"> بهترین پزشک لبیاپلاستی | بهترین جراح لابیا پلاستی - دکتر ویدا یوسفیان|جراح و متخصص زنان|لیزر واژینال،لابیاپلاستی

بهترین پزشک لبیاپلاستی | بهترین جراح لابیا پلاستی

773 0

لابیا پلاستی چیست؟
این عمل جزو جراحی‌‌‌‌های زیبایی و مخصوص زنان است که درآن شکل و اندازه لابیا‌‌‌های مینور (لبه‌‌‌‌های کنار واژن) تغییر می‌کند و حتی مقدار اضافی کلاهک کلیتوریس نیز می‌تواند برداشته شود. اکثر مراجعینی که متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند، تمایل به کاهش اندازه و یا طول لابیا‌‌‌های خود دارند. همچنین در این روش لابیاها در دوطرف واژن قرینه سازی شده و تیرگی‌‌‌‌های آنها حدف می‌شود. اگرچه اندازه مشخصی برای در مورد لابیا برای واژن تعریف نشده است، اما بهترین حالت برای اکثر زنان، حالتی است که لبه داخلی واژن از لبه بیرونی آن بیرون نزند. گاهی سایز بزرگ لبیاها باعث محدودیت افراد در انتخاب نوع لباس، کم شدن اعتماد به نفس و تحت شعاع قرار دادن روابط جنسی آنها می‌شود.

از آنجایی که در اکثر افراد لابیاها متقارن نیستند امروزه لابیاپلاستی جراحی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و موجب جوانسازی ناحیه تناسلی و بالا رفتن اعتماد به نفس شخص می‌گردد. این جراحی جزو عمل‌‌‌‌های سرپایی بوده، عمدتا کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و توسط متخصص زنان به دو صورت بی‌هوشی یا بی‌حسی موضعی براحتی امکان پذیر است. این عمل گاهی به همراه جراحی واژینوپلاستی انجام میگیرد.
این عمل به دلیل حساسیت بالای آن حتما باید توسط متخصص زنان که آشنایی کامل به آناتومی ‌واژن زنان دارد انجام شود و خانم دکتر ویدا یوسفیان از متخصصان زنان خبره در غرب تهران می‌باشند که این عمل را به بهترین نحو انجام میدهند.

دلایلی که خانمها متقاضی عمل زیبایی واژن می‌شوند
گذشته از عوامل ژنتیکی و ارثی در شکل ظاهری واژن، عوامل مختلفی وجود دارد که می‌تواند باعث تغییر فرم لابیا گردد و می‌تواند سبب مشکلاتی برای خانمها شود. ناراضی بودن از ظاهر واژن باعث کم شدن اعتماد به نفس یا حتی درد در هنگام مقاربت جنسی می‌شود. گاهی اوقات نیز اگر لابیا خیلی بزرگ باشد باعث تحریک مزمن و ایجاد مشکلاتی در هنگام حرکت می‌شود. این خانمها همچنین برای انتخاب لباس نیز دچار مشکل شده و نمی‌توانند براحتی لباس‌‌‌های تنگ یا بیکینی بپوشند. که البته همه این مشکلات با عمل لابیاپلاستی که توسط خانم دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان که یکی از دکتر‌‌‌های زنان خوب در شهرک غرب هستند قابل حل است.. پس می‌توان گفت که لابیاپلاستی می‌تواند باعث شود زنان احساس بهتری نسبت به خودشان داشته باشند و کیفیت رابطه جنسیشان بهتر شود.

انواع لابیا
لابیا بخشی از دستگاه تناسلی زنان و بخش اصلی قابل مشاهده دهانه واژن است. دو نوع لابیا وجود دارد:
لابیای ماژور: یا لابیای بیرونی دو لایه پوستی است که از روی استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه ادامه دارد. که وظیفه آن پوشش دهی و محافظت از بخش‌‌‌‌های داخلی مانند دهانه واژن، لابیای مینور و کلیتوریس است.
لابیای مینور: یا لابیای داخلی دو لایه پوست در هر سمت دهانه واژن است که بین لابیای ماژور قرار دارد. لابیای مینور از نظر رنگ و اندازه در بین خانم ها متفاوت است. لابیا مینور از کلیتوریس به سمت پایین در هر دو طرف دهانه واژن کشیده شده است. لابیا در برگیرنده و مسئول محافظت از کلیتوریس و دهانه واژن و مجرای پیشاب است.

هدف از انجام لابیاپلاستی
تغییر رنگ لبیاها: که با به کارگیری روش‌‌‌‌های مختلف می‌توان رنگ لبیاها را تغییر داد.
تغییر شکل لبیاها: که با سافتنینگ می‌توان شکل لبیا را تغییر داد به شرط اینکه سایز لبیاها کوچک باشد.
تغییر سایز لبیاها: که مهمترین هدف لابیاپلاستی می‌باشد. برای تغییر سایز لبیاها بر اساس اینکه لبیاها چه سایزی داشته باشند روش عمل مشخص می‌شود. در تیپ یک لبیاها کوچکتر از یک سانت هستند که فقط در این تیپ می‌توان به کمک سافتنینگ و بدون تیغ جراحی سایز لبیاها را تغییر داد، البته در مواقعی که جراح قصد داشته باشد کمتر از یک سانت بخشی از لبیا را تغییر دهد می‌تواند از روش سافتنینگ بهره ببرد. در تیپ چهار سایز لبیاها بالای شش سانت هستند. در تیپ‌‌‌‌های دو به بالا برای تغییر سایز حتما باید از تیغ جراحی و ایجاد برش استفاده کرد.

روش‌‌‌‌های جراحی لابیاپلاستی

در این جراحی طول لابیاها کاهش پیدا می‌کند، همچنین اگر لبه‌ای کوتاه تر از دیگری یعنی نامتقارن باشد، لبه‌ها را هم اندازه هم می‌کنند. البته اغلب این عمل برای کوچک کردن هر دو لبه انجام می‌شود.
روش‌‌‌های مختلفی برای انجام این عمل وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

۱- روش (Time)

در این روش لبه‌‌‌‌های داخلی توسط گیرهای مخصوص نگه داشته شده و بافت اضافی با یک برش طولی برداشته و سپس بخیه می‌گردد. این روش در حدود ۱ ساعت طول می‌کشد و زمانی استفاده می‌شود که لابیاها بزرگتر از حد نرمال باشند. در این روش می‌توان همزمان قسمت‌‌‌‌های اضافی از کلاهک کلیتوریس را برداشت.

۲- روشWedge

این روش بهترین شیوه در لابیاپلاستی بشمار می‌رود زیرا مرز طبیعی لبه واژن را حفظ می‌کند یعنی در طی جراحی یک برش V شکل در مرکز لبه اضافی ایجاد می‌کنند، بخشی از لابیای مینور را خارج و به چین‌‌‌‌های طبیعی لابیا پیوند زده می‌شود. در این شیوه مخاط طبیعی در پوست و لبه لابیا حفظ می‌گردد.

۳- روش Deepithelializatiom

در این روش قسمت مرکزی لابیا عمیق می‌شود. در این روش هیچ گونه صدمه‌ای به لبه‌‌‌‌های طبیعی لابیای مینور وارد نمی‌شود. جراح در این روش باید دقت زیادی داشته باشد تا طول قسمتی که برداشته می‌شود از طول کلیتورال (بخش پشتی لابیای مینور) بیشتر باشد.

۴- روش Seculped linear

این روش با استفاده از لیزر و یا چاقوی مخصوص انجام می‌شود. برش‌‌‌‌هایی به برخی نواحی زده می‌شود و سپس بخیه می‌شود. بخیه ها خیلی نباید محکم زده شوند تا زخم و اسکار به حداقل برسد. اگر برش‌ها با لیزر زده شود خونریزی کمتری خواهد داشت.

۵- روش Z-Plasty

در این روش بافت بیشتری برداشته می‌شود و این بافت به شکل Z می‌شود. این حالت ممکن است به شکل W هم ایجاد شود. این دو روش بیشتر زمانی استفاده می‌شود که بافت لابیا نسبتا بزرگ بوده و نیاز به برداشتن قسمتی از کلاهک کلیتوریس و همچنین بافت پرینه ( بافت بین مقعد و ورودی واژن) باشد.

۶- لابیاپلاستی با لیزر

از طریق لیزر اشکالات لابیا برطرف می‌شود. این روش شبیه روش Deepithelializatiom می‌باشد. از مزایای این روش این است که بدون برش و خونریزی لابیاپلاستی انجام می‌شود. به دلیل عدم وجود زخم و بخیه در جراحی بهبودی فرد نیز به سرعت انجام می‌شود.

۷– لابیاپلاستی به روش سافتینگ

این روش برای کسانی کاربرد دارد که لابیا‌‌‌های آنها کوچکتر از یک سانت هستند و فقط می‌خواهند شکل یا رنگ آن تغییر کند. این شیوه نیاز به بیهوشی نداشته و از طریق لیزر، بافت اضافی برداشته می‌شود. این روش بدون ایجاد برش و بخیه زدن انجام می‌شود. لازم به ذکر است حتی هنگام لبیاپلاستی با لیزر تبحر و مهارت بالای پزشک بسیار مؤثر است زیرا جراح باید بداند که چگونه به اعصاب و عروق خونی آسیبی وارد نکند و اسکاری پس از جراحی باقی نماند. خانم دکتر ویدا یوسفیان که متخصص زنان در سعادت آباد می‌باشند به بهترین نحو این عمل را انجام می‌دهند.


مقاله زیر جهت مطالعه بیشتر:

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی و کیفیت رابطه


 

کوچک سازی کلاهک کلیتوریس حین عمل لابیاپلاستی

کوچک سازی کلاهک کلیتوریس را می‌توان همزمان با عمل زیبایی واژن یا به صورت یک عمل جداگانه انجام داد. در این حالت جراحی باید به صورتی انجام شود که اجزای بیرونی واژن از نظر سایز، متناسب باشند. در واقع، در برخی بیماران پوست اضافه‌ای در ناحیه کلاهک کلیتوریس و لابیا وجود دارد که اگر تنها لابیا مورد عمل شود، نیمه بالایی این ناحیه شکل غیر طبیعی و ناخوشایندی خواهد گرفت. در نتیجه دکتر زنان، همزمان با لابیوپلاستی، به منظور زیبایی بیشتر واژن، کلاهک کلیتوریس را هم کوچک می‌کند.
این عمل با دو روش بی‌هوشی و بی‌حسی موضعی انجام پذیر است. روش بی‌هوشی به علت نیاز به تجهیزات مخصوص، هزینه بیشتری دارد و اکثر مراجعین روش بی‌حسی را ترجیح می‌دهند. اگر بی‌حسی به درستی انجام شود، فرد احساس درد نخواهد داشت.

مزایای لابیاپلاستی

بدست آوردن ظاهری زیباتر
برطرف کردن درد هنگام رابطه جنسی
اصلاح عدم تقارن لابیاها
برطرف کردن درد یا سایش و سوزش در هنگام فعالیت‌‌‌‌های ورزشی
برطرف شدن مشکل تحریک مزمن
افزایش تحریک کلیتوریس با برداشتن پوست اضافه کلاهک کلیتوریس
آزادی برای انتخاب لباس‌‌‌‌های تنگ و چسبان
توانایی رعایت بهداشت بهتر

 

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی مانند اکثر جراحی ها، دارای عوارض طبیعی می‌باشد که در کوتاه مدت بهبود می‌یابد. یکی از این عوارض ایجاد تورم در محل جراحی می‌باشد. همچنین ممکن است اسکار قابل مشاهده در محل جراحی بوجود آید.
همچنین امکان ایجاد عفونت‌‌‌‌های سطحی و بی‌حسی موقت در این ناحیه وجود دارد که با گذشت مدتی از بین خواهد رفت. از آنجائیکه واژن دارای بافت ها و غدد لنفاوی و عصبی فراوان می‌باشد در اثر جراحی آسیب کمی‌ به رگها و بافت‌‌‌‌های این ناحیه وارد می‌شود و در نهایت باعث تورم در واژن می‌شود که با مسکن ها قابل رفع است.
در برخی موارد حتی پس از لابیاپلاستی نیز لبیاها نامتقارن هستند و قرینگی لبیاها اصلاح نمی‌شود.
اگر لبیاپلاستی درست انجام نشود لبیاها ممکن است صاف نباشند و یا کلیتوریس آسیب ببیند، یا لبیاها و کلیتوریس دچار بریدگی شوند.
بعد از عمل، بدلیل بخیه‌‌‌‌های زده شده، معمولا افراد نیاز دارند تا یک روز از کمپرس یخ استفاده کنند. بعضی اوقات مدت زمان بهبودی برای تورم واژن تا یک ماه به طول می‌انجامد که جای نگرانی نیست و از بین می‌رود. در پایان هم بعد از حداکثر یک ماه شخص می‌تواند رابطه جنسی خود را از سر بگیرد.
انتخاب پرشک در جراحی لبیاپلاستی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. باتوجه به تبحر خاص خانم دکتر ویدا یوسفیان جراح و متخصص زنان و زایمان در تهران، نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

مراقبت‌‌‌های بعد از لابیاپلاستی

از آنجایی که این عمل جزو جراحی‌‌‌‌های سبک بشمار می‌رود دوره نقاهت نسبتا کوتاهی دارد و بعد از گذشت حداکثر یک هفته مراجع می‌تواند به روال عادی زندگی خود برگردد. بطور خلاصه رعایت نکات زیر می‌تواند باعث بهبود هرچه سریعتر بیمار شود:
– طی سه تا پنج روز اول بعد از جراحی، درد و تورم و کبودی طبیعی است که با مسکن‌‌‌‌های خوراکی مثل قرص‌‌‌‌های استامینوفن و بروفن کنترل می‌گردد.
– تا 48 ساعت بعد از عمل استفاده از کمپرس یخ موجب تسریع روند بهبودی خواهد بود.
– بعد از عمل ممکن است کمی‌تب کمی‌وجود داشته باشد که طبیعی است و با قرص‌‌‌های ضد تب مانند استامینوفن کنترل می‌شود.
– تا بدست آمدن بهبودی باید از پوشیدن لباس‌‌‌‌های تنگ خودداری شود.
– یک روز پس از جراحی می‌توانید دوش کوتاه بگیرید اما از نشستن در وان و یا رفتن به استخر تا بهبودی کامل خودداری کنید.
-رابطه جنسی پس از جراحی بین یک تا دو ماه بسته به روند بهبودی بیمار و بنا به تشخیص پزشک باید متوقف شود و همچنین استفاده از تامپون نیز ممنوع می‌باشد.
– از ورزش‌‌‌هایی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری و سایر ورزش‌‌‌هایی که موجب فشار آوردن به ناحیه عمل می‌شود تا خوب شدن کامل پرهیز کنید.
-بعد از عمل لابیاپلاستی باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید تا هم جای عمل با سرعت بیشتری خوب شود هم از یبوست که باعث فشار و درد در آن ناحیه می‌شود جلوگیری گردد. به این منظور بهتر است از سبزیجات و مواد غدایی حاوی فیبر بیشتر استفاده شود.
-بعد از عمل حتی المقدور بیمار باید به حالت خوابیده باشد تا کمترین فشار به ناحیه جراحی شده وارد شود. راه رفتن زیاد یا دویدن و بلند کردن اشیا سنگین، تا یک ماه پس از جراحی مانع از بهبودی سریع خواهد شد.
-برای جلوگیری از عفونت پزشک آنتی بیوتیکی را تجویز می‌کند که ممکن است خوراکی یا بصورت کرم موضعی باشد. آنتی بیوتیک موضعی باید پس از هر بار شست و شوی واژن مجددا استفاده شود.
– درصورتیکه تورم و کبودی بعد از چند روز افزایش پیدا کرد یا دردبیمار با مسکن ها برطرف نشد و یا ترشحات بد بو در محل بخیه ها دیده شد باید به پزشک مراجعه شود.

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟

از آنجاییکه این عمل جزو جراحی‌‌‌‌های زیبایی است، تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد. در مورد هزینه دقیق عدد خاصی را نمی‌توان نام برد زیرا هزینه ی لابیاپلاستی کاملا بر اساس ساختار بدن افراد مشخص می‌شود به همین دلیل بسیار تنوع قیمت وجود دارد. انجام شدن عمل در مطب، کلینیک و یا بیمارستان نیز یکی دیگر از فاکتور‌‌‌های تاثیرگذار در متغیر بودن هزینه می‌باشد. برای تعیین قیمت دقیق بهتر است که حضوری به مطب خانم دکتر ویدا یوسفیان متخصص زنان و زایمان واقع در شهرک غرب مراجعه کنید و پس از مشاوره و معاینه‌ توسط ایشان از بهترین روش متناسب با شرایط و ساختار بدن خود و هزینه مطلع شوید.

راه‌‌‌‌های ارتباطی با دکتر ویدا یوسفیان

جراح و متخصص زیبایی زنان در شهرک غرب:

22074065 – 09370786637

نوشته مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

تماس مستقیم 02122074065