زگیل تناسلی در دختران مجرد

زگیل تناسلی در دختران مجرد

6818 0

زگیل تناسلی در دختران مجرد یکی از بیماری های شایع پوستی و مقاربتی زگیل تناسلی ویا HPV است .بیماری پوستی که منشا آن ویروس پاپیلوم انسانی است.
همانطور که از نام این بیماری پیداست ،این بیماری یک بیماری مقاربتی است که عمدتا از طریق رابطه جنسی و تماس پوستی با فرد بیمار منقل می شود.
به طور کلی زگیل ها زائده های پوستی هستند که بر روی نواحی مختلف بدن ظاهر می شوند و نوع بی خطر آن را گاها بر روی پوست اعضای بدن نظیر بازو،سینه، دست ها، ویا پاها دیده ایم.
اما نوع دیگری از زگیل که به زگیل تناسلی شناخته می شود مختص دستگاه تناسلی،مقعد و سطوح مخاطی بدن نظیر دهان و گلو است.از این رو در دسته زگیل های مخاطی قرار می گیرند و بسته به نوع کم خطر و یا پر خطر آن میتوانند عارضه هایی برای فرد بیمار داشته باشند.

زگیل تناسلی
محل پیدایش این زگیل ها در خانم ها در داخل ویا اطراف واژن، مقعد، مادگی ویا نزدیک رحم و در آقایان در نوک آلت تناسلی، داخل مجرای ادراری، زیر پوست ختنه گاه ، روی کیسه بیضه ها و مقعد است.
زگیل های تناسلی خود به دو دسته کم خطر و پر خطر تقسیم می شوند.
در نوع کم خطر این نوع زگیل ها نگرانی درباره ایجاد سلول های سرطانی وجود ندارد با این حال توصیه به درمان سریع این بیماری داریم.اما در نوع پر خطر این بیماری همانطور که از نامش پیداست خطر جدی تر است ، چرا که ممکن است این زگیل ها موجب سرطان هایی نظیر سرطان دهانه رحم، سرطان واژن، سرطان آلت تناسلی در مردان، سرطان های دهان، زبان، لوزه، حنجره و مقعد شوند.
زگیل های تناسلی زائده های گوشتی هستند که از لحاظ شکل ظاهری، اندازه و حتی تعداد در افراد مختلف متفاوت است و اغلب به صورت لکه های سفید رنگ و هم رنگ با پوست نمایان می شوند.گاهی نیز به صورت خوشه های گل کلم شکل بر روی پوست نمایان می شوند.
اندازه زگیل ها درناحیه تناسلی معمولا کوچک و نره است و در اطراف مقعد اندازه آنها اغلب بزرگ تر و زبرتر هستند.از آنجایی که شدت و علائم ظاهری در افراد مختلف متفاوت است بهترین روش برای تشخیص این بیماری معاینه توسط پزشک است.

توصیه می شود در صورت مشاهده هرگونه علائم این بیماری برای معاینه و مشاوره به دکتر زنان خوب غرب تهران مراجعه کنید.

مشاوره

زگیل تناسلی کم خطر

همانظور که پیشتر گفتیم زگیل های تناسلی به دو دسته کم خطر و پر خطر تقسیم می شوند.
زگیل های تناسلی کم خطر به آن دسته از زگیل های تناسلی اطلاق میگردد که موجب تغییرات سلولی سرطانی نمی شوند و محل رویش و تکثیر آنها ناحیه تناسلی و مقعد خانم ها و آقایان است.
12 نوع ویروس زگیل تناسلی کم خطر وجود دارد.این 12 نوع شامل تیپ های 6،11،40،42،43،44،53،54،61،72،73 و 81 هستند.از میان این دسته ها ویروس تیپ 6 و 11 عامل بیشتر زگیل های تناسلی کم خطر هستند.
زگیل تناسلی دربسیاری از جوامع شایع ترین بیماری مقاربتی محسوب میشود.از آنجایی که تشخیص این بیماری بخوص در مراحل اولیه به سادگی امکان پذیر نیست ، اکثر افرادی که به این ویروس آلوده هستن از ابتلا به آن بی خبرند.بنابراین لزوم انجام آزمایش پیش از برقراری رابطه پیش از پیش نمود پیدا می کند.باید اضافه کرد که یک فرد آلوده حتی اگر هیچ نوع زگیلی بر روی پوست خود نداشته باشد ، باز غفونی بوده و موجب انتقال این بیماری می شود.

مقاله برای مطالعه بیشتر: تفاوت عفونت های قارچی با عفونت کلامیدیایی

ریشه کن کردن زگیل تناسلی

کافیست جستجوی کوتاهی درباره روش های درمان زگیل های تناسلی داشته باشیدتا با انواع روش های ریشه کن کردن زگیل تناسلی در خانه تا روش های مختلف درمان پزشکی روبرو شوید.
بعضی از افراد امکان دارد به دلیل خجالت،ترس و یا مسائل مالی به دنبال روش های درمان خانگی باشند.این روش ها نظیر استفاده از سرکه سیب شاید در زگیل های با انازه کوچک جوابگو باشد اما در مواردی که تعداد زگیل ها زیاد است و اندازه آنه بزرگ است معمولا روش های خانگی و یا استفاده از پمادهای مخصوص نظیر پودوفیلین، کرم آلدرا و یا اسید سالیسیلیک بی فایده است و روش هایی زمان برند.
برای همین اولین توصیه ما بعد از تشخیص بیماری،مراجعه فرد بیمار به پزشک متخصص زنان سعادت اباد برای معاینه و درمان است.

زگیل تناسلی در دختران مجرد

روش های پزشکی درمان زگیل تناسلی

یکی از روش های درمان زگیل تناسلی کرایوتراپی است .این روش مانند دیگر روش ها قادر به از بین بردن مواد ساب کلینیکال نیست و میزان برگشت ضایعات کرایو شده بین 25 تا 40 درصد می باشد.درمان با این روش نیازمند جلسات مکرر می باشد.

یکی از موثرترین روش ها در درمان زگیل تناسلی استفاده از لیزر CO2 است که در مقابل روش هایی نظیر کرایوتراپی حدود دو بابر موثرتر عمل کرده و همچنین میزان عود بیماری نیز پس از درمان کمتر از سایر روش هاست.از دیگر مزیت های این روش نسبت به روش کرایو احتمال کمتر عود بیماری پس از درمان است.
همچنین درمان با این روش نیازمند تعداد جلسات کمتری نسبت به روش کرایو است به گونه ایکه زگیل ها گاهی در همان جلسه اول درمان از بین می روند.
تصورغلطی ایجاد شده که بخارات ناشی از لیزر باعث انتشار ویروس در ناحیه تناسلی می گردد در صورتیکه اگر اینگونه بود،بیمار می بایست پس از هر جلسه درمان به تعداد بیشتری زگیل میتلا می شد.
دستگاههای لیزر در مراکز معتبر به دستگاههای وکیومی مجهز هستند تا دود ناشی از لیزر را به صورت هم زمان مکیده و خطری برای درمانگر و بیمار ایجاد نمی کنند.
اثربخشی درمان در این روش بالای 90 درصد بوده و احتمال عود بیماری بسیار پایین است.
روش دیگر درمان برای زگیل تناسلی استفاده از گازهیدروژن می باشد.در این روش موضع را با استفاده از گاز هیدروژن به دمای تقریبا منفی دویست درجه سانتیگراد میرسانند و با فریز کردن ضایعه آن را از بین می برند.این روش یکی از راههای موثر برای درمان زگیل های کوچک بر روی آلت زنان و مردان است.اثر بخشیاین روش هم بین 79 تا 88 درصد می باشد.

راههای انتقال زگیل تناسلی

راههای انتقال زگیل تناسلی

– همانطور که نام این بیماری پیداست این بیماری یک بیماری مقاربتی است و مهمترین روش انتقال آن برقراری رابطه جنسی بخصوص رابطه های کنترل نشده و خارج از خانواده است.قدرت شیوع این بیماری بسیار بالاست به طوری که ویروس در اولین تماس پوستی از بدن فرد بیمار به بدن فرد دیگر منتقل می شود.
-این ویروس در صورت برقراری رابطه دهانی هم ممکن است از دهان آلوده به ویروس، به ناحیه تناسلی و یا از ناحیه تناسلی آلوده به دهان منتقل شود.
-گرچه کاندوم روشی برای پیشگیری محسوب میشود اما ایمنی کامل را ایجاد نمی کند زیرا کاندوم تنها بخشی از سطح آلت را می پوشاند و باقی سطوح در معرض تماس قرار می گیرند.
-در برخی اوقات ممکن است ویروس از طریق بزاق دهان مانده بر روی ظروف غذا خوری منتقل شود.

مقاله برای مطالعه بیشتر: خطرات زگیل تناسلی | درمان قطعی زگیل تناسلی

احتمال اینکه این ویروس در هنگام زایمان از مادر به کودک منتقل گردد وجود دارد.بخصوص در زایمان های طبیعی انجام لیزر و اپیلاسیون موهای زائد در مراکز غیر معتبر و غیر بهداشتی نیز امکان ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.
استفاده ازحوله مشترک و یا توالت فرنگی های کثیف و مشترک هم میتواند موجب انتقال ویروس گردد.
اگر به این بیماری مبتلا هستید از اصلاح موهای زائد ناحیه با تیغ بپرهیزید زیرا باعث منتشر شدن ویروس می شود.

مشاوره رایگان

درمان زگیل تناسلی در دختران مجرد و باکره

از آنجایی که زگیل های تناسلی بسیار مسری هستند،برای انتقال نیازی به رابطه دخولی نیست و صرفا تماس با پوست آلوده می تواند فرد را به این بیماری مبتلا کند.بوسیدن، در آغوش گرفتن و رابطه جنسی دهانی از راههای انتقال ویروس به دختران باکره است.

اگر شما به عنوان یک دختر مجرد یا باکره دچار این بیماری شدید بدو نگرانی و استرس می توانید برای مشاوره خصوصی به مطب مراجعه کنید و مطمئن باشید پزشک ماهیت شخصی بودن و وضعیت شما را درک می کند و به شما کمک می کند تا با احساس راحتی روند درمان خود را دنبال کنید.
پزشک معمولا با معاینه کامل ناحیه لگن،ران ها و آلت تناسلی می تواند بیماری شما را تشخیص دهد و متناسب با شرایط شما روش درمانی مناسب را ارائه دهد.درمان در دختران مجرد معمولا با کرم یا لوسیون ، لیزر و یا برداشتن فیزیکی زگیل از طریق انجماد انجام میشود.

دکتر زنان خوب برای درمان زگیل تناسلی در دختران مجرد

درمان زگیل تناسلی برای هر شخص بسته به شرایط و نوع ویروس متفاوت است.لذا مراجعه به پزشک حاذق و متبحر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.برای درمان زگیل تناسلی در بانوان توصیه می شود به جراح و متخصص زنان و زایمان تهران که به خوبی با آناتومی بدن زنان آشنایی دارند مراجعه کنند.

راه های ارتباطی با دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زیبایی زنان
02122074065 – 09370786637

لابیاپلاستی

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065