حذف چربی های اضافی با لیپوساکشن لیپولیز و لیپوماتیک باعث کاهش سایز می شوند یا کاهش وزن؟

توجه: سونوگرافی برای کلیه بیماران رایگان می باشد

حذف چربی های اضافی با لیپوساکشن لیپولیز و لیپوماتیک باعث کاهش سایز می شوند یا کاهش وزن؟

فراموش نکنید که با حذف چربی‌های موضعی به روش لیپوساکشن، لیزر لیپولیز، از جمله لیپوماتیک، بیمار وزن کم نمی‌کند، بلکه سایزش کاهش پیدا می‌کند. پس این یک تفکر اشتباه است که برخی‌ها فکر می‌‌کنند با این روش می‌توانند به میزان چشمگیری وزن کم کنند. با این روش نهایتا بیمار بین 5 تا  10‌کیلوگرم وزن کم می‌کند. اما افرادی که چاقی مزمن دارند با روش لاپاراسکوپی می‌توانند به مقدار چشمگیری وزن‌شان را کاهش دهند، البته به شرط آن که بیمار جز کاندیداهای این عمل باشد.

آیا انجام عمل لیپوماتیک برای همه افراد جایز است؟

در سنین بالا صلاح نیست این عمل انجام داده شود ( بالای 50 سال ). کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت دارند یا افراد سیگاری و کسانی که به مواد مخدر معتاد هستند، اصلا کاندیداهای خوبی برای انجام این روش نیستند؛ چرا که این عمل برای‌شان خالی از عوارض نیست. در مورد افراد دیابتی باید بگویم که آنها در صورتی می‌توانند این عمل را انجام دهند که دیابت‌شان کنترل شده باشد و لازم است قبل از عمل بررسی‌های لازم از جمله کنترل قند و سایر موارد حیاتی انجام شود. همچنین فرد نباید کم‌‌خون باشد و تست‌های انعقالی‌اش مختل باشد. غیر از موارد نام برده شده، این افراد هم جزو فهرست کاندیداهای عمل قرار نمی‌گیرند:

  • مشکلات کبدی
  • مشکلات کلیوی
  • فشار خون
  • برخی بیماری‌های مادرزادی
  • برخی بیماری‌هایی که خون‌ریزی دهنده‌اند  

دوره نقاهت بعد از عمل چه مدت است؟

دوره نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک نسبت به سایر روش‌های دیگر بسیار کوتاه است. این دوره ممکن است بین دو تا سه روز باشد اما باید تا یک ماه بعد از عمل فرد مراقبت‌های لازم را انجام دهد.

در مورد لاپاراسکوپی چطور؟ آیا دوره نقاهت طولانی‌تر است؟

بله، فرد بعد از لاپاراسکوپی باید بین دو تا سه روز در بیمارستان بستری شود و بعد از بیمارستان باید بین 15 روز تا یک ماه هم در منزل استراحت داشته باشد. چون جزء عمل‌های سنگین محسوب می‌شود.

همه قسمت‌های بدن را که دچار چاقی موضعی هستند، می‌توانیم با این عمل لاپاراسکوپی درمان کنیم؟  

تقریبا شکم، پهلو، ران‌ها، بازوها، غبغب را می‌توان از بین برد. اما باید بگویم ساعد دست و ساق پا جواب‌دهی خوبی ندارد و برای همین توصیه می‌شود از این روش برای درمان چاقی‌های این نواحی مورد استفاده قرار نگیرد. بهتر است این نکته را بدانید، در نواحی که چربی انباشته شده دارند جواب‌دهی نسبت به نواحی که عضله هستند یا چربی کمتری دارند، بهتر است.

 


  • آدرس: تهران-شهرک غرب-بلوارفرحزادی-18متری مطهری-پلاک 168-بالای داروخانه دکترمشرف-
  •  تلفن 22074065 -- 09370786637
  •  ایمیل v_yousefian@yahoo.com