تنگ کردن واژن با نخ

تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی

1263 0

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی وبه کمک دکتر های با تجربه در مشکلات زنان و زایمان به راحتی حل می شود و خانوم های که اعتماد به نفس خود را بخاطر گشادی و شلی بافت واژن یا متورم بودن لابیا های خود از دست داده اند دیگر نباید نگران باشند.تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی یکی از راههای حل این مشکل میباشد.
در زمان بارداری خانوم ها در بدن خودت تغییراتی می بینند که باعث ناراحتی روح و روانشان می شود که این تغییرات هم در زایمان طبیعی و هم سزارین است ولی در زایمان طبیعی بافت ناحیه ای واژن بیشتر آسیب می بیند. بعد از آن درزمان زایمان طبیعی بخاطر بزرگتر بودن جسم جنین ازکانال کوچک واژن فشار زیادی به بافت وارد می شود و باعبوراز ناحیه به دلیل خارج شدن جنین از این ناحیه بافت واژن دچار کشیدگی و آسیب می شود . این امر می تواند موجب پارگی های ریز روی مخاط واژن به ویژه در ناحیه قسمت داخلی لایه فاشیا ایجاد گردد. بافت واژن از دو بخش داخلی و خارجی تشکیل شده است که بافت خارجی قابل دید ولی داخلی قابل دید نبوده که لایه فاشیا گفته می شود.
به گفته دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان تهران در بعضی از مواقع امکان برگشت پارگی های ریز ناشی از زایمان وجود دارد، این برگشت بیشتر در مواقعی که فرد فعالیت های ورزشی داشته باشد و بافت واژن خوبی داشته باشد رخ می دهد . اما در بعضی مواقع زمانی که مدت زمان زایمان کمی طولانی تر باشد و پارگی های شدیدتری در ناحیه استحکامی ایجاد می گردد، مخصوصا اگر زمانی که فرد از لحاظ ژنتیک بافت واژن شلی داشته باشد در این موارد پس از زایمان بافت واژن گشاد خواهد شد

تنگ گردن واژن

تنگ کردن واژن به چند روش انجام می شود به صورت جراحی و تهاجمی یا بدون جراحی و غیر تهاجمی ما میتوانیم بعد از گذشت چند مدت اززمان زایمان طبیعی و جمع شدن بافت ناحیه ای واژن که در اثر زایمان گشاد و شل شده به پزشک زنان و زایمان مراجعه کنیم. تا دکتر تشخیص دهد که کدام نوع عمل برای بیمار مناسب است انجام دهد.
لازم به ذکر است که بدانید افرادی که بافت واژنشان خیلی آسیب دیده باشد باید عمل تهاجی داشته باشن چون عمل غیر تهاجمی کمکی به خوب شدن آن ها نمی کند . عمل غیر تهاجی (لیزر…) برای واژن های که آسیب کمتری دارن اثر بخش است.

مشاوره

علائم شل شدن واژن

علائم این عارضه پس از زایمان بسته به شرایط فرد متفاوت خواهد بود اما اکثر افراد این علائم را دارند که عبارت است از:

  • افتادگی مثانه
  • بی اختیاری ادرار
  • کاهش حس جنسی
  • دفرمیت شدن ناحیه خارجی تناسلی

تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی

مزایای ترمیم واژن بعد از زایمان

همانطور که گفتیم زایمان طبیعی زندگی زناشویی را دستخوش تاثیراتی می کند که ممکن است بر روحیه زوجین به خصوص بانوان تاثیر منفی داشته باشد. هر یک از روشهای جوانسازی واژن و تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی به غیر از رفع مشکل مزایای منحصر بفردی دارد:

ترمیم واژن اعتماد به نفس بانوان را پس از زایمان بالا می برد و باعث می شود از ظاهر فیزیکی خود اطمینان پیدا کنند.
روابط جنسی بهتر می شود و کیفیت زندگی همچنان مانند قبل با دوام زیاد ادامه پیدا می کند
در صورتی که اختلالی در واژن خانم ها وجود داشته باشد ( از لحاظ هورمونی یا مشکلات فیزیکی و ظاهری) در حین این عمل های جراحی قابل رفع خواهد بود
جراحی های ترمیمی با اینکه جنبه اصلاحی و رفع آسیب های بافتی را دارند اما اثرات روحی روانی آنها بسیار مهم تر است.
انواع عمل های ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی
روش های مختلفی برای درمان و زیبایی واژن وجود دارد که بعد زایمان و خوب شدن کامل می توانید به دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا دکتر با معاینه تشخیص دهد چه نوع عملی برای بافت آسیب دیده شما مناسب است که در ادامه در مورد این چند نوع عمل بیشتر توضیح خواهیم داد .

 

مقاله برای مطالعه بیشتر:

جلوگیری از افتادگی رحم و مثانه بعد از زایمان طبیعی

درمان بزرگی و دفورمیتی لابیا بعد از زایمان

خیلی از افراد بعد از زایمان از دفورمیتی لابیاها و بزرگ و افتاده شدن آن اظهار ناراحتی می کنند. عمل لابیاپلاستی با لیزر یا حتی جراحی (متناسب با شرایط بیمار و وضعیت ناحیه ی تناسلی او)، می تواند این عوارض را درمان و زیبایی و شادابی را به فرد هدیه کند. حال شاید زمان لابیاپلاستی بعد از زایمان ذهنتان را به خود مشغول سازد.
برای آگاهی از پاسخ این مشغله لازم است با بهترین جراح زیبایی زنان در تهران مشورت کنید. توصیه اغلب پزشکان این است که؛ تا نرمال شدن وضعیت بدن مادر بعد از زایمان و طبیعی شدن نوسانات هورمونی، لازم است دست نگه دارید.

تنگ کردن واژن بعد از زایمان طبیعی

درمان خشکی واژن بعد از زایمان

شکایت از خشکی و سوزش ناحیه تناسلی بعد از زایمان، دغدغه ی دیگر مادرانی است که به تازگی وضع حمل طبیعی داشته اند. برای جبران رطوبت ناحیه تناسلی و درمان خشکی آن راه های متفاوتی وجود دارد.
برای انتخاب بهترین روش لازم است ابتدا معاینات حضوری لازم انجام شوند تا متخصص زنان و زایمان بتواند بهترین روش برای از بین بردن عوارض موجود را تعیین نماید.

واژینو پلاستی

گشادی واژن یکی دیگر از عوارض زایمان طبیعی است که این عارضه دامن گیر بسیاری زنان می شود (مخصوصا زنانی که سابقه ی چند زایمان طبیعی داشته باشند). عمل تنگ کردن واژن؛ می توانند بافت آسیب دیده ی تناسلی در طی زایمان را ترمیم و عضلات ناحیه تناسلی را تقویت کند.

پرینورافی

در زایمان طبیعی ممکن است به بافت پرینه که در قسمت بین واژن و مقعد قرار دارد، آسیبی وارد شود. (این وضعیت در بانوانی که جنین بزرگ جثه دارند، بیشتر دیده می شود.)
بسیاری از خانم ها برای رفع پاره گی پرینه از عمل پرینورافی کمک می گیرند که موجب ترمیم و بازسازی این ناحیه می شود.

جراحی زیبایی واژن بلافاصله پس از زایمان طبیعی

یکی از سوالات مکرری که بانوان بیان می کنند این است که بلافاصله پس از زایمان عمل زیبایی واژن می توانند انجام دهند یا خیر ؟
به گفته دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان یکی از نکات مهمی که بانوان باید به آن دقت نمایند این است که تمامی نواحی بدن در دوران بارداری دچار تورم و افتادگی و تغییر شکل ظاهری اندام بانوان می شود.
و بخاطر ارتجاعی بودن ناحیه ای واژن هنگام زایمان بافت واژن گش آمده یا در اثر فشار هردو قسمت داخلی و خارجی واژن ترک وپارگی یا آسیب عضله واژن می شوند که در برخی از خانوم ها این گشادی و شلی به مرور زمان بهتر شده و به حالت قبل برمیگردد ولی در بسیاری از افراد این اثرات گشادی ک شلی تا حدی باقی می ماند که باید تا ۶ ماه بعد زایمان منتظر بمانیم تا ناحیه ای واژن به حالت عادی خود برگردد بعد از آن به متخصص با تجربه و خوب مراجعه کنند. تا تشخیص دهد برای درمان وزیبایی از جراحی یا غیر جراحی انجام شود.
شایان ذکر است حتما در این دوران برای انجام چکاپ های دوره ای به متخصص زنان و زایمان مراجعه کنند.

راه‌‌‌‌‌های ارتباطی با دکتر ویدا یوسفیان دکتر زنان در شهرک غرب: 22074065 – 09370786637

 

لابیاپلاستی

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065