Test
Test

لیپوساکشن

لیزر لیپولیز و لیپوساکشن روشهای انتخابی در کوچککردن سینه در آقایان (ژنیکوماستی) است.

در مورد خانمها مسئله کاملا متفاوت است.

لیزر لیپولیز در سینه خانمها کاربردی ندارد.

لیپوساکشن بهندرت برای کوچک‌‌کردن سینه خانمها به تنهایی به کار میرود، مثلا وقتی سینهها قرینه نیست و بافت سینه کاملا چربی است، پوست هم سفت است و افتادن شدید ندارد که معمولا این جور موارد در خانمها به ندرت وجود دارد. اساسا روش ترجیحی و انتخابی برای کوچک‌‌شدن سینه در خانمها جراحی است که امروزه با روشهای جدید نتایج بسیار موثر است و جای عمل محدودی به همراه دارد.

لیزر لیپولیز یک نوع لیزر داخلی بافتی است که 2 کاربرد مسلم و مشخص دارد: در درجه اول باعث برطرفشدن چربیهای زیر پوست میشود و همزمان باعث جمعشدن پوست میشود. 

در مورد تاثیر در جمع شدن پوست باید تاکید کنم حتما موضعی که پوست افتاده دارد، باید چربی و چاقی همزمان داشته باشد و از طرفی پوستی که شلی شدید همراه ترکهای وسیع دارد معمولا با لیزر لیپولیز جمع نمیشوند و نیاز به برداشتن پوست با جراحی است.

لیپوساکشن روشی است که برای پیکرتراشی و فرم‌دهی مجدد اندام‌های مردان و زنان و حذف بسته‌های چربی ذخیره شده بدن (سلولیت) طراحی شده است. نتایج لیپوساکشن دائمی است. در انتهای دوره بلوغ، بدن دارای تعداد ثابت و معینی از سلول‌های چربی است. فرم بدن ما توسط ژن‌های ما تعیین می‌شود. اگر چه اندازه سلول‌های چربی ما با افزایش یا کاهش وزن دچار تغییر می‌شود، اما تعداد آنها ثابت و بدون تغییر می‌ماند. لیپوساکشن صورت به طور مستقیم مناطق مشکل‌ساز را با کاهش تعداد سلول‌های چربی آن، مورد هدف قرار می‌دهد. تغییر ایجاد شده در تناسب بدن (حتی با وجود افزایش وزن بعدی) دائمی خواهد بود.

مناطق مناسب برای لیپوساکش

لیپوساکشن یکی از راههای درمان چاقی شکم، پهلو، سینه و باسن و .. است. در واقع، هر منطقه نامتناسب که دارای مقدار بیش از حد چربی باشد را می‌توان با با تقبل  هزینه لیپوساکشن اصلاح کرد. مناطق شایع در زنان شامل شکم، باسن، ران درونی و بیرونی، اطراف زانوها و زیر چانه می‌باشد. مناطق پشت ساق پا، مچ پا و بازوها را نیز می‌توان درمان کرد.لیپوساکشن همچنین یکی از روش های برداشتن غبغب نیز می باشد. این عدم تناسب اندام، ناشی از تجمع بیش از حد چربی در مقابل توده عضلانی بیش از اندازه است. از سوی دیگر، بدن مردان تمایل به توسعه ذخایر چربی اضافی در پهلوها، شکم، سینه و زیر چانه دارد.

لیپوساکشن باید در درجه اول به عنوان یک روش فرم‌دهی و پیکرتراشی (نه روشی برای کاهش وزن) در نظر گرفته شود. این روش برای افرادی مناسب است که در وزن طبیعی خود (یا نزدیک با آن) هستند، اما مناطق نامتناسب چربی دارند.(همانطور که در بالا شرح داده شد). لیپوساکشن می‌تواند ناهمواری‌های سلولیت را که ناشی از انقباض نوارهای فیبری هستند و از زیر سطح پوست به عضله زیرین گسترش می‌یابند، بهبود بخشد.

مراحل انجام لیپوساکشن

مراحل عمل لیپوساکشن در ادامه آورده شده است.

قبل از لیپوساکشن

در مشاوره اولیه، جراح وضعیت سلامت شما را ارزیابی نموده و در خصوص مناسب بودن این روش برای شما تصمیم‌ خواهد گرفت. ممکن است گزینه‌های جایگزین جراحی و یا ترکیبی از لیپوساکشن و جراحی و عوارض کویتیشن برای شما مطرح شده و مورد بحث قرار گیرد. همچنین تصاویر قبل و بعد از عمل بیماران دیگر و نتایجی که آنها از لیپوساکشن به دست آورده‌اند، به شما نشان داده می‌شود.

عمل جراحی لیپوساکشن

لیپوساکشن معمولاً در یک مرکز جراحی سرپایی و با استفاده از داروهای آرام‌بخش نیمه‌ بی‌هوشی انجام می‌شود. این روش حدود 1 تا 5/1 ساعت برای یک منطقه واحد طول می‌کشد؛ این زمان با توجه به حجم چربی و تعداد مناطق درمان افزایش می‌یابد. برای بیمارانی که دارای مناطق چربی گسترده‌ای هستند، جراحی با بیهوشی عمومی در یک بیمارستان، گزینه ارجح است.

با روش جدید ما، حذف مناطق چربی اضافی با مقدار زیادی از مایع بی‌حس کننده‌ای که قبل از لیپوساکشن تزریق می‌شود، انجام می‌گیرد. این مایع سبب می‌شود که مناطق تجمع چربی، متورم و نرم گردد. توده چربی انبساط یافته، اجازه می‌دهد تا کانول لیپوساکشن به راحتی در زیر پوست حرکت کند و چربی‌ها با ساکشن از بدن خارج شود.

تقریباً بلافاصله پس از عمل جراحی، بیماران قادر به مشاهده تفاوت قابل توجهی خواهند بود. با این حال، بهبود بیشتر را می‌توان پس از سه هفته مشاهده کرد، یعنی زمانی که بخش زیادی از تورم فروکش کرده است. بعد از حدود 3-6 ماه، هر گونه تورم خفیف و مقاوم کاملاً ناپدید خواهد شد و کانتور نهایی قابل مشاهده خواهد بود.

مراقبت‌های پس از لیپوساکشن

اثرات طولانی مدت محلول بی‌هوشی به تسکین درد پس از عمل کمک کرده و نیاز به داروی ضد درد را کاهش می‌دهد. میزان درد پس از عمل لیپوساکشن از فردی به فرد دیگر متفاوت است و می‌تواند به عنوان یک درد عمومی به شمار آید. جراح داروهای ضد درد کافی را برای شما تجویز خواهد کرد. اما بیماران معمولاً به خوبی با درد لیپوساکشن مقابله می‌کنند، زیرا این عمل کاملاً قابل تحمل است.

شما باید گن فشرده‌ساز را برای مدت 4-6 هفته بعد از عمل بپوشید. این گن، متناسب با اندام شما در نظر گرفته شده و توسط کلینیک ارائه خواهد شد. شما باید برای 48 ساعت اول از آن استفاده کنید، سپس می‌توانید هنگام دوش گرفتن آن را از بدن خارج کنید. پس از این زمان، باید گن فشرده‌ساز را هر شب و هر روز استفاده کنید، اما می‌توانید یک ساعت برای صبح و شب، آن را از بدن خارج کنید.

برای روز اول یا دوم بعد از عمل جراحی، اکثر بیماران مقداری تورم و کبودی را در محل درمان مشاهده خواهند کرد و نیز مقداری تخلیه مایع از محل برش جراحی را خواهند داشت.

توصیه می‌شود که برای کاهش تورم و جلوگیری از تشکیل لخته خون در پاهای خود هر چه زودتر شروع به راه رفتن در اطراف کنید. معمولاً در چند روز اول بعد از لیپوساکشن تامسنت می‌توانید انجام فعالیت‌های سبک را از سر بگیرید. پس از حدود یک یا دو هفته به تدریج حال بهتری خواهید داشت و بسته به میزان گستردگی عمل جراحی، می‌توانید در عرض چند روز پس از عمل، به محل کار خود بازگردید. فعالیت عادی خود را نیز می‌توانید پس از 2 هفته از سر بگیرید.

باید از فعالیت شدید برای حدود 4-6 هفته اجتناب کنید تا بدن شما همچنان به التیام خود ادامه دهد. اگر چه بخش زیادی از کبودی و تورم معمولاً در عرض سه هفته از بین می‌رود، اما مقداری تورم ممکن است به مدت شش ماه یا بیشتر باقی بماند.

مؤکداً توصیه می‌شود که دو هفته بعد از عمل خود، به طور منظم ماساژ را برای تسریع ریکاوری و التیام خود انجام دهید. ماساژ با تحریک فعالیت غدد لنفاوی شما، به از بین بردن سموم، مایعات اضافی و مواد زائد بدن کمک می‌کند.

پس از جراحی، نقاط تزریق به تدریج بهبود یافته و محو خواهد شد، به طوری که در اکثر موارد به سختی قابل مشاهده خواهند بود.

تماس سریع

تماس با ما

تهران ، شهرک غرب ، بلوار فرحزادی ، 18 متری مطهری ، پلاک 168 ، بالای داروخانه دکتر مشرف ، طبقه اول


تلفن تماس مطب

021-22074065دنبال کنید

فعالیت ما را در شبکه های اجتماعی

اطلاع از جدیدترین مقالات و اخبارتمامی حقوق این سایت برای دکتر ویدا یوسفیان محفوظ است.

طرح و اجرا : پزشک برتر

All rights reserved for Dr. Vida Yousefian            2018-1396