد، روش لیزر واژن است. اثرگذاری بسیار بالا و نتیجه عالی این روش سبب شده است تا روز به روز طرفداران این روش بیشتر شود.

مقاله برای مطالعه بیشتر:

آیا عمل زیبایی واژن (لبیاپلاستی) نیاز به استراحت و دوره نقاهت طولانی دارد؟ و می‌توان هم زمان 2 تنگ کردن واژن و سفید کردن واژن را انجام داد؟

دستگاه های مختلفی برای این روش وجود دارد که هر کدام اثر مختلفی دارند. تیره بودن مداوم ناحیه تناسلی به علت غلظت بالایی است که ملانین زیر لایه اپیدرم پوست وجود دارد. لیزر واژن باعث می شود تا لایه اپیدرم ترمیم شود و رنگدانه های آن از بین بروند. بدین صورت درمان صورت می گیرید و مشکلاتی مانند تیرگی پوست در این بخش از بین می روند.

در این روش درمانی تا 70 درصد می توان واژن را نسبت به قبل از درمان، روشن تر کرد. این تکنیک بسیار ساده است. در این روش، اشعه لیزر برای مدت زمان کوتاهی بر قسمت هایی بیرونی واژن تابانده می شود و روی آن ها اثر می گذارد.

انرژی که فوتون های ارسالی به سمت بدن دارند، توسط لایه های تیره پوست جذب می شود و این عامل سبب می شود تا این لایه ها تبخیر شوند. این تغییر به علت افزایش تولید کلاژن در پوست صورت می گیرد. از این رو می تواند به سرعت سبب شود پوست واژن سفید و روشن شود.

مشاوره رایگان لیزر واژن

بعد از دو هفته از اولین نوبت درمان که گذشت، اثر لیزر واژن برای سفید کردن آن، کاملاً قابل مشاهده و تشخیص است.

افراد مختلفی می توانند از لیزر واژن برای درمان و زیبایی واژن استفاده کنند. برای تنگ کردن اکثر افرادی که کاندید این عمل هستند، کسانی هستند که با گشاد بودن بیش از اندازه اندام تناسلی مواجه هستند. از طرف دیگر، ممکن است برخی افراد به علت کوچک بودن اندام تناسلی همسرشان، دوست داشته باشند واژن تنگ تری داشته باشند. این افراد حتی قبل از باردار شدن و زایمان ممکن است سراغ این درمان بروند و از آن بهره ببرند. همچنین برخی افراد ممکن است به صورت مادرزادی مشکلاتی مانند گشاد بودن لوله اندام تناسلی مواجه هستند و همین امر باعث می شود تا از درمان با لیزر برای تنگ کردن این ناحیه بهره ببرند.

همچنین خانم هایی که دوست دارند واژن روشن تری از نظر رنگ داشته باشند می توانند از دیگر متقاضیان لیزر واژن باشند. خانم های یائسه نیز برای جلوگیری از عفونت های واژینال و مشکلاتی مانند خشکی واژن، دست به دامان لیزر واژینال می شوند و از این روش درمانی بهره می برند.

راه های ارتباطی با دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی زنان:

02122074065 – 09370786637

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065