مراقبت های جراحی ترمیمی واژن | تنگ کردن واژن| روشهای رفع شلی واژن

مراقبت های جراحی ترمیمی واژن | تنگ کردن واژن| روشهای رفع شلی واژن

4330 0

مراقبت های جراحی ترمیمی واژن  و روش های مختلفی برای انجام تنگ کردن واژن وجود دارد که می توانید انجام دهید هم به صورت جراحی ترمیمی واژن و هم به صورت روش های مختلف که بدون جراحی و خونریزی انجام می شود که می توانید با مراجعه به پزشک و بعد از معاینه دکتر روش مناسب برای انجام تنگی واژن انجام داد.
اکثر خانوم های که براثر زایمان یا بالا رفتن سن عضلات داخلی و بافت واژن شان آسیب دیده در هنگام رابطه ی جنسی با شوهرشان باعث خجالت و لذت نبردن ازرابطه باعث افسردگی شان شده است می توانند به جوانسازی واژن بپردازند.

جراحی ترمیمی واژن

عمل ترمیمی واژن که یک نوع عمل زیبایی خانوم ها به حساب می آید به منظور سفت و تنگ کردن بافت و عضلات داخلی واژن و اطراف واژن می باشد. که بعد از زایمان بافت داخلی واژن خانوم ها آسیب دیده و شل و گشاد می شود که با انجام عمل زیبایی واژن وبازرسازی عضلات و برداشتن پوست اضافه واژن مشکل گشادی حل می شود. زوجین لذت بیشتری را حین رابطه جنسی تجربه می کنند. مراقبت های جراحی ترمیمی واژن اهمیت زیادی دارد
حتی خانم هایی که سابقه هیچ گونه جراحی و یا آسیبی به واژن را نداشته اند، اما خواهان تغییر شکل و فرم ناحیه واژن خود هستند، می توانند عمل ترمیم واژن را انجام دهند.
نکته مهم این است که عمل ترمیم واژن برای خانم های باردار و یا زنانی که قصد بارداری دارند، توصیه نمی شود. انجام چنین جراحی هایی قبل از بارداری، زایمان را سخت و دردناک می سازد، علاوه بر این، بارداری اثرات و تغییرات ایجاد شده از جراحی را نیز خنثی می کند.

مراقبت های جراحی ترمیمی واژن | تنگ کردن واژن| روشهای رفع شلی واژن

تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی و سزارین

خیلی از خانوم ها بعد از زایمان دچار افسردگی می شوند که دلیل اصلی آن گشادی و شل شدن واژن می شود که با مراجعه به دکتر معالج و در خواست عمل زیبایی این مشکل خود را حل می کنند. بسیاری از مردم فکر می کنند که فقط با زایمان طبیعی واژن گشاد و شل می شود ولی این فکر اشتباه بوده چون در زایمان سزارین هم این شلی و گشادی واژن ممکن است چون در طول بارداری و حمل نوزاد در شکم مادر باعث فشار به مثانه و رحیم میشود که منجرب به گشادی واژن می گردد و خیلی از خانوم ها از سر کمبود اطلاعات دست به کار های سنگین خانه داری می کنند این هم باعث گشادی واژن می شود.

مراقبت های جراحی ترمیمی واژن

در زایمان طبیعی و سزارین بعد از عمل عوارضی مانند:

• گشادی واژن
• بی اختیاری ادراری
خشکی واژن

که با عمل زیبایی و ترمیم این مشکل ها رفع می شوند.

جراحی های زیبایی بعد از زایمان با روش های نوین در عرصه پزشکی همانند تنگ کردن واژن با لیزر ،نخ ، rf،بوتاکس ، جراحی لابیاپلاسی و رفع عیوب ظاهری ناحیه ی تناسلی را بر طرف و زیبایی را به آن بازگرداند.
عمل جراحی واژن حدود ۳تا ۶ ماه بعد از زایمان انجام می شود چون تا ۶ماه آینده واژن به حالت عادی خود برمی گردد و اگر زودتر از آن عمل انجام شود عمل تاثیر چندانی ندارد.مراقبت های جراحی ترمیمی واژن

 

مقاله برای مطالعه بیشتر:

داشتن واژن زیبا

 

روشهای ترمیم واژن

برای جوانسازی و زیبایی واژن روش های مختلفی وجود دارد که با مراجعه به پزشک می توان ‌پس از معاینه و مشاوره از پزشک تصمیم گرفت که کدام یک از روش های درمان برای‌بیمار مناسب بدن بیمار هست این روش ها از جمله:

تنگ کردن واژن با نخ

که‌ بصورت سرغیر تهاجمی بدون خون ریزی انجام می شود و نخ استفاده شده جذبی بوده و از ۱۰ الی ۱۲ روز به صورت خودکار جذب بدن می شود وتا ۶ هفته نباید وارد رابطه جنسی شد.و مراقبت های جراحی ترمیمی واژن تاثیر بسزایی در نتیجه این عمل دارد.

جراحی پرینورافی

با این عمل بافت های آسیب دیده ترمیم می شود که به همراه خونریزی وترشحات واژینال و التهاب و عفونت بعد عمل خواهد بود.

مراقبت های جراحی ترمیمی واژن

روش تنگ کردن واژن با لیزر

یکی از کاربردهای لیزر واژن از بین بردن تیرگی ناحیه تناسلی زنان و تنگ کردن مهبل است. دراین روش که از لیزر co2 یا مونالیزرا تاچ استفاده می شود.

تنگ‌کردن واژن با تزریق بوتاکس

تنگ کردن واژن با تزریق فیلر به ناحیه ی تناسلی و لبیا باعث جوانسازی و رفع افتادگی واژن می باشد.

تنگ کردن واژن با روش rf

این روش یکی از پر طرفدار ترین و جدید ترین روش های تنگ کردن واژن می باشد

 

هزینه عمل ترمیم واژن

کسانی که می خواهند عمل زیبایی واژن انجام دهند باید به دکتر معالج خود مراجعه کنند تا دکتر بعد از معاینه و مشاوره می تواند به مریض خود بگوید که چه نوع عملی باید انجام دهد تا هزینه عمل مشخص شود. می توانید با مراجعه به مطب خانوم دکتر ویدا یوسفیان که پزشک متخصص و جراح زنان زایمان مشاوره ومعاینه برای جراحی و حل مشکلات خود بپردازید.

مقاله برای مطالعه بیشتر:

مراقبتهای بعد لابیاپلاستی و دوره نقاهت| عمل همزمان زمان 2 تنگ کردن واژن و سفید کردن واژن

مراقبت های جراحی ترمیمی واژن

برای تنگ کردن واژن بدون جراحی مراقبت خاصی وجود ندارد فقط تا دو سه روز نباید وارد رابطه جنسی شد وکارهای سنگینی انجام داد.
ولی برای جراحی تنگ کردن واژن مراقبت های مهم و خاصی دارد که باید حتما انجام داد در غیر این صورت باعث مشکل برای فرد بیمار می شود.
چون خونرسانی دستگاه تناسلی و لایه های مخاطی واژن بسیار خوب است، بهبود سریعتر از جراحی های دیگر نقاط بدن اتفاق می افتد بهمین دلیل تمامی جراحی های زیبایی دستگاه تناسلی دوره نقاهت کوتاه تری نسبت به جراحی های دیگر نقاط بدن دارد.
پس از انجام واژینوپلاستی در صورت نبود مشکل خاصی فرد ترخیص می‌شود، از ۲۴ ساعت بعد از عمل فرد می‌تواند فعالیت های روزمره خود را شروع کند.

مراقبت های جراحی ترمیمی واژن (واژینوپلاستی)

 

مشاوره رایگان

 

• بخیه ها قابل جذب هستند و نیازی به کشیدن بعد از ترمیم ندارد ولی باید محل بخیه ها تمیز و خشک نگه داشته شود.
• بهتر است محل بخیه ها را با آب و صابون یا سرم شستشو شستشو دهید و سپس خشک کنید.
• آنتی بیوتیک های تجویزی را حتماً سرساعت مصرف کنید تا دچار عفونت نشوید.
• در صورت درد از مسکن می توانید استفاده کنید.
• از رابطه جنسی بعد از واژینوپلاستی باید یک و نیم تا دوماه پرهیز کنید.
• از تامپون ها استفاده نکنید.
• از لگن آب گرم و یا وان حمام و استخر تا بهبودی کامل و اجازه پزشکتان استفاده نکنید.
• از انجام فعالیت های سنگین و ورزش تا دوماه پرهیز کنید و از هر حرکتی که سبب فشار به ناحیه واژن می شود پرهیز نمایید.
• از مصرف مواد غذایی که سبب یبوست می شوند خودداری کنید.
• بعد از یک هفته از عمل ممکن است خارش کمی احساس کنید که نشانه بهبود زخم است و نگرانی ندارد.
• در صورت خونریزی زیاد بعد عمل و یا درد و تورم شدید ناحیه عمل، حتماً با پزشکتان مشورت کنید

لابیاپلاستی

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065