گشادی واژن و علل آن | شل شدن واژن

گشادی واژن و علل آن | شل شدن واژن

8725 0

شل شدگی و یا به اصطلاح گشادی واژن اتفاقی است که امکان دارد برای بسیاری از بانوان رخ داده و آنها را به فکر حل این مشکل بیاندازد.برای همین روزانه با سوالات بسیاری در این مورد از طرف بانوان روبرو هستیم.سوالاتیکه سعی شده در این مقاله تا حد امکان پاسخ داده شود.

گشادی واژن چیست و چه عللی دارد

با افزایش سن و گذر زمان ، بسیاری از بانوان دچار شل شدگی و افتادگی واژن می شوند که متاسفانه عده ای از آنها به فکر حل این مشکل نیستند و بر این تصور غلط ایستاده اند که کمتر کردن میزان رابطه جنسی می تواند به بهبود این شرایط کمک کند، در صورتی که خود این روش باعث بروز مشکلات دیگری در روابط زناشویی زوجین می گردد.
امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش های نوین و مختلفی برای تنگ کردن دائمی واژن بوجود آمده که عوارض کم و دوره نقاهت کوتاهی دارند.
اما از آنجایی که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، بهت است تا دلایل گشادی واژن را بشناسیم تا حدالامکان بتوانیم از بروز این اتفاق در طول زمان جلوگیری کنیم.
بافت واژن به گونه است که به صورت طبیعی دارای خاصیت کشسانی است.شل شدگی واژن در بانوان زمانی اتفاقمی افتد که بافت های درونی واژن بنا به دلایل مختلغ دچار آسیب و یا پارگی شده و این ناحیه خاصیت کشسانی خود را از دست بدهد.

 

اینستاگرام دکتر ویدا یوسفیان

علل گشادی واژن

  • زایمان طبیعی
  • چاقی و افزایش وزن
  • بلند کردن اجسام سنگین
  • انجام ورزش های سنگین
  • آسیب های وارد شده به ناحیه لگن
  • یبوست مکرر
  • کمر درد

روش های تنگ کردن واژن

روش های مختلفی برای تنگ کردن واژن وجود دارد، از روش های خانگی گرفته تا انواع متدهای پزشکی که امروزه مورد استقبال بسیاری از بانوان قرار گرفته.چرا که معمولا نتایج مثبت بیشتری دارند و قابل اعتماد ترند.برای همین به شما توصیه می کنیم اگر قصد تنگ کردن واژن خود را دارید حتما با دکتر زنان خوب درشهرک غرب مشاوره داشته باشید.

تنگ کردن واژن با نخ

اگر به دنبال روشی غیرتهاجمی و سرپایی برای تنگ کردن واژن هستید ما به شما لیفت واژن با نخ را پیشنهاد می کنیم.روشی که در مدت زمان کوتاهی و به صورت سرپایی انجام شده ، بیمار هیچگونه خونریزی ندارد و نیاز به بیهوشی و بستری بیمار نیست و بیمار می تواند بلافاصله بعد از عمل به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد.پس اگر نگران باقی ماندن آثار جراحی بعد از عمل هستید این روش گزینه خوبی می تواند باشد.در این روش از نخ های مخصوصیبرای تنگ کردن و لیفت واژن استفاده می شود که بعد از 10 الی 12روز کاملا جذب بدن شده و آثاری از خود بر جای نمی گذارند.دقت داشته باشید که بعد از این عمل نباید به مدت 6 هفته رابطه جنسی برقرار کنید.

لیفت واژن

جراحی واژینوپلاستی

تنگ کردن واژن با جراحی واژینوپلاستی نیز روش دیگر درمان است با این تفاوت که در این روش بیمار باید تحت بیهوشی کامل قرار گیرد و مراقبت های قبل و بعد جراحی را نیز شامل می شود.این روش معمولا 2 تا 3 ساعت طول می کشد و در طی فرایند درمان ، جراح برش هایی را در واژن و اطراف آن ایجاد می کند وبافت اضافی واژن را بر می دارد و سپس عضلات را به هم بخیه می کند.در این جراحی تقریبا 2 الی 3 سانتی متر ابتدای واژن هم تنگ می شود که به آن پرینورافی می گویند.

مراقبت های قبل از عمل واژینوپلاستی

از آنجایی که در این روش بیمار تحت تحت بیهوشی کامل قرار می گیرد،مانند سایر جراحی های عمومی بیمار بایستی یکسری مراقبت های قبل از عمل را انجام دهد، نظیر :

-ارائه جواب آزمایشات خاص در خصوص شرایط عمومی بدن
-منع استفاده از دارو های رقیق کننده خون
-مصرف کافی مایعات و پرهیز از مصرف غذاهای حجیم یک روز قبل از عمل
-رعایت نکات گفته شده توسط پزشک متخصص زنان و زایمان شهرک غرب

 

تنگ کردن واژن , رفع گشادی واژن

مراقبت های بعد از عمل واژینوپلاستی

-رعایت بهداشت ناحیه عمل شده
-استفاده از کیسه یخ در صورت تورم و سوزش ناحیه عمل شده.
-پرهیز از پوشیدن لباس های تنگ
-پرهیز از برقراری رابطه جنسی از 6 الی 8 هفته بعد از عمل
-پرهیز از استحمام در وان و یا استخر تا 6 هفته بعد از عمل
-پر هیز از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین تا 6 هفته بعد از عمل

مشاوره رایگان

جراحی پرینورافی

پرینه یکی ازبافت های تشکیل دهنده ناحیه تناسلی بانوان است که در بعضی مواقع به هنگام زایمان طبیعی پاره شده و در حالت خب آن، تا حد زیادی کشیده می شود.این عمل که یکی دیگر از روش های درمان شل شدگی و گشادی واژن است بعضا در طول زایمان هم انجام می شود و دکتر معالج بافت آسیب دیده را ترمیم می کند.نتیجه حاصل از این روش درمان بعد از چند ماه قابل مشاهده است.این روش نیز مانند روش قبل عوارض خاص خود را دارد.نظیر:
-خونریزی
-ترشح غیرطبیعی واژینال
-عفونت و یا التهاب
-حالت تهوع و سرگیجه
-باقی ماندن جای بخیه در صورت ماهر نبودن پزشک معالج

مقاله برای مطالعه بیشتر:

مراقبتهای بعد لابیاپلاستی و دوره نقاهت| عمل همزمان زمان 2 تنگ کردن واژن و سفید کردن واژن

تنگ کردن واژن با لیزر CO2

این روش نیز مانند درمان با استفاده از نخ، روشی سرپایی و غیرتهاجمی است که نیاز به بیهوشی و بستری شدن ندارد و بیمار بعد از درمان می تواند بلافاصله به انجام غعالیت های روزانه خود بپردازد.در کار با لیزر واژن قبل از شروع واژن ضد عفونی شده و پروب لیزر وارد واژن می شود با چرخیدن 360 درجه، در همه زوایای واژن پرتوهای لیزر تابیده شده و به عمیقترین لایه های عضلات نفوذ می کند وبا تحریک بافت عضلات،فرایند تولید کلاژن صورت می پذیرد.
در این روش نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک نیست و هزینه آن به مراتب کمتر از روش های جراحی است.لیزر علاوه بر تنگ کردن واژن کاربردهای بسیاری هم در جوانسازی واژن دارد.
لیزر CO2 با اثری که بر روی بافت مخاطی واژن می گذارد باعث تحریک و ساخت کلاژن دراین بخش شده و موجبات افزایش استحکام و جوانسازی واژن این بخش از بدن را فراهم می کند.

مشاوره رایگان

تنگ کردن واژن با RF

روش درمان گشادی وشلی واژن با RF نیز روشی سرپایی است.در این روش از امواج رادیو فرکانسی برای درمان استفاده می شود.این امواج به عمق بافت واژن نفوذ کرده و با تولید گرما ، فرایند خون رسانی به این بخش افزایش پیدا می کند.با افزایش خون رسانی، اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به این ناحیه رسیده و سلول های واژن برای کلاژن سازی بیشتر تحریک می شوند.با تولید کلاژن بیشتر بافت های واژن مجددا سفت شده و تقویت می گردند.
امواج دستگاه RF به گونه ای است که اسیدیته و یا همان PH طبیعی واژن را به هم نمی ریزد در نتیجه تعادل باکتری ها وقارچ هایی که به طور طبیعی در رحم زندگی می کنند حفظ می شود و بیمار پس از درمان با این روش درچار عفونت واژینالی نمی شود.

رفع گشادی واژن با rf

این روش درمان نیز مانند سایر روش های مراقبت هایی نیز دارد.نظیر:

-عدم انجام فعالیت ها یا ورزش های سنگین تا بهبودی کامل
-عدم استفاده از استخر، وان و جکوزی تا 1 ماه
-عدم برقراری رابطه جنسی تا یک ماه بعد از درمان
-حمام نکردن تا 24 ساعت بعد از عمل درمان

 

میزان ماندگاری تنگ کردن واژن

میزان ماندگاری عمل تنگ کردن واژن ارتباط مستقیم با سبک زندگی فرد دارد و عوامل مختلفی نظیر تعداد رابطه جنسی، نحوه برقراری رابطه جنسی و….در میزان دوام این عمل تاثیر گذارند اما به طور معمول دو سال و حتی بیشتر از آن ماندگاری این عمل را میتوان دید.خانم ها می توانند بعد از دو سال مجددا جهت تنگ کردن واژن خود اقدام کنند.

 

هزینه عمل تنگ کردن واژن در تهران

عوامل مختلفی در تعیین هزینه عمل تنگ کردن واژن موثر هستند از جمله میزان گشادی واژن و تعداد جلسات مورد نیاز فرد و همچنین روش درمانی انتخاب شده.توصیه می کنیم اگر قصد انجام چنین عملی را دارید برای انتخاب روش مناسب شما و همچنین آگاهی از هزینه های درمان با مطب خانم دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان تهران تماس بگیرید.

 

دکتر خوب برای تنگ کردن واژن

اگر به دنبال این هستید که بهترین نتیجه را از این عمل بگیرید به شما توصیه می کنیم که در انتخاب پزشک معالج خود بسیار دقت کنید.تجربه ، مهارت و وجدان کاری از جمله معیارهایی است که باید در انتخاب پزشک به آنها توجه شود.چرا که در صورت جراحی غیر اصولی امکان بازگشت عوارض بعد از مدتی وجود دارد.هر چند این جراحی از نوع ساده می باشد اما در صورتی که پزشک مهارت کافی نداشته باشد ، ممکن است مشکلاتی را برای بیمار ایجاد کند.لذا برای چنین جراحی هایی حتما به سراغ متخصص زنان و زایمان که اشراف کامل به آناتومی بدن زنان دارند مراجعه کنید.

 

راه های ارتباطی با دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی زنان
02122074065 – 09370786637

لابیاپلاستی

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065