تزریق چربی یا پروتز سینه کدام روش بهتر است؟

توجه: سونوگرافی برای کلیه بیماران رایگان می باشد

تزریق چربی یا پروتز سینه کدام روش بهتر است؟

چنانچه بخواهیم این دو روش را مقایسه کنیم، مشخص می‏ شود که هر کدام فواید و مضرات خاص خودش را دارد. چربی از خود فرد تهیه می‏ شود و به مقدار کافی می ‏تواند در بدن هر شخصی وجود داشته باشد و ارزان است‌. تمام مراحل جراحی می‏ تواند با بی‏حسی موضعی انجام شود و حتما بیهوشی لازم نیست. مراقبت‏های پس از جراحی ساده بوده و برگشت به فعالیت روزمره بسیار سریع است.

چه حجمی از چربی به سینه تزریق می‏ شود؟

حجم چربی که به سینه تزریق می‏ شود محدود است، ‌بنابراین تا هر سایز که بخواهیم نمی‏ توانیم سینه را بزرگ کنیم. ‌چربی پس از مدتی جذب می‏ شود و درصدی از آن باقی می ‏ماند پس برای حصول به نتیجه کافی چندین بار تزریق نیاز است. در این عمل مراقبت از هر دو محل برداشت چربی و محل تزریق باید صورت گیرد.

نتیجه کدام عمل بهتر است؟

پروتز سینه بهترین و کنترل شده‏ ترین راه بزرگ کردن سینه‏ هاست که پروتز با سایز و شکل مورد‌نظر فرد را می‏ توان داخل سینه قرار داد بدون آنکه نیاز باشد فرد چندین بار جراحی شود. اکثر پروتز‌ها بین 12 تا 15‌سال عمر می‏ کنند. نتیجه ‌زیبایی حاصل از پروتز بهتر از تزریق چربی است‌. بررسی‏ های سینه برای یافتن توده و سرطان بعد از این عمل راحت‌تر از تزریق چربی است، ولی دوره نقاهت و ناراحتی بعد از جراحی بیشتر است و برای گذاشتن پروتز نیاز به برش جراحی است. به این علت که جسم خارجی است، گاهی دور پروتز کپسول سفت تشکیل می ‏شود و باعث عوارض می‏ شود. گاهی حس سینه مختل می‏ شود. در آخر باید به این نکته اشاره کنم که سرطان هیچ ربطی به پروتز ندارد‌.

در کل تزریق چربی یک راه‌حل کوتاه‌مدت و پروتز یک راه‌حل بلند‌مدت برای بزرگ کردن سینه است.

 


  • آدرس: تهران-شهرک غرب-بلوارفرحزادی-18متری مطهری-پلاک 168-بالای داروخانه دکترمشرف-
  •  تلفن 22074065 -- 09370786637
  •  ایمیل v_yousefian@yahoo.com