دکتر خوب برای لابیاپلاستی| بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

دکتر خوب برای لابیاپلاستی| بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

3135 0

انتخاب دکتر خوب برای لابیاپلاستی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. باتوجه به تبحر خاص خانم دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان در تهران، نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

1- لابیاپلاستی چیست؟

2- روش های لابیاپلاستی

3- چرا خانمها متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند؟

4- مزایا و عوارض جراحی زیبایی واژن و لابیاپلاستی

5- به چه کسانی توصیه می شود که لابیاپلاستی انجام دهند؟

6-چرا باید در انتخاب پزشک خوب برای لابیاپلاستی دقت کنیم؟

7-  دکتر خوب برای لابیاپلاستی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

8- بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران و سایر شهرها را چگونه باید شناسایی کنیم؟

9- اشتباه در انتخاب بهترین پزشک لابیاپلاستی چه عوارضی می تواند داشته باشد؟


لابیا پلاستی چیست؟

این عمل جزو جراحی‌‌‌‌های زیبایی و مخصوص زنان است که درآن شکل و اندازه لابیا‌‌‌های مینور (لبه‌‌‌‌های کنار واژن) تغییر می‌کند و حتی مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز می‌تواند برداشته شود. اکثر مراجعینی که متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند، تمایل به کاهش اندازه و یا طول لابیا‌‌‌های خود دارند. همچنین در این روش لابیاها در دوطرف واژن قرینه سازی شده و تیرگی‌‌‌‌های آنها حدف می‌شود. اگرچه اندازه مشخصی برای در مورد لابیا برای واژن تعریف نشده است، اما بهترین حالت برای اکثر زنان، حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی آن بیرون نزند. گاهی سایز بزرگ لبیاها باعث محدودیت افراد در انتخاب نوع لباس، کم شدن اعتماد به نفس و تحت شعاع قرار دادن روابط جنسی آنها می‌شود.

از آنجایی که در اکثر افراد لابیاها متقارن نیستند امروزه لابیاپلاستی جراحی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و موجب جوانسازی ناحیه تناسلی و بالا رفتن اعتماد به نفس شخص می‌گردد. این جراحی جزو عمل‌‌‌‌های سرپایی بوده، عمدتا کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و توسط متخصص زنان به دو صورت بی‌هوشی یا بی‌حسی موضعی براحتی امکان پذیر است. این عمل گاهی به همراه جراحی واژینوپلاستی انجام میگیرد.
این عمل به دلیل حساسیت بالای آن حتما باید توسط متخصص زنان که آشنایی کامل به آناتومی ‌واژن زنان دارد انجام شود و خانم دکتر ویدا یوسفیان از متخصصان زنان خبره در غرب تهران می‌باشند که این عمل را به بهترین نحو انجام میدهند.

روش‌‌‌‌های جراحی لابیاپلاستی

در این جراحی طول لابیاها کاهش پیدا می‌کند، همچنین اگر لبه‌ای کوتاه تر از دیگری یعنی نامتقارن باشد، لبه‌ها را هم اندازه هم می‌کنند. البته اغلب این عمل برای کوچک کردن هر دو لبه انجام می‌شود.

روشهای لابیاپلاستی

 

روش‌‌‌های مختلفی برای انجام این عمل وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

۱- روش (Time)

در این روش لبه‌‌‌‌های داخلی توسط گیرهای مخصوص نگه داشته شده و بافت اضافی با یک برش طولی برداشته و سپس بخیه می‌گردد. این روش در حدود ۱ ساعت طول می‌کشد و زمانی استفاده می‌شود که لابیاها بزرگتر از حد نرمال باشند. در این روش می‌توان همزمان قسمت‌‌‌‌های اضافی از کلاهک کلیتوریس را برداشت.

۲- روشWedge

این روش بهترین شیوه در لابیاپلاستی بشمار می‌رود زیرا مرز طبیعی لبه واژن را حفظ می‌کند یعنی در طی جراحی یک برش V شکل در مرکز لبه اضافی ایجاد می‌کنند، بخشی از لابیای مینور را خارج و به چین‌‌‌‌های طبیعی لابیا پیوند زده می‌شود. در این شیوه مخاط طبیعی در پوست و لبه لابیا حفظ می‌گردد.

۳- روش Deepithelializatiom

در این روش قسمت مرکزی لابیا عمیق می‌شود. در این روش هیچ گونه صدمه‌ای به لبه‌‌‌‌های طبیعی لابیای مینور وارد نمی‌شود. جراح در این روش باید دقت زیادی داشته باشد تا طول قسمتی که برداشته می‌شود از طول کلیتورال (بخش پشتی لابیای مینور) بیشتر باشد.

۴- روش Seculped linear

این روش با استفاده از لیزر و یا چاقوی مخصوص انجام می‌شود. برش‌‌‌‌هایی به برخی نواحی زده می‌شود و سپس بخیه می‌شود. بخیه ها خیلی نباید محکم زده شوند تا زخم و اسکار به حداقل برسد. اگر برش‌ها با لیزر زده شود خونریزی کمتری خواهد داشت.

۵- روش Z-Plasty

در این روش بافت بیشتری برداشته می‌شود و این بافت به شکل Z می‌شود. این حالت ممکن است به شکل W هم ایجاد شود. این دو روش بیشتر زمانی استفاده می‌شود که بافت لابیا نسبتا بزرگ بوده و نیاز به برداشتن قسمتی از کلاهک کلیتوریس و همچنین بافت پرینه ( بافت بین مقعد و ورودی واژن) باشد.

۶- لابیاپلاستی با لیزر

از طریق لیزر اشکالات لابیا برطرف می‌شود. این روش شبیه روش Deepithelializatiom می‌باشد. از مزایای لابیاپلاستی با لیزر روش این است که بدون برش و خونریزی لابیاپلاستی انجام می‌شود. به دلیل عدم وجود زخم و بخیه در جراحی بهبودی فرد نیز به سرعت انجام می‌شود.

۷– لابیاپلاستی به روش سافتینگ

این روش برای کسانی کاربرد دارد که لابیا‌‌‌های آنها کوچکتر از یک سانت هستند و فقط می‌خواهند شکل یا رنگ آن تغییر کند. این شیوه نیاز به بیهوشی نداشته و از طریق لیزر، بافت اضافی برداشته می‌شود. این روش بدون ایجاد برش و بخیه زدن انجام می‌شود. لازم به ذکر است حتی هنگام لبیاپلاستی با لیزر تبحر و مهارت بالای پزشک بسیار مؤثر است زیرا جراح باید بداند که چگونه به اعصاب و عروق خونی آسیبی وارد نکند و اسکاری پس از جراحی باقی نماند. خانم دکتر ویدا یوسفیان که متخصص زنان در سعادت آباد می‌باشند به بهترین نحو این عمل را انجام می‌دهند.

چرا خانمها متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند؟

گذشته از عوامل ژنتیکی و ارثی در شکل ظاهری واژن، عوامل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث تغییر فرم لابیا گردد و می‌تواند سبب مشکلاتی برای خانمها شود. ناراضی بودن از ظاهر واژن باعث کم شدن اعتماد به نفس یا حتی درد در هنگام مقاربت جنسی می‌شود. گاهی اوقات نیز اگر لابیا خیلی بزرگ باشد باعث تحریک مزمن و ایجاد مشکلاتی در هنگام حرکت می‌شود. این خانمها همچنین برای انتخاب لباس نیز دچار مشکل شده و نمی‌توانند براحتی لباس‌‌‌های تنگ یا بیکینی بپوشند. که البته همه این مشکلات با عمل لابیاپلاستی که توسط خانم دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان که یکی از دکتر‌‌‌های زنان خوب در شهرک غرب هستند قابل حل است..پس می‌توان گفت که لابیاپلاستی می‌تواند باعث شود زنان احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند و کیفیت رابطه جنسیشان بهتر شود.

هدف از انجام لابیاپلاستی

تغییر رنگ لبیاها:

که با به کارگیری روش‌‌‌‌های مختلف می‌توان رنگ لبیاها را تغییر داد.

تغییر شکل لبیاها:

که با سافتنینگ می‌توان شکل لبیا را تغییر داد به شرط اینکه سایز لبیاها کوچک باشد.

تغییر سایز لبیاها:

که مهمترین هدف لابیاپلاستی می‌باشد. برای تغییر سایز لبیاها بر اساس اینکه لبیاها چه سایزی داشته باشند روش عمل مشخص می‌شود. در تیپ یک لبیاها کوچکتر از یک سانت هستند که فقط در این تیپ می‌توان به کمک سافتنینگ و بدون تیغ جراحی سایز لبیاها را تغییر داد، البته در مواقعی که جراح قصد داشته باشد کمتر از یک سانت بخشی از لبیا را تغییر دهد می‌تواند از روش سافتنینگ بهره ببرد. در تیپ چهار سایز لبیاها بالای شش سانت هستند. در تیپ‌‌‌‌های دو به بالا برای تغییر سایز حتما باید از تیغ جراحی و ایجاد برش استفاده کرد.

 


مقاله زیر جهت مطالعه بیشتر:

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی و کیفیت رابطه


کوچک سازی کلاهک کلیتوریس حین عمل لابیاپلاستی

کوچک سازی کلاهک کلیتوریس را می‌توان همزمان با عمل زیبایی واژن یا به صورت یک عمل جداگانه انجام داد. در این حالت جراحی باید به صورتی انجام شود که اجزای بیرونی واژن از نظر سایز، متناسب باشند. در واقع، در برخی بیماران پوست اضافه‌ای در ناحیه کلاهک کلیتوریس و لابیا وجود دارد که اگر تنها لابیا مورد عمل شود، نیمه بالایی این ناحیه شکل غیر طبیعی و ناخوشایندی خواهد گرفت. در نتیجه دکتر زنان، همزمان با لابیوپلاستی، به منظور زیبایی بیشتر واژن، کلاهک کلیتوریس را هم کوچک می‌کند.
این عمل با دو روش بی‌هوشی و بی‌حسی موضعی انجام پذیر است. روش بی‌هوشی به علت نیاز به تجهیزات مخصوص، هزینه بیشتری دارد و اکثر مراجعین روش بی‌حسی را ترجیح می‌دهند. اگر بی‌حسی به درستی انجام شود،  ودکتر خوب برای لابیاپلاستی انتخاب شود فرد احساس درد نخواهد داشت.

دکتر خوب برای لابیاپلاستی| بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

مزایا و عوارض جراحی زیبایی واژن و لابیاپلاستی

مزایای لابیاپلاستی

بدست آوردن ظاهری زیباتر
برطرف کردن درد هنگام رابطه جنسی
اصلاح عدم تقارن لابیاها
برطرف کردن درد یا سایش و سوزش در هنگام فعالیت‌‌‌‌های ورزشی
برطرف شدن مشکل تحریک مزمن
افزایش تحریک کلیتوریس با برداشتن پوست اضافه کلاهک کلیتوریس
آزادی برای انتخاب لباس‌‌‌‌های تنگ و چسبان
توانایی رعایت بهداشت بهتر

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی مانند اکثر جراحی ها، دارای عوارض طبیعی می‌باشد که در کوتاه مدت بهبود می‌یابد. یکی از این عوارض ایجاد تورم در محل جراحی می‌باشد. همچنین ممکن است اسکار قابل مشاهده در محل جراحی بوجود آید.
همچنین امکان ایجاد عفونت‌‌‌‌های سطحی و بی‌حسی موقت در این ناحیه وجود دارد که با گذشت مدتی از بین خواهد رفت. از آنجائیکه واژن دارای بافت ها و غدد لنفاوی و عصبی فراوان می‌باشد در اثر جراحی آسیب کمی‌ به رگها و بافت‌‌‌‌های این ناحیه وارد می‌شود و در نهایت باعث تورم در واژن می‌شود که با مسکن ها قابل رفع است.
در برخی موارد حتی پس از لابیاپلاستی نیز لبیاها نامتقارن هستند و قرینگی لبیاها اصلاح نمی‌شود.
اگر لبیاپلاستی درست انجام نشود لبیاها ممکن است صاف نباشند و یا کلیتوریس آسیب ببیند، یا لبیاها و کلیتوریس دچار بریدگی شوند.
بعد از عمل، بدلیل بخیه‌‌‌‌های زده شده، معمولا افراد نیاز دارند تا یک روز از کمپرس یخ استفاده کنند. بعضی اوقات مدت زمان بهبودی برای تورم واژن تا یک ماه به طول می‌انجامد که جای نگرانی نیست و از بین می‌رود. در پایان هم بعد از حداکثر یک ماه شخص می‌تواند رابطه جنسی خود را از سر بگیرد.

مزایا و معایب لابیاپلاستی

به چه کسانی توصیه می شود که لابیاپلاستی انجام دهند؟

لابیا ها در هر فردی ممکن است شکل ظاهری متفاوتی داشته باشد .برخی از زنان ممکن است دارای لابیاهای بزرگ و نامتقارن باشند که این موضوع با گذ شت زمان ممکن است مشکلاتی برای این خانم ها ایجاد کند. به همین دلیل بیشتر خانم هایی که دارای لابیاهای بزرگ هستند خواهان جراحی لابیاپلاستی می باشند.و انتخاب دکتر خوب برای لابیاپلاستی برای این افراد بسیار اهمیت دارد.

دلایلی که خانم ها کاندید عمل لابیاپلاستی می شوند: 

 • مشکلات لابیهای بزرگ برای خانم ها
 • درد و ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های تنگ
 • تعریق و بوی بد لابیاها
 • چند جهتی شدن
 • سوزش و التهاب به دنبال مقاربت جنسی
 • احساس فشار و ناراحتی هنگام دوچرخه سواری ، پیاده روی و …
 • بسیاری از خانم ها نیز برای زیباسازی و متقارن سازی لابیاهای خود به این عمل روی می آورند. و با انجام این عملاعتماد به نفس ازدست رفته خود را بازمییابند
 • چند جهتی شدن مسیر ادرار هنگام دفع
 • سیاهی و تیرگی لب ها
  و …

کسانی که این مشکلات را دارند کاندید مناسبی برای انجام عمل لابیا پلاستی هستند.

چرا باید در انتخاب دکتر خوب برای لابیاپلاستی دقت کنیم؟

انتخاب پزشک خوب برای انجام هر عملی یک امر حیاتی و مهمی است که باید توجه ویژه ای به آن داشت. انتخاب دکتر خوب برای لابیاپلاستی باعث می شود تا استرس فرد برای ظاهر بعد از عمل صفر شده و با اعتماد به دکتر ترس از عمل هم تا حدودی برای فرد کاهش می یابد. و شما می توانید این اطمینان را داشته باشید که در حین عمل مشکلی برایتان پیش نمی آید و بهترین نتیجه را خواهید دید و در صورت عوارض بعد از عمل با اعتماد به پزشک خود این موارد را حل و فصل نمایید.

دکتر خوب برای لابیاپلاستی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

دکتر خوب برای لابیاپلاستی باید قبل از انجام عمل تمامی شرح حالات و و پرونده پزشکی بیمار را مورد بررسی قرار داده و با توجه به شرح حال فرد و دارویی که بیمار مصرف مکیند تصمیمات خود را برای عمل بگیرد.
پزشک خوب برای انجام عمل لابیاپلاستی باید به قدری در حرفه خود خبره باشد که توانایی مقابله با هر پیشامدی را هنگام عمل داشته باشد، و تمام نیازهای بیمار را بررسی نماید تا بتواند بهترین روش را برای جراحی انتخاب نباید، متاسفانه شاهد این موضوع هستیم افرادی سودجو با عدم رعایت شرح حال بیمار روشهای پر هزینه را پیشنهاد می دهند.

با توجه با این موارد حتما باید بیماران قبل از انجام چنین جراحی به خوبی در انتخاب دکتر خوب برای لابیاپلاستی بررسی های لازم را انجام دهند.

بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران و سایر شهرها را چگونه باید شناسایی کنیم؟

دکتری را برگزینید که در حرفه خود مجرب و خوشنام بوده و در رزومه کاری خود عمل های زیبایی موفقی داشته باشد.
دکتر را انتخاب کنید که مراجعین قبلی اش از نتیجه عمل خود راضی بووده و هیچ گونه مشکلی نداشته باشند.
عمل لابیاپلاستی عمل حساسی است و پزشک متخصص آن باید دوره های تکمیلی عمل های زیبایی و ترمیمی را گذرانده باشد. پس باید به این نکته توجه کنید .
زیرا که پزشکانی که این دوره ها را گذرانده اند با تمامی مشکلات حین و بعد عمل آگاهی دارند و شما می توانید بهترین نتیجه را انتظار داشته باشید.
اگر به دنبال یک دکتر خوب برای انجام عمل لابیاپلاستی در تهران هستید می توانید از تجربه خانم دکتر ویدا یوسفیان، جراح و متخصص زنان و زیبایی، استفاده کنید.

اشتباه در انتخاب بهترین پزشک لابیاپلاستی چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

لابیاپلاستی یک عمل جراحی است، عمل جراحی که با هدف کاهش اندازه لابیا مینورا (بافت های داخلی دستگاه تناسلی زنان) به گونه ای انجام می شود که لابیا ماژورا (قسمت بیرونی دستگاه تناسلی زن) قرمز رنگ شود، این روش شامل استفاده از چندین تکنیک مختلف جراحی بسته به وضعیت خاص بیمار است و اگر در پزشک انتخابی دقت لازم را به عمل نیاورید ممکن است نه تنها به زیبایی شما کمک نکند بلکه عوارض سنگینی مانند عد تقارن درلابیاها، زشت شدن لابیاها، صدمه به اعصاب و کاهش میل جنسی و … را می تواند به همراه داشته باشد به همین دلیل توصیه می شود برای انجام این عمل حتما از مشاوره پزشکان با تجربه استفاده کنید، تا با خیالی آسوده تحت درمان قرار بگیرید.

ما در کلینیک خانم دکتر یوسفیان تمام تلاش خود را برای کسب رضایت بیماران با رعایت کلیه اصول اخلاقی و حرفه ای پزشکی داریم.

و رزومه خانم دکتر یوسفیان و بیماران ایشان بهترین دلیل برای این موضوع می باشد.

اطلاعات تماس خانم دکتر ویدا یوسفیان پزشک و جراح متخصص زنان :

22074065 021- 09370786637

لینک دین مارا دنبال کنید

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065