هموروئید یا بواسیر

توجه: سونوگرافی برای کلیه بیماران رایگان می باشد

هموروئید یا بواسیر

درمان اولیه برای هموروئید های خفیف تا متوسط درمان طبی است. توصیه می شود فردی که دچار این مشکل شده است حداقل روزانه 30 گرم فیبر دریافت کند. چرا که  اولین راه درمان کنترل یبوست بوسیله  رژیم پر فیبر است. در صورت نیاز با دستور پزشک ملین تجویز می شود. همچنین نوشیدن مایعات زیاد به خصوص آب در طول روز می تواند کمک کننده باشد. (روزانه ۱۰-۸ لیوان آب). البته برخی از افراد فکر می کنند که نوشیدن چای و مایعات کافین دار هم می تواند در این زمینه کمک کننده باشند، اما بهتر است بدانید که با وجود مشکل هموروئید باید مصرف این دسته از مواد به حداقل برسد.

لگن آب گرم به مدت ۱۵ دقیقه بعد از هر اجابت مزاج حدودا روزی ۳ تا ۲ بار بهتر است استفاده شود. همچنین هنگام خشک کردن این ناحیه نباید دستمال محکم و با فشار روی این ناحیه کشیده شود. اما این روش ها زمانی کاربرد دارند که هموروئید در مراحل اولیه باشد.

درمان های موضعی هموروئید

در مراحل پیشرفته باید از روش های موضعی کمک گرفت. درمان های موضعی شامل پمادها و شیاف های آنتی هموروئید هستند. البته بسته به شدت مشکل پزشک تشخیص می دهد که چه داروهایی تجویز شود.

 هموروئید در  چه زمانی نیاز به جراحی پیدا می‌کند؟

گاهی اوقات هموروئید در مراحل اولیه نبوده و با کمک درمان های موضعی هم بهبود پیدا نکرده است. آن زمان باید از روش جراحی کمک گرفت. همچنین اگر فرد خون ریزی داشته باشد و مشکل هموروئید برای زندگی و آرامش شخص مزاحمتی ایجاد کند، بهتر است که به سراغ جراحی برویم.

هموروئید با لیزر هم قابل درمان است؟

لیزر نقش موثری در درمان هموروئید دارد. اگر این بیماری در مراحل اولیه باشد با کمک لیزرهای کم توان آن را درمان می کنیم. در مراحل اولیه هموروئید وقتی هموروئید خیلی بزرگ نشده و دچار عارضه نیست می توان از لیزر درمانی کمک گرفت. این نوع لیزرها یک وسیله ی مخصوص دارد که وارد مقعد شده و به جهات مختلف تابانده می شود و باعث کاهش علایم هموروئید می شود. لیزر موجب می شود هم درد آن کمتر شده و هم اندازه  آن کوچکتر می شود. از این نوع لیزر نمی توان در درمان هموروئیدهای خیلی بزرگ و دچار عارضه سود برد. اما اگر پیشرفته و بزرگ شده باشند دیگر لیزرهای درمانی تاثیر ندارند و باید از لیزرهای پرتوان استفاده کرد.

 چرا استفاده از لیزر در درمان هموروئید به جراحی باز ارجح تر  است؟

  • لیزر در هنگام برش و برداشتن پاکه هموروئید انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از  عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی دارد
  • لیزر عروق کوچک بریده شده در هنگام عمل هموروئید را ترمیم می کند و در نتیجه خونریزی هنگام عمل کاهش میابد.
  • لیزر عروق لنفاوی باز شده هنگام عمل هموروئید را ترمیم می کند و در نتیجه ورم بعد از عمل کاهش می یابد، این نکته بسیار ارزشمند است زیرا یکی از مشکلات عمل هموروئید ورم بعد از عمل است.
  • بیمار فقط شب اول استراحت می کند و نیاز به استراحت بیشتر ندارد.
  • بیمار بازگشت سریعتر به محیط کار وزندگی طبیعی خوددارد.

 

 

 

 


  • آدرس: تهران-شهرک غرب-بلوارفرحزادی-18متری مطهری-پلاک 168-بالای داروخانه دکترمشرف-
  •  تلفن 22074065 -- 09370786637
  •  ایمیل v_yousefian@yahoo.com