تزریق چربی در ناحیه تناسلی چرا و چگونه؟

توجه: سونوگرافی برای کلیه بیماران رایگان می باشد

تزریق چربی در ناحیه تناسلی چرا و چگونه؟

تزریق چربی در ناحیه تناسلی چرا و چگونه؟

همان گونه که می دانید بعضی از خانم ها دچار درجاتی از لاغری مفرط در ناحیه لبیا ماژورها می باشند که این مسئله تیرگی این ناحیه را نیز تشدید می کند و با ایجاد ظاهر بعضا ناخوشایند اعتماد به نفس فرد را نیز کاهش می دهد.
 
تزریق چربی در ناحیه تناسلی چرا و چگونه؟

همانگونه که می دانید بعضی از خانم ها دچار درجاتی از لاغری مفرط در ناحیه لبیا ماژورها می باشند که این مسئله تیرگی این ناحیه را نیز تشدید می کند و با ایجاد ظاهر بعضا ناخوشایند اعتماد به نفس فرد را نیز کاهش می دهد و گاهی همراه سایر مشکلات این ناحیه مثل هیپرتروفیلبیامینور و پارگی پرینه می باشد.

راهکار مناسب چیست؟

تا چندی پیش راه حل مناسب برای این مشکل وجود نداشت اما امروزه با پیشرفت تکنیک های مربوط به Fat Transplant با تزریق چربی اتولوگ (از خود فرد) می توان چربی تحلیل رفته را جایگزین نمود، با برداشت چربی از سایر نقاط و آماده سازی آن. ولی تزریق ژل در این ناحیه بدلیل عوارضی نظیر جابجایی، عفونت یا ایجاد حساسیت توصیه نمی شود.

لیزر فرکشنال واژن چیست و چگونه عمل می کند؟

در این تکنولوزی با تابش امواج لیزر به صورت 360 درجه در تمام کانال واژن تغییرات بافتی مهمی رخ داده که منجر به بازسازی و جوانسازی واژن این ناحیه می گردد. به طور مثال با تحریک سلول های فیبروبلاست ساخت الیاف کلاژن و الاستین افزایش یافته و خاصیت ارتجاعی واژن در تمام نقاط آن افزایش مییابد و این موجب اصلاح گشادی و شلی واژن و ایجاد حالت تنگی (Thightening) می گردد.

چه گروه هایی از بانوان کاندید مناسبی جهت استفاده از این اثر می باشند؟

تمامی بانوان در تمام گروه های سنی که تمایل به اصلاح مشکلات ذیل با روش های غیر جراحی و غیر دارویی دارند نظیر: کسانی که به دنبال زایمان طبیعی به ویژه زایمان دوم به بعد دچار درجاتی از شلی واژن و افتادگی مثانه شده و از عوارض گوناگون آن مثل: بی اختیاری ادرار، عدم رضایت از روابط جنسی (خود یا همسرشان)، خروج توده یا خروج صدا یا هوا از واژن، یبوست مزمن و یا ریزش مدام ترشحات رنج می برند.

خانم هایی که زایمان نداشته اما با گذشت چند سال از شروع روابط جنسی یا تغییرات مکرر وزن و یا چاقی و لاغری شدید یا ضعف و شلی بافت همبند دچار مشکلات فوق می باشند.

خانم هایی که بدلیل کوچکی آلت تناسلی همسرشان(میکروپنیس) در روابط جنسی مشکل دارند.

حتی خانم هایی که تمایل به حفظ قوام واژن و جلوگیری از بروز مشکلات فوق دارند به ویژه بعد از زایمان طبیعی.

 

خشکی واژن (Atrophy) چیست؟

یکی دیگر از اثرات و کاربردهای این دستگاه تحریک ساخت عروق جدید در لایه سطحی مخاط واژن می باشد که موجب افزایش ضخامت و بازگشت ترشحات طبیعی واژن در خانم هایی می گردد که به دلیل تغییرات هورمونی مربوطه دچار نازکی و خشکی (Atrophy) دراین لایه گردیده و کاهش شدید ترشح منجر به خارش و سوزش مداوم، مقاربت دردناک ودردهای پایین شکم و یا عفونت مکرر واژن و مثانه می گردند. خانم های غیر یائسه ای که بدلیل ابتلای مکرر به عفونت های واژن و سرویکس دچار خشکی واژن هستند با این تکنیک می توان مشکل آنها را برطرف نمود. (البته در کنار درمان علت اصلی عفونت) کاربرد خاص این روش در بیمارانی است که علی رغم بروز عوارض ناشی از آتروفی در مورد مصرف داروهای هورمونی محدودیت دارند نظیر افراد مبتلا به سرطان های رحم و تخمدان یا اندومتریوز.

 

روشن کننده گی و جوانسازی:

می دانید که بعد از هر بارداری به دلیل تغییرات هورمونی وولو تا حدی تیره تر از قبل شده و این تغییرات ماندگار می باشد.چاقی و PCOD (کم کاری تخمدان) از علل دیگر تیرگی این ناحیه است که با این برنامه با لایه برداری ملایم و ریزش سلول های تغییر رنگ یافته میتوان تیرگی ناشی از تغییرات هورمونی در این ناحیه را اصلاح نمود و درکنار آن با بازسازی اپیدرم حالت چروک سطحی و افتادگی هم تا حدی اصلاح می شود و این ناحیه ظاهر شاداب تری پیدا می کند.

مزایای مهم این روش چیست؟

  • مهمترین مزیت این روش امکان زایمان طبیعی بعد ازاستفاده از آن می باشد (برخلاف جراحی های سابق)
  • امکان تکرار آن (renew) در صورت لزوم در سال های بعدی
  • ایجاد تنگی طبیعی در تمام جهات واژن و حفظ آناتومی آن
  • زمان کوتاه (10-15 دقیقه) و عدم نیاز به بیهوشی و نقاهت کوتاه تر و سریع تر
  • برخلاف روش های مش گذاری عوارضی مثل زخم و محدودیت در مقاربت ندارد

دکتر ویدا یوسفیان بورد تخصصی جراح و متخصص زنان ,زایمان,نازایی


  • آدرس: تهران-شهرک غرب-بلوارفرحزادی-18متری مطهری-پلاک 168-بالای داروخانه دکترمشرف-
  •  تلفن 22074065 -- 09370786637
  •  ایمیل v_yousefian@yahoo.com