تنگ کردن واژن به همراه لابیاپلاستی

تنگ کردن واژن به همراه لابیاپلاستی

6422 0

۱- عمل تنگ کردن واژن چیست؟
۲- انجام تنگ کردن واژن و لابیاپلاستی چه محاسنی دارد؟
۳- دوران نقاهت عمل تنگ کردن واژن همراه با لابیاپلاستی چه مدت است؟
۴- هزینه ی تنگ کردن واژن همراه با لابیاپلاستی چه مقدار است؟
۵- آیا می توان عمل تنگ کردن واژن را همراه با لابیاپلاستی انجام داد؟

6- دوران نقاهت عمل تنگ کردن واژن عمراه با لابیاپلاستی چه مدت است؟

7-هزینه ی تنگ کردن واژن همراه با لابیاپلاستی چه مقدار است؟

8- آیا می توان عمل تنگ کردن واژن را همزمان با لابیاپلاستی انجام داد؟


عمل تنگ کردن واژن چیست؟
روش های مختلفی برای عمل تنگ کردن واژن وجود دارد:
۱- عمل جراحی:

در این عمل بسته به اصلاح بیرون زدگی رکتوم به واژن و بسته به اصلاح بیرون زدگی مثانه بر واژن جراحی رکتوسل و سیستوسل تواماً انجام می شود. پس از آماده کردن بیمار و شستشوی موضع با بتادین معمولاً از روش بیهوشی(SA) اسپینال استفاده می شود این جراحی حتماً در کلینیک یا بیمارستان انجام می شود. در این متد مخاط وزیکوواژینال از فاسیای زیرین جدا شده و سوچور (بخیه ی) kelly و مترس زده می شود مخاط اضافه چیده شده و مخاط واژنی ترمیم می شود. مخاط رکتوواژینال نیز از فاسیای زیرین جداشده و سوچور(بخیه های) پرس و لواتور زده شده، مخاط اضافی چیده شده و پرینورافی انجام می شود مخاط رکتال ترمیم شده و توش رکتال انجام می شود.
همزمان با این جراحی که حدود ۱.۵ ساعت به طول می انجامد می توان لابیاپلاستی هم انجام داد که این عمل هم حدود نیم ساعت به طول می انجامد.

عمل تنگ کردن واژن
۲- روش تنگ کردن واژن با نخ:

در این روش با بی حسی یا بیهوشی کمی که به صورت نیمه خواب انجام می شود و در مطب یا کلینیک قابل انجام است و کاملاً سرپایی است و تاثیر عمل حداد ۳ ماه(پس از کلاژن سازی بافت واژن) توسط بیمار و پارتنر(همسر) حس می شود. این عمل که در اصل جراحی نیست می تواند همزمان با لابیاپلاستی انجام پذیرد دوران نقاهت ندارد و حدود ۵ روز بعد از انجام عمل تنگ کردن واژن با نخ می توان مقاربت نمود. البته اگر همزمان با این عمل لابیاپلاستی هم انجام شود حدود ۲ هفته بعد از عمل می توان اقدام به مقاربت نمود.

۳- روش تنگ کردن واژن به همراه لابیاپلاستی با لیزر:

بهترین لیزر جهت تنگ کردن واژن روش استفاده از لیزر مونالیزا تاچ است که میتوان هر دو روش را با لیزر انجام نمود.
این روش نیز سرپایی است و نیاز به بستری شدن ندارد و نزدیکی حدود ۱۰ روز بعد از انجام لیزر جهت تنگ کردن واژن همزمان با لابیاپلاستی می تواند اتفاق بیفتد.

۴- روش تنگ کردن واژن با RF (رادیوفرکوانسی)

به همراه لابیاپلاستی که این روش نیز سرپایی است و حدود ۱ هفته بعد از این عمل می توان مقاربت نمود.

۵-عمل تنگ کردن واژن همراه با لابیاپلاستی چه فوایدی دارد؟
۱- بهبود وضعیت قوام عضلات و فاسیای واژن و بهبود کلاژن سازی در این بافت.
۲- بهبود اعتماد به نفس در خانم و رضایت از خود.
۴- رضایت بیشتر پارتنر جنسی(همسر)
۵- بهبود روابط جنسی

لابیاپلاستی
6- دوران نقاهت عمل تنگ کردن واژن عمراه با لابیاپلاستی چه مدت است؟
بستگی به نوع عمل ها دارد بیشترین زمان دوران نقاهت درمواردی است که عمل تنگ کردن واژن به صورت جراحی پرینورافی-سیستوسل و رکتوسل همراه با لابیاپلاستی است که حدود ۲ روز بیمار بایستی در بیمارستان بستری باشدو کمترین دوران نقاهت درمواردی است که عمل جراحی انجام نمی شود و با کمک لیزر مونالیزاتاچ و یا RF (رادیوفرکوانسی واژن) عمل تنگ کردن واژن را همزمان با لابیاپلاستی انجام می دهیم.

7-هزینه ی تنگ کردن واژن همراه با لابیاپلاستی چه مقدار است؟
هزینه براساس تصمیم به نوع جراحی گرفته می شود در عمل (APR (Antero posterior repair فرد بایستی همانگونه که گفتیم به علت بالاکشیدن مثانه و انجام سیستوسل ۲ روز در بیمارستان بستری و سوند داشته باشد لذا هزینه نیز افزایش می یابد ولی در روش بکارگیری لیزر مونالیزاتاچ جهت انجام تنگ کردن و لابیاپلاستی مسلماً به علت عدم بکارگیری تیم جراحی و اتاق عمل و سرپایی بودن این پروسه هزینه عمل کاهش می یابد.

8- آیا می توان عمل تنگ کردن واژن را همزمان با لابیاپلاستی انجام داد؟
دکتر ویدا یوسفیان متخصص و جراح زیبایی زنان در این رابطه می گوید انجام این دو عمل همزمان درصورتیکه قبل از آن Hb (هموگلبین) خانم کنترل شود نه تنها مضر نیست بلکه همزمان اگر فرد بیهوشی بگیرد نیاز به این نیست که مجدد به اتاق عمل برود و بیهوش شود زیرا دو عمل همزمان قابل انجام است و چون فرد از لابیاهای بدشکل و آویزان ،که گاه بسیار فرد را مغموم و افسرده می کند و اتکا به نفس خانم را کاهش می دهد، رهایی می یابد و همزمان واژن گشاد و بدفرم و مثانه پایین افتاده فرد نیز اصلاح می شود لذا در روابط جنسی فرد تاثیرگذار بوده و تجربه ی یک رابطه جنسی عالی را فرد مجدداً بدست خواهد آورد. همانگونه که بارها گفتیم لابیاهای آویزان و بدشکل نه تنها در تمایلات جنسی خانم و آقا تاثیر منفی می گذارد همچنین در کاهش تعریق و ایجاد بوی بد و عفونت های زنان نیز موثر بوده و فرد احساس راحتی بیشتری می کند.

راه های ارتباطی شما با دکتر ویدا یوسفیان متخصص زنان غرب تهران
021-12074065
09370786637

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065