تعیین جنسیت فرزند Sex Determination

تعیین جنسیت فرزند Sex Determination
امروزه توجه به تعیین جنسیت نوزاد به علت اینکه زوجین فرزندهای کمتری به دنیا می آورند بسیار حائز اهمیت شده است باید بگویم بهترین ارمغان خدا برای یک زوج در ‌وهله اول فرزند سالم است . و از طرفی باید بدانیم تعیین جنسیت باید دو‌ماه قبل از اقدام به بارداری مورد توجه قرار بگیرد زوجین بسیاری به ما مراجعه می‌کنند و در شش هفته اول بارداریشان تقاضای تعیین جنسیت می‌کنند در این مورد ما هیچ کاری نمی توانیم انجام دهیم و بایستی پیش تر از بارداری به ما مراجعه می‌کردند.

روش های تعیین جنسیت فرزند (قبل از اقدام به بارداری)

۱-روش تغذیه خانم و آقا و تعیین زمان تخمک گذاری بوسیله سونوگرافی ترانس واژینال (از طریق واژن) و همچنین تعیین میزان وجود قبیل و اسید در خون.
اصول غذایی لازم برای پسر دارشدن: نمک و‌موز بخورد ،لبنیات نخورد
اصول غذایی لازم برای دختر دار شدن : نمک کم بخورد، لبنیات زیاد بخورند.
ضمنا این رژیم غذایی بایستی تا هشت هفتگی بارداری خانم ادامه یابد (البته فقط برای خانم)من شخصا رژیم غذایی دوماه مانده به اقدام به بارداری میدیم که هم در مورد خانم و هم در مورد اقا است.


چگونه این رژیم غذایی برای خانم واقا در طی ماه تغییر میکند؟

رژیم خانم بر اساس میزان قلیایی و اسیدیته خون دچار تغییر می‌شود مثلا یک خانم در ماه اول دو‌عدد ترب سیاه در هفته بایستی میل کند ولی در ماه دوم این رژیم دچار تغییر و‌تحول خواهد شد زیرا پاسخ دهی افراد به رژیم های غذایی تعیین جنسیت فرق میکند.
مسئله بسیار مهم این است نحوه جلوگیری قبل از اقدام به بارداری برای تعیین جنسیت باید به روش طبیعی یا استفاده از کاندوم باشد و از روش های cop و قرص های جلو گیری از بارداری ممانعت بعمل آید . من روزانه برای خانم هایی که تمایل به بارداری و تعیین جنسیت دز جهت دختر دار شدن هستند توصیه میکنم از همان قبل بارداری یک قرص کلسیم میل نمایند.
پس از اینکه حداقل ۲ماه خانم و اقا تحت رژیم غذایی ما قرار گرفتند ‌و از حامله نشدن خانم اطمینان حاصل شد بر اساس سونوگرافی ترانس واژینال روزهای نزدیکی بدون جلوگیری برای رسیدن به هدف تعیین جنسیت نوزاد جلوگیری نمیکنم روزهای طلایی است می‌توانند در جهت اهداف خود که همان تعیین جنسیت می باشد اقدام نمایند.
یک سری توصیه ها هم در حین نزدیکی وجود دارد که برای این هدف بسیار مهم است .این روش روشی است که ۸۵در صد نتیجه بخش است .

۲-روش IUI:

روشی است که اسپرم در آزمایشگاه تحت بررسی قرار می‌گیرد xو y از آن جدا شده و اسپرم هایی که قدرت بارداری جنین دلخواه را دارند داخل رحم پس از شکسته شدن تلقی می‌شوند، البته شایان ذکر است که بدانید در این روش هم من از رژیم غذایی مخصوص جهت بارداری خانم وآقا قبل از بارداری استفاده میکنم .این روش یعنی IUI نود درصد نتیجه بخش می‌باشد

۳-روشی IVFیا PCs
تعیین جنسیت پیش از لانه گزینی می‌باشد،در این روش که هزینه بر می‌باشد می‌توان جنین با اختلال ژنتیکی و کروموزومی را هم از جنین سالم جدا کرد و جنین سالم را برای لانه گزینی انتخاب نمود .این روش حدود نودو هفت درصد نتیجه بخش است و شایان ذکر است که من برای تعیین جنسیت جنینی از روش تغذیه خانم و اقا هم برای تکمیل نتیجه استفاده می کنم .
پس از اینکه لقاح موفقیت آمیز صورت گرفت می‌توان حدود ۸هفته بارداری از طریق یکسری آزمایشگاههای معتبر سراسر کشور حدود نود تا نود و پنج درصد دریافت که آیا تعیین جنسیت نوزاد موفقیت آمیز بوده یا خیر !؟
در سونو گرافی نیز شایان ذکر هست که معمولا قلب جنین پسر زیر ۱۴۰ ضربان دارند شقیقه و معمپلاجنین دختر ضربان قلبی بالای ۱۴۰ ضربان در دقیقه دارد دوستان در آخر باز هم تاکید میکنم که داشتن فرزند سالم چه از نظر جسمی و چه از نظر روحی بالاترین موحبتی است که خداوند به انسان عطا میکند چ دختر چ پسر

تهیه شده توسط:خانم دکتر ویدا یوسفیان

کپی با ذکر منبع مانعی ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.