تزریق چربی به واژن: هزینه و نحوه انجام

تزریق چربی به واژن: هزینه و نحوه انجام

153 0

یک عمل زیبایی واژن که استقبال زیادی از آن می‌شود، تزریق چربی به واژن است. از آنجایی که امروزه خانم‌های زیادی از این روش جوان‌سازی استقبال می‌کنند، دانش پزشکی نیز به دنبال دستیابی به روش‌های متنوعی برای ایمن‌تر و مؤثرتر کردن آن است. افزایش سن و همچنین زایمان می‌توانند باعث تغییراتی در ناحیه واژن شود. این تغییرات می‌تواند مشکلات جسمانی و ناراحتی‌های احساسی را به دنبال داشته باشد. حتی می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در روابط جنسی زوجین داشته باشد. لذا، در چنین مواقعی، تزریق چربی به واژن و جوان‌سازی آن می‌تواند یک راه‌حل مؤثر باشد.

 

عمل زیبایی واژن با تزریق چربی به واژن

 

عمل زیبایی واژن با تزریق چربی به واژن

قبل از هر چیز، بهتر است ابتدا با چگونگی انجام این روش آشنا شوید. این عمل زیبایی به صورت انتقال چربی از قسمتی از بدن به ناحیه اطراف واژن انجام می‌شود. انتقال چربی روش بسیار مؤثری برای حجم‌دهی و متعادل‌سازی در زیباسازی و جراحی زیبایی اندام تناسلی زنان محسوب می‌شود. همچنین تقاضا برای ایجاد «پف‌کردگی» قسمت لابیا ماژور که همان لب‌های بزرگ و بیرونی واژن هستند، برای ایجاد ظاهری جوان‌تر در آنها، به صورت فزاینده‌ای محبوبیت پیدا کرده است.

پس از انتقال چربی به لب‌های بزرگ واژن، دوره نقاهت بسیار کوتاهی را باید سپری کنید. اکثر افراد به طور متوسط می‌توانند بین یک تا هفت روز بعد از تزریق به سر کار خود بازگردند. طول دوران نقاهت به این امر بستگی دارد که از چند روش برای تزریق استفاده شده و به چه مقدار چربی از ناحیه‌ای از بدن برداشته شده است. معمولاً می‌توان فعالیت‌های عادی و سبک را پس از چند روز از سر گرفت، ولی حتماً باید از فعالیت‌های بدنی شدید و ورزش‌های سنگین اجتناب کرد.

چربی موردنیاز برای استفاده در تزریق از محلی از بدن که معمولاً می‌تواند شکم یا قسمت بیرونی ران‌ها باشد برداشت می‌شود و سپس به وسیله‌ی میکروکانولا به لب‌های بزرگ واژن (لابیا ماژور) تزریق می‌شود تا ناحیه واژن وضعیت بهتری پیدا کند.

 

مزایای تزریق چربی به واژن

اگر بخواهیم مزایای عمل زیبایی واژن که با تزریق چربی انجام می‌شود را نام ببریم، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • جوان‌تر شدن ظاهر واژن
 • رنگ لب‌های بزرگ و ناحیه اطراف واژن به رنگ صورتی روشن تغییر می‌کند
 • لب‌های واژن تغییر اندازه داده و حجم مناسبی پیدا می‌کنند
 • سفت شدن ناحیه تناسلی
 • رفع خشکی واژن
 • رفع مشکل عدم تقارن در لب‌های واژن
 • تنگ کردن واژن و متعاقباً افزایش لذت جنسی
 • و…

یکی از مزایای مهم تزریق چربی نسبت به تزریق ژل این است که کمترین میزان حساسیت را برای فرد تزریق کننده ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل، اکثر خانم‌ها تزریق چربی به ناحیه تناسلی را ترجیح می‌دهند. همچنین می‌توان به دیگر مزایای این روش ازجمله هزینه مناسب‌تر، عدم نیاز به بیهوشی، عدم خونریزی، و دوران نقاهت بسیار کوتاه نیز اشاره کرد.

 

مراقبت‌های قبل و بعد از عمل زیبایی واژن با تزریق چربی به واژن

 

مراقبت‌های قبل از عمل زیبایی واژن با تزریق چربی به واژن

قبل از اینکه عمل زیبایی را با تزریق چربی انجام دهید، نکات زیر را باید به منظور آماده شدن برای جراحی رعایت کنید:

 • حداقل از 6 ساعت قبل از جراحی چیزی نخورید و ننوشید.
 • حداقل از 2 هفته قبل از جراحی مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌هایی مانند ویتامین E، روغن ماهی، روغن هسته انگور، عصاره جینگو و عصاره جینسنگ را متوقف کنید.
 • حداقل 2 هفته قبل و بعد از جراحی دخانیات مصرف نکنید.
 • برای جلوگیری از هرگونه خطری، در صورتی که هرگونه آلرژی دارید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • قبل از جراحی دوش بگیرید.
 • انجام عمل در دوران قاعدگی توصیه نمی‌شود.
 • یک لباس زیر گشاد برای پوشیدن بعد از عمل آماده کنید.

 

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به واژن

پس از انجام عمل زیبایی واژن که با تزریق چربی به واژن انجام می‌شود، لازم است که مراقبت‌های ذکر شده در زیر را رعایت کنید:

 • از مصرف الکل خودداری کنید.
 • داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • در صورت بروز خونریزی غیرطبیعی، باید بلافاصله به پزشک خود مراجعه کنید.
 • برای تمیز کردن و شستشوی ناحیه جراحی از آب کاملاً تمیز استفاده کنید.
 • ممکن است در ناحیه جراحی شاهد کبودی و تورم باشید که در مدت 2 هفته کاهش خواهد یافت.
 • حداقل تا 3 هفته پس از جراحی از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید.
 • حداقل تا یک هفته پس از عمل، هیچگونه فعالیت جنسی و مقاربتی نداشته باشید.
 • نتیجه عمل بعد از گذشت سه ماه به خوبی قابل مشاهده است.

هزینه عمل زیبایی واژن با تزریق چربی به واژن

 

هزینه تزریق چربی به واژن

هزینه تزریق چربی به واژن می‌تواند شامل هزینه جراحی، هزینه بیمارستان یا کلینیک، مقدار چربی موردنیاز و مواردی از این قبیل باشد. از آنجایی که انجام تزریق در افراد مختلف بنا به شرایط و انتظارات آنها می‌تواند متفاوت باشد، لذا نمی‌توان هزینه از پیش تعیین شده‌ای را مشخص کرد.

در این صورت، بهترین کار این است که ابتدا با پزشک خود مشورت کرده و پس از مطرح کردن خواسته‌ها و انتظارات خود، و پس از معاینه توسط پزشک متخصص و با رسیدن به یک جمع‌بندی مشترک، می‌توان هزینه‌ها را به صورت دقیق برآورد کرد.

 

هزینه عمل زیبایی واژن با تزریق چربی به واژن

 

سخن آخر

عمل زیبایی واژن به وسیله تزریق چربی به واژن بسیار متداول شده و افراد بسیار زیادی از این روش استفاده می‌کنند. در این مقاله اطلاعات موردنیاز برای تصمیم‌گیری در مورد انجام این عمل، از جمله اینکه تزریق چربی به واژن چیست، تزریق چربی به واژن چگونه انجام می‌شود، مزایای تزریق چربی به واژن، مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی، و همچین هزینه تزریق چربی به واژن را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم.

بنابراین، اگر شما نیز با مشکلاتی مانند شل شدن و افتادگی لب‌های واژن دست‌وپنجه نرم می‌کنید، یا لب‌های واژن شما متقارن نیست، یا برجستگی مطلوب شما را ندارد، و مواردی از این قبیل، تزریق چربی می‌تواند یکی از روش‌های امن و مؤثر برای شما باشد.

توصیه می‌کنیم که قبل از هر تصمیمی، ابتدا با یک پزشک متخصص مشورت کنید. شرایط و وضعیت خود را با او در میان بگذارید. همچنین انتظارات و خواسته‌های خود را از انجام این عمل مطرح کنید. در این صورت، پزشک متخصص پس از معاینه شما و در صورت لزوم انجام آزمایشات موردنیاز، وضعیت و شرایط شما را بررسی کرده و بهترین روش انجام این جراحی را به شما پیشنهاد خواهد داد. بدین صورت، شما می‌توانید امیدوار باشید که یک جراحی موفقیت‌آمیز بدون عوارض جانبی را تجربه خواهید کرد.

 

 

منابع:

https://www.masterpiecehospital.com/en/labiaplasty/fat-transfer-to-vagina/

Labia Fat Transfer

 

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065