درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی

3898 0

درمان زگیل تناسلی در تهران

درمان زگیل تناسلی در تهران – روشی است که با استفاده از گاز نیتروژن مایع و با رساندن حرارت موضع به تقریبا دویست درجه زیر صفر باعث از بین بردن ضایعه میشود.

این تخریب پاسخ ایمنی را هم برای فعال شدن سیستم ایمنی بدن بیمار ایجاد میکند.این درمان برای معالجه زگیلهای کوچک بر روی شفت آلت مردان و زنان بسیار مفید و موثر است .

روشی ارزان قیمت و مناسب و ساده می باشد که ممکن است نیاز به چند جلسه درمان باشد اثر آن وقتی با TCA همراه باشد بیشتر است .

درمان زگیل تناسلیمیزان موثر بودن79 تا 88 درصد بوده و از عوارض آن زخم و تاول و تغییر رنگ و درد و ایجاد جوشگاه و عفونت میباشد که تغییر رنگ میتواند از TCAهم بیشتر شود.

کرایو تراپی هم مانند سایر روشها قادر به ازبین بردن موارد ساب کلینیکال نبوده و میزان برگشت ضایعات کرایو شده بین بیست و پنج تا چهل درصد می باشد و از معایب آن نیاز احتمالی به جلسات مکرر می باشد. و برای درمان زنان باردار مناسب است.

براساس مطالعه ای که در دانشگاه علوم پزشکی تهران انجام شده است میزان پاکسازی زگیل تناسلی توسط لیزر CO2 حدود دو برابر موثر تر از کرایوتراپی در درمان زگیل تناسلی است میزان عود زگیل تناسلی در افرادی که لیزر می کنند کمتر از کسانی است که که کرایو می کنند.

به عبارت ساده تر خیلی اوقات برای پاکسازی یک زگیل نیاز به دو یا تعداد بیشتری جلسات کرایوتراپی است و گاهی اصلا پاسخگو نبوده و نیاز به تغییر روش درمان هست در حالی که در درمان با لیزر در همان جلسه اول زگیل از بین خواهد رفت و عود نخواهد کرد.

متاسفانه تصور اشتباهی وجود دارد که دود ناشی از لیزر باعث پخش شدن ویروس می شود در حالی که با وجود دستگاه وکیوم که دود ناشی از لیزر را بطور همزمان به داخل خود کشیده و بعد از تصفیه توسط فیلترهای نانو، از فضای محیط کار خارج می کند این نگرانی بی مورد است.

به عبارتی لیزر با استفاده ی همزمان از دستگاه وکیوم باعث انتشار و پخش شدن ویروس به دیگر نقاط نمیشود.احتمال اثر بخشی لیزر بالای 90 درصد و احتمال عود بعد از سه ماه 17 درصد می باشد.

از معایب این روش نیاز به انجام عمل با بیحسی موضعی و ایجاد اسکار و جوشگاه احتمالی در اثر تکنیک غلط و یا استفاده بیش از حد در موضع از این روش می باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065